RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Natalia
Sob 04 Lut, 2012 19:05
Maszyny dziewiarskie
Autor Wiadomość
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 16 Sty, 2014 23:01   

no super !!!! Ty nie przepraszaj bo po to tu jesteśmy , rób i pokazuj i pytaj , pytaj i pytaj jesli czegoś nie wiesz , robie na maszynach dziewiarskich ponad 30 lat Smile ale wzór pawich oczek robię na drutach:)
co do rozpoczecia roboty na jednej płycie mozesz rowniez zrobić tak
- zacznij urobek obca nitka ,okolo 10 rzedow na dosc duzej gestości pozniej wlacz rzad stylonowym sznurkiem dołączonym do kazdej maszyny i nastepnie juz nitką zasadniczą zrob jakies 30 rzedow juz na gestości własciewj dla ściagacza i danej włoczki , nastepnie nad nitka stylonowa zacznij nakladac oczka na igly i wyciągnij nitke ---odpadanie nitka tymaczasowa a brzeg bedzie idealnie rowniutenki
--- zacznij tak samo tylko 1pracuje jedna nie czyli .x.x.x.x.x.x
x--igla niepracujaca
.--- igla pracujaca

po stylonowej nitce przerob 16 rzędow i włacz do pracy wszystkie igły dziej dalej 16 rzedow i w ten sam sposob nakładaj oczka , wyciągnij stylonową nitke , obca nitka odpada a brzeg bedzie w ząbki

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Stara8 
Użytkownik małomówny


Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 99

Medale: Brak

Wysłany: Śro 29 Sty, 2014 10:29   

Jakiś rok temu wreszcie spełniłam marzenie i za swoje zarobione na drutach pieniądze kupiłam maszynę dziewiarską jest to dwupłytowa Dopleta.Jednak jak do tej pory stoi nie używana ponieważ nikt nie potrafił mi pokazać jak się za nią zabrać.Byłam u dwóch osób które kiedyś robiły na maszynach ale rozkładały ręce i mówiły że na takiej maszynie nie umieją robić.Że brakuje obciążników,grzebienia.
Podczytałam ten wątek i jestem o tyle mądrzejsza że maszyna jest inna .Wiem jak przełożyć nitkę i że trzeba podnieść zapadki żeby zacząć robótkę i na tym moja wiedza się kończy.Czy ktoś może mi podpowiedzieć do czego służą te przyciski i przełączniki?


  plus minus  Kto ocenił?
 
 
AlaJ 
Użytkownik b. aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 70 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 1700

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 29 Sty, 2014 22:06   

Nie masz instrukcji? Jak nie maszto tu na wątku wstawiłam link do czeskiej strony, z której można ściągnąć kompletną instrukcję.
Dopleta pracuje bez obciązników i grzebienia.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________

https://picasaweb.google.com/100781043743691970700/BizuteriaFrywolitkowaAli?authkey=Gv1sRgCObsktv_1JX9-QE#
 
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Czw 30 Sty, 2014 21:31   

A ja mam jeszcze takie jedno pytanie techniczne dot. włóczki, bo mam podobną dopletę tylko, że jednopłytową i robiłam kocyk i sweterek z włóczki akrylowej która jest na druty 4,5 i maszyna dała radę ale ścieg mimo, że wykonywany na najwyższym rozmiarze oczek jest dość ścisły przez co tkanina się po bokach bardzo zwija do środka. Jak temu zaradzić. Dzisiaj to namoczę i zblokuję do wyschnięcia jestem ciekawa czy da radę to się w ogóle zblokować. Czy jak wezmę włóczkę (bo obecnie nie mam takiej cienkiej w domu) ale załóżmy że biorę cienką włóczkę na druty np. 2,5 -3,0 to powinno się przy największym rozmiarze oczek tak już nie zawijać nie? No tak czysto teoretyzuję bo chcę iść do hurtowni i zakupić cieńszą włóczkę i teraz nie wiem jaką.

Wiem oczywiście, że ścieg pończoszniczy ma takie prawo do zwijania ... ale chodzi mi o to by to potem finalnie dało się na płasko rozprostować i to tak pozostało co najmniej do prania i ponownego blokowania.

