To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Galerie prac użytkowników forum - Misia0808 -str. 210 nowosci

misia0808 - Pią 16 Lut, 2007 11:29
Temat postu: Misia0808 -str. 210 nowosci
Od zawsze robię na szydełku i na drutach. Dopiero od niedawna trafiłam na strony poświęcone robótkom ręcznym. Jestem zachwycona tym, co inni potrafia zrobić swoimi paluszkami. Ja też troszkę umiem i postanowiłam poddać się "surowej krytyce" koleżanek po fachu. Spróbuję tu zamieścić kilka moich prac. Za skutek nie ręczę - to moje początki na forum
maranta - Pią 16 Lut, 2007 11:41

Bardzo ładne prace, szczególnie przypadła mi do gustu ta biała torebeczka cool cool cool
misia0808 - Pią 16 Lut, 2007 11:54
Temat postu: Misia0808
Od zawsze robię na drutach. Namiętnie ogladam prace zamieszczone przez Was na forum i wreszcie "dojrzałam" do tego, żeby pokazać moje.
Jestem ciekawa Waszej opinii.

misia0808 - Sob 17 Lut, 2007 13:00

Trusia - zielona torebka ma zieloną podszewkę. Zapinana jest na taki półguzik, który wyszperałam w pasmanterii (drewniany, duży). Dorobiłam taką niby pętelkę i tak zapinam.
Zrobiłam kilka torebek, postaram sie zamieścić totki reszty.

Antonina - tuniczkę robiłam za zamówienie mojej synowej. Tak tak, jestem już babcią.
Włóczka nazywa się SILVER Chain - 50 g 155 m (50 % rayon, 50 % lurex), dość gruba. Szydełko nr 0. Synowa wyszperała tę tuniczkę w necie. Obawiałam sie ją robić, bo ona nosi rozmiar 34 i bałam się, co zrobię jak będzie potrzeba zmniejszenia rozmiaru. No ale wyszła idealnie.
Poproszę ja o sfotofrafowanie sie w niej i wtedy dołączę fotkę. Na niej prezentuje się o wiele lepiej.

misia0808 - Sob 17 Lut, 2007 14:27

cieszę sie, że podobają się Wam moje prace.

Postaram się pokazać tutaj moje prace. Trochę tego jest, więc będę to robiła etapami.

to moje ostatnie dzieło - wzór zaczerpnięty z Sabriny - zeszyt 1/2006. Robiłam ją z tureckiej Celebi Gold - turecka angora - polecam, bardzo wydajna. Wyszło mi na rozmiar 40 16 dkg. 100 g tej włóczki kosztuje u nas 12 zł.

misia0808 - Sob 17 Lut, 2007 14:50

chusta w ananaski

misia0808 - Sob 17 Lut, 2007 14:53

i jeszcze jedna torebka

misia0808 - Sob 17 Lut, 2007 14:59

i moje ostatnie dzieło: zakładany sweterek wg wzoru z Sabriny zeszyt 1 z 2006 r.

robiłam go z bawełny maceryzowanej - niemieckiej kupionej na Allegro

misia0808 - Sob 17 Lut, 2007 17:11

Alenor - jeśli chodzi o połączenie druty - szydełko, to przeważnie robię tak jak napisałaś czyli jeśli druty to podwójna nitka.

Czasem - jak w przypadku seldynowego topu dopasowuję innego rodzaju włóczkę podobnego koloru.

misia0808 - Nie 18 Lut, 2007 22:07

Jarka - torebkę robiłam z grubej perły (bawełna).
wzór wzięłam z tej strony:

nr 144 - z małą modyfikacją z mojej strony (w ostatnich rzędach zamiast 1 słupka - 3 słupki.
Jeśli chodzi o rączki to robię je tak: ucinam nici, z których robię paski takiej długości jakie chcę żeby były rączki torby i tyle, aby grubość była taka jaką akurat potrzebuję i po prostu obrabiam półsłupkami. Mam nadzieję, że połapiesz się w tych moich tłumaczeniach zebalek

Jeśli chodzi o sweterek zakładany to wzór wzięłam z Małęj Diany nr 12 z 2006 r. Robiłam go z 2 nitek bawełny maceryzowanej niemieckiej CORA (kupiłam na Allegro). Wyszło 50 dkg. Polecam - robi sie z niej bardzo przyjemnie, ma wspaniały połysk i ślicznie się układa.

misia0808 - Nie 18 Lut, 2007 22:20

jakiś czas temu zrobiłam sobie chustę:

a to kilka moich prac

Nie umiem sama zrobić sobie zdjęć, więc moje prace prezentuję w taki sposób.

misia0808 - Nie 18 Lut, 2007 23:09

kilka moich prac

maranta - Nie 18 Lut, 2007 23:34

Misia super sweterki cool cool cool
Ja w tej chwili też się z drutami zmagam Wink

misia0808 - Pon 19 Lut, 2007 18:52

Wczoraj zrobiłam sobi sesję zdjęciową. Marny ze mnie fotograf, ale co tam...

