| Autor |
Wiadomość |
Temat: Robótkujące postacie z książek :) |
rusalka1
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 54187
|
Forum: Inspiracje, idee, pomysły Wysłany: Sob 14 Sty, 2012 22:34 Temat: Robótkujące postacie z książek :) |
Jeszcze jeden fragment z "Poematu Boga-Człowieka" Valtorty.
Dziewczyny przy tym się nie płacze tylko RYCZY , zajrzyjcie tam proszę!
Wzruszona Maryja oczekując na św.Józefa ubrana w suknie ślubną i welon rozmawia z Elżbietą przyszłą mamą Jana Chrzciciela:
Elżbieta mówi:
«Maryjo, Twoja matka jest tu, choć [wydaje się, że jej] nie ma. Jej duch raduje się blisko Twojego ducha. Spójrz, rzeczy, które masz na Sobie, przekazują Ci jej pieszczoty. Znajdziesz w nich jeszcze smak jej pocałunków. W dniu, w którym przybyłaś do Świątyni, powiedziała mi: “Przygotowałam dla Niej wszystko, nawet ślubną wyprawę. Chcę być przy Niej zawsze obecna przez utkany len, a w dniu weselnej radości – przez wykonane dla panny młodej suknie”. Chyba nie wiesz, że w ostatnich dniach, kiedy byłam przy niej, każdego wieczora pragnęła pieścić Twoje pierwsze sukienki i te, które nosisz teraz. Mówiła: “Czuję jaśminową woń mojej Maleńkiej i pragnę, by Ona też czuła w nich pocałunki Swojej mamy.” Ileż pocałunków złożyła na welonie, który teraz osłania Ci czoło. Więcej tu pocałunków niż nitek!... A gdy będziesz używała płótna, które Ci utkała, pamiętaj, że bardziej jest utkane z miłości Twojej matki niż z przędzy. A te naszyjniki... W najcięższej godzinie ocalił je Twój ojciec dla Ciebie, abyś była dziś piękna, jak przystało księżniczce z rodu Dawida. Raduj się, Maryjo, nie jesteś sierotą. Twoi [rodzice] są z Tobą. Masz też małżonka, który będzie Ci ojcem i matką – taki jest doskonały.» |
Temat: [szydełko] rozmiar szydełka |
rusalka1
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 12628
|
Forum: Podstawy Wysłany: Sob 14 Sty, 2012 21:21 Temat: [szydełko] rozmiar szydełka |
| Ja te grubsze szydełka mam aluminiowe takie kolorowe:) i jestem zadowolona a do serwetek cieńsze szydełka-metalowe i tez są ok. Są różne szydełka z rączką i bez raczki, bambusowe, nawet podświetlane. Sama zobaczysz jak zaczniesz więcej szydełkować że jednymi będzie Ci się łatwiej pracować (bo leżą w dłoni jak ulał:)), a innymi tak sobie:) Potem będziesz dobierać włóczkę do szydełka na wyczucie:) |
Temat: [szydełko] rozmiar szydełka |
rusalka1
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 12628
|
Forum: Podstawy Wysłany: Sob 14 Sty, 2012 09:21 Temat: [szydełko] rozmiar szydełka |
| Myślę ze ściąga ci się dlatego ze robisz za ściśle- spróbuj luźniej. Ja na początku kupiłam kilka grubszych szydełek 3,5, 4, 4,5 i 5 któreś na pewno spasuje, bo to wszystko zależy od wzoru jakim będziesz robiła, musisz sobie zrobić próbkę i samo się wyjaśni które szydełko:) do włóczki która ci sie podoba.powodzenia |
Temat: Robótkujące postacie z książek :) |
rusalka1
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 54187
|
Forum: Inspiracje, idee, pomysły Wysłany: Czw 12 Sty, 2012 23:43 Temat: Robótkujące postacie z książek :) |
KOCHANE JESZCZE NIE SKOŃCZYŁAM ALE JUŻ WSZYSTKIM POLECAM PRZECZYTANIE "POEMATU BOGA CZŁOWIEKA" VALTORTY - TOMÓW JEST SPORO ALE TA ROZSZERZONA WERSJA POKAZUJE ZE JEZUS ŻYJE http://www.duchprawdy.com/poemat.htm
JUŻ NA SAMYM POCZĄTKU ZOBACZCIE JAK ŚW. ANNA, BABCIA JEZUSA TKA:
"...Widzę wnętrze domu. Niewiasta w starszym wieku siedzi przy krosnach. Jej włosy, pewnie niegdyś czarne, teraz są szpakowate. Twarz, choć jeszcze bez zmarszczek, pełna jest stateczności, która przychodzi z wiekiem. Wygląda na lat pięćdziesiąt lub najwyżej – pięćdziesiąt pięć. Nie więcej.
