To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Biżuteria - [biżuteria] Beaded balls czyli kulki koralikowe

elwlo - Czw 05 Lip, 2012 19:38

Witam
Kulki piękne ale nie rozumiem jak z tych kulek robi się kolczyki - czyli jakie elementy do wykończenia są potrzebne??? czy ta zagięta szpilka jest potrzebna czy ja się wyrzuca???
Skąd wziąć takie kulki do obrabiania?
Zaczynam wątpić w swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem puknąć się

luna1202 - Pią 06 Lip, 2012 07:40

Witaj!
Ja już próbowałam troszkę robić te kulki więc spróbuję coś pomóc. Otóż elementy, które są potrzebne do wykończenia to na pewno szpilka (może być ta, której używasz podczas wykonywania kulki). Ja mam akurat takie szpilki, że mi przelatują przez kulki w związku z czym potrzebuję jeszcze jakąś przekładkę żeby nałożyć na szpilkę i dopiero wtedy nałożyć kulkę. Na koniec oczywiście potrzebny bigiel i właściwie to wszystko. Z kolei koraliki, które są potrzebne do środka takiej kulki trzeba kupić na necie bądź też w jakimś sklepie z półproduktami do wyrobu biżuterii. Mogą być akrylowe lub drewniane i wtedy kolczyki są leciutkie, ale równie dobrze mogą być szklane.

elwlo - Pią 06 Lip, 2012 20:50

Dzieki Luna!
Czy mozesz podac mi link gdzie moge to kupic

darka - Sob 07 Lip, 2012 14:57

elwlo do środka najlepiej nadają sie koraliki akrylowe, bo są one równiutkie i gładkie i najlepiej przezroczyste, wtedy nie prześwituje żaden kolor spod spodu, np. tego typu http://www.marmon.com.pl/...2820SZT%29.html
Oczywiście w różnych wielkościach w zależności jak dużą chcesz zrobić kulkę koralikową

luna1202 - Sob 07 Lip, 2012 15:17

Darka podała bardzo dobry przykład. Generalnie najlepiej szukać na allegro.
elwlo - Sob 07 Lip, 2012 20:00

Dziękuję Wam bardzo.
Nurtuje mnie jednak pytanie- jaką funkcję pełnią te tajemnicze baranki?

weraph - Sob 07 Lip, 2012 21:38

elwlo, przytrzymują kulkę, ułatwiają pracę a tym samym nie powodują pękania koralików czy ich zarysowania szpilką. Oczywiscie, mozna je pominąc, ale kto robił ten wie ze się przydają.
elwlo - Nie 08 Lip, 2012 19:25

Dzięki.
Zrobię zamówienie i próbuję. Ciekawe co mi wyjdzie.

wiosenna67 - Pią 03 Sie, 2012 17:41

się wzięłam i zawzięłam... dokładnie przestudiowałam instrukcję i zaczęłam... jakoś tak mi wyszło, że zrobiłam od razu całość (kiedyś obszydełkowywałam kulki, setki tego narobiłam, i jakoś teraz było podobnie, więc poszło)
efekt może nie jest powalający, ale już obiecujący, nie?

nie zakupiłam jeszcze żadnych dodatków do kolczyków, nie mam szpilek i innych cudów... więc nadziałam moją kuleczkę w trakcie roboty na wykałaczkę... całkiem dobrze spełniła rolę przytrzymywacza Smile

Grażyna - Pią 03 Sie, 2012 20:58

Co tu mówić - śliczne brawo
darka - Sob 04 Sie, 2012 17:33

Początek bardzo udany!!! brawo
wiosenna67 - Nie 23 Wrz, 2012 20:27

mam kolejne pytanko... gdzieś dziewczyny podały taką tabelkę, gdzie jest rozpisane jak obkoralikowywać duże kulki... podane było do 22 mm ....
a ja bym chciała obszyć koralikami taką kulkę co ma 35 mm...
podpowiedzcie jak dodawać koraliki (mam do dyspozycji 2mm)

darka - Sob 29 Wrz, 2012 15:41

Tabelka jest na poprzedniej stronie Smile
wiosenna67 - Wto 12 Lut, 2013 15:08

a co Wy na to?

Runa - Wto 12 Lut, 2013 15:39

WOW świetne cool
AlaJ - Czw 14 Lut, 2013 21:49

Kapitalne!
Grażyna - Pią 15 Lut, 2013 20:19

sliczne cool cool zaczynam ci zazdroscić umiejetności, brrrr...takie to cudne
beacia-24 - Wto 09 Kwi, 2013 13:37

Mi gdzieś nie wychodzą zupełnie kulki. Kursik przystępny, ale jakoś ilości koralików nie umiem dobrać do wielkości mojej kulki. Tym bardziej utrudnienie stanowi dla mnie, że używam małych koraliczków TOHO (tych najmniejszych nie wiem czy to 11, czy 15 nie pamiętam), a nie standardowych. Buuu zatem mogę tylko patrzeć i podziwiać.
weraph - Wto 09 Kwi, 2013 13:53

beacia-24, kurs jest przeciez rozpisany na 11/0Smile Opis bardziej problem, pokaż zdjęcie:)
izetta - Śro 10 Kwi, 2013 08:00

wiosenna67, super, zawieszki rewelacja Smile
Ainer - Czw 11 Kwi, 2013 15:58

cudowne brawo brawo brawo brawo cmoknięcie
beacia-24 - Śro 24 Kwi, 2013 10:01

weraph, korzystałam z tego kursiki, tutki oglądałam i nadal nic. Wina leży po tej stronie, że ja mam małe koraliki i malutką kuleczkę, która nigdzie nie jest rozpisana. Zdjęcia nie mam bo aż wstyd pokazywać takie paskudztwo. Poza tym mój aparat już dogorywa i wszystko co się świeci wychodzi na zdjęciach masakrycznie. Póki co na razie dałam sobie odpocząć od kulek bo chyba dostanę szału hahaha Smile
weraph - Śro 24 Kwi, 2013 10:31

beacia-24, to dlaczego nie zainwestujesz w porządne, takie jak w kursie, materiały? szkoda nerwów;)
beacia-24 - Czw 25 Kwi, 2013 22:05

weraph, fakt posiadam TOHO, ale te najmniejsze bo z nich koleżance robiłam bransoletkę i chciałam dorobić zawieszkę, ale chyba nic z tego nie wyjdzie. Muszę chyba otwarcie przyznać się, że nie umiem kulek i już Sad
alinuk - Sob 04 Maj, 2013 11:25

sliczne Wiosenna idę na imprezę