RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze PREFERENCJE
Autor Wiadomość
BeniaJ 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączyła: 17 Lip 2012
Posty: 650
Skąd: Legnica

Medale: Brak

Wysłany: Pią 21 Lut, 2014 09:48   

No to i ja się dopisz. Generalnie większość technik nie jest mi obca, ale kocham wszelkiego rodzaju niespodzianki. Będę jednak bardzo szczera domowe bibeloty nie cieszą mnie w ogóle, bo najzwyczajniej w świecie nie mam gdzie ich postawić (mieszkam w małym mieszkaniu w bloku). Chociaż jest jedna rzecz tworząca domowy bibeloty niezmiernie mnie cieszy, a mianowicie świeczki, które w ostatnim czasie palę i palę ,bo bardzo mi się nastrój palących świeczek podoba.

O ciuchach pisać nie będę bo rozmiar mam słuszny. Ale bardzo lubie chusty i apaszki wszelkiego typu Smile

Biżuteria to dla mnie bransoletki, kolczyki i naszyjniki.

Ulubione kolory to kolory ciepłe, jesienne.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
BeniaJ

Zapraszam:
- na bloga "robótkowego" http://drucikowo.blogspot.com/
- na bloga małżeńskiego: http://my-razem.pl/
 
 
elcja27 
Użytkownik aktywny
Elżbieta K



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 16 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 786
Skąd: Rudnik nad Sanem

Medale: Brak

Wysłany: Śro 26 Lut, 2014 22:08   

żeby nie było że się migam Smile
wiek 43 z hakiem, dwoje dzieci - córka 5 lat, syn 3 lata.
Rozmiar 46 placzek niestety przy wzroście 150 cm, co jest odzieżową katastrofą i powodem że nauczyłam się szyć. Robię na drutach i szydełku, haftuję, głównie richelieu i krzyżyki. Poza tym piekę i podobno dobrze gotuję, jeszcze w podstawówce zaczęłam zbierać przepisy kulinarne, mam ich już tysiące i to w większości przetestowane.
Z kolorów uwielbiam odcienie błękitu i czerwieni, czarny i brązy. Od fioletowego dostaję szczękościsku brrr... nie przepadam też za żółtym i pomarańczowym. Nigdy nie noszę spodni i pasków. Prawie zawsze mam coś na głowie -czapkę, beret, chustkę w zależności od pogody.
Obecnie mieszkam w domu moich rodziców, na wsi - mam tu z dziećmi swój pokoik.
I lubię niespodzianki, a jeszcze bardziej lubię je robić Smile cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
"Mierz siły na zamiary, nie zamiar według sił"
Goście mile widziani
http://elcja.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez elcja27 Sob 13 Wrz, 2014 21:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
bogumila7486 
Użytkownik aktywny
Ania Aniołek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 326
Skąd: Płońsk

Medale: Brak

Wysłany: Pią 28 Lut, 2014 13:32   

Ja również dopiszę kilka słów o sobie.

Wiek – 40 lat
Rozmiar - 44/46

Rodzina: obecnie tylko 14 letnia córka, bo mąż zaginął gdzieś w kraju. Smile

Lubiane kolory: niebieski- chabrowy, zielony, czarny ostatnio króluje w mojej garderobie a do niego dorzucam kolorowe szale i chusty, które uwielbiam w różnym wykonaniu. Nie lubię kolorów brązowego, żółtego i fioletowego, choć w odcieniach lilia-róż mam ulubiony szal.

Ciuchy- preferuję głównie spodnie i dłuższe bluzki lub tuniki, chyba że wkładam jeansy to oczywiście krótsza bluzka i pasek. Spódnice czy sukienki też noszę ale znacznie rzadziej. Postanowienie na lato- więcej sukienek i spódniczek. Chyba jestem uczulona na wełnę, bo wszystko co ma w sobie prawdziwą ostrą wełnę gryzie za nic nie dam rady się przyzwyczaić.

Dodatki- szale i chusty wykonane różnymi technikami to mój konik. Nawet wymarzyłam sobie, że sama wykonam chustę na drutach:)

Biżuteria; raczej nie za wiele jej noszę, głównie kolczyki i delikatne bransoletki, choć ostatnio coraz częściej wkładam korale lub wisiorki na większe wyjścia

Dom; uwielbiam przeróżne ozdoby stojące, wiszące oraz serwetki i choć nie mam na nie za wiele miejsca, ale praktycznie mam na każdą okazję jakąś haftowaną głównie richelieu i szydełkowe. Kocham aniołki i wszędzie gdzie się nie obejrzę jest ich masa. Przywozimy praktycznie z każdego miejsca gdzie jesteśmy albo ja albo córka, moi przyjaciele też przysyłają mi różne fajne aniołki.

