RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Dzielenie się opisami - wątek dyskusyjny
Autor Wiadomość
Relka 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 30 razy
Dołączyła: 11 Lut 2013
Posty: 135

Medale: Brak

Wysłany: Śro 21 Paź, 2015 17:56   

Kabyr napisała

"zacznij bardziej udzielać się w życiu forum.
Forum to nie tylko brać, ale i należy dawać.
Należy też finansowo wspomagać, aby forum mogło istnieć
ponieważ jest to prywatne forum i nie mamy sponsora"

Skoro zostałam wywołana to odpowiadam
Gdybym czuła się pewniej przy komputerze to być może włączyłabym się aktywniej
w życie forum.
A możesz mi wyjaśnić dlaczego pod moją ikoną tak jak i pod Twoją widnieje piękne serduszko
i napis przyjaciel-wspieracz ewentualnie czym moje różni się od Twojego?
Pozdrawiam
Relka

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Asia_117 
Użytkownik aktywny
Asia



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 79 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 950
Skąd: okolice Piaseczna

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 21 Paź, 2015 19:04   

ania_b napisał/a:
W moim sumieniu rozwiązuję to tak: jeśli ktoś nabywa płatny wzór, nie może według tego wzoru robić rzeczy na sprzedaż, nie może tego wzoru (ani tłumaczeń) odsprzedawać, ale może go udostępnić koleżance (również tylko do jej własnego użytku). I ja tak to rozumiem.


Ja rozumiem to w ten sam sposób...
Może to interpretacja wygodna dla mnie, ale nie czuję się, że naruszam prawo.
Jeśli mam już tłumaczenie wzoru -a nie zawsze radzę sobie z tym sama i wiem, że podobne problemy mogą napotkać inni - to nie widzę powodu, żebym znajomym miała zaoszczędzić trudu tłumaczenia...

Jak zakładam temat, to podaję link, gdzie wzór można kupić - obowiązek spełniony...

Propozycja Ani/maranty o tym, żeby w dziale on-line rozgryzać jedynie wzory ogólnie dostępne jest godna rozważenia, poprawna...ale z drugiej strony ...te darmowe wzory są zwykle (oczywiście nie zawsze)....nudnawe, przestarzałe, nieciekawe, niemodne....po co takie coś robić jęzorek
Ja się raczej na takie nie piszę.

Oczywiście dostosuję się do decyzji administracji w tej kwestii, ale zawsze lepiej,sympatyczniej dziergać w grupie niż samemu co by tu...
kwiatek dla ciebie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://asiawielgat.blogspot.com/
 
 
kabyr 
Super gaduła :))
Kabyr



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 68 razy
Wiek: 71
Dołączyła: 22 Lis 2007
Posty: 7647
Skąd: Bydgoszcz

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Śro 21 Paź, 2015 19:11   

Asia_117, a ja uważam, że nie popełniasz "nadużycia" udostępniając nam tłumaczenie zakupionego wzoru.
My nie robimy dokładnie tego samego wzoru co orginał.
Każda z nas zawsze coś tam zmienia.

Relka serduszko z podpisem "wspieracz" znaczy u Ciebie i u mnie ten sam gest. cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Miłego dnia życzę
Barbara
 
 
maranta 



Kraj:
Poland

Pomogła: 68 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 01 Cze 2005
Posty: 5985
Skąd: Gdynia

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 21 Paź, 2015 19:13   

Asiu, nie tyle miałam na myśli wzory darmowe, co ciuszki całkowicie bez żadnych opisów i wzorów wesoło mi

Ot, coś nam wpadnie w oko cykamy fotkę albo robimy zrzut ekranu albo szkicujemy na szybko fason i zapamiętujemy mniej więcej jaki rodzaj wzorów na ciuszku zobaczyliśmy i dzielimy się tym na form, jeśli model wzbudzi zainteresowanie, to w on-line wspólnie byśmy go krok po kroku rozgryzały i tworzyły od podstaw, tak, aby przypominał oryginał.

