RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Kupiłam i polecam
Autor Wiadomość
Izolda 
Użytkownik małomówny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 5 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 65
Skąd: Wrocław

Medale: Brak

Wysłany: Wto 03 Sty, 2006 20:25   Kupiłam i polecam

Niedawno kupiłam merceryzowany kordonek nr 80 firmy Anchor w cieniowanym, niebieskim kolorze, w pierwszej chwili się przeraziłam jak zobaczyłam supełki chociaż nie spodziewałam się, że będą duże Wink ale im dłużej plątałam tą cieniutką niteczkę tym bardziej byłam zadowolona z zakupu, kordonek dobrze przesuwa się w słupkach, nie ma problemu z zaciągnięciem kółeczka, udało mi się nawet odplątać supełki jak pomyliłam się we wzorze, no i ta lekkość jest powalająca, jak wzięłam do ręki Aidę nr 10 to miałam wrażenie, że robię ze sznurka, acha jeszcze najważniejsze za moteczek 5 g zapłaciłam 6,90 więc wydaje mi się, że da się przeżyć. W "Świat Haftu" widziałam po 5,70. A tu próbna frywolitka:


  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrowionka serdeczne
Izolda
 
 
maiko 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 03 Gru 2005
Posty: 17
Skąd: Kraków

Medale: Brak

Wysłany: Śro 04 Sty, 2006 09:22   

Dzięki za rade! Jestem początkujaca we frywolikach narazie produkuje 3 listne koniczynki i motylki które któras z was (przepraszam że niepomietam która ale bedejej do konca żucia wdzieczna) I do tychcasz wszystko wychodziło mi takie "włochate" a supełki byłomało widac moze ta nitka pomoże.
A zrobione przez ciebie prubki są prześliczne.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Izolda 
Użytkownik małomówny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 5 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 65
Skąd: Wrocław

Medale: Brak

Wysłany: Śro 04 Sty, 2006 11:19   

Maiko, nie chcę Cię zniechęcać ale jeśli jesteś początkująca to zostań narazie przy jakiś grubszych niciach. Pytanie brzmi natomiast dlaczego wychodzą Ci włochate supełki? Z jakich nici robiłaś do tej pory frywolitki? Bo właśnie nić jest ważna i warto zainwestować w coś lepszego. Najlepsza jest Aida, ja zaczynałam od 10-ki, a jak się już dobrze wprawiłam to brałam się za coraz cieńsze niteczki. Ta biała frywolitka jest właśnie zrobiona z Aidy nr 10, jak się dobrze przyjrzysz to tam widać każdy supełek (chociaż zdjęcie nie jest najlepszej jakości). Życzę równiutkich supełków, powodzenia Mr. Green

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrowionka serdeczne
Izolda
 
 
maiko 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 03 Gru 2005
Posty: 17
Skąd: Kraków

Medale: Brak

Wysłany: Śro 04 Sty, 2006 13:54   

Robiłam z kordonka ariadny, takiego za 2,50 kupiłam go zmyślą o szydełkowaniu (w tym te kordonki sprawdzaja się swiatnie) i miałam goo poprostu pod reka, nie ma na nim zadnego oznaczenia numeru.
Możliwe terz ze "kosmatośc to wynik mojej jeszcze niewprawnej reki i odpowiednia gładkośc przyjdzie z czasem (tak jak równie zciagnięte supełki) Napewno zainwestuje w leprze nici bo frywoliki to zbyt żmudna robota zeby marnowac czas na byle co Laughing
Dzieki za rade dotyczacą nici, z paniami w pasmanterii czasem ciezko sie rozmawia.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Izolda 
Użytkownik małomówny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 5 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 65
Skąd: Wrocław

Medale: Brak

Wysłany: Śro 04 Sty, 2006 14:17   

No to znalazl sie winny Very Happy Ariadna jeśli chodzi o frywolitki to średnio się sprawdza, sama nie robiłam nic z niej ale z tego co czytałam to dziewczyny niezbyt sobie chwalą, jeśli możesz to kup sobie Aidę, a tak apropos to jak robisz nie ma wpływu na kosmatość, to tylko wina nitki, Ty masz wpływ tylko na wielkość supełków i to jak mocno będzie ściągnięte kółeczko.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrowionka serdeczne
Izolda
 
 
maiko 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączyła: 03 Gru 2005
Posty: 17
Skąd: Kraków

