Maranciaki - zdolni i twórczy
Forum u Maranty - miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Problemy, pytania - Jak sie robi chusty?

mrober - Nie 09 Sty, 2011 11:23
Temat postu: Jak sie robi chusty?
Zaczęło się od tego,że szukałam wzoru na szal.....ale urzekły mnie chusty. Nigdy niestety nie robiłam chusty na drutach. Szydełkiem i owszem robiłam, ale nie na drutach. Znalazłam na osince takie cudo i chyba do niego schematy jak zrobić. Po mojemu to powinnam zacząć od schematu 2....a dalej to nie wiem ?(schemat 3,4,5) Może w trakcie robótki instynktownie załapię, ale jakby jakaś doświadczona koleżanka udzieliła mi kliku wskazówek była bym wdzięczna.

balbinka1965 - Nie 09 Sty, 2011 11:45

tutaj masz nasz watek o chustach
http://maranciaki.pl/foru...der=asc&start=0

tutaj jest schemat 1 to poczatek chusty
http://1.bp.blogspot.com/...victory_rus.jpg

Schemat 2 robisz od 9 rzedu
Ten schemat to prawa strona chusty, po lewej stronie taki zolty slupek to oczka srodkowe, a potem robisz lustrzane odbicie schematu 2

tak najlepiej rozpoczac chuste, wowczas ladnie sie uklada
http://www.knitter.spb.ru/workshop/danish_shawl/

Ale mamy tu na forum prawdziwe specjalistki od chust na pewno Ci pomoga.

acha! kazanie i uwazaj! chusty to wirus, zrobisz jedna i potem juz nie uwolnisz sie od nich wesoło mi

Ada - Nie 09 Sty, 2011 12:09

Schemat 1 to jest początek chusty wg linku, który podała Ania balbinka1965 http://www.knitter.spb.ru/workshop/danish_shawl/ z tą różnicą, że na drucie powinnaś mieć w sumie 13 oczek, czyli robisz tasiemkę na 3o, robisz 14 rzędów oczkami prawymi, potem podnosisz z boku 7o + 3o. z początku tasiemki. Wszystko widać na zdjęciach/tam jest dla 11o./
Teraz przechodzisz do schematu 2. Z lewej strony jest żółty pionowy rządek oczek prawych/radzę przerabiać je jako skręcone/ i sa to oczka centralne, czyli po przerobieniu jego "robimy schemat" od lewej do prawej strony zamieniając znaczki / i \ na odwrotne/ 2razem na przeciagnięcie i na odwrót/.
3 pierwsze i 3 ostatnie oczka przerabiamy zawsze na prawo tak po prawej jak i lewej stronie robótki., natomiast rzędy parzyste -na lewo/ nie są uwzględnione w schemacie.
Teraz już......możesz zabierać się za robótkę. Weź jeszcze dobra włóczkę do późniejszego blokowania, najlepiej z dużą zawartością wełny i nie za grubą.

mrober - Nie 09 Sty, 2011 12:39

Dziękuję ślicznie dziewczyny za rady. Mam nadzieję,że się nie zamotam...jak na razie nawet ze wskazówkami prułam już kilka razy,ale się nie zrażam zebalek Co najwyżej zostanę ekspertem od prucia rotfl
I jeszcze jedno pytanko ile na taką chustę trzeba wełny? Robię z kotka (chyba- bo wyrzuciłam opaskę) zalecali druty 3,5 ale robię na 2 ( ja robię raczej luźno), a wełenka raczej cienka jak na druty. Pozdrawiam, miłej niedzieli. bye

mrober - Nie 09 Sty, 2011 20:40

Wiele nie zrobiłam, ale chyba źle nie jest.

saba52 - Pon 10 Sty, 2011 01:22

mrober, Fajnie wychodzi cool Ja bym jednak robiła na drutach 3,5
kabyr - Pon 10 Sty, 2011 10:00

saba52 napisał/a:
[b] Ja bym jednak robiła na drutach 3,5

Ja też bo wyjdzie malutka chusta. cmoknięcie

mrober - Czw 13 Sty, 2011 13:04

Druciki zmieniłam. Nawet nie rzuca się to w oczy. Na ostatniej fotce miałam zrobionych 5 "listków" -tych rombów. Ze wzorku nie mogę się doczytać po którym motywie mam przejść do kolejnego etapu wzoru. Na fotce chusty jest tych motywów co najmniej 8.Ja zaczynam 10 ,chusta jak na razie ma w podstawie 64 cm, a na wysokość 31 cm. Chyba już pora zacząć wrabiać wzór z kolejnego schematu? Choć czasu mam na dzierganie niewiele to rzeczywiście wciąga mnie dzierganie. morze rzucę się na coś trudniejszego jeszcze. cmoknięcie
AlicjaWanda - Czw 13 Sty, 2011 14:29

