To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Chwalimy się - Moje małe co nieco

Marzena 43 - Nie 27 Lip, 2008 09:12
Temat postu: Moje małe co nieco
Bardzo lubię kwiaty ,ale ostatnio je zaniedbałam przez ogromne kłopoty rodzinne.Nie małam do tego serca ani ochoty.Teraz jednak zaczynają odżywac i cieszy mnie to bo tak naprawdę to ja uwielbiam kwiaty.

Halkuk - Nie 27 Lip, 2008 11:50

Piękne cool brawo cool
krystyn47 - Wto 12 Sie, 2008 16:32

Możesz być pewna, że na świeżym powietrzu dojdą do siebie.
dosiak - Śro 13 Sie, 2008 11:15

Piękne są twoje kwiatki ,a co to za roślinka ta na środkowym zdjęciu?jak się nazywa?
Ja dostałam w maju na urodziny taki kaktus od bratowej i zobaczcie jak zakwitł...to moja duma


choć kwitnące mam też i inne...


i choć nie wiem jak sie nazywają to dbam o nie bardzo!

pozdrawiam!

Marzena 43 - Czw 14 Sie, 2008 08:15

Dosiak tak naprawdę to nie wiem co to za roślinka.Dwa lata temu dostałam od córki odnóżkę wielkości 3cm.Do tej pory dwa razy już ją rozdzielałam bo rośnie dośc intensywnie przy sprzyjających warunkach.Lubi dużo wody i niezbyt nasłonecznionego miejsca.No i właśnie w tym roku zakwitła co było dla mnie ogromnym zaskoczeniem.A może ktoś wie jaka to roślinka love
krystyn47 - Czw 14 Sie, 2008 16:32

Ten jak mówicie kwitnący kaktus to sukulent zwany gwiazdą szeryfa
Marzena 43 - Czw 14 Sie, 2008 17:54

A może ktoś będzie wiedział co to jest za roślinka ,bo ja szukałam jej nazwy ale nic nie znalazłam.Wyżej opisałam jakie lubi warunki

krystyn47 - Czw 14 Sie, 2008 18:49

Dosiak rzeczywiście dbasz o nie bardzo, bo tak obfite kwitnienie uzyskać na kaktusie (ostatnie zdjecie) to wcale nie jest łatwo. cool
dosiak - Pią 15 Sie, 2008 18:45

krystyn47, dzięki cmoknięcie !no staram się jak mogę hopla
Marzena 43 - Sob 16 Sie, 2008 18:44

krystyna47 miałaś rację cool rzeczywiście z dnia na dzień widac jak moje małe marnotki dochodzą do siebie.Co niezmiernie mnie cieszy hopla

Marzena 43 - Sob 16 Sie, 2008 18:50

I jeszcz parę fotek , a co tam wesoło mi
bjanna - Sob 16 Sie, 2008 20:29

dosiak, miałam kiedyś takie kaktusy; nazywaliśmy je gwiazda szeryfa, ale po kilku latach pozbyłam się ich, bo choć pięknie kwitną to zapach jaki wydzielaja podczas kwitnięcia był nie do wytrzymania wściekły jak to wygląda u Ciebie ?
dosiak - Sob 16 Sie, 2008 21:55

bjanna, te kaktusy które ja mam nie maja żadnego zapachu,a tej gwiazdy szeryfa niestety nie posiadam! teraz następny kaktus szykuje się do zakwitnięcia jest już dość duży pąk,jak zakwitnie to wrzucę fotki...kolor będzie taki ciemny fiolet przynajmniej tak wygląda!!!
Leśny Duch - Pią 06 Lut, 2009 16:09

ojej jak te kaktusy kwitną............ wesoło mi
Marzena 43 - Pią 24 Lip, 2009 09:34

Dawno tu nie zaglądałam,ale muszę się pchwalc swoją koniczynką.Jakieś 1,5 m-ca temu dostałam kłącze długości ok.2cm z trzema listkami,a dziś wygląda tak
ela krztuk - Pon 13 Lut, 2012 15:55

Witam Ten kaktus gwiazdkowy to stapelia. Ja mam taki sam i tak samo mi kwitł. U mnie gdy go powąchałam czuć było padliną i miał nieprzyjemny zapach. Teraz stoi w piwnicy. Przekwitł już. radocha radocha
Anonymous - Śro 27 Cze, 2018 09:16

Marzena 43 napisał/a:
A może ktoś będzie wiedział co to jest za roślinka ,bo ja szukałam jej nazwy ale nic nie znalazłam.Wyżej opisałam jakie lubi warunki
[url=http://images48.foto...79m.jpg]Obrazek[/URL]


Marzenko to zapewne Aichryson,bardzo ładny zresztą.

japoneczka01 - Sob 18 Lip, 2020 21:49

Marzena 43 ta roślinka to nie koniczynka tylko szczawik trójkątny (Oxalis trangularis)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group