RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
dżinsowa spódnica maxi
Autor Wiadomość
lilia 
Użytkownik średnioaktywny


Zaproszone osoby: 12
Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 229

Medale: Brak

Wysłany: Wto 10 Kwi, 2012 13:17   dżinsowa spódnica maxi

O ludzie, dziewczyny ale mi się marzy taka spódnica dżinsowa Rolling Eyes Rolling EyesRolling Eyes
Może kogoś zainspiruje



i wersja ciemniejsza



uwielbiam długie spódnice, ale one nie do wszystkiego i nie na każdą okazję pasują... .
Gdy pewnego razu na ulicy zobaczyłam młodą kobietę w dżinsowej spódnicy.... pomyślałam o kurcze hmm dżins pasuje do wszystkiego wesoło mi tak ładnie wyglądała. Do tego jakaś kurteczka albo żakiecik, również może być dżinsowy... albo sweterek i już.
Czemu nie wpadłam na to wcześniej hmm nie widzę nie słyszę puknąć się

Będę chciała sobie uszyć taką - podobną ale bez szwów bieliźnianych wesoło mi są zbyt grube (w przypadku dżinsu) jak na moją maszynę, raczej im nie podoła :szyję: więc będzie miała szwy tradycyjne wesoło mi

A tutaj jeszcze inne "pomysłowe" długie spódnice dżinsowe, jednak mi już nie odpowiadają tak jak ta pierwsza. jęzorek



  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Gośka 
Użytkownik aktywny



Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 9 razy
Wiek: 63
Dołączyła: 16 Gru 2008
Posty: 617
Skąd: Lublin

Medale: Brak

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2012 07:57   

Może podoba Ci się ta pierwsza bo to typowa spódnica a te inne to przeróbki ze spodni. A gdzie można kupić taki miękki jeans żeby dobrze układał się w spódnicy? hmm

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.com/home
 
 
ciapara 
ciapara



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 63 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 7646

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2012 08:09   

Gośka, jeans do spódniczki faktycznie powinien byc przecierany a kupne jeansy sa takie "surowe" zgadzam sie z Toba.
Chyba najprostszy sposób na pozyskanie surowca do uszycia tej spódniczki to wyprawa do ciucholandu dopasowanie ze 2-3 par jeansów zeby podobne materiały były pod katem przetarć i jasności... pocięcie tego i uszycie na nowo spódnicy...hmmm

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje Picassa
Moje Robótkowanie
 
 
lilia 
Użytkownik średnioaktywny


Zaproszone osoby: 12
Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 229

Medale: Brak

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2012 08:24   

No właśnie hmm ciężko dostać taki dżins w sklepach. Chyba Twój pomysł Ciapara byłby najlepszy, ale jeszcze poszukam... może gdzieś trafię na takie "przetarte" choć ...wątpliwa to sprawa hmm

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
ciapara 
ciapara



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 63 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 7646

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2012 08:30   

Anna Romanowska, na ciuchach spodnie sa u mnie po 10 zł. Weź 2 pary jakichś dużych portek w tym samym stylu. Powinny wystarczyć bo szczupła jesteś. No chyba że mężowi podbierzesz jakieś duze portki to już całkiem darmo Ci wyjdzie. A jemu powiedz ze musi nowe sobie kupic.... bo... te sie podarły wesoło mi hahahihi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje Picassa
Moje Robótkowanie
Ostatnio zmieniony przez ciapara Śro 11 Kwi, 2012 08:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lilia 
Użytkownik średnioaktywny


Zaproszone osoby: 12
Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 229

Medale: Brak

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2012 11:41   

hahaha, Ciapara z tym mężem to mi się podobało rotfl tylko szkoda, że on woli chodzić w zielonych bojówkach hmm a z tego to by była naprawdę paskudna kiecka hahahihi
ale tak na poważnie to poszukam jeszcze w sklepach ... może znajdę, a jak nie to wtedy odwiedzę jakiś ciucholand wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
ciapara 
ciapara



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 63 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 7646

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2012 12:05   

Sa aukcje z jeansem na allegro
Jest i jeans tutaj
http://sklep.textilmar.pl...6b0c8d40a03c3f7
no chyba ze masz jakis sklep z tkaninami u siebie.
Ale tak jak pisalam... musiałabys jakos zdekatyzowac i gotowa spódniczke. Tak sie chyba nazywało kiedys spieranie jeansu...

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje Picassa
Moje Robótkowanie
 
 
lilia 
Użytkownik średnioaktywny


Zaproszone osoby: 12
Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 229

Medale: Brak

Wysłany: Śro 11 Kwi, 2012 12:56   

Ciapara wielkie dzięki za linka cmoknięcie cmoknięcie cmoknięcie love uklon taki dżins wystarczy zebalek o wiele drożej wyjdzie........ ale spódnica na dłuuuuuuugie nooo... lata będzie co by tu...
a nie będę ukrywać, że wolę taki kupny dżins niż z ciucholandu, bo .......no niestety wybredna jestem hahahihi a tak to wypiorę dżins do takiego koloru jaki chcę i wyprasuję tak mocno prasuję że będzie miękki. A jak nie wyjdzie..... mdleje to daję nogę

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
ciapara 
ciapara



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 63 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 7646