Robilam te chuste. W sumie azurow masz tam 2 rodzaje. Jeden ptrzechodzi w drugi, wiec mozesz sobie robic wielkosc jaka chcesz. Azor trzeci to wykonczenie.
bryanka0 - Czw 13 Sty, 2011 21:05

Witam serdecznie.Czy mogłabym dowiedzieć się co to jest blokowanie i na czym polega?Pozdrawiam.
calicja - Czw 13 Sty, 2011 22:03

bryanka0 napisał/a:
Witam serdecznie.Czy mogłabym dowiedzieć się co to jest blokowanie i na czym polega?Pozdrawiam.

Wprawdzie sama sie niedawno dowiedziałam, ale chętnie pomoge Smile
http://www.eunnyjang.com/...o_be_happy.html
http://www.yarnharlot.ca/..._the_block.html

gosias - Czw 13 Sty, 2011 22:50

bryanka0 napisał/a:
Czy mogłabym dowiedzieć się co to jest blokowanie i na czym polega?Pozdrawiam.

Blokowanie - czyli nadanie odpowiedniego kształtu robótce (w tym przypadku - chuście), które to ma na celu "zapamiętanie" kształtu i wielkości wyrobu (chusty)

Czyli krótko mówiąc - zwilżoną napinasz szpileczkami np. na kocu i czekasz aż wyschnie (jeżeli robiłaś np z wełny), z akrylu możesz przeprasować żelazkiem z parą.

Zblokowana chusta "pamięta" kształt nawet po kolejnym upraniu.

mrober - Pią 14 Sty, 2011 08:47

Wstyd mi się przyznać, dziergam na drutach (z przerwami, bardziej lub mniej intensywnie )od 30 lat, ale nigdy niczego nie blokowałam. W zasadzie to najwięcej robiłam swetrów, a po zszyciu ich w całość najzwyczajniej robiłam przepierkę, bo jednak przy robocie zawsze się coś tam przykurzyło. Wywirowałam i albo schły na sznurze, albo na ręczniku rozłożone jeśli włóczka była rozciągliwa. Tak samo z czapkami, szalikami i skarpetami. Chustę robię pierwszą w życiu to zblokuje. Jedynie krochmalone serwetki na szydełku napinam na mokro by nadać im odpowiedni kształt,a jak wyschną prasuję jeszcze. Dziękuję dziewczyny za dobre rady. kwiatek dla ciebie
gosias - Pią 14 Sty, 2011 08:51

mrober napisał/a:
styd mi się przyznać, dziergam na drutach (z przerwami, bardziej lub mniej intensywnie )od 30 lat, ale nigdy niczego nie blokowałam.

Jaki wstyd, robiłam podobnie... Przy "drucianych" chustach zaczęłam blokować, a robię je dopiero od lipca ub. roku....

Nie jesteś odosobniona w tym temacie Wink Smile

ciapara - Pią 14 Sty, 2011 10:24

Chusta nie zblokowana w zaleznosci od wzoru ale jest totalną falbanką
Jesli nie zostalaby zblokowana... nie mialaby w ogole formy jakiej bysmy chcialy a wiec trojkątnej
Poza tym sa wloczki ktore blokowania nie przyjmuja w postaci upinania na mokro nie trzymaja formy np. akryle
Z prasowaniem akryli tez trzeba uwazac bo jak za mocno sie rozprasuje to robi sie "nalesnik" (pisze o chustach) bo jak rozprasowalam szydelkowy sweterek akrylowy to w ogole paskudny sie zrobil... hahahihi
Zazwyczaj jak robilam chuste z akrylu to zeby miala forme ja prasowalam... po czym zeby ten nalesnik lekko spulchnic pralam wieszalam z woda i juz nie prasowalam wiecej. cmoknięcie