Hobby; szycie( w końcu jestem krawcową z wykształcenia) haft głównie richelieu, szydełko grafika komputerowa i muzyka i fotografia ( nauka) Ostatnio uczę się Decu na wydmuszkach oraz frywolitkowania z nadzieją, że kiedyś dojdę do takich umiejętności jak koleżanki na forum. Marzy mi się nauczenie techniki wykonania koronki klockowej oraz sznurów koralikowo- szydełkowych oraz papierowej wikliny.

W wymiance ucieszy mnie wszystko w co zostaje włożone serce, bo takie upominki są najwspanialsze.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moja galeria: https://picasaweb.google.com/113272224947632947197
 
 
 
emma40 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 16 Gru 2007
Posty: 476
Skąd: Wielkopolska

Medale: Brak

Wysłany: Pią 28 Lut, 2014 21:02   

I mi wypada napisać kilka słów o sobie:
Mam 48 lat, męża , dwoje prawie dorosłych dzieci. Moje hobby to szydełkowanie , rośliny doniczkowe i ogrodowe .Mam trzy kotki i jednego pieska.
Rozmiar 44. Lubię wszelkie dodatki szale, chusty torebki,biżuterię szczególnie kolczyki .Moje ulubione kolory to czarny, ekri, lawendowy, fioletowy, zielony i szarości-srebrzystości.
Dom kolorystycznie utrzymany w brązach, ekri, bieli i zieleni.
Ucieszę się z każdej rzeczy, bo wiem, że będzie specjalnie zrobiona dla mnie i, że dużo serduszka jest w nią włożone cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Szydełkowe i nie tylko prace Emmy
 
 
pinnii 
Użytkownik małomówny
Barbara


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 06 Lis 2006
Posty: 53
Skąd: dolnoślaskie

Medale: Brak

Wysłany: Sob 01 Mar, 2014 15:27   

trochę napiszę o sobie
Mam 66 lat ...jestem Poznanianką mieszkająca od 8 lat na wsi dolnośląskiej ...mam jedną córkę , która uczyniła mnie babcią wnuczka 13 lat oraz wnuk 16 lat .

Nie chcę się za bardzo chwalić , ale na drutach dzięki mojemu Tacie robię od 4 roku życia szydełko trochę później ...oczywiście były inne pasje jak makrama , tkactwo , wyszywanie ,maszyny dziewiarskie ...teraz pozostały tylko druty i szydełko ......włoczki mam bardzo dużo w zapasie ( raczej przemysłowej na maszyny ) pozostałości z warsztatu dziewiarskiego w Poznaniu .

Co do mojej osoby to jestem dość wysoka 165 i noszę rozmiar 46-48 teraz ten drugi częściej Smile w kolorach jesieni z czerwonym włącznie .

Bardzo kocham zwierzęta mam koty i psy są ku temu warunki

Jestem tzw podglądaczem forum, a rzadko piszącą ....


To chyba tyle

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Grazka15 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 27 Sty 2010
Posty: 338
Skąd: Ruda Śląska

Medale: Brak

Wysłany: Nie 02 Mar, 2014 16:24   

o sobie
wiek +50
Mieszkam sobie w moim kochanym Orzegowie, dzielnicy Rudy Śląskiej
Posiadaczka kota brytyjczyka- a tak właściciwe, to kot mnie posiada.
Od najmłodszych lat szyję, robię na drutach, szydełkuję. Ostatnio pochłonął mnie sutasz i quilling. Uwielbiam wszelkie robótki ręczne i poznawanie nowych technik.
Odprężam się pracami w ogródku.
Noszę rozmiar 44 i jestem uczulona na wszelką wełnę, bo "gryzie" oraz nic z dodatkiem licry.
Co do biżuterii lubię kolczyki a nie przepadam za bransoletkami.
Nie mam ulubionego koloru, lubię się nimi bawić i eksperymentować.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
zapraszam do obejrzenia moich "wypocin"
http://picasaweb.google.c...feat=directlink
 