A pytanie jest jeszcze co nazywamy przędzą jaka to jest grubość? Bo znalazłam gdzieś napisane że się powinno przędzę stosować w takich maszynach (czy to aby nie za cienkie?) przędza mi się przynajmniej kojarzy z straszną cienizną ooooo

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
AlaJ 
Użytkownik b. aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 70 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 1700

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 31 Sty, 2014 09:51   

To akurat pamiętam - jeżeli chodzi o grubość Wink.
Więc tak: Użyłaś już najgrubszej włoczki - więc wiesz, że z grubszą od tej nie poszalejesz. Jeżeli chodzi o zwijanie się, nie ma mocnych, będzie Ci się zwijać i koniec. Akrylu nie zblokujesz. Jedynie możesz potraktować lekko żelazkiem (parą)- ale wtedy może zrobić Ci się wiotka szmatka, albo się nie zblokuje.
O blokowaniu jest wątek na forum - uwagi dotyczą tak samo robót ręcznych jak i maszynowych.
Tu masz wątek http://maranciaki.pl/foru...?t=8812&start=0
Jak wygooglujesz sobie blokowanie dzianin, to też sporo wiadomości znajdziesz.

Czyli generalnie, jeżeli chcesz, żeby udało się zblokować i nie zawijało się, to musisz użyć włóczki z dużym dodatkiem wełny (co najmniej 60%), albo bawełnę, która też świetnie się blokuje. Nie wiem, jak wiskoza, bambus - nie sprawdzałam.

Jeżeli chodzi o najcieńsze nici - robiłam letnie bluzeczki z kordonka bawełnianego typu Maja, Kaja (one wtedy inaczej się nazywały). Jak zapewne wiesz, są to nici cieniutkie i to wcale nie przeszkadza - robi się z nich doskonale.
Z przędzy (z wełny czesankowej) też robiłam i maszyna była zachwycona Wink.

A przędza może być różnej grubości - wszystko zależy z ilu nitek się składa i jakiej one są grubości. Przędza różni się tylko tym od włoczki, że nie jest skręcona.

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________

https://picasaweb.google.com/100781043743691970700/BizuteriaFrywolitkowaAli?authkey=Gv1sRgCObsktv_1JX9-QE#
Ostatnio zmieniony przez AlaJ Pią 31 Sty, 2014 10:45, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Pią 31 Sty, 2014 23:39   

Aaaa no to teraz już wszystko ładnie wiem Smile Bardzo dziękuję cmokAlaJ, cmok Od dzisiejszego rana się ten mój urobek blokuje, cóż mogę powiedzieć lepiej to wygląda ale jednak jak napisałaś akryl ciężko się blokuje więc szału nie będzie. Tak więc jak się to już zblokuje czyli jutro to wsadzę kilka foteczek Smile Dziękuję za pomoc
cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
Stara8 
Użytkownik małomówny


Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 99

Medale: Brak

Wysłany: Sob 01 Lut, 2014 20:02   

AlaJ tak instrukcję pobrałam,teraz będę próbować bo w te klocki jestem całkiem zielona.Będę testować do czego są poszczególne przyciski puknąć się

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Nie 02 Lut, 2014 10:24   

Powiem Ci tyle co wiem Te przyciski po środku nie wiem do czego służą bo ich nie posiadam. Pokrętełka są od rozmiaru oczek im wyższy nr tym większe oczka będą wychodzić. Ustaw je na tę samą liczbę np 11 po prawej i lewej. Te wajchy po bokach musisz mieć ustawione po obu stronach K I K I (ja mam plette neplette). W takiej kombinacji mi plecie. Jak nakładasz oczka to nie rób tego zbyt ciasno bo ciężko będzie Ci po nich przejechać wózkiem. Nitkę zakładaj na igłę i umieszczaj pod zapadkami bo ci spadnie rządek po przejechaniu i zawsze sobie dociskaj wszystko i obciągaj tkaninę po przejechaniu to nic się nie będzie zaczepiać i nic złego się nie stanie. Mi czasem oczko brzegowe chce uciec i zawsze zwracam uwagę po przejechaniu czy aby nie ma ochoty akurat spaść tak to je ręcznie sprawdzam sobie by potem nie mieć problemu. Na mojej maszynie nie robi się tak idealnie jak na niektórych ale że masz prawie taką samą to pewno i twoja będzie tak samo pracować. Ja mam jednopłytówkę ale podobno zasada działania jest zbliżona. Bardzo ważny jest naciąg nitki (chyba jest tak samo ważny jak poprawne umieszczenie oczek na maszynie) bo jak jest za mocny to bardzo trudno idzie praca i możesz nawet coś pourywać (czyt. nitkę) a jak jest za słaby i nitka ci idzie jak chce to albo ci maszyna jej nie zabierze i przez to wyjdą brzydkie nitki nie zarobione z tyłu albo coś ci się tam popląta. Jak maszyna co nie przerobi rzędu będzie to z tyłu widać w postaci właśnie takiej nie przerobionej zwisającej nitki z tyłu. Jak tak masz przez cały rząd to po prostu ja w tym momencie wyjeżdżam wózek z maszyny i przekładam z tej strony co nie przerobiło i jadę ten rządek na nowo.