To dopiero jest wyzwanie i ile frajdy daje i ile przy okazji się uczymy - ja przyzam, że nie lubię gotowców, wolę właśnie taką zabawę wesoło mi puknąć się

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam, Anna
http://maranciaki.pl
Galeria prac:
http://maranciaki.pl/galeria.htm
Blog: http://maranta.blox.pl
 
 
 
Asia_117 
Użytkownik aktywny
Asia



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 79 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lut 2012
Posty: 950
Skąd: okolice Piaseczna

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 21 Paź, 2015 19:22   

maranta napisał/a:
To dopiero jest wyzwanie i ile frajdy daje i ile przy okazji się uczymy - ja przyzam, że nie lubię gotowców, wolę właśnie taką zabawę


...Bo Ty to Ania jesteś ambitny pracuś...a ja leniuch i wygodniś hahahihi
No czasem się pokuszę o zrobienie czapeczki zainspirowanej sweterkiem....ale to max moich ambicji rotfl Nie lubię pruć wykonanej robótki jęzorek

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://asiawielgat.blogspot.com/
 
 
maranta 



Kraj:
Poland

Pomogła: 68 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 01 Cze 2005
Posty: 5985
Skąd: Gdynia

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 21 Paź, 2015 19:29   

kabyr napisał/a:
Asia_117, a ja uważam, że nie popełniasz "nadużycia" udostępniając nam tłumaczenie zakupionego wzoru.
My nie robimy dokładnie tego samego wzoru co orginał.
Każda z nas zawsze coś tam zmienia.


Basiu, ja też tak myślę, ale tak jak to już wyżej napisałam, to jest takie balansowanie na granicy prawa - jeden uzna, że to całkiem legalne, drugi uzna, że tłumaczenie naciągane.

Ja osobiście nie mam nic przeciwko rozgryzaniu i tłumaczeniu i udostępnianiu tłumaczeń płatnych wzorów, ale wiem, że ludziska coraz bardziej krzywym okiem patrzą na takie procedery.
Po części mają rację, po części przesadzają puknąć się

W sumie dobrze, że jest ta dyskusja tutaj.

kabyr napisał/a:
Relka serduszko z podpisem "wspieracz" znaczy u Ciebie i u mnie ten sam gest.


Tak Very Happy

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam, Anna
http://maranciaki.pl
Galeria prac:
http://maranciaki.pl/galeria.htm
Blog: http://maranta.blox.pl
 
 
 
misia0808 
Gaduła ;)



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 11 razy
Wiek: 62
Dołączyła: 16 Lut 2007
Posty: 4231

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 22 Paź, 2015 12:35   

maranta napisał/a:
Ewentualnie można nie pisać w ogóle w temacie o tym, żeby w sprawie tłumaczenia zgłaszać się na PW, bo to tylko robi nadzieję każdemu kto zapragnie zrobić ciuszek i faktycznie mogą wyniknąć problemy takie jak teraz.

Jeśli wzór jest płatny, to zakładamy, że osoby chcące dziergać taki wzór nabyły (kupiły bądź otrzymały od kogoś bliskiego) a w tematach jedynie pomagamy sobie w dzierganiu, wyjaśniamy zawiłości językowe jeśli wzór nie jest po polsku itd.

Ja zrobiłam inaczej, bo wzór na pewną chustę kupiłam i tłumaczenie na polski wrzuciłam do tematu w ukrytej wiadomości, jednocześnie napisałam,, że nie wyrażam zgody na udostępnianie tłumaczenia, a jeśli ktoś to zrobi to już sprawa jego sumienia.

Tak więc albo temat dla wszystkich forumowiczów i dzielimy się wiedzą wspólnie i bez wyjątków, albo temat dla wszystkich z informacją, że niektóre wiadomości takie jak tłumaczenia płatnych wzorów będą dostępne dla pewnej określonej grupy, albo temat dla wszystkich i dzielimy się tym czym chcemy a do wybranych osób możemy puścić na pw info - słuchaj mam tłumaczenie, jesli chcesz skorzystać, to nie ma sprawy, wtedy innym nie będzie przykro, że zostali pominięci.