 
 
chesseva
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 225

Medale: Brak

Wysłany: Nie 18 Maj, 2014 06:51   

Rozmiar ubrania: 36/38
Ulubione kolory: noszę biały, czarny, pomarańcz, czerwony, niebieski, żółty, zimą brąz, szary
Kolory których nie lubiê i nie noszê: odblaski, różowy, bury, złoty, między niebieskim a zielonym, rzeczy kilkukolorowe w duże wzory
Jestem uczulona na: gryzącą wełnę, orzechy
W jakich kolorach pasowa³yby ci dekoracje domu: żółty, zielony (wiosenny), prawie nie mam dekoracji
Jakie dodatki garderoby lubisz: rękawiczki, kapelusze, biżuterię, szale, paski, torebki, dodatki do włosów
Jakich dodatków nie nosisz: szyjogrzej, nauszniki, bambosze
W wymiance marzy mi siê zakładka do książki, dodatek garderoby do noszenia, portfelik, przybornik na przydasie, coś praktycznego
Czego nie chcia³abym dostaæ na wymiance: drobiazg do stania/leżenia i kurzenia się, rękawica/łapka do gorących rzeczy,
Jaka technika, hobby jest mi zupe³nie obca i jaka rzecz z tej techniki by mnie bardzo ucieszy³a: filcowa torebka, biżuteria sznuro-koralikowa
Kilka s³ów, które Ciebie charakteryzuj¹ : żona, matka 3 synków, pracuję w służbie zdrowia (głównie z dziećmi), katoliczka, niewielka wzrostem, jasna karnacja, włosy aktualnie jasno rude, lubię rękodziałać i uczyć się, zwierząt aktualnie nie posiadam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 27 Wrz, 2014 18:12   

Termin losowania tuż, tuż, wię pora coś napisać o sobie.

DOM
Błąkam się po wynajmowanych pokojach, więc nie mam szerokich możliwości wyrażenia własnego stylu.
Czasem nawet gwoździa nie wolno w ścianę wbić. Lubię jakieś "babcine" akcenty, ale mam na nie mało miejsca.
Jeśli już, to coś niedużego do postawienia, położenia, nie do wieszania.

UBRANIA
Rozmiar góra 38 (10/12), dół 38 (10/12). 54 kg, 163 cm wzrostu, 88/74/96
Zdecydowanie praktycznie, w stylu miejsko-sportowym.
Jeansy/legginsy, t-shirt i bluza na suwak z kapturem plus baletki i plecak. To na co dzień.
Na wyjście też bez szaleństw, ale bardziej kobieco, spódniczka szydełkowa,
bluzka z "kobiecym" akcentem typu koronka, falbanka, troczki, kwiatowy wzór, itp.
Butów na obcasie prawie nie noszę, choć mam. W chłodne dni skromny, ale kobiecy krótki płaszczyk.
Nie noszę torebek, pasków, mitenek, opasek na głowę, szyjogrzejów, czapek, rzeczy gryzących,
rzeczy wymagających prasowania, łódeczkowatych dekoltów, odkrytych pleców,
spódniczek krótszych niż 50 cm i marszczonych w pasie, golfów.

KOLORY
Ukochany, to niebieski, we wszystkich odcieniach, szczególnie chabrowy, kobaltowy i turkusowy.
Prawie tak samo lubię czerwony, ale taki zdecydowany, wyraźny, nie żadne malinki i burgundy.
Dalej odcienie fioletu, szarego, pomarańczowy, żółty, ecru, czarny i biały.
Ogólnie kolory żywe, słoneczne, różowy tylko w brudnej wersji.
Nie lubię zieleni, brązów, beżów, szafirów i innych burości.
Wolę rzeczy jednokolorowe, bez "rzucików, ciapków, wzorków, groszków".
Wtedy łatwiej to połączyć z innym ubraniem. Zasada: ozdobna góra, prosty dół lub odwrotnie.
Ten zestaw kolorów stosuję zarówno dla domu jak i ubrań,
z tą różnicą, że dodatek zieleni/brązów w domu toleruję, w ubraniach nie.

KWIATY
Mam doniczkowe, ale niewiele z braku miejsca. Ulubione cięte to róże.
Podobają mi się wszelkie dziergane, szczególnie kaktusiki i takie zwisające pnącza.

ZAPACHY
lawenda, róża, bez, jaśmin

BIZUTERIA
Skromna, srebrna nie złota, w niewielkich ilościach i nieduże. Również w żywych kolorach, ale nie bardzo ozdobna.
Nie noszę broszek, korali, dużych kamieni. Noszę łańcuszki.

