To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Nasze prace - Hardanger Nikusa

Nikus4 - Nie 05 Mar, 2017 11:59

Już jestem w domu! Bardzo zmęczona po urlopie zamiast wypoczęta! Ta jazda 16godzin autobusem nie była dobra na moją chorą nogę. wściekły
Elu, Haniu wysłałam wam schemat tego bieżnika! Mam nadzieje, że teraz lepiej będzie wam szło haftowanie. Jak coś to możecie się pytać.
Odpocznę parę dni i jak chcesz Haniu to zaczniemi tę naszą serwetę. Dostałam od cioci trochę tkanin i nici to znów mogę cieszyć się i haftowac! wesoło mi

Haniaga - Nie 05 Mar, 2017 12:55

Bardzo dziękuję za schemacik. love cmoknięcie

Nikusiu, właściwie to ja jestem gotowa do nowej serwetki.
Tkaninę mam ,nici chyba też ( nie jestem jeszcze pewna czy ma być to kolor łososiowy).

Mam gotowe, też prawie, do pokazania trzy aniołki .
Szyłam każdy inny . Wszystkie są na podkładzie.
Problem miałam przy ząbkowanych skrzydełkach .
Czy szyłaś aniołki na podkładzie?
Muszę spróbować bez podkładu.
Uprane czekają na żelazko.

Tak więc jak odpoczniesz i złapiesz spokojny oddech , to ja jestem gotowa.

elapok - Nie 05 Mar, 2017 13:58

Danusiu ja również dziękuję ci za schematy, to duża pomoc. Odpocznij po odpoczynku
zabka611 - Nie 05 Mar, 2017 15:42

Cudna brawo brawo
Nikus4 - Pon 06 Mar, 2017 09:19

Haniu! Nie haftowałam w ogóle aniołków. Mam tylko ich wzory! kazanie Przyjrzałam się schematom. Gdybym ja je haftowała to brzegi wspierałabym podkładem.

Chciałam dzis założyć nowy temat serwety, którą mamy haftować. Jak ją nazwać? macie pomysł? Będę wysyłać wam zdjęcia na email-te, które nie są moje. Nie chcę żeby ktoś się czepiał o prawa autorskie. Tylko moje będę wstawiać. wesoło mi

Haniaga - Pon 06 Mar, 2017 14:08

Nikusiu, cmoknięcie

zmobilizowałaś mnie do pokazania pierwszych moich aniołków
i postępów w nauce frywolitek.

Moja propozycja:
serwetka bez schematu,
ażurowa serwetka
dziureczkowa serwetka ( dziureczkowy zawrót głowy)
wiosenna serwetka( zaczynamy na wiosnę)

elapok - Wto 07 Mar, 2017 14:53

Ja też myślę. że wiosenna serwetka by pasowało
Nikus4 - Śro 08 Mar, 2017 11:08

No to będzie "wiosenna serwetka".

Haniu wiem,że jesteś gotowa ale ja jakoś jeszcze nie bardzo. Nie mogę dojść do siebie po podróży. Co wezmę robótkę to odłożę! wściekły
Wczoraj pomyślałam że czas się pozbierać. Już chciałam zacząć haftować serwetę od środka i coś mnie tknęło aby zobaczyć czy na pewno dobrze obliczyłam te bloczki wzdłuż i w szerz.
Zaczęłam haftować skośne kwadraciki od brzegu i co!!!!! Za mało tkaniny! Żle coś policzyłam! puknąć się puknąć się

Wyszukałam nową tkaninę i dziś zacznę od nowa! Nie chcę was wprowadzić w błąd. Muszę dokładnie wiedzieć jaka duż będzie ta serweta i ile bloczków potrzeba. Na papierze liczysz i liczysz a w wyszywaniu wyjdzie co inne.
Bardzo przepraszam Haniu, za to ,że musisz czekać. kazanie

elapok - Śro 08 Mar, 2017 14:40

Nie śpiesz się bo ja również z chęcią ja zacznę jak skończę ten maleńki bieżnik. Ale idzie mi on fatalnie, jeszcze tyle razy nie prułam.
Haniaga - Śro 08 Mar, 2017 15:12

Spokojnie Nikusiu cmoknięcie

i ja wzięłam się za Twój "urlopowy"bieżnik. I myślałam już,
że zagościł u mnie jakiś chochlik bo nic nie robię tylko, albo pruję albo szukam znikających nitek.

Taki mały a wymagający i nie dający o sobie zapomnieć ten mały bieżnik. wesoło mi

.

