Maranciaki - zdolni i twórczy
Forum u Maranty - miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Nici, nitki i niteczki... - Serwety, serwetki, obrusy- z jakich włóczek robicie???

wikifiki - Czw 10 Kwi, 2008 00:54
Temat postu: Serwety, serwetki, obrusy- z jakich włóczek robicie???
Witajcie!

Pozazdrościłam niektórym z Was tak pięknych serwet i bieżników iz postanowiłam i ja wydziergac coś.
Ale zanim sie wezme za robote chciałabym sie Was poradzić na temat włóczek, które by sie nadawały na serwety obrusy bieżniki?

Prosze podajcie nazwy włóczek z których najchetniej robicie, które najładniej wygladają.

Pozdrawiam

alicja11 - Czw 10 Kwi, 2008 07:51

wikifiki, ja najczęściej robię z Eldorado,Nike,Maxi,Filo są mocne i dobrze skręcone cmoknięcie
Sosna - Czw 10 Kwi, 2008 09:21

Ja robię z kordonka Ariadny, bo maxi ecru ma nietrwały kolor, w praniu się odbarwia. Jeżeli biały, to maxi może być. Jednak najlepiej się robi z LIMOL- ALGODAO EGIPTO, dla mnie to kordonek wymarzony do szydełka, robota sama się robi.
danutast - Czw 10 Kwi, 2008 09:45

Sosna, a gdzie taki kordonek mozna dostać? hmm
nutinka - Czw 10 Kwi, 2008 10:11

Zawsze najbardziej lubiłam robić z nici Ariadny zwanej "dziesiątką". Serwetki wychodziły delikatne, kolory nie odbarwiały się (do wyboru były białe, ecru i czarne) - robiłam z niej ostatnio brugijkę. Teraz robię obrus z bawełny z Lidla, tej ze złotą nitką - też jest w porządku, chociaż trochę za bardzo się skręca; ale jednak jest sporo grubsza. Tych grubszych niż "dziesiątka" wolę jednak używać do odzieży, nie do serwet.
Sosna - Czw 10 Kwi, 2008 22:07

Ta "egipska bawełna" jest w mojej pasmanterii w Otwocku. Ja jednak ją kupuję w hurtowni PasGALA w Warszawie- zawsze trochę taniej. Pozdrowienia dla wszystkich, miłego wieczoru.
Poranna - Pią 11 Kwi, 2008 07:21

ja używam Maxi najczęściej; aktualnie, jednak, robię obrusy i serwetkę z lidlowskiego produktu - chwalę sobie, podoba mi się efekt i przyjemnie się szydełkuje Smile
wikifiki - Pią 11 Kwi, 2008 10:50

Witajcie!

Dziękuje Wam za podpowiedzi, jestem bardzo wdzięczna.
Lenko mam w domu akurat bawełenke z Lidla więc moge narazie spróbowac z tego, zobaczymy jak wyjdzie. a co do kapeluzika to niestety wkurzyłam sie na niego wściekły i narazie odłożyłam do do kuferka na robótki.

Madzia - Pią 11 Kwi, 2008 17:50

Ja naprawdę uwielbiam Maxi.
luna19 - Pią 11 Kwi, 2008 18:14

ja osobiscie robilam nawe z włóczki .. ale wiadomo ze im ciensza nitka tym delikatniejsza i wytworniejsza serwetka... tak ze ja tez proponuje "dziesiątkę"... hopla cmoknięcie
nutinka - Pią 11 Kwi, 2008 18:20

Luna, fajnie, że też robisz z "dziesiątki". Bo już myślałam, że tylko ja jej używam. Wink
beacia-24 - Czw 31 Lip, 2008 19:12

Witam ja mam kłopot - znajoma zapytała mnie z jakich cienkich nici można robić serwetki, a ja byłam w stanie podać tylko snechurkę, czy może mnie ktoś oświecić co mogę polecić bo nawet sama nie wiem, a taka wiedza jest dość przydatna. Smile Będę wdzięczna za jakieś informacje. bye
bjanna - Czw 31 Lip, 2008 20:14

beacia-24, do robienia serwetek jest cała masa nici, oczywiście najlepsza jest merceryzowana, wejdź na strony i zobacz, masz tu pokazane właśnie takie nici http://kolorowymotek.pl/index.php?cPath=91 http://www.fastryga.pl/c/...g/kordonki.html http://www.swiatwloczki.p...ex.php?cPath=40 http://www.zamotane.pl/index.php?cat_id=18 http://www.wojtek.com.pl/...p?a=show&id=311 bye
beacia-24 - Czw 31 Lip, 2008 22:19

bjanna, dziękuję za pomoc, teraz już wiem co mam powiedzieć cmoknięcie cmoknięcie kwiatek dla ciebie cmoknięcie cmoknięcie
wiewioreczka - Czw 02 Lip, 2009 14:50
Temat postu: pomoc w znalezieniu odpowiedniej włóczki
Robię serwetki szydełkiem nr 10 lub 9, zwykle włóczkę a raczej kordonek kupowałam w pasmanterii na oko chciałabym jednak kupić większą ilość przez internet i w tym jest kłopot. Jaka włoczka lub kordonek będzie najlepsza i jak dobrać wlaściwą grubość tak żeby serwetki nie były zbyt sztywne??
maja1 - Czw 02 Lip, 2009 16:53

Odpowiedz na Twoje pytanie jest w zasadzie niemożliwa.Każda z nas robi inaczej jedne bardziej inne mniej ściśle, a każda firma numeruje szydełka inaczej.Ja i moja znajoma robiłyśmy serwetki z maxi takim samym szydełkiem i moja była normalna ,a jej bardzo sztywna. Najlepsza metoda dobierania szydełka to próby.A może kup to co już znasz.
Lucysia - Czw 02 Lip, 2009 17:02

wiewioreczka, jak myślisz o większych zakupach przez internet to polecam Hurtownię Rumento w Częstochowie. Dziewczyny duzo tam kupują i są zadowolone. Jest tu na forum cały wątek o tej hurtowni. Najlepiej zamawiać tam telefonicznie. Obsługujący tam pan(!) doskonale się zna na rzeczy i na pewno dobrze doradzi. No i ceny są bardzo korzystne.
irenka10 - Czw 02 Lip, 2009 17:10

Kilkanacie razy juz zamawiałam w Rumento i jestem bardzo zadowolona .Wiem ze jest tam bawelna serwetkowa ale przyznam szczerze ze jeszcze z niej nic nie robiłam widziałam tylko probki bodajze w trzech kolorach .Zadzwon do pana Tomka wszystko ci powie i doradzi Pozdrawiam kwiatek dla ciebie