To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Różności - ratunku gdzie kupić włóczkę

Gośka - Wto 03 Sty, 2023 18:52
Temat postu: ratunku gdzie kupić włóczkę
Witajcie, dawno mnie tu nie było z jeszcze dawniej coś zrobiłam, jakiś leń w tyłku i brak veny Wink Ale na gwiazdkę dostałam trzy kłębki włóczki na szal lub sweter. Niestety Bratowa przeceniła mój rozmiar wesoło mi a szali nie noszę bo mi za ciepło wesoło mi , chciałam dokupić jeden kłębek ale oczywiście już nie ma i nie będzie. Dlatego moje pytanie czy gdzieś mogę kupić włóczkę Confetto , kolor 48, partia 094. Jest to włóczka włoska w motkach 150 g/300m kolor od szmaragdu do kremowego. Wpisywałam w internecie ale wujek Google każe mi jechać do Włoch hahahihi ale jakoś nie wybieram się w najbliższym czasie wesoło mi . Może któraś coś podpowie, a na razie robię z tego co mam puknąć się
skohen - Śro 04 Sty, 2023 11:09

Nie słyszałam o takiej włóczce. Jak wygląda? Trochę dziwi mnie fakt, że sklep, w którym bratowa kupiła tę włóczkę, nie stara się pomóc. Może jednak znalazłaby się w hurtowni, w której się zaopatrują. Zapytałam znajomą, która często sprowadza mi coś z hurtowni, ale nie słyszała o takiej włóczce. Przykro mi, ale nie pomogę.
Gośka - Śro 04 Sty, 2023 12:03

Jolu w Lublinie jest jedna większa pasmanteria i dwie czy trzy (o których wiem) małe gdzie są podstawowe rzeczy i nie sprowadzają jakichś tzw. wynalazków. Zdjęcie wstawię o ile będę potrafiła bo już dawno tego nie robiłam. A w tej pasmanterii gdzie właśnie była kupiona włóczka po raz kolejny przekonałam się, że klienta mają za nic. Pani mi powiedziała, że włóczki nie ma i nie zamierzają zamawiać a poszukać mogę sobie w internecie. Odpowiedź po konsultacji z kierowniczką.

[ Dodano: Śro 04 Sty, 2023 13:32 ]
to ta włóczka

japoneczka01 - Śro 04 Sty, 2023 16:01

W moim mieście też nie ma takiej włóczki. Ja dokupiłabym włóczkę o podobnym składzie w jednym kolorze, który jest w motku i zrobiłabym kombinacje, np. ściągacze i tył, a reszta z włóczki prezentowej.
skohen - Śro 04 Sty, 2023 18:25

Tak myślałam, że sprzedawczyni ma w nosie klientkę. Ja w mojej pasmanterii załatwię wszystko, oczywiście, pod warunkiem, że jest w hurtowni. Pytałam, ale Pani powiedziała, że w hurtowniach, w których się zaopatruje, są tylko włóczki polskie i tureckie.
Gośka - Śro 04 Sty, 2023 18:53

japoneczka01 napisał/a:
W moim mieście też nie ma takiej włóczki. Ja dokupiłabym włóczkę o podobnym składzie w jednym kolorze, który jest w motku i zrobiłabym kombinacje, np. ściągacze i tył, a reszta z włóczki prezentowej.

Niestety nie ma nic podobnego Sad robię to co mam i zobaczymy może starczy.

[ Dodano: Śro 04 Sty, 2023 18:59 ]
skohen napisał/a:
Tak myślałam, że sprzedawczyni ma w nosie klientkę. Ja w mojej pasmanterii załatwię wszystko, oczywiście, pod warunkiem, że jest w hurtowni. Pytałam, ale Pani powiedziała, że w hurtowniach, w których się zaopatruje, są tylko włóczki polskie i tureckie.

Ano właśnie jak jest mały sklepik to sprzedawczyni przeważnie jest "swoja dusza" - można porozmawiać i dogadać się w sprawie zakupu a w pasmanterii w hipermarkecie mają klienta w nosie a w sytuacji gdzie nie ma praktycznie wyboru pasmanterii wiedzą doskonale, że klient nigdzie indziej nie pójdzie. Już miałam z nimi przeprawę jak chciałam kupić biały kordonek mając bon podarunkowy jaki otrzymałam. Byłam u nich cztery czy pięć razy aż wreszcie udało mi się kupić 4 motki kordonku z tej samej partii. Za każdym razem słyszałam, że są zamówione i będę za kilka dni Sad lub za 2 tygodnie Sad Jak wreszcie nie wytrzymałam i powiedziałam co o nich myślę to usłyszałam że zakupy mogę robić gdzie indziej. Ha ha bon był u nich wykupiony przez koleżankę od której go dostałam.

nula - Nie 22 Sty, 2023 09:56

kurczę , wszędzie gdzie szukam to mi wyszukuje "confetti" a nie confetto !
a jaki jest producent tej włóczki ?, bo może szukać kto ma inne włóczki od tego producenta , to mógłby zamówić "przy okazji" hmm

zapominajka - Sob 04 Lut, 2023 01:21

ten rodzaj włóczki chyba był w Pasmanteri Bocian Lublin Kaufland, widziałam inny kolor, ale możesz spróbować się zapytać
Gośka - Wto 07 Lut, 2023 17:49

W Kauflandzie Bociana już dawno nie ma Sad, został się tylko w Leclercu. Jakoś mi wystarczyło na krótki sweter ale szczerze mówiąc nie jestem zbytnio zadowolona Sad No ale zobaczymy, najwyżej spruję.

[ Dodano: Wto 07 Lut, 2023 17:51 ]
nula napisał/a:
kurczę , wszędzie gdzie szukam to mi wyszukuje "confetti" a nie confetto !
a jaki jest producent tej włóczki ?, bo może szukać kto ma inne włóczki od tego producenta , to mógłby zamówić "przy okazji" hmm

znalazłam najbliżej w sklepie we Włoszech zebalek trochę za daleko. Już zrobiłam z tego co było. Ale jak bardzo podobała mi się w motku, tak w swetrze tak sobie.

zapominajka - Czw 09 Lut, 2023 18:57

faktycznie to dawno było... Sad
ale włóczka fajna, nadałaby się na kocyk Ten stitch, właśnie robię i naprawdę byłaby super... tylko pewnie wyszedłby za mały kocyk...