Inaczej nie wiem jak to rozwiązać, bo faktycznie, ktoś kto poświęca czas na tłumaczenie może z takim tłumaczeniem zrobić co chce i udostępnić tylko tym, którym chce.
Chodzi jedynie o to info w pierwszym poście tematu: "W sprawie tłumaczenia proszę o kontakt na PW."

Ta informacja daje nadzieję, a gdy nadzieja zostanie komuś odebrana, to mamy to co mamy i ja dostaję e-maile że komuś jest przykro i że nie rozumie dlaczego Sad


Jeśli wolno zabrać głos w tej sprawie, to ja myślę podobnie jak Ania.
Od początku określić jasne dla wszystkich warunki.

Kupując oryginalny wzór - jesteśmy w porządku wobec jego twórcy - takie jest moje zdanie.

Myślę, że po to zakłada się wątek on-line, że grupa osób chce dziergać tę samą rzecz, a ma problemy:
- nie ma schematu
- nie zna języka w którym schemat jest dostępny i pomimo, że go kupi i tak nie jest w stanie samodzielnie go zrobić (sama się do tej grupy zaliczam)
- ma zbyt małe doświadczenie w czytaniu opisu, lub dzierganiu.
Taki wątek jest bardzo przydatny w celu uniknięcia błędów i zbędnego prucia - po co wyważać otwarte drzwi. Zaglądamy do wątku i możemy przedyskutować rodzaj włóczki, rozmiar drutów, ilość potrzebnej włóczki na dany rozmiar czy wyjaśnić w jaki sposób fragment, czy część opisu wykonać, bo niestety opisy pisane są różnie i z tym też niejednokrotnie są problemy.
I to jest fajne - moim zdaniem i bardzo pomocne.

Jeśli ktoś natrudzi sie i kosztem swojego czasu przetłumaczy wzór z obcego na nasz język to moim zdaniem i proszę mnie dobrze zrozumieć ma trzy wyjścia:
- zaproponować tłumaczenie autorowi wzoru - daje to możliwość zakupu wzoru i wszystko jest legalne i w porządku. Na R...y już można trafić na takie wzory, choć jeszcze jest to rzadkość - a szkoda.
- nie proponować nikomu tłumaczenia a tylko w dziale on-line tak jak Ania pisała ograniczyć się do wstawiania fragmentów wykonania czyli postów w dziergania i ewentualnie podpowiedzi ułatwiające dzierganie co wielu osobom napewno pomoże

- określić komu w jakiej sytuacji może - lecz absolutnie nie musi udostępnić swoje tłumaczenie - zaznaczając że nie wyraża zgody na odstępowanie go osobom trzecim czy w inny sposób udostępnianie i liczyć na to że trafił na uczciwą osobę i ze zobowiązania sie wywiąże.

Szkoda by było, aby Asia czuła się niekomfortowo. Wkłada przecież w nasze Forum dużo serca i zaangażowania.
Przecież Asia nie jest jedyną osobą, która w taki sposób pomaga nam wydziergać szalowy ciuszek, którego bez Jej zaangażowania same nie zrobiłybyśmy nigdy.
Trzeba pamiętać, że to nie tylko dotyczy Asi, bo jest wiele dziewczyn, które tak jak Ona angażują się w pomoc. Nie będę tutaj wymieniać aby kogoś nie pominąć. Jeśli dziewczyny będą za swoje serce krytykowane to efekt będzie jeden - nie zechcą nam więcej pomóc i będą miały do tego pełne prawo.

