RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Natalia
Sob 04 Lut, 2012 19:05
Maszyny dziewiarskie
Autor Wiadomość
HARCERZ 
Milczek
DOROTA


Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Lis 2014
Posty: 3

Medale: Brak

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015 21:43   

Przyznam że nie czytałam wrócę tam i jeśli będzie coś niejasne będę pytać. Jestem z województwa świętokrzyskiego. Dziękuję

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
HARCERZ 
Milczek
DOROTA


Kraj:
Poland

Dołączyła: 02 Lis 2014
Posty: 3

Medale: Brak

Wysłany: Pon 02 Lut, 2015 22:15   

Droga Natalio czytam posty dotyczące działania maszyn i wpadam w panikę bo niewiele rozumiem , jestem w tym zupełnie zielona:(((( Czy istnieje możliwość spotkania w realu i praktycznych konsultacji? Zbliżają się ferie i mam trochę wolnego czasu

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 03 Lut, 2015 06:54   

HARCERZ przeczytaj jeszcze w dziale maszyny dziewiarskie Pomocna dłoń tam są podane linki do filmików z kursami krok po kroku. Podałam tam także adres linka do blogu, na którym blogowiczka tłumaczy od czego zacząć, jak radzić sobie z usterkami i jaki sprzęt należy dokupić, aby maszyna pracowała poprawnie. Nadal nie odezwałaś się na moje pytanie o nr typu maszyny, bo o takim jaki podałaś wcześniej to internet milczy.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Gosia.Ł
Milczek


Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 1

Medale: Brak

Wysłany: Czw 05 Lut, 2015 19:53   

Witam
bye
Dostałam maszynę Simac DX 4000 ale bez instrukcji i mam ogromną prośbę czy może ktoś ma taką książeczkę lub by mógł udzielić mi wskazówek jak zacząć prace na tej maszynie.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
kduh 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 5

Medale: Brak

Wysłany: Nie 15 Mar, 2015 13:14   

Witam kolezanki po fachu... Smile
Kilka dni temu kupilam maszyne pfaff e6000 i mimo przestudiowania instrukcji (mam po polsku wiec nie ma problemow) i zrozumienia komputera moja maszyna nie pracuje tak jak powinna... Sad Niestety, pewnie gdzies popelniam blad, ogolnie... jedna igla wygieta, jedna zlamana Sad no i ja zalamana! Jestem taka zawzieta ze sie nie dam i nie spoczne puki jej nie rozszyfruje Smile i tu niezbedny mi 'przyjaciel'

Czy ktos z Was bylby w stanie krok po kroku wyjasnic mi jak rozpoczac prace...? proszeee

U mnie jest wiec tak:
Robie co komputer wskazuje - ale nie umiem nawet wykonac pierwszego rzadka!!!!
wybieram wzor 1 (igly na przemian, na przedniej plycie wusuniete tez sa te wybijaki dolne pod iglami), zamek ustawiam najpierw tylny GX, przedni CX i robie pierwsze pchniecie bez nitki, potem znowu ustawiam do trzeba, zamek LX przedni , tylny na N i nitka + pomaranczowe popychacze. Pcham wiec i Co sie dzieje... nitka zachacza sie o igly na tylnej plycie. Potem trzeba wrocic wczesiej przestawiajac tylny zamek na CX. Nitka sie tak zachacza o tylne igly, o niktore - musze ja wiec recznie zdjac Sad((( - no nie ma opcji zeby to sie zachaczylo o igly na obu plytach przy ustawieniu zamku CX/LX. POTEM w R3 zmieniam tylny zamek na N. Przedni jest na LX. i nic Sad nie zachacza sie naprzemian.

- Jesli natomiast przestawie przedni zamek na N czyli jest N/N to zachacza o obie plyty i robi sciagacz.... Jednak komputer nie kaze mi zmienic zamka przedniego na N... Jak to ma byc? Tu zakoncze pytanie w oczekiwaniu na przyjaciela Smile)) Bardzo dziekuje ... mam nadzieje ze znajde tu pomocna dlon.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez kduh Nie 15 Mar, 2015 13:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
kduh 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 5

Medale: Brak

Wysłany: Nie 15 Mar, 2015 13:35   

musze wymienic dwie igly ale narazie je poprostu omijam Sad

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
AlaJ 
Użytkownik b. aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 70 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 1700

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 15 Mar, 2015 15:39   

No a lekcje na yt? Ja znalazłam choćby taką https://www.youtube.com/watch?v=NaZlyz66Ytk i nie przejmuj się językiem, tylko patrz kobiecie na ręce - co i jak robi.