Medale: Brak

  Wysłany: Czw 05 Sty, 2006 08:23   

Leprzy kordonek kupiony choć nie ten o którym pisałeś ale w sklepie sprawdziłam czy jest zwarty i sztywniejszy (starsza pani w pobliskiej pasmanterii chyba juz się przyzwyczaiła że ja musze wszystko "pomacac"zanimtokupię Very Happy )
Supełki idą jak złoto nigdy nie przypuszczałam ,że mogą tak łatwo przesuwać się po nitce Laughing
Dzieki za radę i wsparcie moralne Very Happy , robótki są znacznie fajniejsze jak ma sie toważystwo.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
lucille 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 14 Sie 2005
Posty: 187
Skąd: Kraków

Medale: Brak

Wysłany: Czw 05 Sty, 2006 11:05   

Izoldo chodzi Ci o Florettę Coatsa http://www.swiathaftu.ols...5820a7a9ca7ac4f ? Tą z grubością 20? Jeśli tak to muszę się jej z bliska przyjrzeć.

A robiąc coś z niej pamiętaj, ze rozmiar wyjdzie Ci sporo mniejszy niż sugeruje twórca schematu (chociaż widziałąm, jakąś serwetkę robioną z 20tki), a może pokusisz się o jakąś ozdobę na szyję? Z cieniowanej powinna wyjść bardzo ciekawie.

Maiko- Aida jest najlepsza do frywolitek, jeszcze ewentualnie kordonek 30*6 Ariadny, ale robótka z niego wychodzi jakaś taka mało sztywna Surprised Z Basaka tez się da - byle nie poliestrowego.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
mój albumik


moje blogowanie
 
 
Izolda 
Użytkownik małomówny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 5 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 65
Skąd: Wrocław

Medale: Brak

Wysłany: Czw 05 Sty, 2006 11:09   

Cieszę się, że mogłam pomóc Very Happy jak będziesz mieć jeszcze jakiś problem to pisz, postaram się coś doradzić, no i pochwal się koniecznie jakąś frywolitką, jak już coś naplączesz Mr. Green

[ Dodano: Czw 05 Sty, 2006 14:14 ]
Nie lucille, chodziło mi o te nici:
http://www.swiathaftu.ols...11a50806ac057be
A to, że praca wyjdzie mniejsza to nie szkodzi, nie zawsze robię takim kordonkeim jak jest zalecany. A jeśli chodzi o Ariadnę to sama z niej nic nie robiłam ale dużo dziwczyn sie na nią skarży, chociażby maiko. Basak jest lepszy ale trzeba się go "nauczyć", lubi się plątać i czasem jest problem z zaciąganiem kółeczka (to już pisze z własnego doświadczenia) i co najgorsze łatwo go zerwać, ja używałam tego:
http://www.swiathaftu.ols...11a50806ac057be
Anchor nr 80 są o dziwo o wiele bardziej wytrzymałe. Także gdybym miała polecać to właśnie te.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrowionka serdeczne
Izolda
 
 
Dani 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Germany

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 126

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 14:00   

jak to jest z ta gruboscia im wiekszy numer to ciensza? ja robie serwetki z 30 i o dziwo wychodzi mi wieksza niz powinna z opisu na 20 czy 10-dlatego zawsze myslalam ze 10 jest ciensze niz 30 hmm

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Caluski z Niemiec
 
 
Izolda 
Użytkownik małomówny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 5 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 65
Skąd: Wrocław

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 14:51   

Dani im wyższy numer tym cieńsza, a że wychodzą Ci większe serwetki niż w opisie to może być spowodowane tym, że robisz bardziej luźno, ja dosyć mocno zaciągam kółeczka i łuczki i zwykle wymiar mi się zgadza, może być jeszcze tak, że jesli robisz dość długie pikotki to w średnicy też się nazbiera trochę tych milimetrów i może przez to zwiększyć sie rozmiar. A z resztą czy to ważne jaka jest średnica, ważne żeby serwetka pięknie się prezentowała zebalek

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrowionka serdeczne
Izolda
 
 
Anna B. 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 971
Skąd: Ziemia Lubuska

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 13 Sty, 2006 16:46   

Dani, to jeszcze ważne, jakiej firmy to nici. Jeszcze jakoś UE nie wpadła na znormalizowanie tych oznaczen. Mr. Green

