To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Preparaty, akcesoria - Classic Crackle Stamperia

Kociambra - Wto 09 Sie, 2011 18:47
Temat postu: Classic Crackle Stamperia
Może się powtarzam i nie mogę znaleźć odpowiedniej odpowiedzi, ale...potrzebuję pomocy!! Kupiłam Classic Crackle Stamperii (dwuskładnikowy) i chcę wiedzieć, czym go zabezpieczyć. A tu, jedni piszą "lakier wodny", drudzy "tylko poliuretanowy" - no i zgłupiałam nie wiem szczęka
Podpowiedzcie, bardzo proszę!!!

alutka171 - Wto 09 Sie, 2011 21:04

Jedyny jaki się nie pogryzie z wodnych to 3V3 lub inaczej V33 o konsystencji żelu z innymi wodnymi może wejść w reakcję i zepsuć cały efekt. V33 też należy zacząć od cieniutkiej warstwy, a dopiero później normalnie. Właściwie to jest na to sposób żeby lakier i crakle się nie pogryzły. Należy po wypełnieniu spękań zmyć pod bieżącą letnią wodą step2
Kociambra - Wto 09 Sie, 2011 21:08

A gdyby go potraktować lakierem do włosów, takim właściwie coś jak żelem na bazie spirytusu?
alutka171 - Wto 09 Sie, 2011 22:20

Tego nie wiem nigdy tego nie praktykowałam nie wiem
Kociambra - Wto 09 Sie, 2011 22:36

to ja poeksperymentuję Smile spróbuję też z tym moim Domaluxem, do tej pory dzielnie mi się sprawiał, może i tu poradzi???
w każdym razie dzięki za pomoc!!! cmoknięcie

alutka171 - Śro 10 Sie, 2011 23:24

.... a domalux masz śmierdziuszek czy akrylowy? Na akrylowy jeszcze nie trafiłam, a śmierdziuszek potrafi zażółcić pracę niestety
Kociambra - Czw 11 Sie, 2011 11:49

nie, nie jest śmierdziuszkiem, tak jakby spirytusem zalatuje Smile a wg strony producenta jest "bezzapachowy"
nula - Czw 11 Sie, 2011 13:30

Ja jak mam wątpliwości, czy mogę użyć lakieru akrylowego to najpierw daję ze dwie warstwy fiksatywy a potem normalnie akryl.
I fiksatywa nie zażółca !!!
Kupiłam też lakier poliuretanowy w sprayu - bardzo wygodne !!!!
Niestety pisze na nim, żeby na to nie dawać akrylu więc nadaje się raczej do wykończenia.

alutka171 - Czw 11 Sie, 2011 15:56

....o, o tej fiksatynie muszę pomyśleć Smile
..........tylko kiedy ja się znów wezmę za decupki nie wiem już ponad rok jak nic nie zmalowałam hmmm hmmm

nula - Czw 11 Sie, 2011 15:59

alutka171 napisał/a:
już ponad rok jak nic nie zmalowałam

no to czas najwyższy coś zmajstrować !!!!! wesoło mi



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group