To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Zdrowie - dolegliwości ciążowe

Ple Ple - Nie 30 Gru, 2007 17:27
Temat postu: dolegliwości ciążowe
Dziewczyny!
Jestem w 33 tygodniu ciązy. Ciśnienie dobre, wyniki dobre i...

W nocy obudziłam się z nogami spuchniętymi jak balony - od kolan w dół, twarde jak kamień. Leżałam z uniesionymi nogami, troche zeszło, ale zaraz wróciło. Teraz mi puchną dłonie tak samo.

Być moze panikuję, bo wiem że takie obrzęki sie w ciązy zdażają pod koniec. Ale czy to nie jest dziwne, ze tak nagle wyskoczylo? Co robic? Kontaktowac sie z ginekologiem? Jechac do szpitala? Martwie się bardzo

Bet - Nie 30 Gru, 2007 17:37

ja bym poszła do lekarza i to biegusiem, może to nic wielkiego ale warto sprawdzić
jak ja to mówię
strzeżonego Pan Bóg strzeże

Ple Ple - Nie 30 Gru, 2007 17:40

w niedziele do lekarza nierealne, jutro Sylwester. Może zadzwonić do mojej pani ginekolog? Ale czy nie wyjde na panikare?
Grażyna - Nie 30 Gru, 2007 18:34

Puchniecie moze byc (choć nie musi) oznaką zatrucia ciążowego, czy cos w tym rodzaju. Pobiegłabym na twoim miejscu szybko na pogotowie albo prywatnie do ginekologa. Z tym nie ma żartów.
magnolia - Nie 30 Gru, 2007 19:36

przyczyna puchniecia moze tez byc ucisk duzego plodu na nerki tak bylo w moim przypadku i po porodzie samo zeszlo po kilku dniach ale mialam tylko opuchniete stopy ,a Grazynka ma racje ze powinnas udac sie z tym dosc szybko do lekarza bo moze to byc tez poczatek zatrucia ciazowego.
alienor - Nie 30 Gru, 2007 20:09

Dziewczyny mają rację , od razu wyklucz sól z posiłków , albo ogranicz na maxa i kontroluj ciśnienie . Wizyta u lekarza jak najwcześniej , teraz powinien wystarczyc telefon do ginekologa i poradzi co i jak. Miałam zatrucie ciązowe z obydwoma moimi pociechami. Z pierwszą spędziłam 6 msc ciązy w szpitalu . Z domowych sposobów na zmniejszenie obrzęków stosowalam co jakiś czas ciemne piwo. Smakuje dobrze , zawartośc alkoholu żadna i a sika się po tym ......
małgośka - Nie 30 Gru, 2007 21:22

Ja też radziłabym przede wszystkim skontrolować ciśnienie, jeżeli jest wysokie to najlepiej natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeżeli nie to jutro koniecznie iść na kontrolę. Trzymam kciuki. Daj znać jak się czujesz. kwiatek dla ciebie love
No i faktycznie sól podwyższa ciśnienie.

Poranna - Pon 31 Gru, 2007 09:06

Gestoza, czyli zatrucie ciążowe i mnie dopadło mniej więcej w tym samym tyg. ciąży; to znak, że organizm ma powoli dośc obciążenia, ale na szczęscie jest w stanie jeszcze trochę wytrzymać; mnie udało sie dotrwać do 37 tyg.; odstaw sól, w ogóle pilnuj diety i kontroluj ciśnienie, a przede wszystkim W-Y-P-O-C-Z-Y-W-A-J i nie denerwuj się tak - to nie pomoże, a tylko zaszkodzi Twemu dziecku! A po Sylwestrze zgłoś się do ginekologa.

Trzymaj się, Ple Ple! cmok

Ple Ple - Nie 06 Sty, 2008 13:18

hej hej, żyję i dziekuje za rady.

Ciśnienie zawsze mam niskie ( a nwet bardzo niskie, w ciązy 90/50), opuchlizna zeszła jak leżałam z nogami do góry.

Pani gin powiedziała, że nie powinnam puchnąć po wypoczynku (a ja spuchlam nad ranem). No ale minęło. Zrobilam badania, wszystko OK. To nie zatrucie ciązowe.