JAKIE TECHNIKI ZNAM SAMA
Druty, szydełko, male formy frywolitki dla początkujących

JAKICH NIE ZNAM, A PODOBAJĄ MI SIĘ
Frywolitka 3D i większe formy, pergamano, szydełkowe amigurumi i roślinki (zrobiłabym, ale jestem za leniwa),
koronka klockowa, rumuńska, irlandzka, wiklina, makrama, karczochy, haft matematyczny, richelieu, hardanger, płaski,
wstążeczkowy, krzyżykowy, quilling, origami w tym modułowe, ażurowe strusie jaja, modelina.
Dobra, wystarczy... Smile
Nie lubię sutaszu (chyba, że bardzo skromne kolczyki) i cekinów.
Filc, koraliki, scrapbooking i decu toleruje.

UCZULENIA
Nikiel

PREZENT, KTÓRY POKOCHAM
Coś praktycznego, coś zabawnego, wszelkie zwierzątkowe maskotki, pojemniczki, koszyczki,
przyborniki, których nigdy dość, cienkie rękawiczki z palcami (M, do chabrowego płaszcza), zakładki do książek,
breloczki, ozdobne podusie, biżuteria, coś na biurko, igielnik, kolorowy plecaczek, nieduża chusta-apaszka,
naturalne mydełko lub świeca, cieple paputki...

PREZENT, KTÓRY NIE JEST DLA MNIE
religijny gadżet


Ależ się sama o sobie rzeczy dowiedziałam hmm

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez vichta Śro 04 Maj, 2016 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
minutka 
Użytkownik małomówny



Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Sie 2013
Posty: 50

Medale: Brak

Wysłany: Pią 17 Kwi, 2015 21:08   

Witam!

Czy mogę się dołączyć?

Trochę o mnie. Jestem romantyczną duszą, super postrzeloną ciotką.
Jeszcze trochę a 40 lat na karku. Stan rodzinny: superowy mąż, urocza starsza suczka i kotka.
Dzieci brak.

Jakie lubię kolory?

Wszystkie, stonowane i pastelowe.

Moje hobby: czytanie, robienie biżuterii, ostatnio zakochałam się w xxx.
Szycie.

Co mnie ucieszy?

Podarunek od serca. Książka( najpierw pytaj- spora własna biblioteczka).
Świeczki zapachowe różnego rodzaju, kadzidełka. Zakładki do książek, biżuteria.
Figurki, ze względu na status super cioci wszystko co może pocieszyć dzieci.
Ucieszy mnie wszystko, i mi będzie miło dać podarunek.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://maranciaki.pl/foru...p=563555#563555
 
 
adamwl 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 16 razy
Wiek: 37
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 227

Medale: Brak

Wysłany: Wto 17 Maj, 2016 15:00   

Ciuchy

Z dzierganych to tylko czapki, szaliki, rękawiczki i skarpeto-papucie, ale to jak już srogi mróz za oknem. Swetrów nie cierpię. Rozmiar jakiś tam mają, ale kto by na to patrzył. Odpada całkowicie styl sportowy.

Kolory

Tylko nie różowy, inne jakieś jaskrawe zestawione zwariowanie przejdą, choć najczęściej obok pałęta się coś zielonego, granatowego, czarnego albo ciemno beżowego

Potrafię

Supłać coś na szydełku, drutach, frywolitki (ale bardziej na igle), coś tam ze wstążki sklecę, czasem papierowymi wywijasami też coś okleję, hafty krzyżykowy i trochę wstążeczkowy

Nie potrafię, a kusi

Decupage

Uczulenia

Póki co żadnych nie stwierdziłem

Wymianka

Przygarnę i ucieszę się ze wszystkiego, najważniejszy ten dreszczyk emocji "ciekawe co to"

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
zabka611 
Użytkownik b. aktywny
Witam



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 14 razy
Wiek: 62
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 1298
Skąd: Bieszczady

Medale: Brak

Wysłany: Śro 18 Maj, 2016 06:49   

No to ja też coś o sobie napiszę.
Urodzona w 31.07.1961
Mam czwórkę dzieci,ale w domu jestem tylko z mężęm i psem.
Mieszkam w bloku-kuchnia biała z dodatkami zielonego jabłuszka,duży pokój biało-brązowy z dużą ilością białych serwetek.
Nie znoszę koloru niebieskiego,bardzo lubię kolor zielonego jabluszka.
Zbieram breloczki do kluczy z nazwą danego państwa oraz jakiegoś miasta.
Moje zainteresowania to mój pies o imieniu Shrek oraz robotki ręczne,wyszywanie krzyżykami,robienie na szydełku oraz frywolitka.
Ubieram się na sportowo.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://chomikuj.pl/zabka1961/MOJE+PRACE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 24