EDIT: Tu jest pierwsza część filmiku ciekawa https://www.youtube.com/watch?v=e6y_wk6EzJA
a tych częsci jest 8

  plus minus  Kto ocenił?
_________________

https://picasaweb.google.com/100781043743691970700/BizuteriaFrywolitkowaAli?authkey=Gv1sRgCObsktv_1JX9-QE#
Ostatnio zmieniony przez AlaJ Nie 15 Mar, 2015 15:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kduh 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 5

Medale: Brak

Wysłany: Nie 15 Mar, 2015 16:17   

Dziekuje AlaJ probowalam znalezc cos na yt, te filmiki znam - ale mi nie pomoga bo nie widze co sie dzieje na iglach... oni sobie ustawiaja i robia, a ja wlasnie nie moge rozpoczac... dlatego tu napisalam
moze uda mi sie ruszyc z wasza pomoca

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 20 Mar, 2015 08:29   

witaj kduh
pierwsza podstawowa sprawa --należy wymienić uszkodzone igły!!!!!!! omijanie ich nie jest wyjściem czy wiesz jak to zrobić?
dwa
sprawdz jak masz ustawione płyty! muszą być igły ustawione naprzemiennie , w żadnym wypadku nie może nachodzić igła na igłę !! w tym celu korbką przesuń płyty
trzy
ustaw zamki na N/N , tylna płyta wyprzedza przednią o jedną igłę i wykonaj jeden rząd , pomarańczowe popychacze
wykonaj jeden obrót korbką w prawo i wykonaj drugi rząd
to będzie początek Twojej dzianiny
jeśli jest to jasne to próbuj jeśli nie podam Ci numer tel. na pw
powodzenia

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
kduh 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 5

Medale: Brak

Wysłany: Pią 20 Mar, 2015 08:59   

Natalia, dziekuje!
tak wiem jak wymienic igly.
o ustawieniu plyt pamietam - ja wykonywalam co komputer kazal i wlasnie z filmow na yt widze ze model passap na starcie wymaga krecenia korbka a pfaff nie tzn - komputer nie nakazuje mi tego robic (kaze tylko kiedy wlasnie igly nachodza)
ale sprobuje zrobic tak jak mowisz

sprobuje zaczac tak jak mowisz i dam znac

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
kduh 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 42
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 5

Medale: Brak

Wysłany: Pią 20 Mar, 2015 18:36   

im dluzej przy niej siedze tym bardziej jestem przekonana ze zostalam oszukana Sad((
na N/N robi sciagacz ale....... nie da sie ustawic naprezenia nici - przy ustawie 1 (czyli najluzniej) nitka tak sie zaciaga ze musze ja reka wyciagac, jak reka nie pomoge to brzegi sciagacza sa tak sciagniete ze czasami zamek nie chce isc bo sie blokuje...
nie wiem czy ja cos powinnam zrobic z tym naprezaczem??? czy mam te talerzyki polac olejem???
probowalam zrobic wzor ale masakra - w ogole nie wyszlo nic

po czym mozna rozpoznac ze komputer jest uszkodzony???

bo rozumiem ze jak sobie ustawiam ze chce wzor 1066 i wybieram metode dziania 149 (przypisana do tego wzoru) to ja poprostu przesuwam zamek i wzor powinien wychodzic!? ustawiam co komputer kazal na poczatku pusty rzadek i przestawienie zamka KX/N i suwam, suwam... liczy rzedu i lipa Sad

plakac mi sie chce, dalam ponad 3000zl za ta maszyne Sad((

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
beti380b 
Milczek


Kraj:
Poland

Pomogła: 2 razy
Wiek: 85
Dołączyła: 15 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: Gliwice

Medale: Brak

Wysłany: Pon 09 Lis, 2015 21:29   

Gosia.Ł napisał/a:
Witam
bye
Dostałam maszynę Simac DX 4000 ale bez instrukcji i mam ogromną prośbę czy może ktoś ma taką książeczkę lub by mógł udzielić mi wskazówek jak zacząć prace na tej maszynie.