bryanka0 - Pią 14 Sty, 2011 12:16

Dziękuję za wyjaśnienie.Zawsze wydawało mi się,że tyle wiem na temat dziergania a tu okazało się,że to kropla w morzu. puknąć się Może przy Waszej pomocy na stare lata czegoś się nauczę. Pozdrawiam. hopla
calicja - Pią 14 Sty, 2011 12:55

bryanka0 napisał/a:
Zawsze wydawało mi się,że tyle wiem na temat dziergania a tu okazało się,że to kropla w morzu. puknąć się Może przy Waszej pomocy na stare lata czegoś się nauczę. Pozdrawiam. hopla

Witaj w klubie cmoknięcie

gosias - Pią 14 Sty, 2011 14:24

bryanka0, calicja, Smile wszystkie uczymy się Smile
calicja - Pią 14 Sty, 2011 14:57

gosias napisał/a:
bryanka0, calicja, Smile wszystkie uczymy się Smile

gosias tylko, ze ja odkąd odkryłam TO FORUM nie wychodzę prawie i internetu i ciągle odkrywam nowe informacje, techniki i wzory - i to kosztem ..... robienia na drutach, o innych obowiązkach nie wspominając nie wolno .
Dawno nic mnie tak nie wciągnęło jak odkrywanie nowych DRUTOŚWIATÓW hmm

ciapara - Pią 14 Sty, 2011 15:30

calicja, to jeszcze moze wciagnac Cie szydelko... mnie na rok wciagnelo...
a od 6 miesiecy odkrywam druty Smile

gosias - Pią 14 Sty, 2011 22:02

calicja napisał/a:
tylko, ze ja odkąd odkryłam TO FORUM nie wychodzę prawie i internetu i ciągle odkrywam nowe informacje, techniki i wzory - i to kosztem ..... robienia na drutach, o innych obowiązkach nie wspominając

Coś za coś Wink Też miewam taki czas,, ze zamiast dziubać siedzę np. na forum.

Ostatnio mam nieszczególny czas, więc praktycznie nic nie drutuje ani szydełkuję, tyle, że na trochę wpadam na Forum...

M. - Pią 14 Sty, 2011 22:31

mrober napisał/a:
Dziękuję ślicznie dziewczyny za rady. Mam nadzieję,że się nie zamotam...jak na razie nawet ze wskazówkami prułam już kilka razy,ale się nie zrażam zebalek Co najwyżej zostanę ekspertem od prucia rotfl
I jeszcze jedno pytanko ile na taką chustę trzeba wełny? Robię z kotka (chyba- bo wyrzuciłam opaskę) zalecali druty 3,5 ale robię na 2 ( ja robię raczej luźno), a wełenka raczej cienka jak na druty. Pozdrawiam, miłej niedzieli. bye

pierwszą prułam... nawet nie zliczę ile razy Smile)
też sie zabrałam za tą chustę, mam 4 motki 50 gramowe - po 165m,
robię na drutach 4,5 (raczej ciasno)

już wcześniej praktykowałam taki sposób:
ważyłam ile gram zużywam na rząd... Smile) i niestety musiałam skrócić o kilka rzedów Smile robótke,

jak daleko jesteś ? z tą chusta ?
ja poczatek zrobiłam z samych prawych Smile i dopiero przy 104 oczkach +6(te 6 to brzegowe) przeszłam na ten wzór listkowy Smile o jedno oczko miałam za dużo, zebrałam je - przerabiając 2 jako jedno

calicja - Pią 14 Sty, 2011 22:38

ciapara napisał/a:
calicja, to jeszcze moze wciagnac Cie szydelko... mnie na rok wciagnelo...
a od 6 miesiecy odkrywam druty Smile