Widzę tę niewiastę jak tka. Całą izbę oświetla światło dnia, wnikające przez drzwi otwarte na rozległy warzywnik. Domyślam się, że jest to mała, wiejska posiadłość, bo za ogrodem są niewielkie pagórki o zielonych stokach. Niewiasta jest piękna. Ma rysy typowe dla hebrajskich kobiet. Oczy ma czarne i głębokie. Nie wiem, dlaczego przypominają mi oczy Chrzciciela. Spojrzenie ma pełne godności jak u królowej, ale i pełne słodyczy. Jest w nich orli błysk przesłonięty błękitem. Są łagodne, lekko zamglone smutkiem, jakby myślała o utraconych nadziejach. Cerę ma raczej śniadą, ale nie mocno. Usta są dość szerokie, wyraźnie zarysowane, pewne w ruchu surowym, ale nie twardym. Nos ma długi, u nasady lekko garbaty, orli, dobrze pasujący do oczu. Jest postawna, ale nie tęga. Widzę ją siedzącą, ale można się domyślić, że jest wysoka i dobrze zbudowana. Zajmuje się tkaniem jakiejś zasłony czy też narzuty. Wielobarwne czółenka szybko przechodzą przez ciemnobrązowy wątek. W części już utkanej widać falistą grecką przeplatankę i rozetki, gdzie zieleń, żółć, czerwień i błękit z odcieniem miedzi, przeplatają się, stapiając w tęczową mozaikę. Niewiasta ma szatę skromną i ciemną. Jej czerwony fiolet zdaje się odbijać mrok jakichś myśli..." |
Temat: jak na razie tunika i inne |
rusalka1
Odpowiedzi: 228
Wyświetleń: 259024
|
Forum: Chwalimy się Wysłany: Czw 12 Sty, 2012 22:49 Temat: jak na razie tunika i inne |
Cudna sukienka!!!  |
Temat: Sprawy administracyjne |
rusalka1
Odpowiedzi: 152
Wyświetleń: 153919
|
Forum: Sprawy administracyjne Wysłany: Śro 14 Gru, 2011 22:50 Temat: Sprawy administracyjne |
Te wszystkie posty naprawdę wyciskają łzy! Droga Aniu! Trzymaj się! Złączyłaś nas w "Krąg tańczących z Marantami" i wszyscy jesteśmy Tobie wdzięczni! |
Temat: Tryptyk - kobieta w ciąży |
rusalka1
Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12190
|
Forum: Poszukuję Wysłany: Czw 01 Wrz, 2011 22:12 Temat: Tryptyk - kobieta w ciąży |
Doszło dziękuję:) Aluś tylko nie wiem czy Alutce171 czy Alikowi:) Dziękuje więc obu Paniom  |
Temat: Tryptyk - kobieta w ciąży |
rusalka1
Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 12190
|
Forum: Poszukuję Wysłany: Czw 01 Wrz, 2011 21:12 Temat: Tryptyk - kobieta w ciąży |
| Jestem młodą mamą dziewczynki i chłopca. Chciałabym wyhaftować ten piękny tryptyk. Czy mogłabym prosić o wzór na sylwiap8@wp.pl ? Będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam |
Temat: Robótki na nasza-klasa.pl |
rusalka1
Odpowiedzi: 190
Wyświetleń: 175927
|
Forum: Pogaduszki szydełkowe Wysłany: Czw 18 Sie, 2011 22:39 Temat: Robótki na nasza-klasa.pl |
Wysłałam zaproszenie. Pozdrawiam  |
Temat: [ podstawy] JAK WYKONAĆ ŁUK WOKÓŁ SERWETKI? |
rusalka1
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9937
|
Forum: Podstawy Wysłany: Śro 20 Lip, 2011 20:10 Temat: [ podstawy] JAK WYKONAĆ ŁUK WOKÓŁ SERWETKI? |
Bardzo dziękuję za pomoc-punkcik dla Ciebie
Jesteś pierwsza osobą która mi odpowiedziała na tym ulubionym przeze mnie forum, tak że rozkleiłam się jak dziecko bo już straciłam nadzieję:) wymyślałam już takie łuczki jak dziewczyny robiły na początek "gada"
Dziękuje i ściskam |
Temat: [ podstawy] JAK WYKONAĆ ŁUK WOKÓŁ SERWETKI? |
rusalka1
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9937
|
Forum: Podstawy Wysłany: Śro 20 Lip, 2011 10:56 Temat: [ podstawy] JAK WYKONAĆ ŁUK WOKÓŁ SERWETKI? |
WITAM SEDRDECZNIE!