Nikus4 - Śro 08 Mar, 2017 19:48

No to się pocieszcie bo ja też dużo go prułam! wesoło mi Drugi raz bedzie mi się lepiej haftować. Rzeczywiście wzór do najłatwiejszych nie należy. Choć ładnie wygląda. Ponieważ już go wyszywałam to mogę podpowiedziec jakby wam coś nie szło! cool
cmoknięcie

elapok - Pią 10 Mar, 2017 13:58

No to pociecha, że nie ja jedna. Okazuje się, że aby wyszedł prawidłowo nie robimy każdego kwadratu osobno ale w ciągu.
Nikus4 - Nie 30 Kwi, 2017 12:02

Żeby nie szukać moich prac gdzieś po forum to i tu wstawiam zdjęcie mojej serwety:




zabka611 - Nie 30 Kwi, 2017 13:36

nie widzę nie słyszę gały gały gały
Nikus4 - Czw 11 Maj, 2017 06:22

O raju! dziewczyny! Co taka cisza??????? Nie wierzę, że przy takiej pogodzie nic nie haftujecie? wesoło mi
Ja skończyłam naszą "wiosenną serwetkę" a teraz zaczęłam haftować dla córki bieżnik. Mają być dwa takie same. Jakaś teraz jest moda, że bieżniki kładzie się w poprzek zamiast wzdłuż? puknąć się
Na szczęście córka wybrała prosty wzór. Haniu! cmoknięcie z twojej gazetki:



Ma mieć długość ok 114cm/37cm i ma być cały biały wesoło mi

W pierwszym beżniku mam już wyszyte wszystkie bloczki. Zrobię zdjęcie jak będę miała chwilkę i pokażę wam jak wychodzi. cool

Nikus4 - Czw 11 Maj, 2017 09:26

Obiecane zdjęcia:





Na razie ładnie to nie wygląda ale jak wyszyje ażury i zrobię brzeg to będzie zapewne lepiej.
Zastanawiam się czy w bratkach zamiast krzyża maltańskiego lepiej wyszyć podwójną dziką różą, o taką?

https://www.youtube.com/watch?v=vdmj-w4064A

Te bratki są dosyć duże bo jeden bok ma 21 nitek! Jak myślicie?

elapok - Czw 11 Maj, 2017 20:49

No trzeba przyznać, że ta róża jest bardziej efektowna niż krzyż, oczywiście moim zdaniem. Ja bym ją wybrała.
Pogoda faktycznie fatalna, dopiero dziś ranek był u mnie bez przymrozka i nie musiałam latać do moich pomidorków aby je przykrywać włókniną mimo, że są w szklarni, aczkolwiek nieogrzewanej. Dodatkowo aby nieco odpędzić przymrozek zapalałam w niej wkłady do zniczy. pax
No ja dzióbię w wiosennej ażurki ale idzie mi wolno bo jestem zdołowana. Musiałam wczoraj uśpić moją trzynastoletnią sukę, bo padły jej tylnie łapki i przestała się podnosić, zryczałam się jak jakaś głupia. To już mój ostatni pies, boję się wziąć następnego bo mam już swoje latka i kto się pieskiem w razie czego zajmie, ale bez psa jest okropnie.

Nikus4 - Pią 12 Maj, 2017 06:08

Elu bardzo ci współczuję, wiem co to znaczy stracić kochane zwierzątko. Mialam pieska Nikusia. To był mój pierwszy i najukochanszy piesek. Stąd mój nick Nikus. Tak bardzo tęskniłam i po tygodniu wzięłam drugiego, owczarka i nie żałuję. Jest już z nami 10 lat. hopla Jeśli chodzi o haftowanie to tak jak pisalam wyszylam jeden kwiatek i wyglada tak:

Haniaga - Pią 12 Maj, 2017 08:23

Nikusiu, cmoknięcie
haftuję, zasłaniam roślinki przed zimnem, haftuję, odkrywam i tak na zmianę.
Niestety ,sporo mi wymarzło roślinek.



Elu cmoknięcie
wiem jak boli strata ukochanego zwierzaczka.
Nasza ukochana psinka odeszła trzy lata temu i jakoś do tej pory nam ciężko.
Może trzeba było , jak Nikusia ,od razu wziąć nowego .
Teraz walczyliśmy o zdrowie naszej kocinki.
Co lekarz to inny sposób leczenia.
Teraz jest już dobrze.

Może uda mi się skończyć za chwilę pierwszy etap szycia i będę miała co pokazać i się pochwalić. cmoknięcie

Podoba mi się bardzo ta dzika róża. Cos nowego i innego ,jeszcze nie opatrzonego.

elapok - Sob 13 Maj, 2017 12:44

Dzięki dziewczyny za zrozumienie, to był mój czwarty pies i stosowałam metodę Danusi, żeby brać zaraz następnego, to faktycznie najlepsze lekarstwo, ale jak wspomniałam nie chcę w razie "w", żeby został sierotką.

Danusiu kwiatek wygląda świetnie. Też nie miałam pojęcia, żeby na stole kłaść w poprzek dwa bieżniki, ale to jest fajny pomysł

Nikus4 - Sob 13 Maj, 2017 18:13

Miałam gdzieś ładne zdjęcie ale nie mogę znależć. Chciałam ci Haniu pokazać jak fajnie wygląda. Znalazłam ale inne:



Haniaga - Sob 13 Maj, 2017 19:36

Rzeczywiście , bardzo fajnie to wygląda.
Nikus4 - Czw 08 Cze, 2017 09:35

Dwa bieżniki gotowe. Jak będą leżały na stole pokaże jak córka dostanie je na prezent i je z fotografuje. Na razie pokaże jeden przeze mnie zrobiona fotka:


zabka611 - Czw 08 Cze, 2017 09:44

PIĘKNY cool cool brawo
Haniaga - Czw 08 Cze, 2017 13:00

Bardzo ładny bieżnik. uklon
Ciekawie prezentują się z nowymi elementami duży i małe kwadraciki. brawo brawo

Czy drugi jest identyczny?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group