Umiem, a raczej umiałam robić na szydełku dość dobrze, nawet mamę moją kiedyś nauczyłam bo ona tylko druty. Ale nie bardzo lubię i szczerze mówiąc - nie podobają mi się wyroby szydełkowe, szczególnie ubraniowe. W porównaniu z drutowymi są takie .... kanciaste ooooo
Ew. serwety bywają ładne - ale to znów nie moja stylistyka, w domu raczej unikam wszelkich .... szmat co by tu... - nie mam firanek, zasłony tylko w sypialni, brak obrusów, serwetek i narzut - wiec nie bardzo bym miała co robić na szydełku.
Chociaż dziś przy śniadaniu wyszydełkowałam coś śmiesznego - a to dlatego, że kalendarzyk, który kupiłam na 2011r. nie miał zakładki - tasiemki do zaznaczania bieżącego dnia
No i ciągle w torbie szukam pisaka Smile

saba52 - Pią 14 Sty, 2011 22:43

calicja, Fajny pomysł cool
minia.agnieszka - Pią 14 Sty, 2011 23:20

calicja, brawa za pomysł brawo brawo brawo
ciapara - Pią 14 Sty, 2011 23:25

Mnie na szydełku podobalo sie to ze nie ma formy jakiej nie mozna zrobic a wiec i rzeczy jakiej by nie mozna zrobic Smile
calicja - Pią 14 Sty, 2011 23:34

saba52, minia.agnieszka, dzięki Dziewczyny - jak to się mówi - "potrzeba matką wynalazku" Smile.
Owsianka mi wystygła przez to dzierganie. nie wolno
ciapara - co prawda to prawda - jak widać wyżej Smile

Chyba nie w temacie rozmawiamy nie wolno

M. - Sob 15 Sty, 2011 10:55

mrober napisał/a:
Ze wzorku nie mogę się doczytać po którym motywie mam przejść do kolejnego etapu wzoru. Na fotce chusty jest tych motywów co najmniej 8.Ja zaczynam 10 ,chusta jak na razie ma w podstawie 64 cm, a na wysokość 31 cm. Chyba już pora zacząć wrabiać wzór z kolejnego schematu?

a ja przechodzę wcześniej do tego, poczatek mam same prawe, zrobiłam 4 listki i przechodzę do tego:
http://www.fotosik.pl/pok...a16f37506f.html

czytasz cyrylicę ?
nie rozumiem, co oznacza zapis: poslednij moduł schema 2 (wasmoj)
jaki ósmy ??? nie wiem czego dotyczy ten zapis (wasmoj) ????

Ada - Sob 15 Sty, 2011 13:31

M. napisał/a:
nie rozumiem, co oznacza zapis: poslednij moduł schema 2 (wasmoj)
jaki ósmy ??? nie wiem czego dotyczy ten zapis (wasmoj) ????

dokładnie oznacza ostatni moduł schematu 2, a ósmy w kolejności. Nie widzę sch. 2, więc podejrzewam, ze to jest powtórka właśnie z niego.
Nad nim jest "promeżutocznyj", czyli pośredni, środkowy.

M. - Sob 15 Sty, 2011 14:33

dziękuję Ado Smile love trochę rozumiem rosyjski, ale mam za mały zasób słów.
jesteś aniołem, jeśli chodzi o te tłumaczenia cmoknięcie

gosias - Nie 16 Sty, 2011 20:20

calicja, Smile super pomysł cool brawo

calicja napisał/a:
i szczerze mówiąc - nie podobają mi się wyroby szydełkowe, szczególnie ubraniowe. W porównaniu z drutowymi są takie .... kanciaste

Hmmm... kwestia gustu.... ja myślę inaczej....

calicja - Nie 16 Sty, 2011 22:11

gosias, dzięki Smile

Wiem Gosiu, że kwestia gustu i z gustami się nie dyskutuje, szczególnie, że się zmieniają Smile - kto wie, czy za pół roku za szydełko się nie wezmę nie wolno.
Nie deprecjonuję w żadnym wypadku innych technik, podziwiam zdolności i cierpliwość, szczególnie do takich drobiazgów jak frywolitki albo szydełkowe ozdoby choinkowe uklon - mnie by chyba śmierć zagryzła przy takich precyzyjnych drobnostkach.
Kiedyś bardzo dużo i na szydełku robiłam i na drutach ale zawsze drutki wolałam, a szydełkowe rzeczy zawsze dla kogoś.
Baaaaardzo lubiłam też haftować gobeliny jednak sam wynik pracy - cóż - na ścianie bym nigdy nie powiesiła, bo to nie moje klimaty.
Podobają mi się firanki i serwety koronkowe - jednak mieszkanie mam w innym stylu i pewnie nigdy takich w swoim domu nie zawieszę.
Tak to jest z gustami - każdy ma inny.
I mojej córce moje drutowanie średnio się podoba, (chociaż, ze względu na kierunek studiów powinna być bardziej tolerancyjna!!!), na chusty mówi, ze są babcine wściekły wściekły wściekły - wiec jestem przyzwyczajona, że gusta są różne.

cmoknięcie

gosias - Pon 17 Sty, 2011 19:39

calicja, ile osób, tyle gustów....

calicja napisał/a:
Podobają mi się firanki i serwety koronkowe - jednak mieszkanie mam w innym stylu i pewnie nigdy takich w swoim domu nie zawieszę.