Proszę o pomoc utknęłam przy ostatnim rzędzie serwetki tzw. łuk:

3 OCZKA SCISŁE
PIKOTEK
2 OCZKA ŚCISŁE
PIKOTEK
3 OCZKA SCISŁE
ZAMKNAĆ OCZKIEM SCISŁYM ZAMYKAJĄCYM
A TO WSZYSTKO NA ŁAŃCUSZKU Z 6 OCZEK
CZY W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI WYKONAĆ ŁAŃCUSZEK W CAŁYM RZĘDZIE A POTEM NA TO NANOSIĆ OCZKA ŚCISŁE?.Będę wdzięczna za odzew.Pozdrawiam Sylwia |
Temat: SUKIENKI |
rusalka1
Odpowiedzi: 1086
Wyświetleń: 488770
|
Forum: spódnice, spodnie i sukienki Wysłany: Wto 28 Cze, 2011 23:52 Temat: SUKIENKI |
CZARNA JEST TAKA PIĘKNA ZE MOŻNA PAŚĆ Z WRAŻENIA CUDO!!!! |
Temat: Beaciowe dziełka - śpiochy i etykiety (9.12.14) - str. 86 |
rusalka1
Odpowiedzi: 2162
Wyświetleń: 174991
|
Forum: Galerie prac użytkowników forum Wysłany: Pon 27 Cze, 2011 20:04 Temat: Beaciowe dziełka - śpiochy i etykiety (9.12.14) - str. 86 |
Artystą trzeba się już urodzić To jest naprawdę piękne |
Temat: Szydełkowe serwetki |
rusalka1
Odpowiedzi: 2910
Wyświetleń: 909226
|
Forum: ozdoby naszego domu Wysłany: Wto 26 Paź, 2010 08:40 Temat: Szydełkowe serwetki |
BRAK MI SŁÓW ŻEBY WYRAZIĆ PIĘKNO TWOICH SERWETEK JOLU  |
Temat: Hurtownia RUMENTO w Częstochowie |
rusalka1
Odpowiedzi: 558
Wyświetleń: 309253
|
Forum: Nici, nitki i niteczki... Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 14:39 Temat: Hurtownia RUMENTO w Częstochowie |
I POZDRAWIAM WSZYSTKIE FORUMOWICZKI DZIEKUJE ZA NAMIARY NA HURTOWNIE I WYPOWIEDZI ODNOŚNIE WŁÓCZEK. JESTEŚCIE NIEOCENIONE.ZAKUPIŁAM SONATE, I MALWĘ PODOBNĄ DO MIRELKI (KTÓREJ JUŻ NIE BĘDZIE)NO ORAZ KAJĘ NA SERWETKI. JEDNYM SŁOWEM ZŁAPAŁAM BAKCYLA:)  |
Temat: Hurtownia RUMENTO w Częstochowie |
rusalka1
Odpowiedzi: 558
Wyświetleń: 309253
|
Forum: Nici, nitki i niteczki... Wysłany: Pią 23 Lip, 2010 14:30 Temat: Hurtownia RUMENTO w Częstochowie |
DOŁĄCZAM DO FANEK PANA TOMKA. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ  |
| |
|

Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej
materiałów, zdjęć, itp.,
proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie
naruszenia praw autorskich o kontakt ze
mną.
Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to
będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.
Jednocześnie informuję, że administrator forum nie
odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.
maranta
 |
| | Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11 |
|
|