Jeszcze jedno mnie boli - aktywność na Forum.
Ja tylko bardzo proszę, aby nie mylić braku czasu na taką aktywność jaką byśmy chciały mieć, czy różne sytuacje życiowe, zdrowotne nie pozwalające na dużą aktywność z interesownością.
Ja kocham nasze Forum, zaglądam tutaj jak tylko znajdę chwilę czasu, czerpię ogromną wiedzę z doświadczenia innych Forumek. Jestem czynna zawodowo, mam problemy zdrowotne i chyba dopiero na emeryturze będę bardziej aktywna.
Byłoby mi przykro gdybym została inaczej potraktowana jak osoby bardzo aktywne, dlatego rozumiem, że taka sytuacja niektóre osoby mogła zdenerwować? urazić?.

To tyle i aż tyle w tym temacie.

+12  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://misia0808.fotosik.pl/albumy/113812.html
 
 
 
AlaJ 
Użytkownik b. aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 70 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 1700

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 22 Paź, 2015 16:29   

A ja sobie tak głośno myślę - tylko ne bijcie mnie Wink, że może jest jeszcze inne rozwiązanie.
Odpłatność za wzory z Ravelry nie jest jakaś astronomiczna. Już kiedyś raz był pomysł składki na wzór swetra.
Może założymy "fundusz na wzory"? Składki nie byłyby astronomiczne - tylko "ktoś" musiałby chcieć być skarbnikiem.
Wyglądałoby to tak, że kupujemy wzór, któraś z naszych doskonałych dziergaczko-tłumaczek wzór tłumaczy i udostępnia go zainteresowanym osobom, które partycypują w kosztach. W dziale online dzielimy się doświadczeniami.
Może i autorki wzorów z Ravelry byłyby zainteresowane tłumaczeniami?

Zakładam również, że nie każdym wzorem muszę być zainteresowana, niekoniecznie muszę mieć czas na robótki, ale jeżeli "opodatkuję się" kwotą np. 2 zł miesięcznie, płatną jednorazowo w kwocie 24 zł, to jeżeli nawet skorzystam z jednego wzoru na rok to i tak będę usatysfakcjonowana.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________

https://picasaweb.google.com/100781043743691970700/BizuteriaFrywolitkowaAli?authkey=Gv1sRgCObsktv_1JX9-QE#
 
 
 
kabyr 
Super gaduła :))
Kabyr



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 68 razy
Wiek: 71
Dołączyła: 22 Lis 2007
Posty: 7647
Skąd: Bydgoszcz

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Czw 22 Paź, 2015 16:51   

AlaJ, też będzie to złe rozwiązanie,
bo znowu tylko dla wybranych ( czyt. parcypujących w zakupie wzoru.).

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Miłego dnia życzę
Barbara
 
 
AlaJ 
Użytkownik b. aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 70 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 1700

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 22 Paź, 2015 17:16   

Tak Basiu, ale jasne i klarowne będzie, kto może dostać wzór, a kto nie.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________

https://picasaweb.google.com/100781043743691970700/BizuteriaFrywolitkowaAli?authkey=Gv1sRgCObsktv_1JX9-QE#
 
 
 
zamia 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 47 razy
Dołączyła: 22 Paź 2010
Posty: 662

Medale: Brak

Wysłany: Czw 22 Paź, 2015 19:15   

Ale to też nie jest wyjście.
Osoba, która sprzedaje wzór chce na tym zarobić i zamiast sprzedać 10 i mieć pieniądze z 10 to sprzeda jeden. Na forum też są zarejestrowane osoby, które sprzedają wzory.
Parę lat temu była taka sytuacja na forum gazetowym, były zapisy na wzory i te osoby wniosły protest.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
https://picasaweb.google.com/117044395327347912330
 
 
qrystyna216 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 19 Sie 2008
Posty: 737