Też nie zawieszę takich firan, bo mi nie pasują, co do serwetek - ew. bieżnik na stole.

M. - Sro 19 Sty, 2011 20:10

tylko raz prułam, przy drugim motywie, a tak mi wychodzi, narzucone oczka przerabiam po lewej łapiąc za tylną nitkę, dziurki są małe.

saba52 - Sro 19 Sty, 2011 20:20

M., Bardzo fajnie wychodzi
M. - Sro 19 Sty, 2011 20:48

saba52, cmoknięcie moja "matko chrzestna" od chust love
saba52 - Sro 19 Sty, 2011 20:53

M. napisał/a:
moja "matko chrzestna" od chust
Ale zaszczyt mnie spotkał Smile
M. - Sro 19 Sty, 2011 21:01

bez Ciebie by nie było tej pierwszej, a co zatem... żadnej następnej cmoknięcie
gosias - Sro 19 Sty, 2011 21:12

M., Smile ślicznie wychodzi cool

Może wrzuciłabyś schemacik?

anle - Sro 19 Sty, 2011 21:28

gosias, schemat masz w drugim poście tematu
M. - Sro 19 Sty, 2011 21:36

gosias napisał/a:
M., Smile ślicznie wychodzi cool

Może wrzuciłabyś schemacik?

cmoknięcie na pierwszej stronie Małgosiu

calicja - Sro 19 Sty, 2011 22:58

Fajnie Ci idzie Smile
gosias - Czw 20 Sty, 2011 19:17

anle, M., dzięki dziewczyny cmoknięcie gapa ze mnie.....
M. - Pią 21 Sty, 2011 18:59

calicja, cmoknięcie jestem przy drugim ażurku,
na razie narzutów za dużo mi się zdarza zrobić... i tym samym czasami mam większe oczka... bo spuszczam... później te zbedne

M. - Sob 22 Sty, 2011 13:11

niby prosty ażur, ten drugi wzór, ale mi sprawiał kłopot... za dużo nawinięć robiłam i gubiłam siew którym jestem rzędzie... przeszłam wcześniej do listków... ale robie je teraz inaczej, po lewej łapie za przednią nitkę - będą większe dziurki Smile

gosias - Sob 22 Sty, 2011 19:36

M., Smile bardzo ładnie wychodzi brawo
mrober - Nie 23 Sty, 2011 16:16

Ja si trzymam oryginału. Robię 4 listek z II wzorku. Niestety wolno mi idzie - przeziębienie wygrzewam pod kołderką.
M. - Nie 23 Sty, 2011 16:43

mrober,oryginał to ta co Ty wkleiłaś w pierwszym poscie ?

http://www.fotosik.pl/pok...0b160cad35.html
czy ta ???
http://1.bp.blogspot.com/...victory_rus.jpg
ja będe pruć, te listki z większymi dziurkami są ładniejsze Smile)

mrober - Nie 23 Sty, 2011 17:53

Ja się trzymam tego modelu co sama schemacik wkleiłam. Ten drugi widzę pierwszy raz- też ładny.
mrober - Nie 20 Lut, 2011 23:07

Zajrzałam tutaj czy aby ktoś nie dołożył komentarza,że zaczęłam dziergać chustę i poległam. Fakt szczycić się nie mam czym jeśli chodzi o szybkość dziergania,ale z czasem u mnie rożnie. No i bieżnik dla koleżanki mnie spowolnił , dla odmiany parę kurczaków na szydełku zrobiłam,ale dziergam i końca nie widać. Jak nie zdążę do końca zimy wydziergać to będę się nią latem otulać bo ciepłolubna jestem.Ale mam nadzieję,że się wyrobię.....może po zblokowaniu trochę urośnie, bo na razie to ma rozmiar u podstawy 140cm a wysokość 70cm.