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrowionka!
Anna B.
******************
Zapraszam na frywolitki! Smile
oraz patchworki i inne stworki

 
 
szydeleczko 
Użytkownik aktywny
Ela N



Kraj:
Poland

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Maj 2006
Posty: 947
Skąd: KONIN

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 10 Gru, 2006 15:44   

swoja przygode z frywolitka zaczelam od nici MAXi ale wyszly grube potem Aida 10 juz lepszy efekty a obecnie robiłam Z Altin Basak nazwa STOKROTKA robi sie na niej dobrze ale musze sprobowac jeszcze Aida 15 i widzialam MANUELE na allegro nawet niedroga po 6 zł za sztuke czy ktos juz wiązal z niej słupki
a oto moje skromne proby wprawienia sie bye

http://www.fotosik.pl/pok...eed5cf56fd.html
robione byly ze stokrotki zlotej i pomaranczowo-bialej cieniowanej

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 21 Sie, 2008 09:45   

wlasnie nabylam lniane nici (mieszanka lnu i bawelny z przewaga lnu) i oczywiscie musialam natychmiast je wyprobowac. grubosc ich jest taka sama jak aidy nr 10 (zreszta to ten sam producent), skret podobny, kolory tzw ziemi czyli dwa odcienie bezu i jeden naturalnego lnu. robi sie bardzo przyjemnie i tylko cena lekko oszalamia 20 zl za motek gdy za bawelniany 12 zl.
wiecej bede mogla powiedziec jak zrobie cos wiekszego od probki Smile

skrzacik

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 05 Wrz, 2008 10:21   

znow bylam w pasmanterii. powinni tam postawic znak drogowy: zakaz wjazdu dla skrzacikow!

tym razem nabylam cieniutenki kordonek turecki o nazwie REXOR. nawoj 20g, grubosc nitki 50. sklada sie z nitki bawelnianej i cienutkiej niteczki metalowej owinietej wokol bawelnianego rdzenia. sprowadza to do nas wroclawska firma bafpol ale mozna dostac w roznych pasmanteriach internetowych. kolorystyka dosc szeroka: bialy ze srebrnym lub zlotym, zolty ze zlotym, fioletowy ze srebrnym lub zlotym, niebieski ze srebrnym lub zlotym, czarny ze srebrnym lub zlotym, zielony ze srebrnym lub zlotym, czerwony ze srebrnym lub zlotym.

pomachalam czolenkiem, robi sie bardzo dobrze choc czasem 'zacina' sie gdy nitka metalowa zaprze sie i powie, ze nie bedzie wspolpracowac. wtedy wystarczy rozluznic kolko i ponownie zaciagnac. nie urywa sie samo przy zaciaganiu (no chyba ze ktos ma w rekach sile supermena. ja nie mam Smile.

laczylam z roznymi koralikami i swietnie wyglada gdy sa one w kontrastujacym kolorze.

na ozdoby swiateczne i bizuterie idealne.

skrzacik

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Renulek 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 694
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008 09:35   

skrzacik napisał/a:
znow bylam w pasmanterii. powinni tam postawic znak drogowy: zakaz wjazdu dla skrzacikow!

rotfl rotfl rotfl rotfl

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://renulek.pl
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008 11:14   

Renulek napisał/a:
skrzacik napisał/a:
znow bylam w pasmanterii. powinni tam postawic znak drogowy: zakaz wjazdu dla skrzacikow!

rotfl rotfl rotfl rotfl


i ty przeciwko mnie? Sad

skrzacik

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Renulek 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 694
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008 12:17   

noooo Very Happy Skrzacik przytachaj te nici na spotkanie cobym mogła obmacać cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://renulek.pl
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008 14:58   

nie bede tachac bo sa u andrzeja na stanie, dzis dokupilam kolejne kolory.
niech mnie ktos powstryma przed wlazeniem do TYCH sklepow!!!

skrzaciocholik

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
stora 
Użytkownik małomówny


Kraj:
Sweden

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lip 2008
Posty: 73
Skąd: Sztokholm

Medale: Brak

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008 16:23   

Nie da się. Każda z nas to ma. wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Piguła83 
Milczek
Ola


Kraj:
Poland

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Maj 2008
Posty: 22
Skąd: Olsztyn