Medale: Brak

Wysłany: Czw 22 Paź, 2015 19:17   

Niby dobry pomysł, ale nie do końca.
Bo kto np. będzie decydował jaki wzór kupujemy,
od jakiej ilości chętnych na dany wzór będzie on kupowany, itd.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam qrystyna216
 
 
dona61 
Użytkownik aktywny


Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 30 Mar 2010
Posty: 345

Medale: Brak

Wysłany: Czw 22 Paź, 2015 19:18   

Jeśli mogę zabrać głos jestem na forum co dziennie, ,dostałam od Asi parę tłumaczeń i jestem jej za to wdzięczna,szkoda ,że niema ravelry po polsku każdy by mógł kupić wzór i nie było by problemu z tłumaczeniem ,( ale to są tylko pobożne życzenia) hmm
pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez dona61 Czw 22 Paź, 2015 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maria_lub 
Użytkownik średnioaktywny
marial


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 19 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 250
Skąd: lubuskie

Medale: Brak

Wysłany: Czw 22 Paź, 2015 21:06   

Długo się zastanawiałam, czy napisać tych kilka słów, ale się zdecydowałam, proszę ew. administratora o przeniesienie w inne miejsce do np. musze o tym napisać cmoknięcie
Na forum jestem dość często od ok. roku, choć zarejestrowałam się wcześniej. Czytałam, podpatrywałam, zaczęłam krótko komentować, zgadza się - min. po to, by mieć dostęp do niektórych opisów ooooo Powoli zaczynałam większe robótki.
Zgodnie z sugestiami autorek niektórych wątków on-line pisałam na PW prosząc o wzór czy poradę. I miałam chyba wielkie szczęście, sądząc po tej dyskusji, że zawsze mi odpowiadano. Nigdy nie spotkałam się z odmową. Nawet jeśli np. Asia zaznaczała, ze udostępni wzór aktywnym członkom forum, zawsze się nim ze mną dzieliła. Więcej, jeśli pisałam w poście, że coś mnie interesuje, czekała mnie zwykle miłą niespodzianka - pomoc ze strony Asi. Mimo krótkiego stażu i stosunkowo niewielkiej aktywności Ania przetłumaczyła mi cały zakupiony przez mnie wzór. Wiele Dziewczyn wspomogło pomocą w rozwiązaniu problemu. naprawdę czułam się bardzo komfortowo i prawdę mówiąc byłam przemile zaskoczona zachowaniem doświadczonych dziergaczek. Zastanawiam się, ile w tym przypadku, szczęścia a ile np. sposobu zwracania się o pomoc, oczekiwań, takiej pozytywnie rozumianej pokory hmm
Dziewczyny, bardzo wam dziękuję mam nadzieję, że niezależnie od pomysłów na działanie forum nasze miłe kontakty będą trwały love kwiatek dla ciebie cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 23 Paź, 2015 07:22   

maria_lub napisał/a:
Zastanawiam się, ile w tym przypadku, szczęścia a ile np. sposobu zwracania się o pomoc, oczekiwań, takiej pozytywnie rozumianej pokory

Sama mam takie sytuacje na chomiku. Hasło do folderów jest podane w opisie, ale wielu osobom nie chce się nawet na niego spojrzeć. Więc piszą w stylu: "Hasło poproszę..." Nawet mi się nie chce odpisywać... Ale jeśli jest jakieś "dzień dobry", "dziękuję", "miłego dnia" i widać, że osoba nie bardzo radzi sobie z komputerem, wtedy naprawdę chętnie pomagam.
Asiu, nie przejmuj się. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie niezadowolony. Jak to mówią... Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził nooo...
Miłego weekendu wszystkim życzę.

