RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: ciapara
Wto 19 Cze, 2012 17:50
Pikowanie poszewek na poduszki
Autor Wiadomość
eliszka 
Milczek


Autor tematu
Wiek: 59
Dołączyła: 01 Gru 2009
Posty: 13

Medale: Brak

Wysłany: Wto 08 Gru, 2009 22:25   Pikowanie poszewek na poduszki

Witam, znowu jestem i będę marudzić wesoło mi Dziewczyny jak szyjecie patchworkowe poduszki to je pikujecie, a jeśli tak to jak? Z ostatniego bloku ( którego nie mogę pokazać bo nie chcą mi się ładować zdjęcia, Dziwię się jak mi się udało poprzednie zdjęcia załadować) chcę uszyć poszewkę na poduszkę, ale nie wiem czy pikować ją czy nie.Spróbuję jeszcze raz dodać zdjęcie.No niestety znowu mi się nie udało. oooo nieee

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
nula 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 179 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 8330
Skąd: Poznań

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Śro 09 Gru, 2009 18:23   

eliszka, no to znowu ja Ci odpowiem hahahihi
Na forum jakoś mało jest "patchworkujących" jak widać (ja zresztą też już dawno nic nie szyłam ale nabieram coraz większej ochoty wesoło mi )
Generalnie pikowanie jest raczej moją słabszą stroną (niestety nie potrafię pikować we wzorki )
Wierzch poduszki szyję tak :
najpierw pierwsza warstwa (ta patchworkowa)
potem idzie wkład z cieńkiej ociepliny
a na spód gładki materiał
Ocieplinę i ten gładki kawałek materiału zawsze daję większy i potem dopiero na końcu wyrównuję brzegi
Spinam te 3 warstwy i pikuję po prostu po szwach bloku albo wokół aplikacji (jeżeli poduszka jest akurat z aplikacją)
Zawsze zaczynam od środka i jadę ku brzegom.
Potem brzegi równo obcinam i obszywam zygzakiem.
Czasami pokuszę się o przepikowanie po przekątnej kwadratu
np. dobrze to widać na tej poduszce
http://picasaweb.google.c...252900584953906 ( i to wokół motywów i to na brzegach)
Jedynie w tej narzucie (zresztą nie patchworkowej) spróbowałam wypikować jakieś wzorki
http://picasaweb.google.c...252653607252658


I bardzo fajny efekt daje pikowanie nićmi żyłkowymi (czyli taką cieniutką przezroczystą żyłką) nawet jak się gdzieś wyjedzie poza krawędź to nie rzuca się to tak w oczy jak przy kolorowych niciach.

A co do zdjęć to najlepiej załóż sobie albumy np. na picasie (albo gdzie indziej)
Generalnie od fotosika większość z nas ucieka bo porobili durne ograniczenia transferu i limit ilości wstawianych zdjęć.
Jeżeli planujesz sporo wrzucać to skończy się tak, że będziesz musiała za fotosik płacić puknąć się

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje albumy
http://www.fmix.pl/albumy/61803
 
 
eliszka 
Milczek


Autor tematu
Wiek: 59
Dołączyła: 01 Gru 2009
Posty: 13

Medale: Brak

Wysłany: Śro 09 Gru, 2009 23:00   

Dzięki Nuleczko cmoknięcie .Właśnie zauważyłam ,że strasznie mało osób szyje patchworki.Powiedz kiedy ja będę szyć takie cuda jak Ty. Ta narzuta jest cudna cool i poduszka tez. Ja myślałam,że do poszewki na poduszki nie daje się ociepliny. A czy może być trochę grubsza, bo takiej cienkiej nie mam a strasznie chce mi się skończyć tą poduszkę natychmiast, no i chyba spróbuję pikować normalnymi nićmi i tylko po szwach, bo boję się ,że coś schrzanię jak zwykle.A takie nici żyłkowe można kupić w normalnej pasmanterii?
Chyba muszę wejść na wątek szydełkowy i trochę Ci pomarudzić o tym niebieskim topiku,jest prześliczny. A co do fotosika to ja nie mam tam konta i żadnych zdjęć na nim nie trzymam,ale jak chciałam załadować zdjęcie do postu to on mi się włącza , nie wiem dlaczego.Zdjęcia trzymam na dysku, ale chyba faktycznie muszę przenieść je do jakiegoś programu , bo zajmują mi za dużo miejsca.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
nula 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 179 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 8330
Skąd: Poznań

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Śro 09 Gru, 2009 23:23   

eliszka, jak nie chcesz to nie musisz dawać ociepliny.
Tylko po co wtedy pikować ?
Na jednej warstwie materiału nie będzie widać, a pikowanie służy właśnie do połączenia kilku warstw materiału wesoło mi
Pewnie, że możesz zwykłymi nićmi - ja dopiero niedawno odkryłam te żyłkowe.
I kupiłam je w zwykłej pasmanterii. Mam przezroczyste - czyli bezbarwne, i czarne ale też przezroczyste. (ale namieszałam hahahihi )
Nawet niedrogie to - jakieś 2,50 kosztuje taka szpulka jak normalnych nici (taka mniejsza)
Ocieplinę możesz dać jaką chcesz - przy grubszej będzie ten wierzch po prostu bardziej wypukły.

A co do zdjęć, na początku zostało ustalone, że nie wrzucamy fotek na forum bezpośrednio z dysku, żeby oszczędzać miejsce na serwerze. Teraz jest chyba tak, (o ile pamiętam gdzieś o tym czytałam), że jak próbujesz wstawić zdjęcie z dysku to przekierowuje Cię automatycznie na fotosik i zdjęcie wkleja Ci się w zasadzie z fotosika (nawet jak nie masz konta - wtedy pokazuje się chyba "użytkownik anonimowy" albo coś w tym stylu.)

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje albumy
http://www.fmix.pl/albumy/61803
 
 
eliszka 
Milczek


Autor tematu
Wiek: 59
Dołączyła: 01 Gru 2009
Posty: 13

Medale: Brak

Wysłany: Śro 09 Gru, 2009 23:39   

No właśnie nie pokazuje anonimowy użytkownik, tylko każe się logować, a jak próbuję to po prostu nie ładują się zdjęcia. Ale nie ważne założę sobie album na picassa i będzie dobrze, tylko muszę wygospodarować więcej czasu na komputer.
A ocieplinę dam, bo mam wrażenie,że poduszka będzie wtedy w tej poszewce mięciutka i przytulna. Jutro idę do pasmanterii i kupię sobie te nici. Nuleczko jak zrobiłaś tą bluzeczkę , ja też chcę taką zrobić.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
eliszka 
Milczek


Autor tematu
Wiek: 59
Dołączyła: 01 Gru 2009
Posty: 13

Medale: Brak

Wysłany: Czw 10 Gru, 2009 15:12   

Kupiłam nici hopla . A jak będę pikować na maszynie to jakie nici do bębenka, mogą być zwykłe. Prawdę mówiąc nie umiem pikować ręcznie . Czytałam jak dziewczyny tłumaczyły jakim ściegiem, ale nic z tego nie zrozumiałam oooo nieee

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
nula 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 179 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 8330
Skąd: Poznań

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Czw 10 Gru, 2009 19:22   

jak szyję tą żyłką to biorę ją i od góry i od dołu (nawijam na szpulkę od bębenka )
a jak szyję zwykłymi to dobieram kolorystycznie. w poduszce lewej strony i tak nie widać więc najlepiej wziąć takie same jak z góry wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje albumy
http://www.fmix.pl/albumy/61803
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 21