To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Pogaduchy - POŚCIEL WEŁNIANA

borutka63 - Pią 05 Kwi, 2013 16:50
Temat postu: POŚCIEL WEŁNIANA
Proszę was o wskazówki odnośnie pościeli wełnianej którą mam zamiar zakupić ze względów zdrowotnych.Nie mogę się zdecydować bo nie znam się na wełenkach.Myślę zamówić przez internet.
kabyr - Pią 05 Kwi, 2013 20:34
Temat postu: Re: POŚCIEL WEŁNIANA
borutka63 napisał/a:
Proszę was o wskazówki odnośnie pościeli wełnianej którą mam zamiar zakupić ze względów zdrowotnych.Nie mogę się zdecydować bo nie znam się na wełenkach.Myślę zamówić przez internet.

Piszesz, że ze względów zdrowotnych chcesz zakupić pościel wełnianą.
Masz na myśli pościel z wełny wielbłądziej tak?
Otóż ja ją używam - przepraszam mąż cmoknięcie ,
bo moja jest schowana głęboko wściekły
od kilkunastu lat.
Na początku och i ach no bo kto by nie chwalił zakupu za grubą forsę cmoknięcie ,
ale po jakimś czasie okazało się, że źle się czuję.
Bywało raz lepiej raz gorzej,
aż skłoniło mnie to do pójścia do lekarza.
Okazało się, że jestem uczulona na WEŁNĘ.
Mąż śpi do dzisiaj i chwali sobie. cmoknięcie
Dla mnie jest ona bardzo uciążliwa jeżeli chodzi o pranie.
Prześcieradło jest bardzo ciężkie, powłoka trochę lżejsza
ale i tak trzeba kulturysty, aby zmagał się podczas prania.
Ja piorę raz na pół roku cmoknięcie

borutka63 - Pią 05 Kwi, 2013 21:36

kabyr dziękuję ci za podpowiedż nie wiem jaką wełnę mam wybrać dlatego chcę się poradzić ale myślę o wielbłądziej ja mam podkład z wełny ale to chyba jakaś wełna owcza i jestem zadowolona bo mam problemy z krązeniem i choruję na miażdżycę noga lewa jest zimna jak lód i jeżeli śpię bez tego materaca czuję chłód i noga boli i marzy mi się właśnie komplet pościeli wiem że nie są to małe pieniądze tylko są różne ceny i różne gatunki wełna owcza lub kaszmir i tu mam problem w dokonaniu wyboru Ja nie byłam uczulona mam nadzieję że będę korzystała.Łoże mam duże 200-220 tylko nie wiem jak zareaguje mąż bo twierdzi że nie wie czy będzie spał pod taką pościelą i tu znowu problem czy jednoosobową czy dwuosobowa bo jak nie będzie mu to wygodne to co ja zrobię a tym bardziej jak to jest ciężkie i problem z praniem to trochę się martwię .
kabyr - Pią 05 Kwi, 2013 22:16

borutka63, Jeżeli już to proponuję dwie kołdry a nie jedną dużą,
chociaż druga opcja jest tańsza. cmoknięcie
Są to ciężkie kołdry jak zapewne wiesz
i ciężko prać.
Dwie pojedyncze zawsze łatwiej.
Komplet drogi to fakt,
ale zaoszczędzasz na pościeli,
bo nie dokupujesz nowej cmoknięcie
na prądzie bo nie pierzesz w pralce cmoknięcie
nie zużywasz proszku cmoknięcie
tylko po jakim czasie się zwróci rotfl rotfl rotfl
Mówią, że zyskuje się na zdrowiu,
nie wiem bo nie śpię pod nią wściekły
mąż śpi, ale i tak boli go kręgosłup. wściekły
Poczytaj recenzje,
bo ja swoje to kupowałam tak z biegu bez namysłu.

borutka63 - Nie 07 Kwi, 2013 22:13

kabyr dziękuję za wskazówki uklon kwiatek dla ciebie cmoknięcie jednak wezmę najpierw jedną pościel jednoosobową i przetestuję ją a wtedy jeżeli będę zadowolona i mąż stwierdzi że będzie spał pod taką pościelą wtedy zamówię drugą i problem rozwiązany tylko teraz jaką brać wełenkę czystą wielbłądzią czy jakieś mieszanki z owiec czy kóz nie znam się na gatunkach
kabyr - Pon 08 Kwi, 2013 08:51

borutka63 napisał/a:
jednak wezmę najpierw jedną pościel jednoosobową i przetestuję ją a wtedy jeżeli będę zadowolona i mąż stwierdzi że będzie spał pod taką pościelą wtedy zamówię drugą i problem rozwiązany

Bardzo dobre rozwiązanie

Cytat:
tylko teraz jaką brać wełenkę czystą wielbłądzią czy jakieś mieszanki z owiec czy kóz nie znam się na gatunkach

Ja mam czysto wielbłądzią.
Nie mogę odczytać naszywki,
bo jest bardzo starta.

Patrycjak85 - Czw 08 Sie, 2013 11:59

Dodam od siebie, że na pewno nie warto inwestować w pościel, którą przedstawiają firmy typu MLM, organizujące pokazy, gdzie pościel kosztuje 5000zł w górę.
Chociaż fakt ,faktem, że ludzie mniej chorują faktycznie dzięki takiej pościeli i jednogłośnie oceniają wpływ zdrowotny takiej pościeli, to pościel zdrowotną/antyalergiczną można mieć za dużo mniejsze pieniądze.

elawe - Sob 10 Sie, 2013 17:35
Temat postu: Re: POŚCIEL WEŁNIANA
kabyr napisał/a:

Dla mnie jest ona bardzo uciążliwa jeżeli chodzi o pranie.
Prześcieradło jest bardzo ciężkie, powłoka trochę lżejsza
ale i tak trzeba kulturysty, aby zmagał się podczas prania.
Ja piorę raz na pół roku cmoknięcie


No właśnie jak ją prać. Ja dostałam w spadku taką właśnie pościel z kaszmiru zakupioną na jakimś pokazie. Nie używam bo ciężkie, ale jak goście się trafią to mam jak znalazł. I gnębi mnie to pranie. Jak i czym to wyprać bo kiedyś się zabrudzi kwiatek dla ciebie

bogusia1255 - Pon 12 Sie, 2013 20:01

elawe

złożoną do wanny, płyn do prania z lanoliną, letnia woda i najprościej jest deptać , druga osoba do odwrócenia ( bo już się opiła wodą ) i powtórka później płukanie czystą wodą na koniec płynem do płukania z lanoliną ,ociekanie a kiedy już dobrze ocieknie to mocne linki i suszenie najlepiej w przewiewnym miejscu słońce nie bardzo wskazane. uklon

elawe - Wto 13 Sie, 2013 08:41

bogusia1255 dzięki serdeczne za radę cmoknięcie
fitNatalia - Śro 10 Sty, 2018 14:54

O matko, ja nie mogłabym spać pod wełną, bo strasznie mnie uczula. Zapewne jest bardzo ciepła, ale nie dla mnie
Magda171983 - Pon 15 Sty, 2024 08:19

Hej ja uważam że najlepsza pościel wełniana dostaniesz tylko w sklepie internetowym. Moja kołdra wełniana została kupiona kilka lat temu i nadal doskonale służy. Polecam każdemu komu jest zimo w nocy aby sobie taką zakupił.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group