saba52 - Nie 20 Lut, 2011 23:30

mrober, Ładnie wychodzi i fajna włóczka cool
Po blokowaniu będzie chyba bardzo duża...

gosias - Pon 21 Lut, 2011 06:54

mrober, super wychodzi brawo cool
mrober - Pią 25 Lut, 2011 23:11

Dziewczyny doradźcie proszę. uklon Czy tą moją chustę wypada zakończyć tak jak na fotce, czy może zakończyć jakimiś frędzlami czy jakimś innym akcentem. Kiedyś robiłam chustę szydełkiem i wykańczałam frędzlami -taka chyba wtedy moda była.Pytam bo gdyby w grę wchodziły frędzle to pewnie musiała bym zrobić ją ciut mniejszą niż w schemacie bo długości dodały by frędzle, no i został mi jeden motek wełny i musiała bym uszczknąć z niego na frędzelki.No i co nakazuje obowiązująca moda -chusta z frędzlami czy bez ???( w goglach znalazłam fotki i takie i takie. Doradźcie.
M. - Pią 25 Lut, 2011 23:39

mrober napisał/a:
Dziewczyny doradźcie proszę. uklon Czy tą moją chustę wypada zakończyć tak jak na fotce, czy może zakończyć jakimiś frędzlami czy jakimś innym akcentem. Kiedyś robiłam chustę szydełkiem i wykańczałam frędzlami -taka chyba wtedy moda była.Pytam bo gdyby w grę wchodziły frędzle to pewnie musiała bym zrobić ją ciut mniejszą niż w schemacie bo długości dodały by frędzle, no i został mi jeden motek wełny i musiała bym uszczknąć z niego na frędzelki.No i co nakazuje obowiązująca moda -chusta z frędzlami czy bez ???( w goglach znalazłam fotki i takie i takie. Doradźcie.

ja mam jedną z frędzlami, dużo włoczki na te frędzle poszło... ale teraz chyba nie ma mody na frędzle nie wiem
ja będę ją robić bez frędzli Smile)

langra - Sob 26 Lut, 2011 00:01

balbinka1965
Cytat:
acha! i uwazaj! chusty to wirus, zrobisz jedna i potem juz nie uwolnisz sie od nich
cmoknięcie cmoknięcie cmoknięcie
Święte słowa, wirus ciężko wyleczalny. Nic innego nie chce się już robić. Jak zaczęłam jesienią, to nie mogę się od nich uwolnić. Sweter na drutach 8 mm ciężko mi teraz zrobić, ale chustę na drutach 3,5 z najcieńszej włoczki to żaden problem. cmoknięcie
Pozdrawiam wszystkie zawirusowane chustami cmoknięcie cmoknięcie

langra - Sob 26 Lut, 2011 00:04

mrober Masz piękne prace szydełkowe cmoknięcie Jak skończysz swoją chustę koniecznie pochwal się cmoknięcie
Te chusty pięknie naciągają się tworząc ząbki na krawędziach. Frędzle nie są już za bardzo potrzebne...ale jak ktos lubi....

mrober - Sob 26 Lut, 2011 07:49

langra, masz całkowitą rację, chusta ma już mieszankę wzorów i te nieszczęsne frędzle zamiast dodać uroku uczyniły by coś wręcz przeciwnego. Dzięki za radę, oświeciłaś mnie! uklon
mrober - Pon 28 Lut, 2011 00:09

Dotrwałam do końca- prawie. Został mi rząd zakończenia i tak kombinuję czy chusty zakańcza sie tak jak sweterki ( 2 oczka przerobic razem, następnie oczko przerobione przerzucić na ley drut i znowy 2 oczka razem....) czy może jakos luźniej by sie brzeg chusty nie ściagał?
saba52 - Pon 28 Lut, 2011 00:29

mrober, Zakańczaj szydełkiem....np łapiesz szydełkiem 3 oczka i na nich robisz np 3 o łańcuszka ,albo 5.I znów 3 o łapiesz szydełkiem itd...
langra - Pon 28 Lut, 2011 01:24