Witam. Rzadko zaglądam do Maranciaków i dopiero dzisiaj zobaczyłam twoją prośbę. Mam również taką maszynę i mam do niej instrukcję po polsku. Jeżeli twoja prośba jest aktualna, chętnie ci instrukcję zeskanuję. Beata


  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Beata
https://picasaweb.google.com/beti380ster
 
 
mrober 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 379
Skąd: Rybnik

Medale: Brak

Wysłany: Wto 10 Lis, 2015 13:24   

beti380b - a nie wiesz gdzie do SIMAC DX 4000 kupić wodziki?

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://www.suwaczek.pl/cache/c70d744524.png
 
 
 
wyrosnieta11 
Użytkownik aktywny
wyrosieta11


Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 353
Skąd: Piława Górna

Medale: Brak

Wysłany: Czw 12 Lis, 2015 18:30   

a moze ktos z was ma dodatkowe obciazniki i odsprzedalby mi ?

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.com/wyrosnieta11
 
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 12 Lis, 2015 20:36   

mam grzebień długi , kiedyś go kupiłam na olx jednak jest mi niepotrzebny

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Czw 12 Lis, 2015 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mrober 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 379
Skąd: Rybnik

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 14:02   

wyrosnieta11 - Obciążniki można dorobić. Ja niedawno kupiłam maszynę i 2 obciążniki są dorobione ze stalowego pręta, mają jakieś 7 cm długości, średnica 2 cm i wkręcone haczyki żeby zawiesić je na grzebieniu. Myślę,że każdy ślusarz albo majsterklepka dorobi. A jak nie masz takiego speca pod ręką to najprościej w markecie kupić kilka kłódek odpowiedniej wagi.
Ja szukam wodzika do SIMAC DX 4000. Może ktoś ma do odsprzedania, albo przydała by się fotka takiego wodzika i wymiary. Dała bym dorobić tylko nie wiem jak wygląda ta część która " wchodzi" pod "sprężynkę" ( widoczną od strony szczotek na łączniku wózków).

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://www.suwaczek.pl/cache/c70d744524.png
 
 
 
wyrosnieta11 
Użytkownik aktywny
wyrosieta11


Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 29 Kwi 2008
Posty: 353
Skąd: Piława Górna

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 18:26   

właśnie w tym problem że mój majsterkowicz raczej nie nadaje się do niczego :/ myślałam już o kupnie jakiś ciężarków takich do ćwiczeń tylko jak ciężkie są takie obciążniki oryginalne?

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.com/wyrosnieta11
 
 
 
mrober 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 15 Lut 2010
Posty: 379
Skąd: Rybnik

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Lis, 2015 20:26   

wyrosnieta11 -Moje wyglądaja tak jak na fotce, widać że te największe są dorabiane z pręta stalowego żebrowanego ( ma zastosowanie w budownictwie- zbrojenie). Waga od najmniejszych to 167 g, 220 g, 275 g, 486 gram. Które do czego zawieszać to najlepiej będzie wiedzieć Natalia. Ale myślę,że lżejsze do węższej dzianiny, a cięższe do szerokiej dzianiny. Też dokładnie nie wiem bo jestem dopiero na etapie nauki " maszynodziergania", robię na razie próbki więc zawieszam te po 275 gram. Też chciała bym wiedzieć czy waga ciężarków ma jakieś znaczenie dla struktury dzianiny. W zasadzie to te średniej wielkości ciężarki wystarczająco "naciągają " dzianinę.



  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://www.suwaczek.pl/cache/c70d744524.png
 
 
 
orzeszek 
Milczek
orzeszek


Kraj:
Poland

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 27 Wrz 2015
Posty: 39

Medale: Brak

Wysłany: Sob 08 Paź, 2016 04:35   

Zacznę chyba tak jak wszyscy, otóż kupiłam maszynę Brother KH940 KR850 i chyba mnie przerosła. Jak ją kupowałam wszystkie tłumaczenia wydawały się proste , a teraz czarna magia nie potrafię nawet nawlec włóczki instrukcja z książki do mnie nie przemawia.Czy mógłby ktoś pokazać mi na zdjęciach jak to zrobić?

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
anialub 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 10 Sty 2022
Posty: 8

Medale: Brak

Wysłany: Wto 18 Sty, 2022 18:49   

beti380b, Dzień dobry , bardzo proszę mi pomóc .Potrzebuję instrukcję do Simac dx4000.Bardzo będę wdzięczna .
Pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 18 Sty, 2022 22:24   

anialub źle napisałaś. Trzeba było kliknąć w ikonkę pod jej postem ze znakiem koperty i wtedy napisać poprzez skrzynkę mailową.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 33