To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Technika patchworkowa - wszystko co musisz wiedzieć - Jak uszyć poduszkę na krzesło?

Kulbisia - Sob 22 Sie, 2009 19:57
Temat postu: Jak uszyć poduszkę na krzesło?
Postąpiłam krok do przodu - dzisiaj napadłam ciucholand i kupiłam 10 bawełnianych poszewek na poduszki - każda po 1 zł Wink Są kolorowe, niektóre z drobnymi wzorkami. Wypiorę i będą się chyba nadawały.
Pierwszą rzeczą, jaką chciałam uczyć, jest rzeczona poduszka z tytułu. Chodzi o takie 'siedzisko' na kuchenne krzesło.
Teraz kieruję pytanie do moich bardziej doświadczonych Koleżanek 'po fachu' - jak mogę ją wypchać, żeby trzymała kształt poduszki-siedziska, ale nie była ani za twarda, ani za miękka?

W ogóle, byłabym wdzięczna, gdyby ktoś poradził mi, czym w ogóle można wypychać i gdzie takie rzeczy kupię.

I jeszcze pytanie o warstwy poduchy...
1. to warstwa patchworku.
2. wypełnienie.
3. podszycie.

Tylko coś mało mi ich się wydaje. Czy tam dodaje się coś jeszcze w środek?
Jeśli chcę to trochę przepikować, to przez wszystkie warstwy, czy omijając warstwę spodu??

Bardzo proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję! Smile
Od razu ostrzegam, że będę zadawała więcej pytań i szukała odpowiedzi, ale bardzo, bardzo chciałabym nauczyć się patchworkować!! Smile

Pozdrawiam!!

Lucysia - Sob 05 Wrz, 2009 16:09

Co prawda sama nie szyję, ale znam pewnien blog, którego autorka zna się na tym. Ta kobieta duzo szyje, ma ciekawe pomysły i z pewnością nie odmówi pomocy. Oto adres tego bloga: Ul. Zaciszna 13
Celina - Sob 05 Wrz, 2009 17:27

to zależy jak to ma być poduszka okrągła czy kwadratowa. Trzeba zmierzyć siedzenie od krzesła dodać po 1-1,5 cm na szwy.
Kulbisia - Śro 16 Wrz, 2009 09:46

dziękuję za rady.
na razie uszyłam pół poduszki i z niej zrezygnowałam, bowiem 'coś' mi nie grało hmm
ale za to przerzuciłam się na torebki, które wyszły mi tak oto:
http://kotkowo.blox.pl/20...patchworki.html

Jak się w sobie zbiorę, to spróbuję wymodzić coś jeszcze, ale już teraz mogę śmiało powiedzieć, że to nie jest moja ostatnia przygoda z patchworkiem, bo zakochałam się w tej technice! Smile



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group