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012 20:00   

Anna Romanowska, pisząc o dekatyzacji sprawdzilam w googlach co teraz o tym terminie wyrzuca internet. Kiedys jak spodnie jeansowe byly szyte przez szwalnie byly oddawane do zakladow/punktów zajmujacych się dekatyzacją. Nie wiem co tak naprawde bylo ze spodniami tam robione ale wychodzily zupelnie inaczej niz poszly. Powycierane, albo marmurki. Pamietacie takie jeansy w ciapki?
Rzecz w tym ze jak jeans kupiony w materiale tylko wyprasujesz... nie bedzie on zdekatyzowany... czyli taki powycierany jak w kupnej spódnicy...
Anna Romanowska a zeby Cie przygotowac na to ze tkaniny jeansowe sa rozne podsyłam tego linka (chyba 150 rodzajów tkanin jeansowych)
http://www.montebello.pl/materialy/jeans.pdf
pochodzi stąd
http://www.montebello.pl/jeans_pl.php
Ps no chyba ze jak sie uda pozostaje wycieranie ręczne. Wanna z proszkiem i szczoteczka taka do szorowania paznokci i rąk. I tarcie w wybranych przez siebie miejscach do uzyskania odpowiedniego "zniszczenia" materiału.
cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje Picassa
Moje Robótkowanie
Ostatnio zmieniony przez ciapara Czw 12 Kwi, 2012 20:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lilia 
Użytkownik średnioaktywny


Zaproszone osoby: 12
Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 229

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012 11:24   

Wow Ciapara cmoknięcie love cmoknięcie ale mnie zaskoczyłaś. Tyle informacji wesoło mi no szok.... nie wiedziałam, że tyle "odmian" dżinsu jest. Jeszcze przejdę się po sklepach z tkaninami, ale chyba ostatecznie zaryzykuję... i kupię ten dżins z pierwszej strony, którą mi podałaś. Wygląda ciekawie i obiecująco...... choć w sklepie byłoby lepiej kupić, bo można dotknąć i się jeszcze zastanowić hopla

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
ciapara 
ciapara



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 63 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 7646

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012 13:12   

Anna Romanowska, no to się cieszę że Cię zbombardowałam wiedzą. Tak sobie pomyślałam że może takie podstawy Ci się przydadzą. Ja obrałabym jeszcze taktyke mamienia faceta. Smile
Najpierw mu sie kupuje 2 pary portek twierdzac ze bajecznie w nich wyglada. Kaze mu sie je non stop nosic a potem pokazuje ze sie zużyły szybko zaciaga na zakupy niech sobie kupi nowe bidulek. Smile A stare 2 pary spodni chomikuje na w/w spódnicę Smile (oczywiście jest to napisane żartobliwie, piszę tę uwagę na wypadek jakby ktoś to wziął na serio Smile )
Ja tak zachomiczyłam kilka par spodni po mężu i po sobie. Zostawiłam materiał pocięłam i córce uszyłam spódniczke z tak odzyskanego materiału. Nosi ją dumnie bo dziewczynki noszą takie modele przedszkolne ciuszków a ona już śmiga prezentując modę małej kobiety Smile
Spódniczkę o której pisze pokazałam w watku chwalimy się pt. czasem coś szyję. Anna Romanowska, jak masz chęć obejrzyj Smile
podsyłam linka
http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=9934

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje Picassa
Moje Robótkowanie
Ostatnio zmieniony przez ciapara Pią 13 Kwi, 2012 13:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lilia 
Użytkownik średnioaktywny


Zaproszone osoby: 12
Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 229

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012 17:38   

Dekatyzacja na szczęście wiem czym jest, ale w domowych warunkach to i tak nie to, co robią w fabrykach....... wesoło mi samemu wykonywana coś daje... minimalnie ale to zawsze coś.

Z dżinsem moja przygoda rozpoczyna się dopiero teraz. Wcześniej nie interesował mnie w ogóle... jednak zmieniłam zdanie hopla i dziękuję Ci Ciapara jeszcze raz za te linki. Poczytam sobie i zapoznam się z tematem materiałów dżinsowych.
Tak na marginesie sobie myślę..... po co komu aż 150 różnych rodzajów dżinsu hmm

A swoją drogą... Ciapara piękna ta spódniczka, którą uszyłaś cool cool cool brawo brawo brawo kwiatek dla ciebie

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez lilia Pią 13 Kwi, 2012 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ciapara 
ciapara



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 63 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 05 Lip 2009
Posty: 7646

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012 18:32   

Anna Romanowska, dziękuje Smile. Wiesz co tak sobie mysle że w grę z tym jeansem wchodza po pierwsze grubosci, kolory to chyba nie...bo to dekatyzacja chyba daje, ale na pewno to czy jeans jest z elastanem. Przecież inne materiały jeansowe są na kurtki, płaszcze inne na spodnie, czy bluzki. Ale faktycznie ilosc 150 rodzajów jest szokujaca.
Ciekawa jestem jak Tobie ta spódniczka wyjdzie Smile Trzymam kciuki Smile

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje Picassa
Moje Robótkowanie
 
 
lilia 
Użytkownik średnioaktywny


Zaproszone osoby: 12
Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 3 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 229

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Kwi, 2012 19:09   

Ciapara ja też jestem ciekawa jak to wyjdzie wesoło mi
a dekatyzację w domu najprościej można zrobić żelazkiem parowym. Dekatyzacja jest po to aby tkanina już nie zmieniała swojego kształtu - po praniu i prasowaniu. Na maksa parę ustawić i prasować (na lewej stronie oczywiście). Tkanina się lekko kurczy i później po praniu nie ma już niespodzianek... . Kiedyś kupiłam czystą bawełnę pościelową niezdekatyzowaną i no przyznam, że zabawa jest niezła z czymś takim przy prasowaniu...... hurrraaa a się człowiek napoci, aż okno trzeba otworzyć hahahihi

Ciapara z tym elastanem dobrze mówisz... no to się teraz głowić będę przez weekend........ jaki dżins wybrać hmm a myślałam, że to takie proste będzie, hopla

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez lilia Pią 13 Kwi, 2012 19:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 26