+2  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Ostatnio zmieniony przez vichta Pią 23 Paź, 2015 07:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 23 Paź, 2015 08:44   

Przyszedł mi do głowy taki oto pomysł... Prosty i uczciwy wobec wszystkich.
Asiu, nie wysyłaj tłumaczeń do prywatnych osób. Zamieść je na Ravelry. Wtedy dostęp do niego będą mieli wszyscy. Znajomi i nieznajomi, aktywni i nieaktywni, forumowicze i niezrzeszeni, biedni i bogaci. Jeśli zdecydujesz się na podzielenie się z kimś prywatnie, to się tym po prostu nie chwal.
Może kilka osób zechce się złożyć na wspólny zakup... Może ktoś wrzuci tłumaczenie do sieci... Może ktoś ściągnie "bezpłatną" wersję... Ale będzie to poza Twoją wiedzą, zgodą, a co za tym idzie odpowiedzialnością.
Wilk syty i owca cała Smile W dodatku wszystko zgodnie z prawem i własnym sumieniem. I bez pretensji z niczyjej strony.
Jest cała masa darmowych wzorów. Jeśli już ktoś się uprze na płatny, to chyba powinien poznać znaczenie tego słowa...

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
 
ania10525 
Użytkownik aktywny



Zaproszone osoby: 31
Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 363
Skąd: Stalowa Wola

Medale: Brak

Wysłany: Pią 23 Paź, 2015 08:48   

Witam,
do tej pory udzielałam się w innym dziale, od pewnego czasu (od urodzenia dziecka mam mniej czasu) tylko zaglądam sprawdzić co się dzieje i poczytać jak mam problem z drutami,
niestety jestem raczkującą dziewiarką (wolę robić ze schematów niż opisów i do tej pory robiłam szaliki i mitenki, próbuję robić odzież i chętnie czytam wyjaśnienia przez Was pisane)

najlepsze rozwiązanie zaistniałego tematu to rzeczywiście byłoby żeby osoba która kupiła wzór i go sobie przetłumaczyła odsprzedała tłumaczenie autorowi wzoru, wtedy każdy by mógł sobie kupić przetłumaczony wzór (staram się korzystać ze wzorów darmowych), lub za zgodą autora wykorzystać tłumaczenie do dziergania za free.
Na stronie intensywniekreatywnej dość często jest razemrobienie (takie dzierganie online), Agnieszka właścicielka strony zanim zacznie dzierganie i udostępnianie wzoru pisze do autora wzoru z zapytaniem o zgodę na wykorzystanie jego wzoru ( w zamian autor otrzymuje zdjęcia wykonanych rzeczy na bazie jego wzoru i decyduje czy wrzucić na ravlery czy inną stronę z opisem(tak dziergało się online pewien szal nazwany nimfą na użytek razem robienia). Ewentualnie otrzymuje tłumaczenie swojego wzoru do umieszczenia na stronie i czerpanie z niego profitów ze sprzedaży ) wszystko zależy od osoby kontaktującej się i ustaleń między stronami.
Są tez blogi dziewczyn które tworzą wzory i potrzebują osoby do testowania ich wzorów w różnych rozmiarach i to tez byłoby wyjście na dzierganie online, bo można robić różnymi włóczkami i różnymi wielkościami drutów i różne rozmiary i w trakcie takiego dziergania wychodzą też problemy jakie dziewiarka napotyka i zwrócić się do autora o wytłumaczenie czy rozjaśnienie

Tak więc na koniec uklon kwiatek dla ciebie uklon kwiatek dla ciebie uklon dla dziewczyn które zadają sobie trud pomocy nam mniej zdolnym dziewiarkom

+2  plus minus  Kto ocenił?
_________________
pozdrawiam Ania

http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=8155
http://picasaweb.google.c...wolneMojeDzieA#
https://picasaweb.google.com/113440391547409233798
http://chomikuj.pl/ania10525
 
 
AlaJ 
Użytkownik b. aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 70 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 1700

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 23 Paź, 2015 10:25   

Cytat:
Agnieszka właścicielka strony zanim zacznie dzierganie i udostępnianie wzoru pisze do autora wzoru z zapytaniem o zgodę na wykorzystanie jego wzoru ( w zamian autor otrzymuje zdjęcia wykonanych rzeczy na bazie jego wzoru i decyduje czy wrzucić na ravlery czy inną stronę z opisem(tak dziergało się online pewien szal nazwany nimfą na użytek razem robienia). Ewentualnie otrzymuje tłumaczenie swojego wzoru do umieszczenia na stronie i czerpanie z niego profitów ze sprzedaży ) wszystko zależy od osoby kontaktującej się i ustaleń między stronami.