Ustaw to wszystko tak jak ci napisałam a potem załóż nitkę no i kombinuj z tymi guzikami po środku to tylko kilka kombinacji zobaczysz co ci zacznie wychodzić Smile

Możesz sobie kupić książkę "dziewiarstwo na aparatach" bo ta książka jest fajna no i po polsku (to rozszerzona wersja książki abc na aparatach dziewiarskich") ale ciężko ją kupić, tania i ogólnodostępna jest też książka dla szkoły zawodowej "Dziewiarstwo maszynowo-ręczne" kosztuje z 5 zł na alle.. i też tam masz opisane działania takich maszyn.

Nie wiem czy ci coś to moje tłumaczenie da ale mi bardzo pomogły filmiki z youtuba tam na prawdę mimo tego że po rusku ani czesku nie umiem idzie się domyślić o co chodzi i samemu sobie to poskładać w całość Smile Powodzenia cmok

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
Ostatnio zmieniony przez blush Nie 02 Lut, 2014 10:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Stara8 
Użytkownik małomówny


Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 99

Medale: Brak

Wysłany: Śro 05 Lut, 2014 18:36   

Dzięki za wszystkie porady i wyjaśnienia,jak tylko skończę obrus to zabiorę się za próby.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
chmurcia 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 64
Dołączyła: 13 Mar 2012
Posty: 17

Medale: Brak

Wysłany: Nie 09 Lut, 2014 21:53   

Witam Cię Natalio oraz wszystkich po długiej nieobecności spowodowanej różnymi przeciwnościami losu. Wreszcie mam trochę czasu i siły żeby zrobić coś co lubię , to znaczy robótkę na maszynie. I właśnie wydziergałam bluzkę dla wnuczki. Dobrze szło do momentu gdy przyszło zrobić pliskę. Natalio w poprzednich postach napisałaś
"zmierz dlugosc pliski jaka potrzebujesz , zrob sciagacz 1x1 lub 2x1 wykonaj 10 -20 rzedow , nastepnie przelacz zamki do dziania na okraglo , wykonaj znowu 20 rzedow i zamknij pliske przelaczajac zamki do dziania na obydwu plytach , podbij wszystkie igly do pozycji pracy ",
zrobiłam do momentu dziania na okrągło. Nie wiem jak mam zamknąć pliskę. Jak przełaczyć zamki do dziania na obydwu płytach i podbić wszystkie igly do pozycji pracy. Robię na Brother KH840 i KR830. Pozdrawiam . Elżbieta

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pon 10 Lut, 2014 10:05   

ok juz tłumacze
wykonałas sciagacz , nastepnie dosun do pozycji pracy wszystkie igły i udziergaj okolo 20 rzedow sciegiem na okraglo ! /wtedy uzyskasz w pliske- rowek potrzebny do wsuniecia go na pdkroj w sweterku / natepnie zmien zamki z dziania na okragło na N/N i zrob 2 rzedy wtedy zamkniesz pliske , nie bedzie sie ona zwijac po zdjeciu z maszyny

lekko przeprasuj przez mokrą szmatke ale uwaga!!!! tylko ten zamkniety rowek a nie cala pliske ze sciagaczem , jak odprujesz zmakniete rzedy wtedy rowek bedzie rowny i latwo bedzie go przyszpilic i doszyc oczko w oczko