A to efekty:

jeśli chodzi o torebkę tę kolorową to muszę poszukać schematu. Jak znajdę- to go tutaj zamieszczę.

misia0808 - Pon 19 Lut, 2007 19:03

wczoraj miałam sesję zdjęciową - oto efekty

misia0808 - Pon 19 Lut, 2007 19:42

Antoninko - dla mnie ta włóczka to "perełka" w śród moherków. Jest bardzo mięciutka, milutka i super wydajna. Jestem od niej uzalezniona. Nadaje się zarówno na druty jak i na szydełko. Ja z niej robiłam brązowy golf na który wyszło mi 18 dkg, czyli niecałe 2 motki, wrzosowy sweterek (fotka wyżej). I to napewno nie koniec mojej przygody z tą włóczką.
misia0808 - Pon 19 Lut, 2007 19:44

zapomniałam przepraszam ten czerony sweterek z czarna obwódką to też Celebi
misia0808 - Śro 21 Lut, 2007 20:09

Bardzo dziękuję za takie słowa.
Bea 228 - schemat do tuniczki:

Hala 72 - tą kolorową torebkę robiłam wg wzoru:
I rząd: słupki
II rz. 6 słupków w słupek poprzedniego rzędu, 1 półsłupek w 5 słupek poprzedniego rzędu, powtarzać
III rz. 1 półsłupek w środek 6 słupków, 2 o łańcuszka, 2 słupki w półsłupek poprzedniego rzędu, powtarzać
Powtarzać te III rzędy.

Jeśli chodzi i schemat do sweterka brązowego to jak pisałam wyżej jest w Małej Dianie nr 12 z 2006 roku. Właśnie poprosiłam męża żeby mi zeskanował. Jak mu się uda - to wkleję.

misia0808 - Śro 21 Lut, 2007 21:27

udało się więc załączam wzór i opis do sweterka brązowego

i następna porcja moich prac:

misia0808 - Śro 21 Lut, 2007 21:39

Ja miałam ten sam problem. Przez cały wieczór próbowałam dostać na forum i nie udało mi się.

Skończyłam właśnie sweterek z brązowej Venecji

Obecnie robię dwa takie same sweterki rozpinane dla moich półtorarocznych wnucząt.
Jak skończę to się pochwalę bye

misia0808 - Czw 22 Lut, 2007 22:06

Hada 72 Zgadza się - robiłam torebkę z bawełny maceryzowanej barwionej odcinkowo dlatego efekt jest taki. Jesli chodzi i rączki torebek to je po prostu przyszywam. Jeszcze jedna rada odnośnie toreb. Kupuję w sklepie po 5 zł takie zwykłe torby na zakupy - uszyte z szarego sztywnego - niby worka. Świetnie nadają sie na "podszewkę", bo są sztywne i wówczas torebka "trzyma fason". I Jeszcze jedna rada - do nitek, z których formuję rączki torebek można dodać żyłkę (taką wędkarską - jak najgrubszą) wtedy rączki są sztywniejsze. To chyba wszystko odnośnie toreb. Mam nadzieję że te rady pomogą.

Wszystkim za ciepłe słowa i pochwały - dzięki. Dzierganie to moja wieeelka pasja i cieszę się, ze efekty podobają sie innym.

Moja córka kiedyś stwierdziła, że w nastepnym życiu będę pajęczycą zebalek

misia0808 - Sob 24 Lut, 2007 17:54

Dzisiaj skończyłam wiosenne swetrki dla moich wnucząt. W moich przepastnych szafach znalazłam 0,5 kg brązowej włóczki kupionej na Allegro. Mieszanka bawełny z wełną. Podstanowiłam ją wykorzystać na sweterki.

Efekt jest zadowalający.
Jak obiecałam chciałam zamieścić zdjęcia, na modelach. Niestety Kasper w swoim nowym sweterku poruszał się z prędkością światła i udało mi się zrobić tylko zdjęcie w objęciach dziadka, a Mikołaj wogóle nie chciał pozować. Trudno muszą wystarczyć fotki takie jakie mam.

mój album:
http://misia0808.fotosik.pl/albumy/113812.html

maranta - Sob 24 Lut, 2007 20:13

barbara 1 napisał/a:
jestem pod dużym wrażeniem Twoich prac

Ja również jestem w szoku, tyle świetnych prac, wielkie brawa brawo brawo brawo

misia0808 - Nie 25 Lut, 2007 14:19

Ponieważ robi się ciepło zajęłam się produkcją letnich sweterków. Obecnie dziergam bluzkę z wzorem liści - Mała Diana na szydełku zeszyt nr 5 z 2005 roku z Katki (czeska bawełna) ślicznego amarantowego koloru.
A te skończyłam jakiś czas temu

misia0808 - Wto 20 Mar, 2007 09:45

Właśnie skończyłam sweterki "na zajączka" dla moich wnuczków.

Oba zielone robiłam z FLORII, niebieski z MADAM TRICOT - bardzo wydajna i super mięciutka czeska włóczka.