No i to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie również w naszym przypadku?
Intensywnie Kreatywna robi to na blogu (zresztą z przyjemnością czytam, oglądam i udało mi się czegoś nauczyć), a my mogłybyśmy na forum.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________

https://picasaweb.google.com/100781043743691970700/BizuteriaFrywolitkowaAli?authkey=Gv1sRgCObsktv_1JX9-QE#
 
 
 
maria_lub 
Użytkownik średnioaktywny
marial


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 19 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 250
Skąd: lubuskie

Medale: Brak

Wysłany: Pią 23 Paź, 2015 10:51   

Ostatnie propozycje wydają się mi8eć wiele zalet, pewnie nie ma jednego uczciwego sposobu bez żadnych ograniczeń hmm . Myślę, ze i te propozycje maja swoje ale. Żeby prowadzić rozmowy z autorem wzoru trzeba w miarę dobrze znać język a część z dziergaczek rozumie język drutkowy ale niekoniecznie sprawnie posługuje się j. angielskim. Poza tym takie tłumaczenie na własny użytek czy zaprzyjaźnionych osób nie musi być wierne, tłumacząca zakłada, ze mogła gdzieś się pomylić... To często takie tłumaczenie robocze. w razie wątpliwości, można to było uzgodnić na forum - nie wiem, czy tak można na raverly. tak wiec na pewno pomysł fajny i uczciwy, tylko w praktyce może być trudny do zrealizowania papa

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
AlaJ 
Użytkownik b. aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 70 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 1700

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 23 Paź, 2015 13:03   

maria_lub napisał/a:
Ostatnie propozycje wydają się mi8eć wiele zalet, pewnie nie ma jednego uczciwego sposobu bez żadnych ograniczeń hmm . Myślę, ze i te propozycje maja swoje ale. Żeby prowadzić rozmowy z autorem wzoru trzeba w miarę dobrze znać język a część z dziergaczek rozumie język drutkowy ale niekoniecznie sprawnie posługuje się j. angielskim. Poza tym takie tłumaczenie na własny użytek czy zaprzyjaźnionych osób nie musi być wierne, tłumacząca zakłada, ze mogła gdzieś się pomylić... To często takie tłumaczenie robocze. w razie wątpliwości, można to było uzgodnić na forum - nie wiem, czy tak można na raverly. tak wiec na pewno pomysł fajny i uczciwy, tylko w praktyce może być trudny do zrealizowania papa


1.Dla chcącego nic trudnego - jeżeli osoba tłumacząca wzór na język polski nie czuje się dobra "w druga stronę", to jest tu trochę osób, które chyba by pomogły w prowadzeniu korespondencji? Przecież to też "wkład własny" wtedy jest Wink.

2. Właśnie od tego są dziewczyny "współdziergajace", żeby ewentualny błąd w tłumaczeniu opisu wyłapać - nie raz już tak było. A takie przetestowane tłumaczenie na pewno byłoby już dobre i zasługujące na rozpowszechnianie za pomocą raverly.

3. Czy tak można na ravelry - jak się nie mylę, to Agnieszka Intensywnie Kreatywna właśnie z ravelry współpracuje w ten sposób.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________

https://picasaweb.google.com/100781043743691970700/BizuteriaFrywolitkowaAli?authkey=Gv1sRgCObsktv_1JX9-QE#
Ostatnio zmieniony przez AlaJ Pią 23 Paź, 2015 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ania_b 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 117 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 1381
Skąd: Gdańsk

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: Pią 23 Paź, 2015 14:29   

Ale ona tłumaczy wzory bezpłatne, a kwestią sporną jest udostępnianie wzorów płatnych.

