To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...

Preparaty, akcesoria - pędzle, gąbki, wałki.....

ciapara - Czw 02 Lut, 2012 19:15
Temat postu: pędzle, gąbki, wałki.....
Widze ze trafilam do odpowiedniego dzialu.
Ogladalam w e.....u pedzle z wlokna pomaranczowego ktore Haniu gdzies polecalas do lakieru akrylowego. Cena za 1 szt byla 17 zł.
I o dziwo jak trafilam taki zestaw farb akrylowych 12 szt po 12 ml plus 4 pedzle dla dzieci za 18,8 zl nie moglam sie oprzec
https://picasaweb.google.com/115737801058355099644/Rozne#5704537672814439362
niestety info o zestawie bylo mierne. Zestaw farb akrylowych. Produkcji wiadomej.
Zerknij prosze Haniu i powiedz czy to sa te pedzle o ktorych pisalas?? W rzeczywistosci sa b porzadne i tak jak widac az 4 szt roznej grubości.

nula - Czw 02 Lut, 2012 20:11

ciapara napisał/a:
Ogladalam w e.....u pedzle z wlokna pomaranczowego ktore Haniu gdzies polecalas do lakieru akrylowego. Cena za 1 szt byla 17 zł.

rany boskie ! to faktycznie dowalili z tą ceną !!!
Jeżeli te pędzle, które kupiłaś mają mięciutkie i takie jedwabiste włosie to na pewno jest nylon wesoło mi
zobacz tutaj - pędzle Kozłowskiego
http://www.pedzle.eu/products.php?pcid=1&page=2
ja używam dokładnie tego nr 2317
mam jeszcze inne szerokości tych płaskich - cena nie jest powalająca (w sklepie u siebie kupuję nawet chyba trochę taniej)
jak się o nie dba to starczają naprawdę na bardzo długo - moje mam już pewnie ze 2 lata wesoło mi
w podobnej cenie są też pędzle z tego nylonu firmy "Renesans"
nie wiem czym się różni "złoty nylon Toray" od "syntetycznego włosia nylonowego" hmm
mam sporo różnych pędzli z tym pomarańczowym włosiem (w różnych kształtach) - i nie widzę specjalnej różnicy między nimi - zawsze jak kupuję to proszę o te z włosiem z pomarańczowego nylonu wesoło mi
Może ten "Toray" jest taki najbardziej miękki i jedwabisty (taki naprawdę milusi w dotyku) - te drugie są chyba jakby trochę bardziej "sprężyste" - ale nie wiem czy nie jest to tylko moje odczucie nie wiem
są świetne nie tylko do lakieru, ale też do kleju jak się klei po wierzchu przez serwetkę - nie kaleczą serwetki ! i do farby też - używam ich jak np. muszę domalować tło między motywami (bo duże powierzchnie maluję zawsze gąbką) wesoło mi

p.s. zastanawiam się czy nie założyć oddzielnego wątku na temat pędzli - jeszcze sporo można o nich napisać - jak myślicie - byłoby wszystko razem hmm

ciapara - Czw 02 Lut, 2012 20:37

Haniu!!! Koniecznie załóz wątek o pędzlach. Bedzie świetny porządek.
A porządek ważna sprawa.
Dziekuje za wyczerpujące info, sadzę ze sa z włosia tego co mówisz, ale nie polskiego producenta.

nula - Nie 05 Lut, 2012 10:46

No to juz jesteśmy w wątku o pędzlach Very Happy

nula napisał/a:
bo duże powierzchnie maluję zawsze gąbką

no fakt, tło zawsze tepowałam gąbką - ale jak to napisałam to mnie nagle oświeciło wesoło mi
stwierdziłam, że czemu nie spróbować wałkiem ? na pewno będzie szybciej niż ciapać miejsce przy miejscu hmm
no więc w piątek po pracy od razu zahaczyłam o moją drogerię (mam taka fajną, gdzie mają też farby, lakiery, kleje, papiery ścierne wesoło mi )
Muszę Wam to opisać, bo uśmiałam się niesamowicie hahahihi
Stoję sobie przed stojakiem z wałkami - podchodzi młodzian z obsługi :
- mogę w czymś pomóc ?
- który wałek będzie najlepszy do akrylu ?
- a do jakiego akrylu, do emalii ?
- nie proszę pana, do emulsji
- a co pani chce malować ?
- drewno
- ale emulsja nie jest do drewna !!!
- wiem, ale ja maluję drewno
- ale emulsja jest do ścian !!!
- wiem do czego jest emulsja, ale załóżmy, że JA chcę malować drewno ! może mi pan pokazać, który wałek będzie najlepszy do tej emulsji ?
- ten (szkoda, że nie widziałyście jego miny !!! - coś w stylu "ale głupia baba" rotfl )

najbardziej spodobał mi się komentarz mojego M jak mu to opowiedziałam
"mogłaś mu powiedzieć, że masz drewniane ściany - ciekawe jak by zareagował" rotfl

czasami ręce opadają - od razu mi się przypomniało, jak pan w innym sklepie zapewniał mnie, że "Śnieżka" NIGDY nie produkowała lakieru akrylowego !!!!!
bardzo się zdziwił jak mu powiedziałam, że używam takiego od dawna !!!

no więc kupiłam mały wałeczek i rączkę - wydatek żaden - w sumie dałam chyba 4,20

i wiecie co ? świetna sprawa !
akurat robię dwie puchy, więc od razu wypróbowałam (pan ze sklepu pewnie by padł na serce - bo przecież puchy metalowe rotfl )
raz, dwa i puchy pomalowane wesoło mi