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Pon 10 Lut, 2014 10:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
chmurcia 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 64
Dołączyła: 13 Mar 2012
Posty: 17

Medale: Brak

Wysłany: Pon 10 Lut, 2014 21:04   

Natalio bardzo Ci dziękuje za szybką odpowiedż. Dzięki Twojej pomocy udało mi się zrobić dobrą pliskę. Nawet nie wiesz jak taka mała rzecz, jak dobrze wykonana robótka może cieszyć jupi . Ela

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pon 10 Lut, 2014 22:09   

też się cieszę że pomogłam.....
wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
basta 
Milczek
basta


Kraj:
Poland

Dołączyła: 06 Gru 2007
Posty: 10
Skąd: Białystok

Medale: Brak

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014 10:32   

Natalio - korzystam z Twojej wiedzy i też bardzo Ci dziękuję . Bardzo dużo się od Ciebie uczę . kwiatek dla ciebie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Wto 11 Lut, 2014 10:41   

cmoknięcie dziekuje , miło mi

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
jolcia.o 
Milczek
Jolcia


Kraj:
Poland

Dołączyła: 03 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: obecnie ze wsi

Medale: Brak

Wysłany: Nie 23 Lut, 2014 19:06   

Posiadam instrukcję po polsku do maszyny VERITAS 360 (w pdf).
Podaj prosze swój adres email to wyślę[/quote]
A ja też mogłabym bardzo ładnie poprosić o tą instrukcję na adres jolcia.o@wp.pl? Nie robiłam na swoim Veritasku od 25 lat, teraz go odpalam i trochę mi się zapomniało!!! Pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Beata1 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 27 Gru 2013
Posty: 6

Medale: Brak

  Wysłany: Pon 24 Lut, 2014 07:30   

Może jeszcze raz poproszę o pomoc w uzyskaniu instrukcji pl,do dwupłytowej doplety ,,,Napewno ktoś ma.Pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
krystyna3206
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 1

Medale: Brak

Wysłany: Pon 24 Lut, 2014 19:14   

Mam do odsprzedania nową maszynę dziewiarską dwupłytową /płyta z mosiądzu pozostałe elementy metalowe/ porządne wykonanie pozwalające służyć przez wiele lat.
Typ :Tewj Macic , Made in Germany.

Jej funkcjonalność pozwala na pracę na jednej płycie - ścieg prosty jersejowy lub na dwu płytach wykonujących takie ściegi jak: ściągacze lewo-prawo , ażurowe , ozdobne. dzianiny na okrągło pozwalające na wykonanie czapek , modnych obecnie
„ kominów” , getrów, rajstop bluzeczek , chust , spódnic swetrów itp.
Maszyna składa się :
1. Z dwóch niezależnych płyt – każda ma oddzielny swój zamek , który łączy się w nieskomplikowany sposób przy pracy na dwóch płytach,
2. „stolik” płytka z pełnego drzewa /15 cm x 100 / z przytwierdzonymi na stałe składanymi nóżkami. Stolik jest integralną częścią maszyny przy pracy . Maszyna zamocowana jest po obu stronach specjalnymi uchwytami zapewniającymi stabilność przy pracy.
3. kompletny osprzęt jak 2 prowadnice na nici np. w dwóch kolorach, przekładacze do igieł , 2 „ grzebienie” aluminiowe o długościach 45 cm i 90 cm do zawieszania ciężarków przy wykonywaniu dzianiny. I wiele innych akcesorii w które wyposażona jest maszyna .
Oryginalna instrukcja w języku niemieckim. Szczegółowe tłumaczenie w/w instrukcji na język polski.