Co do diety - niestety jestem na diecie wątrobowej, a soli nie znoszę....

Bet - Nie 06 Sty, 2008 13:41

oj jak dobrze że wszystko jest oki hopla
małgośka - Nie 06 Sty, 2008 16:19

Cieszę się, że jesteś zdrowa. Wobec tego odpoczywaj i czekaj na Grzesia. Trzymam kciuki.
kwiatek dla ciebie love

Poranna - Nie 06 Sty, 2008 17:27

No, i tak trzymaj! cmok
magnolia - Pon 07 Sty, 2008 12:40

Super ze wszystko OK ,teraz wypoczywaj i nabieraj sily na powitanie Grzesia cmoknięcie
Ple Ple - Pon 07 Sty, 2008 16:07

Dziekuję Wam za wszystko - no i wracam do czekania Smile cmoknięcie cmoknięcie
Krulik - Wto 08 Sty, 2008 19:34

Trzymaj się Ple Ple cmoknięcie Jeśli wyniki są ok to super;) Puchnięcie pod koniec ciąży jest normalne - podobno organizm zaczyna zatrzymywać wodę ile tylko może żeby zabezpieczyć się na czas porodu przed odwodnieniem organizmu. Powinno po kilku dniach po porodzie minąć.
Noś wygodne butki i skarpetki które nie uciskają nóg, śpij z nogami w górze i najlepiej na boku a nie plecach! No i NIE ograniczaj picia!
powodzenia cmoknięcie

Ple Ple - Śro 09 Sty, 2008 12:09

Krulik - dziękuje, to wszystko wiem....
Moja pani doktor powiedziala, ze puchniecie jest normalne, ale nie po odpoczynku (czyli np. w nocy).

A ja już nie puchnę:)

wiesia_33 - Śro 09 Sty, 2008 12:19

Ple Ple trzymaj się! Do powitania Grzesia zostało bardzo malutko czasu.Dasz radę love love love cmoknięcie
Krulik - Śro 09 Sty, 2008 15:55

Ple Ple, kwiatek dla ciebie Ja tam byłam cały czas spuchnięta przez ostatnie 2 miesiące niezależnie od relaksowania się i doskonałych wyników:( trzymam kciuki za Ciebie bo to już niedługo cmoknięcie
małgośka - Śro 09 Sty, 2008 16:38

Cieszę się, że już jest dobrze. Trzymam kciuki za Ciebie i Grzesia. cool love
Grażyna - Sob 12 Sty, 2008 17:15

Ja tez się ciesze...Miałam wyrzuty sumienia, że tak cie postraszyłysmy róznymi chorobami...ale lepiej chuchac na zimne, co? I dbac o siebie. love
małgośka - Sob 12 Sty, 2008 23:12

Ple Ple, Cześć, jak się czujecie? kwiatek dla ciebie Myślałam, że Cię nie ma, ale sprawdziłam, że byłaś na Forum. love
Ple Ple - Wto 15 Sty, 2008 11:53

Hej Małgośka Wink

Staram sie zajrzeć to codziennie i zobaczyć co słychac ciekawego.

Czuje się od wczoraj nie za ciekawie, ale to dlatego, że sie przewróciłam pod sklepem... Nie zauważyłam schodka. Na szczęscie nie upadłam na brzuch, ale rozwaliłam kolano i boli mnie teraz prawy bok, bo sie naciągnęlam.
No i nie puchnę, nie wiem co to wtedy było....

Jutro mam wizyte, jestem ciekawa jak bardzo Grześ urósł Wink
cmoknięcie

Pozdarwiam moje wszystkie kochane forumowe kolezanki Smile

Halkuk - Wto 15 Sty, 2008 14:08

Biedna love ale najważniejsze że nie na brzuszek się przewróciłaś ! Życzę Ci dużo zdrówka cmok
mama Jo - Śro 16 Sty, 2008 08:55

Ple Ple pozdrowienia dla Ciebie i twego cennego brzuszka cmoknięcie
magnolia - Śro 16 Sty, 2008 09:36

ojej ,bidulka love dobrze ze tylko kolano uszkodzone cmoknięcie tzrymajcie sie oboje cieplo bo to juz prosta do mety love