To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

ozdoby świateczne - koszyczki 2

edzia322 - Nie 27 Mar, 2011 22:23


Cudowne są Wasze koszyczki, dlatego z wielką nieśmiałością
pokazuje moje pierwsze, jeszcze nigdy nie odważyłam się.

borutka63 - Pon 28 Mar, 2011 14:12

edzia322 brawo za odwagę jak to pierwsze koszyczki to są super dziergaj kolejne i chwal się pamiętaj- trening czyni mistrza hopla
danuta_50 - Pon 28 Mar, 2011 15:40

edzia322, Koszyczki super i nie masz sie czym przejmować i pokazuj nastepne i tak jak powiedziała borutka63, trening czyni mistrza .Za odwagę masz cmoknięcie a za cudne prace bo nie tylko tam zauważyłam koszyczki cool cool brawo brawo
anna.pluta1 - Pon 28 Mar, 2011 20:47

brawo cool
ewa6940 - Czw 31 Mar, 2011 15:18

Super wszystkie koszyczki i duże brawo brawo brawo brawo brawo brawo
Pysiatom - Czw 31 Mar, 2011 18:25

borutka63, makramka, edzia322 koszyczki są cudne. brawo brawo brawo brawo brawo
Grażyna - Pon 18 Kwi, 2011 20:58

Borutka - przepiekne robisz prace, a kury sa wprost cudowne. cool
avante - Pią 22 Kwi, 2011 15:14



Więcej koszyczków w mojej galerii.

ewa6940 - Pią 22 Kwi, 2011 15:52

brawo brawo
anna.pluta1 - Pią 22 Kwi, 2011 16:36

brawo brawo
Runa - Nie 24 Kwi, 2011 20:15

Piękne koszyczki Smile brawo
M. - Wto 26 Kwi, 2011 10:19

skończyłam, niestety po .... Wielkanocy






avante - Wto 26 Kwi, 2011 10:24

Ale za to jaki śliczny! A te kwiatuszki wyglądają na dwustronne. I takie ładne żywe kolory... Po prostu cudo! Jeśli masz jakiś schemat albo opis to ja jestem zainteresowana.
M. - Wto 26 Kwi, 2011 10:55

avante napisał/a:
Ale za to jaki śliczny! A te kwiatuszki wyglądają na dwustronne. I takie ładne żywe kolory... Po prostu cudo! Jeśli masz jakiś schemat albo opis to ja jestem zainteresowana.

cmoknięcie dziękuję Smile)

koleżanki maz kupił podobny koszyczek za 15 zł !!!!! na rynku (kolejowa w Olsztynie)
częściowo odgapiłam Smile

tamten miał kwiatki na jedna stronę Wink

zaczynałam od dna ( trzeba dopasować wielkość do jakiejś WŁASNEJ miseczki Smile)

po zrobieniu okrągłego dna obrobiłam podstawę tak aby bok się wywinął słupkami reliefiowymi, żeby wyszło równo, musi byc wielokrotność 12 Smile

w zależnosci od wielkosci podstawy dobrać ilość oczek na dół boku koszyczka,
a umnie to :
pierwszy element - 7 półsłupków z nawiniętą nitką i 5 oczek łańcuszka * dwa słupki i dwa oczka łańcuszka i znowu dwa słupki* 5 oczek łańcuszka i znowu 7 półsłupków z nawinietą nitką i 5 oczek łańcuszka*

w dalszych rzędach zwiekaszałam ilość słupków rozdzielonych łańcuszkiem, do 3 i 4 , w czwartym ostatnim rzędzie zrobiłam 7 - bez rozdzielania łańcuszkiem,
na tych siedmiu robiłam połączenie z kwiatkiem Smile

kwiatka robiłam w ten sposób:
5 oczek łańcuszka, złączyłam w kółko,
obrobiłam to kółko 10 półsłupkami,
nastepnie 5 oczek łancuszka (z czego 2 to zamiast pierszego słupka) nastepnie słupki i 3 oczka łańcuszka x 4,
płatki : półsłupek, 3 słupki, 12 słupki podwójnie nawinięte, 3 słupki i półsłupek, płatków ma być 5,
teraz odwracamy robótkę i robimy po 4 oczka łańcuszka, łapiąc je z tyłu między płatkami oczkiem ścisłym i znowu robimy płatki,

mamy po jednej i drugiej stronie płatki kwiatków,
TRZECI rząd płatków , żeby był widoczny można zrobić w taki sam sposób jak te pierwsze i i obrobić półsłupkami, alby zwiększyć ilosć nawinięć w słupkach Smile)

