To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

spódnice, spodnie i sukienki - Spodnica Etro

Ada - Śro 12 Lip, 2006 13:14
Temat postu: Spodnica Etro
Po tygodniu dziergania wyszlo takie /bez skromności pisząc/ cudo

Ada - Śro 12 Lip, 2006 15:03

po pierwsze,nie wiem dlaczego 2 razy wysłał się post.Zwalę to na upały,chyba mogę/poproszę o usuniecie jednego/.
Spódnica robiona z kornelii,wyszlo trochę ponad 40 dkg,ale będę dorabiać trochę górą,bo spodnica ma 52cm,a miała mieć ok.58 cm.Bałam się jednak,że przy noszeniu lub po praniu się naciągnie.
Jedna uwaga dla tych co będą robić, niekoniecznie spódnicę, z kornelii.Są to nici bawełnopodobne,a więc nie bawełna.Robótka wychodzi trochę "mięsista",czyli nie na teraźniejsze upały.
Zaczęłąm od 192 oczek łańcuszka,ale kilkakrotnie prułam,bo nijak nie mogłam utrafić z obwodem;ciągle było za mało do obwodu bioder 92 cm.Już rzadziej nie umiałam,a tu trzeba było pewnie zmienić szydełko na grubsze/tylko do łańcuszka/.W końcu zrobiłam łańcuszek z 204 oczek/rapport ma 12,wg jednego schematu,wg drugiego chyba 15/.Nie robiłam dokladnie jak na schemacie,czasem brałam coś z drugiego,przerabiałam więcej rzędów i ...wyszło,to co wyszło.
Jeśli ktoś chce spódnicę "bardziej delikatną" to polecam inne nici np.Maxi

Ada - Czw 13 Lip, 2006 15:48

spódnicę robiłam szydełkiem nr 4.Początkowy łańcuszek też nr 4,bo wcześniej nie wpadłam na to,żeby robić grubszym.Teraz dorobiłam już "górę",żeby spódnica była dłuższa w ten sposób,ze zaczynałam jakby od nowa,czyli od łańcuszka i potem łączyłam łańcuszkiem.Wzięłam grubsze szydełko,ale nie podam nr,bo jest "beznumerowe".Poprostu kiedyś zrobił mi je tata z drutu miedzianego.Nie miałam już problemu ze zrobieniem odpowiedniej długości łańcuszka.
A tak wygląda "poprawiona",czytaj przedłużona spódnica.Jest już sznureczek,niestety bez koralików-nie mam czarnych.Sznureczek zrobiłam z dwóch nitek łańcuszek.Usiłowałam robić jak do koronek brugijskich,ale ten czarny kolor jest dla mnie nie do przeskoczenia.
Acha!Pod spodem jest topik,a nie halka.

Ada - Pią 14 Lip, 2006 18:25

Dzięki za pochwały,mnie też się podoba,chociaż to dla córki.To jest Jej komentarz "ale będę miala spodnice... ARCYDZIELO"Zabrałam się już za kolejną dla dziewczyny syna.Ja już tak zawsze,jak jednej,to i drugiej.A pracy to kosztuje dosyć sporo.Powiem tylko,że ostatnie okrążenie,gdzie dużo słupków i pikotek/pikotkow???/robiłam ok. 3 godzin.Jedna z Rosjanek pisała,że robiła 4,5 godz,ale miała trochę dłuższą,a więc większy obwód.
Mam schemat do takiej spódnicy,gdyby ktoś chciał zrobić

Mamutka - Pią 14 Lip, 2006 19:15

Ada wybacz, że się podpinam pod twój temat ale skoro jest już tu ta spódnica to nie będę zaczynać drugi raz.

Robię też akurat tę spódnicę. Moja jest trochę przerobiona ale wzorem jest ta rózowa. Robię ją z bawełny, z grubszego basaka szydełkiem nr 3,5.

Ada - Pią 21 Lip, 2006 13:33

Skończyłam właśnie kolejną spódnicę.Fotki narazie bez modelki

Jest już modelka

maranta - Pią 21 Lip, 2006 14:06

Świetna spódnica cool cool cool
lucille - Pią 21 Lip, 2006 15:07

Ada - aile Kornelii zużyłaś na tę czarną spódniczkę noo
Ada - Pią 21 Lip, 2006 17:06

okolo 45 dkg
Ada - Pią 21 Lip, 2006 21:33

Wzór jest.Gdzieś go umieściłam wraz z obszernym opisem,ale gdzie?Szukaj proszę!

Robię teraz dla mojej modelki-siostrzenicy taką samą tylko czarną.Juz mam kwiatki.

Już wiem,wzór jest na kaiem wzor spodnicy

Beniaka,pokaz prosze co zrobiłaś.

