Maranciaki - zdolni i twórczy
Forum u Maranty - miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Biżuteria - [ biżuteria z drutu] biżuteria z drutu na szydełku

jaśkiewicz - Nie 23 Sty, 2011 19:37
Temat postu: [ biżuteria z drutu] biżuteria z drutu na szydełku
Z internetu dowiedziałam się o możliwości zrobienia np. naszyjnika z miękkiego drutu na szydełku. Czy ktoś zetknął się z takim tematem. Będę wdzięczna za wszelkie informacje na ten temat.
alutka171 - Nie 23 Sty, 2011 22:07

Moja bratanica ma za zadanie pracy dyplomowej zrobić sukienkę z drutowych kwiatków. Pomaga jej w tym jej mama czyli moja bratowa. Kwiatki robią z cieniutkiego drutu, który odzyskują z cewek znajdujących się niegdyś w radiach i innych sprzętach elektronicznych. Kiedy o tym się dowiedziałam byłam zaskoczona ale widać można wesoło mi
Ewa P - Nie 23 Sty, 2011 22:53

jaśkiewicz, może coś takiego

a to taka ciekawostka Smile

maranta - Nie 23 Sty, 2011 23:16

Hmm, ja robiłam grubym szydełkiem taki "łańcuch" do tej bakalianki- http://maranciaki.pl/galeria/image_362.html
Tutaj robiłam z cieńkiego drutu miedzianego.

Nawlec na drut dowolną ilość koralików/kamyków.

Zrobić trzy dość długie łańcuszki grubym szydełkiem- normalny szydełkowy łańcuszek- robić luźne oczka i co kawałek robić oczko wraz z koralikiem.

Gdy już mamy trzy długie łańcuszki, to... splatamy je w najnormalniejszy luźny warkocz. Pisałam, zeby łąńcuszki były dość długie, bo po zapleceniu sporo się skrócą.
Uformować całość jakoś zgrabnie ręką.

Pamiętać oczywiście o jakichś zapięciach naszyjnika i to wszystko.

Ewa P - Nie 30 Sty, 2011 12:16

i jeszcze znalazłam coś takiego i to
langra - Nie 27 Lut, 2011 16:39

jaśkiewicz Pytaj w sklepach (z akcesoriami do biżuterii, z elektroniką, marketach budowlanych) o drut miedziany. Widziałam, że teraz są w różnych kolorach i grubościach. Pozdrawiam cmoknięcie
Sal - Pon 28 Lut, 2011 08:45

Robilam bizuterie ze srebrnego drucika - nizane koraliki i na szydelku. Mam ja do dzis i lubie. Ducik byl srebrny, plastyczny, dostalam go dawno temu od wujka. Niestety nie udalo mi sie nigdy takiego kupic. Kiedys kupilam na allegro cos, co w aukcji opisano jako srebrny drucik, ale kruszyl sie. Jeden pan na gieldzie mineralow przyjrzal mu sie dokladnie i uznal, ze to posrebrzana miedz.

Polecam wiec zdecydowanie srebrny drucik do wykonania takiej bizuterii, ale niestety nie podpowiem, gdzie go kupic.