To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

inne - Koronka filetowa

Joanna12 - Pią 28 Lip, 2006 16:08
Temat postu: Koronka filetowa
Kochane Panie, ja zaczęłam niedawno robić siatki metodą filetową. Jeszce muszę trochę popracować, by móc zrobić coś ładnego, jednak mam pytanie. Za chwilkę będę mieć iglicę i nitkę. Chęci mam aż za dużo. Brakuje mi tylko wzorów. Mam wielką prośbę.
Gdyby któraś z Was widziała wzory do robótek filetowych robionych iglicą ( mają postać sieci rybackich, nie myślę tu o systemie 2 oczka+ słupek, 2 oczka ....robione szydełkiem), proszę o informacje. Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Aśka radocha

karmelek - Pią 28 Lip, 2006 22:29

poszukaj książek o koronkach siatkowych na Allegro, albo przez Google w księgarniach internetowych Smile
Iwka - Sob 29 Lip, 2006 22:08

Nie wiem na ile ci to pomorze
http://tomella5.webpark.pl/siatki.htm
szukam jeszcze innych
http://knotsindeed.com/gallery/decrease.html
http://knotsindeed.com/gallery/decorative.html

Joanna12 - Pon 31 Lip, 2006 10:07

Dzięki,
ale książkę już zamówiłam w księgarni internetowej. Nie wiem jeszcze co w niej jest.
Teraz szukam gotowych wzorów do wykonania.

pozdrawiam

Aśka

uska3 - Pon 31 Lip, 2006 19:34

Witam cmoknięcie
Dzisiaj kupiłam sierpinową Anne i tam jest zapowiedz , iż od 13 września w sprzedaży będzie burda specjal " Misterny filet " , moze akurat na igiełke a jesli nie to moze tez komus sie przyda cool Ja postaram sie kupic , jesli gdzies spotkam hopla

karmelek - Wto 01 Sie, 2006 11:31

Cytat:
Dzięki,
ale książkę już zamówiłam w księgarni internetowej

jak bedziesz miała książkę i opanujesz już węzełki to może Ci sie to przyda? Very Happy

http://knotsindeed.com/patterns/cloth.html

mam nadzieję, że bez przeszkód będziesz poruszać się po tej stronce, powodzenia! Very Happy

Joanna12 - Śro 02 Sie, 2006 14:38

Dzięki karmelku!!!

Ale cuda cudeńka. Daleka droga przede mną, ale już wiem jaki jest jej cel.
Chcialabym umieć robić takie rzeczy lub znać kogoś kto umie.

Pozdrawiam bye

Batinta - Wto 11 Mar, 2008 21:53
Temat postu: Koronka filetowa
Witam serdecznie, od długiego czasu oglądam, podziwiam i korzystam z zasobów tego forum. Chciałabym złożyć propozycję nowego działu: "Koronka filetowa". Chodzi o koronkę, do której wiąże się siatkę, a potem na niej haftuje. Efekt - rewelacyjny. Ponieważ sama nie potrafię jeszcze całej koronki wykonać, może znajdzie się ktoś, kto podzieliłby się umiejętnościami?
irenka10 - Śro 12 Mar, 2008 09:33

witaj kochana dobry pomysł własnie jestem na etapie wiazania siatki mam juz ponad 90 cm na długosc nauczyłam sie ze starej ksiazki siatke wiazac umiem to opanowalam gorzej bedzie z tym haftowaniem pytaj w czym masz problem z ta siatka chetnie pomoge pozdrawiam cmoknięcie
karmelek - Śro 12 Mar, 2008 10:01

Dziewczyny ten temat jest w dziale: Szydełko > Koronki > Inne
http://maranta.livenet.pl...opic.php?t=1644

ale chyba na forum nie ma doświadczonego specjalisty w tej dziedzinie Sad

Batinta - Śro 12 Mar, 2008 10:37

irenka10, jak cudownie, że znalazłam bratnią duszę wesoło mi Pochwalę się, że potrafię rozpocząć wiązanie siatki - idzie bardzo wolno, ale idzie Very Happy . W razie problemów na pewno zgłoszę się do Ciebie.