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
maria_lub 
Użytkownik średnioaktywny
marial


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 19 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 16 Mar 2014
Posty: 250
Skąd: lubuskie

Medale: Brak

Wysłany: Pią 23 Paź, 2015 14:41   

Być może dla chcącego, to rzeczywiście nic trudnego. Pytanie tylko, która z dziewczyn, które dzieliły się z nami swoimi tłumaczeniami, byłaby na tyle zdesperowana, by tyle czynności podjąć, w zasadzie wyłącznie dla nas albo dla popularyzowania raverly. Myślę, że raczej zajęłyby się robieniem następnego sweterka. w każdym razie ilość propozycji do robienia tu na forum zdecydowanie zmaleje, ale rzeczywiście wszystko będzie zgodne z prawem. Coś za coś. i nie jest to żaden rodzaj oceny tylko stwierdzenie faktu.
Intensywnie Kreatywna działa jednak na innych zasadach. rozbudowuje swój blog, prowadzi sklep z włóczkami. Popularyzuje swój blog. A proponowane tłumaczenia czy razemrobienia dotyczą tylko wzorów darmowych.

+1  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez maria_lub Pią 23 Paź, 2015 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AlaJ 
Użytkownik b. aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 70 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 1700

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 23 Paź, 2015 17:32   

Chyba się kompletnie nie rozumiemy, albo ja piszę niezrozumiale Wink. Przecież do tej pory działało to tak, ze to dziewczyny (przeważnie Asia_117 ostatnio), znajdowały jakiś wzór, który im się podobał i mówiły, że robią i mogą się podzielić. Komu się podobał - to prosił o tłumaczenie, komu się nie podobał, to się nie odzywał. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek odbywało się to na innej zasadzie. Cześć i chwała tym, co chcą się dzielić, bo dzięki temu mam naprawdę kilka pięknych wzorów, które może w końcu uda mi się kiedyś zmaterializować.

A tak swoją drogą to też nie kupię wzoru na ravelry, jezeli nie jest po polsku albo po rosyjsku dostępny, bo nie chce mi się wgryzać w dziewiarski angielski. Nigdy tego nie robiłam, nie mam wprawy.

Tak poza tym, na Ravelry jest tyle ciekawych darmowych wzorów, że mogłybyśmy robić na tej samej zasadzie jak Agnieszka IK. Wtedy to już naprawdę wilk byłby syty i owca cała. Very Happy

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________

https://picasaweb.google.com/100781043743691970700/BizuteriaFrywolitkowaAli?authkey=Gv1sRgCObsktv_1JX9-QE#
Ostatnio zmieniony przez AlaJ Pią 23 Paź, 2015 18:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Barbara2006 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Germany

Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 341

Medale: Brak

Wysłany: Pią 23 Paź, 2015 20:36   

AlaJ napisał/a:
Tak poza tym, na Ravelry jest tyle ciekawych darmowych wzorów, że mogłybyśmy robić na tej samej zasadzie jak Agnieszka IK. Wtedy to już naprawdę wilk byłby syty i owca cała. Very Happy


Nie tylko na Ravelry. Smile Poza tym można wiele ciekawych wzorów znaleźć w aktualnych czasopismach robótkowych, które są oczywiście płatne, ale wiele z nas napewno je kupuje.

Albo w internecie. Sama zamieszczałam tutaj niektóre wzory ze stron niemieckich i oferowałam pomoc w tłumaczeniu.

Jedne i drugie można napewno bez obawy wspólnie na forum dziergać, dopóki nie rozpocznie się produkcji na sprzedaż. zebalek

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
fralusia 
Użytkownik aktywny
Ala


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 04 Gru 2011
Posty: 558

Medale: Brak

Wysłany: Nie 25 Paź, 2015 11:03   

Pogubiłam się wściekły wczoraj wzór był dostępny za darmo, dzisiaj płatny, a my rozpoczęłyśmy już dyskusję na temat tej czapki http://maranciaki.pl/foru...p=572974#572974 Czy powinnyśmy już,............... no właśnie, co powinnyśmy? wściekły

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 40