RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Czy bawełenka o gramaturze 130g/m2 będzie dobra?
Autor Wiadomość
Ala z Byczyny 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 258

Medale: Brak

Wysłany: Czw 20 Lut, 2014 16:31   Czy bawełenka o gramaturze 130g/m2 będzie dobra?

Drogie dziewczyny,

Baaardzo chcę uszyć sobie fartuszek kuchenny (na zasadzie dopasowywania trudności projektu do moich osiągów krawieckich Very Happy)

Znalazłam prześliczne tkaniny o gramaturze 130g/m2.
Czy taka bawełna (dodam, że w prześliczne groszki) będzie odpowiednia??
A jeśli nie, to czy np. szycie z dwóch warstw takich elementów jak góra fartuszka i pasek zda egzamin??


(oby tak.. oby tak Very Happy)

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
bogumila7486 
Użytkownik aktywny
Ania Aniołek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 326
Skąd: Płońsk

Medale: Brak

Wysłany: Pią 21 Lut, 2014 10:41   

Zależy jakie są Twoje umiejętności krawieckie. Jeśli dość małe to nie polecam szycia z 2 warstw a jeśli troszkę wyższe to możesz zrobić wszystko co Ci się podoba. Jeśli możesz podrzuć zdjęcie fartuszka, który Ci się podoba, wtedy mogę podpowiedzieć coś więcej. Smile Jeśli będziesz miała kłopot pomogę Ci nawet przygotować formę.. Smile

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moja galeria: https://picasaweb.google.com/113272224947632947197
 
 
 
Ala z Byczyny 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 258

Medale: Brak

Wysłany: Pią 28 Lut, 2014 17:02   

Dziękuję ogromnie! To będzie mój pierwszy w życiu fartuszek i szczerze, mam nadzieję, że nie porywam się na zbyt trudny projekt (spódnica z tiulu mnie przerosła, więc dobrze że tiul był tani jak barszcz Smile ). Ale nie od razu Rzym zbudowano przecież. Nie zrażam się Smile

Tkanina, o którą tak się bałam już do mnie przyszła i jestem pewna, że nie będzie za cienka. Da radę.. I jeśli mogłabym liczyć na pomoc.. byłoby lepiej niż cudownie!

Chodzi mi o ten fartuszek z prawej (choć krój jest ten sam co u tego fartuszka z lewej).


Jest prześliczny, tylko zachodzę w głowę w jaki sposób jest wycięty, mianowicie w jaki sposób uzyskano rozkloszowanie bez szycia z oddzielnych kawałków dołu i góry. Możliwe jest, że dół jest cięty jako wycinek koła? Czy możliwa jest opcja taka, że dół to załóżmy 1/4 koła a góra to zwykły kwadrat przyłożony do wewnętrznej strony tego ćwierćkoła? Widać na zdjęciu też, że przód dołu jest sztucznie profilowany by uzyskać złudzenie "falowania".
Jeśli to co piszę to jakaś herezja, nie walcie we mnie gromami proszę Smile
Uczę się sama w domu - na swoich własnych błędach niestety ale chcę się nauczyć Smile


Edit.

Znalazłam kolejną piękność (i chyba łatwiejszą Smile ):

wszystko wydaje się być proste tutaj (o ile w swojej naiwności idę dobrym tropem), mam pytanie: czy te fałdy to półkola (a może nawet 3/4 koła??), które są razem ze sobą przyszyte do paska? (myśl, że razem są przyszyte pochodzi stąd, że fałdy każdej z 3 warstw leją się razem)

Gdybym mogła prosić o radę czy idę w dobrym kierunku, albo w czym się mylę.. i wcale nie potrzebne mi dokładne liczby czy super rysunki - ja sobie wszystko na swój rozmiar już odmierzę, chodzi tylko o pokierowanie Smile

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Ala z Byczyny Pią 28 Lut, 2014 19:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
bogumila7486 
Użytkownik aktywny
Ania Aniołek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 326
Skąd: Płońsk

Medale: Brak

Wysłany: Pią 28 Lut, 2014 19:37   

Ten ostatni choć może wydawać się trudny jest bardzo prosty do uszycia. Idziesz bardzo dobrym tropem. Można doszywać falbany do wycietego po kole spodu ale ja bym zrobiła 3 falbany różnej długości, odszyła je wypustką ze sznurkiem lub obszyła lamówką po skosie ale wąziutko na prawej stronie. Zszywasz wszystkie 3 falbany do kupy i doszywasz jedną część paska. Pasek zamiast składać proponuję zszyć z 2 część podklejonych fizeliną górę albo inaczej bawecik możesz zszyć z 2 części: wierzchu i spodu, doszywając wcześniej pasek, który jest prowadzony na karku. 2 część paska doszyjesz po przyszyciu bawecika i stębnujesz wszystko po prawej stronie, nie każdy to robi ale stębnówka po wierzchu wzmacnia brzegi i sprawia, że się nie zniekształcają. Bawecik podklej od lewej strony fizeliną, przynajmniej wierzch, będzie sztywniejszy. Napewno Ci się uda. Czekam na ten śliczny fartuszek w Twoim wykonaniu. W razie problemów pisz a ja dopowiem co zrobić.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moja galeria: https://picasaweb.google.com/113272224947632947197
 
 
 
bogumila7486 
Użytkownik aktywny
Ania Aniołek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 326
Skąd: Płońsk

Medale: Brak

Wysłany: Pią 28 Lut, 2014 19:46   

Mam nadzieję, że dość jasno Ci wytłumaczyłam wszystko. Fartuszek jest prześliczny.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moja galeria: https://picasaweb.google.com/113272224947632947197
 
 
 
Ala z Byczyny 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 258

Medale: Brak

Wysłany: Pią 28 Lut, 2014 20:03   

Dziękuję po stokroć, wydaje mi się, że rozumiem!
Muszę tylko kupić w poniedziałek tę fizelinę - ale do tego czasu postaram się chociaż wykroje zrobić Smile

Dziękuję ogromnie i na pewno dam znać jak fartuszek Smile

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Mój blog: www.wool-f.com
Mój fejsbuczek: www.facebook.com/HandmadeByWoolf
 
 
Ala z Byczyny 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 12 Maj 2013
Posty: 258

Medale: Brak

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014 13:04   

W ramach zaprzyjaźnienia się z maszyną zaczęłam od łapci Smile Boję się zabrać do tego fartuszka Very Happy Dziś postaram się coś wykroić Smile



+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
bogumila7486 
Użytkownik aktywny
Ania Aniołek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 326
Skąd: Płońsk

Medale: Brak

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014 13:32   

Alu nie bój się. Łapcia wyszła fajnie, lamówka opanowana, więc falbanki też ładnie będą wykończone. Smile Jestem pewna, że Ci się uda. Wierzę w Ciebie. Smile

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moja galeria: https://picasaweb.google.com/113272224947632947197
 
 
 
ciapara 
ciapara



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 63 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 7646

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 23 Kwi, 2014 16:27   

Sliczna łąpka Wink

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje Picassa
Moje Robótkowanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 20