Pewnie inni już dawno na to wpadli, ale i tak mam radochę, że sobie trochę ułatwiłam pracę jęzorek

ciapara - Nie 05 Lut, 2012 11:08

Hanka jestes genialna cool
joana - Nie 05 Lut, 2012 11:33

puknąć się ja pewnie tez miałam bardzo glupia minę czytając, bo nie umiałam załapać o co chodzi , o jakie malowanie. No, wreszcie udało sie. Chyba tez zacznę, a wszystko z powodu takich wpisów. Ciekawe co mi wyjdzie.
we_st - Nie 05 Lut, 2012 12:22

nula napisał/a:
Pewnie inni już dawno na to wpadli

ja tam specjalistką od decu nie jestem, ale duże powierzchnie malowałam właśnie gąbkowym wałeczkiem cool . świetna sprawa. Wcześniej babrałam się gąbeczką i wyglądałam przy tym jak dziecko w przedszkolu, taka upaprana feabą po łokcie puknąć się Potem wymyśliłam sobie wałek. I jakie było moje zdziwienie, gdy pani w sklepie dla hobbymaniaczek się o tym dowiedziała. Stwierdziła, że absolutnie nie powinno się wałkiem, że gąbką i bla bla Niech sama się męczy, ja tam wolę wałek i już

nula - Nie 05 Lut, 2012 16:42

we_st napisał/a:
ja tam specjalistką od decu nie jestem

jak to nie jesteś ? - dla mnie jesteś !!!! wesoło mi

we_st napisał/a:
ale duże powierzchnie malowałam właśnie gąbkowym wałeczkiem

no właśnie - jak pisałam - inni już dawno na to wpadli a mnie dopiero teraz oświeciło hahahihi

alutka171 - Nie 05 Lut, 2012 22:32

W decu jeszcze nie robiłam takich dużych powierzchni żeby malować wałeczkiem ale odnawiałam szafkę i drzwi i bardzo fajnie malowało mi się takim wałeczkiem pomarańczowym, który wyglądał jak brzoskwinka Wink
Pędzle z pomarańczowym włosiem bywają w Lidlu, niedawno był komplet w futerale takich cienkich okrągłych nadających się do podmalowań drobnych elementów (ok 20zł komplet-12szt+paleta). Ale już kilka razy były też płaskie
Takich pędzli można tez szukać w sklepach wszystko po...... w różnych miastach są różne ceny

Nula takich "fachowców" w sklepach jest multum co to się wymądrzają co do czego i najprostszych rzeczy nie wiedzą

ciapara - Sob 11 Lut, 2012 15:47

Ostatnio pokazywalam Wam linkiem zestaw farb akrylowych jaki zakupilam w sklepie papierniczym wraz z pedzelkami produkcji chinskiej. MIalam watpliwosci czy pedzelki w zestawie sa z wlokna pomaranczowego.
Nawiasem mowiac widzialam podobne zestawy w drogeriach R_o_s____a_n za jakies 9-10 zł.
Otoz bylam ponownie w e_m___p__u i obmacalam te pedzeli za 17 zł a nawet 34 zł z pomaranczowym wlosiem. Musze powiedziec ze te w zestawach sa zdecydowanie inne, jakby bardziej plastikowe. Te drozsze w e__m__u maja delikatniejsze wlokno i bardziej sa milutkie.

nula - Sob 11 Lut, 2012 20:38

ciapara, na pewno masz u siebie jakieś sklepy dla plastyków - zobacz tam
tak jak pisałam ja za te szerokie pędzle Kozłowskiego płacę ok, 7-8 zł (z tego mięciutkiego , milutkiego włosia)
te co już masz też na pewno Ci się przydadzą - moim zdaniem pędzli nigdy za wiele ! wesoło mi

we_st - Sob 11 Lut, 2012 20:52

ja moje kupiłam w OBI
Madzia - Czw 28 Sty, 2016 19:32

Przeglądałam sobie dzisiaj różne akcesoria do decu. W sklepach jest cała masa rzeczy, pewnie bez wielu można by się obejść, ale ja oczywiście chciałaby mieć wszystko.
Oprócz akcesoriów produkowanych przez firmy związane z dekorowaniem, są rzeczy, które tworzymy same, jak np pocięta gąbka-zmywak (dla mnie osobiście zupełnie nieprzydatna, nie umiem się tym posłużyć).
Mam pytanie: bez czego nie mogłybyście się obyć?

Krakowianka - Czw 28 Sty, 2016 23:50

na moim etapie tworzenia to na pewno bez dobrych pędzli i do farb i do kleju....
nula - Pią 29 Sty, 2016 08:23

Krakowianka napisał/a:
to na pewno bez dobrych pędzli i do farb i do kleju....

dobre pędzle to chyba podstawa .....
ja natomiast nie mogłabym się obejść właśnie bez tych gąbeczek kuchennych wesoło mi dla mnie one są bardzo wygodne i praktyczne

nie wiem czy pytanie dotyczy tylko tematu (czyli pędzli, gąbek i wałków - bo tu je zadałaś) czy ogólnie wszystkiego ?
bo poza tym to nie wyobrażam sobie pracy bez gąbek ściernych
papier ścierny jako taki jest ok i też używam, ale gąbek używam przede wszystkim

Madzia - Pią 29 Sty, 2016 18:20

nula napisał/a:
nie wiem czy pytanie dotyczy tylko tematu (czyli pędzli, gąbek i wałków - bo tu je zadałaś) czy ogólnie wszystkiego ?

tu zadałam, bo taki wątek znalazłam, ale tak, chodziło mi o akcesoria wszelakie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group