Ada - Pon 24 Lip, 2006 16:34

ponieważ ruda spódnica zmieni właścicielkę /dla której była przeznaczona/,musiałam robić jeszcze jedną i wyszła taka

Ada - Czw 24 Sie, 2006 12:28

czytajcie,bardzo proszę wcześniejsze posty.Tam podałam linki do schematu tej czarnej i jednoczesnie rudej spódnicy.Przy rudej zmieniłam zakończenie dołu,który wzięłam z jakiejś innej,podawanej bodajże od Lacrimy/nie pamietam/.Nie chcę sie powtarzać,a jednoczesnie nie chcę być nieuprzejma i być posądzona,że nie chcę dać schematu.

http://www.fotosik.pl/sho...ef5960d0d6000fe
http://www.fotosik.pl/sho...140ca090854f970
http://www.fotosik.pl/sho...52fe202e9e0b3bd

http://www.fotosik.pl/pok...f11bf25efc.html spódnica od Lacrimy/?/
http://www.fotosik.pl/pok...0f93fe6ffb.html schemat dolnej części

Mao - Pon 28 Sie, 2006 13:29

Witajcie chciałam się pochwalić swoją wersją spódnicy PEPE :wesolek: ma długość 95 cm ,wykonana szydełkiem 4,5 ,włóczka "DALIA" ,zużyłam 40 dag

A tu wcześniej wykonana spódnica "ETRO" wraz z topikiem do kompletu

maranta - Pon 28 Sie, 2006 15:59

Spódniczki bajka brawo brawo brawo
Pani Mama - Śro 30 Sie, 2006 15:09

a to moja spudnica robiona z malwy szydełkiem 3 wyszło ok 40 dkg a słupki pojedyncze

maranta - Śro 30 Sie, 2006 15:29

Urocza spódniczka, kolor jak marzenie cool cool cool
Mao - Pią 01 Wrz, 2006 11:42

Dzisiaj dorzucam do kolekcji spódniczkę VICTORIAS SECRET bye bye na zdjęciach w lustrze pewne utrudnienia -- chyba "cenzura" :wesolek: naklejona przez moją córcię Laughing

Spódniczka ma dł.85 cm , włóczka "Floria"- poszło 45 dag , szyd 4,5 rozmiar duuuży

Krakowianka - Nie 03 Wrz, 2006 15:09

A ja zrobiłam taką spódniczke:
http://img321.imageshack....mage=001uz7.jpg
http://img523.imageshack....mage=002hj4.jpg

Krakowianka - Pon 04 Wrz, 2006 14:13

Bardzo mi miło dziękuje Wam wszystkim, włoczka to sonata 100 g = 294 m
ma niteczke z połyskiem na rozmiar 38 weszło dokłdanie 200 gram.

Po wypraniu calość naciągła się około 5 cm robótka wykonana szydl. 3,5

Podszewka to kawałek połysukacej tafty

Krakowianka - Wto 05 Wrz, 2006 16:13

Schemat do mojej spódniczki: ja troszkę góre zmieniłam

Mao - Pon 18 Wrz, 2006 16:56

Pozazdrościłam spódnicy Krakowiance zebalek i..... w week-end wydziergałam z czerwonej "Malwy" taką oto

Poszło 200g ,szydełko 4,5 ma długość 70 cm a w biodrach 90-100cm

maranta - Pon 18 Wrz, 2006 18:45

Mao mdleje szczęka
Superowa spódniczka cool cool cool

Mao - Pon 18 Wrz, 2006 19:03

No nie dziewczyny jesteście niesamowite cmoknięcie dziękuję kwiatek dla ciebie

Tak spódnicę robiłam dosłownie dwa dni i jeszcze w sobotę byłam na grzybach zebalek Robiłam ją jako przerywnik przed zrobieniem następnego poncza i też się zdziwiłam ,że tak szybko mi poszło fajny wzorek szybkościowy hahahihi

Lady wzorek masz wklejony trochę wyżej przez Krakowiankę to ta sama spódnica

A "MALWA" jest oczywiście Aniluxu i się świetnie z tego robiło cool

Do dzieła kochane kobitki !!! robić sobie spódnice i się nie zastanawiać i oczywiście CHWALIĆ SIĘ CHWALIĆ !!! radocha

Halkuk - Nie 24 Wrz, 2006 16:49

Ja w końcu też mogę pokazać moją spódniczkę VICTORIAS SECRET:)

Spódniczka granatowa z "Kocurka" szydełko nr 3 , przy moim wzroście (158 cm) wyszła bardzo długa wesoło mi Narazie mam ją z granatową podszewką , ale na wiosnę postaram się o białą podszewkę wykończoną koroneczką bye bye

maranta - Wto 26 Wrz, 2006 15:11

A ja wymyślam taką spódniorkę, jeszcze zostało mi ponad 20 rzedów i już zaczynam mieć dość, w obwodzie ma już ok 700 słupków.... co mi strzeliło, żeby robić pełne koło puknąć się puknąć się puknąć się

Aha robię z bawełny Eldorado, z tego co mi zostało po falbaniastej bluzce wesoło mi