Karmelku, masz rację, ten temat już jest. Natknęłam się nba niego po tym, jak wysłałam swojego posta. Moja wina puknąć się Jednak może należałoby wyciągnąć ten temat w bardziej widoczne miejsce?

karmelek - Śro 12 Mar, 2008 10:47

Batinta, napisała:
Cytat:
Jednak może należałoby wyciągnąć ten temat w bardziej widoczne miejsce?

trzeba uderzyć do moderatorki Very Happy

tej techniki też się kiedyś nauczę Wink

Batinta - Śro 12 Mar, 2008 10:50

ha, ha, ha, chyba kogoś zarazimy cool
irenka10 - Śro 12 Mar, 2008 18:58

witajcie przyznam ze bardzo mnie zafascynowała ta siatka zreszta od dawna mnie to interesowalo tylko nie miałam odpowiednich przyrzadow .w koncu udało mi sie je kupic przez internet robote siatki opanowałam robie bieznik wzor ze sabriny robotki zeszyt 3 2007 niemam sabriny 2/07 tam był wzor serwetek. Kolezanka mi pokazywała firanke ktora była robiona ta metoda ok 40 lat temu i nadal wyglada super. Batinko chetnie pomoge jak cos niewiesz to pytaj .Powodzenia w wiazaniu siatki cmoknięcie
irenka10 - Śro 12 Mar, 2008 19:03

KARMELEK nie kiedys tylko juz zaczynaj .Wiazanie siatki bardzo wciaga pozdrawiam hopla
karmelek - Śro 12 Mar, 2008 19:17

irenka10, na razie doskonalę frywolitki, bardzo wolno mi to idzie, ale co tam... już wiem, że aby coś robić dobrze trzeba czasu i cierpliwości. Więc spokojnie ćwiczę Smile a koronka filetowa nie zając Wink nie ucieknie... Smile
mam nadzieję, że niedługo się pochwalicie siatkami? Smile

irenka10 - Śro 12 Mar, 2008 19:59

KARMELEK brawo Przyznam ze frywolitki bardzo mi sie podobaja ale jeszcze nie przyszla na nie pora niemam nawet czołenka o widzisz wiem tylko czym sie to robi wesoło mi jak skocze to sie pochwale
Batinta - Śro 12 Mar, 2008 21:25

Irenko, siatkę już zaczęłam robić, i to nie jedną, a od razu w dwóch rozmiarach - taka jestem ambitna Wink Przyznam, że nie jest to takie trudne. Bardziej martwi mnie dalsza część roboty, tj napinanie siatki - po prostu nie mam pomysłu na ramę.
Batinta - Śro 12 Mar, 2008 21:31

Aha, mam w posiadaniu Sabrinę Robótki nr 2/2007 . Jest w niej ładny wzór na bieżnik owalny techniką filet - szydełko, ale do naszych robótek też idealnie pasuje Smile. Czy mam jakoś przesłać? Nie posiadam niestety skanera, ale od czegóż rodzinka Wink
irenka10 - Śro 12 Mar, 2008 23:00

wyczytałam ze w sabrinie 2/07 sa serwetki robione technika filet ktore pasuja do bieznika ktorego wzor jest w sabrinie3/07 moje dziecko zrobilo takie ramkii były ramki ktore zostaly po obrazku powbijał mi gwozdziki zebym mogla zaczepic sprawdza sie to tak masz racje nie jest trudne wiazanie .Tylko pozniej to trzeba napiac wyszyc i obciac w zaleznosci od kształtu .W ksiazce wery tuszynskiej pokazane sa takie ramki chcesz to ci wysle na emaila pozdrawiam Laughing
Batinta - Śro 12 Mar, 2008 23:06

Wera Tuszyńska? właśnie zamówiłam w internetowym antykwariacie Smile Ale dzięki za chęć pomocy cmoknięcie
irenka10 - Czw 13 Mar, 2008 09:45

Witaj prosze sprawdz czy sa w tej sabrinie2/07 wzory serwetek na filet bardzo mi na tym zalezy pozdrawiam cmoknięcie
Batinta - Czw 13 Mar, 2008 11:37

Irenko, są: piękny owalny obrus o wzorze kwiatowym oraz duży obrus - również wzór kwiatowy. Jak powiedziałam, nie mam skanera, ale mąż stwierdził, że zrobi zdjęcia i będą jeszcze lepsze niż ze skanera. Przesłać?
irenka10 - Czw 13 Mar, 2008 11:59

gdybys mogła to bardzo prosze bo ja mam sabrine3/07 w niej jest wzor bieznika i tu doczytałam ze sabrinie2/07 jest komplet serwetek do tego bieznika .kochana niewiem jaka ty sobie ksiazke zamowiłas ale jest dwie ksiazki WERY TUSZYNSKIEJ jedna to ROBOTY SIATKOWE druga ROBOTY RECZNE .Ta roboty siatkowe jest lepsza cmoknięcie
Batinta - Czw 13 Mar, 2008 20:35

Podaj mi swój e-mail. Zdjęcia przygotowane Very Happy