mrober Proponuję zakończyć szydełkiem tak jak napisała saba52, , zresztą tak robi większość nas i tak jest w większości schematów. Przyjrzałam się schematowi(chart) 5 i chodzi o to zeby ładnie układały się zbierane oczka. W ostatnim rzędzie, patrząc od prawej strony ja bym zbierała szydełkiem oczka wg takiego podziału: 3,3,4,3,3,4,3,3,4,3,3,4 itd...Między każdym zbieraniem robiłabym 6 lub 7 oczek łańcuszka. Taka ilość oczek łańcuszka nie będzie ograniczać przy blokowaniu chusty. Mam nadzieję, że napisałam zrozumiale. cmoknięcie Jakby co, to pytaj jeszcze.
Poszłaś jak burza z tą chustą cmoknięcie brawo

mrober - Pon 28 Lut, 2011 19:26

Jestem mile zaskoczona moją chustą. Po zdjęciu z drutów była taka malutka,że żałowałam,że ją już zakończyłam.Z 2 motków (200g) zużyłam chyba nie całe 150 gram więc mogłam zrobić ja nieco większą.....Wczoraj,a w zasadzie już dziś ja skończyłam dziergać. Dziś po powrocie z pracy blokowałam. radocha Na razie leży sobie przypięta szpileczkami i mam nadzieję,że jak wyschnie i ją uwolnię to rozmiarek jej zostanie taki jak jest teraz:168 cm szerokość, wysokość 97. Może dało by się jeszcze wydusić kilka centymetrów,ale palce mnie już bolały od szpilkowania....i w straty w szpilkach poszłam bo kilkanaście powyginałam jak Gustlik z pancernych gwoździe. ( Upinałam ja na kocyku położonym na wykładzinie. Ale jest moja PIERWSZA CHUSTA!
Przepraszam za jakość fotek ale pstrykałam telefonem przy świetle lamy. Słoneczko mi uciekło na wieczorną drzemkę. No i pewnie od jutra wiosna cieplutka zawita - bo ja tak mam - jak zrobię coś na zimę to wiosna idzie, jak kończę letnią bluzke- za oknem plucha i jesień....itd.

danuta_50 - Pon 28 Lut, 2011 19:48

mrober, Pierwsza chusta i dość trudny wzorek a Ty super się z tym uporałaś.Wielkie uklon Natomiast chusta pierwsza klasa tylko zazdrościć cool cool brawo brawo
langra - Pon 28 Lut, 2011 21:36

mrober Piękną chustę wykonałaś brawo cool brawo cool kwiatek dla ciebie kwiatek dla ciebie kwiatek dla ciebie
Kiedy będziesz robić następną? radocha cmoknięcie

mrober - Pon 28 Lut, 2011 23:06

Dziękuje dziewczyny za słowa uznania, a wcześniej za wszystkie rady i wsparcie. Bez Was bym jej nie wydziergała. kwiatek dla ciebie cmoknięcie kwiatek dla ciebie
Za co teraz się zabiorę jeszcze nie wiem? puknąć się Pewnie coś mnie znowu urzeknie....A następna chusta na pewno będzie tylko wzorek jakiś trudniejszy by się przydał.....

Elżbieta P. - Wto 01 Mar, 2011 09:07

mrober pierwsza chusta i taka udana uklon mogę tylko pogratulować cool
M. - Sro 02 Mar, 2011 19:30

mrober, WSPANIAŁA wyszła cool
Ewa P - Sro 02 Mar, 2011 19:37

mrober, gratuluję dziewiczej chusty brawo

bardzo ładnie się prezentuje...nawet na kocyku Smile

saba52 - Sro 02 Mar, 2011 21:25

mrober, Prześliczna chusta cool cool brawo brawo brawo
kabyr - Sro 02 Mar, 2011 21:39

Mrober piękna chusta. cmok cmok cmok
bryanka0 - Czw 03 Mar, 2011 14:49

Mrober aż oko się raduje na widok takiego cuda. hurrraaa
Grażyna - Czw 03 Mar, 2011 14:52

brawo brawo brawo
Magda2702 - Czw 03 Mar, 2011 18:42

Piękna !
gosias - Czw 03 Mar, 2011 19:10

mrober, Smile ekstra brawo brawo brawo cool cool cool
calicja - Pią 19 Paź, 2012 18:35

Jakby ktoś jeszcze nie wiedział jak zacząć chustę to tu jest bardzo wyraźnie pokazane:
http://www.youtube.com/wa...feature=g-all-c