To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Różności - Z czego zrobić... różaniec?

Makarbella - Czw 06 Paź, 2011 13:31
Temat postu: Z czego zrobić... różaniec?
Październik miesiącem różańca, więc szkoły organizują konkursy na różańce zrobione z.... no właśnie z czego? Pomysły są następujące: makaron, pestki wszelkiej maści, koraliki, słomki, cukierki i żelki, kasztany, żołędzie, jarzębina, kostki lodu, koraliki szydełkowe (nikt nie uwierzy, że 7-10-latki mogą zrobić je samodzielnie!), wydmuszki, kulki po jajkach niespodziankach, kostki z szyjki kurczaka (ktoś z tego zrobił różaniec, kiedym sama chodziła do szkoły!), masa solna, plastelina, glina itp., nakrętki od śrubek.
Dziewczyny, pochwalcie się, z czego zrobiły "swoje" różańce wasze pociechy lub rzućcie pomysłem: z czego można by jeszcze różaniec zrobić?

mimusia-1 - Czw 06 Paź, 2011 14:18

Ja mam ten sam problem,syn ma zrobić rózaniec do kościoła na konkurs i własnie takie propozycje padały jak piszesz. Ja myslałam o foli aluminiowej-skręcić w kulki.
jolajka - Czw 06 Paź, 2011 15:30

w ubiegłym roku mój syn robił z fasoli , ale były też np. z pestek jabłkowych, z dzikiej róży, głogu... ale był też z popcornu i orzechów laskowych(to dopiero wyzwanie?!)
lamika88 - Czw 06 Paź, 2011 15:38

Ja w podstawówce robiłam z fasoli i grochu z tym, że mój tata miał trochę roboty przy tym bo musiał odpowiednio dziurki ponawiercać żeby sobie jego 7 letnie dzieci krzywdy nie zrobiły hahahihi Z kasztanów robiła moja koleżanka to był gigantyczny i bardzo ciężki... Ja bym polecała jakieś koraliki bo nie ma przy tym zbyt dużo pracy, jest bezpiecznie dla dzieci (bo przekłuwanie kasztanów np. nie można nazwać bardzo bezpiecznym) no i na pewno różaniec wyjdzie bardzo ładny bye
Awenturyn - Czw 06 Paź, 2011 17:28

ja widziałam różańce zrobione z kulek z waty , z bibuły , z małych kolorowych pomponików
Aurelia - Czw 06 Paź, 2011 17:33

Z jarzębiny, nasion kukurydzy. hahahihi
Violetta21 - Czw 06 Paź, 2011 17:37

Ja zrobiłam na szydełku o taki jest już wiekowy Smile ale córa zajeła pierwsze miejsce na spółkę z mamą Smile


to była pierwsza z moich prac na szydełku Smile

Krakowianka - Pią 07 Paź, 2011 17:42

mega wielki z piłeczek do ping-pong a krzyżyk z drewnianych patyczków,
jeśli tata byłby chętny do pomocy to fajny jest z pociętych krążków z gałązki brzozy
jak mi coś przyjdzie do głowy to wstawie.... hahahihi

we_st - Pią 07 Paź, 2011 18:13

z chrupków kukurydzianych
moslamawe - Pią 07 Paź, 2011 19:51

z 1 groszówek , z "zawleczek " od puszek , z guzików , z kawy w ziarkach , z malutkich kwiatuszków takich do naklejania
ewbas - Pią 07 Paź, 2011 20:03

z ziemniaczków pokrojonych w kosteczki i wysuszonych przed wysuszeniem zrobić dziurki
M. - Pią 07 Paź, 2011 21:51

a mnie przyszła do głowy modelina, raczej skłaniałabym się do paciorków bardzie trwałych Smile
szydeleczko - Sob 08 Paź, 2011 10:55

a moze rozaniec z jarzebiny, kasztanow lub zołedzi tez bedzie swietnie wygladal nawleczone na sznureczek i drewniany krzyzyk z patyczkow
wesoło mi

Violetta21 - Sob 08 Paź, 2011 13:02

Pamiętam jak robiłłam na konkurs ten różaniec to były naprawde różności wykorzystane od kulek papierowych poprzez popcorn, jarzębinę, cukierki, a nawet makaron Smile
Izka - Sob 08 Paź, 2011 16:46

Pięknie wyglądają różańce z kasztanów, żołędzi albo dzikiej róży.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group