Medale: Brak

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008 16:53   

Na to nie ma lekarstwa.Wiem,bo sama też tak mam-wchodzę do sklepu po jeden kordonek wychodzę z pięcioma.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008 19:28   

ufff, dzieki za pocieszenie. juz sie balam, ze bialy kaftanik z dlugimi rekawami mnie czeka jak sie ta doliglowsc nasili. tym bardziej, ze w ksiegarni mam tak samo i nie umiem sobie powiedziec koniec

skrzacik

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Kulbisia 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Wiek: 36
Dołączyła: 23 Wrz 2007
Posty: 195

Medale: Brak

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008 22:34   

hehe Smile polecam na takie 'wycieczki' zabierać ze sobą niewielka ilość pieniądza. portfel pusty-to choć by się chciało, to się nie kupi Smile

chociaż... czasami jak coś mnie 'złapie', to potrafie wyjsć ze sklepu bez upatrzonej rzeczy, ale tak długo łażę potem dookoła tego sklepu aż w końcu zajdę i kupię Wink

ja też mam tak z pasmanteriami i księgarniami-to wirusowe chyba...Wink

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Nessie 
Milczek


Wiek: 65
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Sob 06 Wrz, 2008 23:14   

skrzacik napisał/a:
tym razem nabylam cieniutenki kordonek turecki o nazwie REXOR. nawoj 20g, grubosc nitki 50. sklada sie z nitki bawelnianej i cienutkiej niteczki metalowej owinietej wokol bawelnianego rdzenia. sprowadza to do nas wroclawska firma bafpol ale mozna dostac w roznych pasmanteriach internetowych. kolorystyka dosc szeroka: bialy ze srebrnym lub zlotym, zolty ze zlotym, fioletowy ze srebrnym lub zlotym, niebieski ze srebrnym lub zlotym, czarny ze srebrnym lub zlotym, zielony ze srebrnym lub zlotym, czerwony ze srebrnym lub zlotym.

pomachalam czolenkiem, robi sie bardzo dobrze choc czasem 'zacina' sie gdy nitka metalowa zaprze sie i powie, ze nie bedzie wspolpracowac. wtedy wystarczy rozluznic kolko i ponownie zaciagnac. nie urywa sie samo przy zaciaganiu (no chyba ze ktos ma w rekach sile supermena. ja nie mam Smile.

laczylam z roznymi koralikami i swietnie wyglada gdy sa one w kontrastujacym kolorze.

na ozdoby swiateczne i bizuterie idealne.

skrzacik


Rexor jest w dwóch odmianach: bawełna i poliester. Te poliestrowe są tańsze nieco, ale też i nieco bardziej śliskie i połyskliwe, widziałam je ostatnio w Amelii po 2,60 za 20-gramową szpulkę (205m).

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Nessie Pią 12 Wrz, 2008 04:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 08 Wrz, 2008 11:52   

Nessie napisał/a:
Rexor jest w dwóch odmianach: bawełna i poliester. Te poliestrowe są tańsze nieco, ale też i nieco bardziej śliskie i połyskliwe, widziałam je ostatnio w Amelii po 2,60 za 20-gramową szpulkę (205m).


wiem, bo z tego sliskiego robilam aniolki szydelkiem, wychodzqa calkiem fajne, tylko koniecznie trzeba je usztywniac i to bardzo mocno.
i tylko jeden raz narwalam sie na probe motania z nich czolenkiem. nigdy wiecej tego eksperymentu nie powtorzylam. sliskie to jak wegorz i zwija sie nie tam gdzie trzeba itd.

skrzacik

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 19 Wrz, 2008 15:55   

wczoraj w pasmanterii (znow sie na mnie rzucila, jak szlam od lekarza do domu!) wyszperalam takie cos, w co sie wklada duze korale (mniej wiecej wielkości dorodnej sliwki np. renglody) i to cos obejmuje koral od gory a drugie od dolu.
po powrocie do domu rozplaszczylam toto palcami i wygladalo jak osmioramienna gwiazdka lub kwiatek. czolenka same mi do rak wskoczyly i obrobilam tak, ze wyszla mi calkiem interesujaca zawieszka np. na choinke, ale juz mi po glowie chodza inne zastosowania, ze szczegolnym uwzglednieniem bizuterii. w weekend mam odzyskac aparatke wiec fote wrzuce w poniedzialek.

dla krakusow, pasmanteria klebuszek na karmelickiej (przy skrzyzowaniu z batorego, w bramie).

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 37