Instrukcja pozwala osobom obeznanym z dziewiarstwem maszynowym na zapoznanie się z możliwościami pracy
na tym typie maszyny ,natomiast osoby które nigdy nie pracowały
na dwóch płytach – po uważnym zapoznaniu się z instrukcją „ krok po kroku „ jak to się mówi poradzą sobie bez problemów .
Maszynę powyższą kupiłam wiele lat temu mając
„ Kaszubkę „ która służyła mi wiele lat ale przy ściągaczach i innych ściegach było dużo pracochłonnych kombinacji co .
Kupiłam więc tą mając zamiar zarobkować .
Lata mijały a ja ciągle odkładałam zamiary na później ze względu na obowiązki rodzinne , zawodowe , a później losowe .
Obecny natomiast wiek,stan zdrowia i wiek uzmysłowiły mi że wykorzystanie tej maszyny jest dla osoby dużo ,dużo młodszej , która obecnie szczególnie w obecnych trudnych czasach może zarobkować będąc w domu.
Dodam że poza kompletnymi urządzeniami dodam książki z wzorami i wykrojami,- które mi służyły przy dzianiu na KASZUBCE , kołowrotek do nawijania zgrabnych motków, i wiele innych drobiazgów przydatnych przy pracach dziewiarskich.
Cena tej maszyny 600 złotych.

Aleksandrów Kujawski




  plus minus  Kto ocenił?
 
 
jokul 
Użytkownik b. aktywny
Jola z Orawy



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Mar 2006
Posty: 1019

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 03 Mar, 2014 08:58   

Trochę Was tutaj podglądam, chociaż sama nie mam maszyny dziewiarskiej. Znalazłam takie ciekawe (chyba) albumy dotyczące dziewiarstwa maszynowego. Wklejam LINK i mam nadzieję, że się Wam przyda, a nie będzie tylko śmieciem w tym wątku cmoknięcie

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Zapraszam do wirtualnych odwiedzin:mój blog
 
 
Stara8 
Użytkownik małomówny


Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 99

Medale: Brak

Wysłany: Czw 06 Mar, 2014 20:46   

Wreszcie udało mi się skończyć obrus i na chwilę usiadłam żeby popróbować na maszynie.Na razie udało mi się zacząć robótkę na jednej płycie złożoną z samych prawych oczek,jakoś nie wychodzi mi na dwóch płytach,bo zamek mi się zaraz blokuje puknąć się

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014 12:56   

jokul bardzo dziękuję za linka jest tam wiele fajnych wzorów istna skarbnica bo mało tego idzie znaleźć na polskich stronach Smile
Stara8 spróbuj luźniej nakładać nitkę (nie ściągać jej mocno) przy zakładaniu pierwszego rządka bo mi się tak działo i odkąd luźniej to robię to wszystko idzie fajnie Smile

Udało mi się na mojej jednopłytówce ostatnio zrobić taką czapkę dla córki


pozdrawiam

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
Natalia 


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 33 razy
Wiek: 69
Dołączyła: 05 Lut 2007
Posty: 1078
Skąd: ŚLĄSK

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014 14:26   

Stara8 albo masz zbyt mocno naprężoną nitke , jak pisała Blush albo masz zle ustawione względem siebie plyty w wyniku czego główki igieł nachodzą na siebie i blokują zamek
w pierwszym przypadku --luzniej nitka
w drugim ---przesuń płyty względem siebie

Blush czapusia sliczna brawo

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Natalia Pią 07 Mar, 2014 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014 16:12   

A dziękuję to dzięki Twojej pomocy mi też tak ładnie wychodzi brawo

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
blush 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Maj 2012
Posty: 245

Medale: Brak

Wysłany: Pią 07 Mar, 2014 16:44   

Sfotografowałam kilka stron z książki o działaniu maszyny dwupłytowej może to komuś pomoże. Trochę ze strony technicznej.
To z książki dla ZSZ "Dziewiarstwo maszynowo-ręczne" (tu trochę o sposobie zakładania nitki, oznaczeniach na zamku od spodu i inne przydatne info):



A to z książki "Dziewiarstwo na aparatach" (ogólnie o aparatach dwułożyskowych):



  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Smile
 
 
Stara8 
Użytkownik małomówny


Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 14 Sty 2014
Posty: 99

Medale: Brak

Wysłany: Śro 19 Mar, 2014 10:54   

Podejrzewam że problem tkwi w położeniu igieł względem siebie,ale ciężko mi je ustawić gdyż pokrętło przedniej płyty jest już bardzo wyrobione hmm i przednia płyta nie można zablokować gdyż cała się rusza.Tak to jest gdy kupuje się używany sprzęt Neutral Neutral

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 37