teraz trzeba zdecydowac czy podwójne rzędy płatków chcemy od srodka czy na zewnatrz koszyka :0 i podobnie jak podstawę do kwiatków zrobić między płatkami 5X po 5 oczek łancuszka łącząc oczkiem ścisłym z kwiatkiem Smile

cdn nastąpi , jak rodzinke wyprawie na ryby Wink

przyznam się, że trochę na tzw oko robiłam obrobienie na zielono kwiatków Wink... i różnie mi to wyszło ...ale
najlepiej by było zrobić miedzy płatkami zieloną nitką po 5 oczek łańcuszka (łączyć miedzy płatkami oczkiem ścisłym z kwiatkiem) , na każdem odcinku z 5 oczek łańcuszka zrobić po 7 słupków oddzielonych 1 oczkem łańcuszka, to wyjdzie 42 słupki,
następny rząd na posatawie zielonych śłupków z 1 oczkiem łańcuszka to półsupki z nawinięciem (robione na oczku łańcuszka) i 3 oczka łańcuszka, znowu półsłupek i 3 oczka łańcuszka... tu zostawiałam zieloną nitkę i brałam białą ,
zaczynałam od podstawy, na zakończeniu elementu z 4 półsłupków (w pierwszym półsłupku) robiłam 7 oczek łańcuszka i łączyłam słupkami z zielonym elementem przy kwiatach,

lepiej widać na fotkach, trudniej mi to opisać Sad

w kazdym razie, zieloną część obrobiłam jeden rząd na biało (4 słupki z 3 oczkami łańcuszka miedzy nimi) X 15,
kilka słupków winno zostać nie obrobionych na biało ! na połączenie zieloną nitką z podstawą koszyka,

drugi rząd (po odwróceniu robótki) biały na obrobienie kwatków znowu zaczyna sie 7 oczkami łańcuszka i 15 X po dwa słupki rozdzielone 3 oczkami łańcuszka , miedzy tymi 4 słupkami rozdzielonymi oczkiem łańcuszka dodałam po 1 oczku łańcuszka, wiec drugi rząd sie rozszerzył Smile

nie uniknęłam odcinania nitki, następne elementy obrabiane na biało łączyłam w 4 miejscach z poprzednim (pierwszym elementem z kwiatków),

w ostatnim rzędzie gdy już były wszystkie elementy połączone z dołem koszyka, całość obrobiłam :
6 półsłupkami rozdzielonymi 3 oczkami łańcuszka,
nastepnie zwykłymi półsłupkami i oczkami rakowymi Smile

turkusowy kwiatek mam z nitki chusteczkowej Altin Basak podwójnie złożonej Smile
nie spotkałam takiego koloru w dużych (10 - 5 dkg) kłębkach,

a różowy to stokrotka altin basak, reszta to nie wiadomego pochodzenia... pogubiłam banderolki Wink

avante, love gdyby jakiś problem ... chętnie objaśnię, albo fotki porobię Smile

oglądałam Twoje koszyczki, sądzę , ze spokojnie dasz radę !!!!

anna.pluta1 - Wto 26 Kwi, 2011 16:37

cool cool
KasiaS - Wto 26 Kwi, 2011 19:03

Piękne te Wasze koszyczki radocha
ewa6940 - Czw 28 Kwi, 2011 10:59

brawo brawo brawo
danuta_50 - Nie 08 Maj, 2011 08:11

M., Dziś tutaj trafiłam i co ja widzę ......koszyczki jak marzenie ,bajkowe,słodziutkie nie wiem jakich określeń użyć by oddać właściwie ich całą krasę uklon uklon cool cool brawo brawo
M. - Nie 08 Maj, 2011 08:33

danuta_50, cmoknięcie dziękuję Smile i człowiek się usmiechnie od rana love
jadzia59o - Pon 09 Maj, 2011 18:35

koszyczki przepiękne

brawo brawo brawo brawo brawo

Pysiatom - Czw 12 Maj, 2011 07:05

Przecudne koszyczki. cool cool cool brawo brawo brawo
avante - Pon 26 Mar, 2012 21:06

Wg wskazówek M. zrobiłam taki koszyczek - miseczkę



Runa - Pon 26 Mar, 2012 21:16

Śliczny, ja też taki chcę Smile
anna.pluta1 - Wto 27 Mar, 2012 17:05

brawo brawo
szydeleczko - Wto 27 Mar, 2012 18:41

cool


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group