RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Kupiłam i polecam
Autor Wiadomość
Nessie 
Milczek


Wiek: 65
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 14:19   

skrzacik napisał/a:
tym razem nabylam cieniutenki kordonek turecki o nazwie REXOR. nawoj 20g, grubosc nitki 50. sklada sie z nitki bawelnianej i cienutkiej niteczki metalowej owinietej wokol bawelnianego rdzenia. sprowadza to do nas wroclawska firma bafpol ale mozna dostac w roznych pasmanteriach internetowych.


Ja kupiłam kordonek Maxi, też z taką metalową owijką. Nici są grubsze, ale efekt kapitalny. Są w kilku kolorach, ja wybrałam srebrne i jestem zachwycona, bo same nici są w podobnym odcieniu jak ta metalowa owijka i sprawiają wrażenie jakby całe były srebrzyste i nie ma efektu pstrokacizny.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
ola177
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 19 Wrz 2005
Posty: 279

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 18:04   

Kupiłam w Lidlu krochmal w sprayu. Świetnie sprawdza się do wyrobów frywolitkowych bo tylko delikatnie je usztywnia, a robótki nie są przy tym "drapiące".

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Poranna 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 31 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 19 Wrz 2005
Posty: 2113
Skąd: Lębork

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008 18:36   

o, to świetne info dla mnie! dziękuję, ola177 cmoknięcie
ciekawe tylko czy biała nitka nie zżółknie ... hmm

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
BLOG

 
 
zonieczka 
Użytkownik aktywny
Monika



Kraj:
Spain

Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 790
Skąd: madryt

Medale: Brak

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008 07:12   

moja mama stosuje krochmal w sprayu i nigdy nic nie żółkło

a gdyby nawet to wiem od babci że pomagają tabletki do czyszczenia protez do zębów
i proszek do pieczenia
wystarczy rozpuścić w wodzie i włożyć robótkę nie trzeba nawet potem prać

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
---------------------------------
http://www.zonieczka.fotosik.pl/
 
 
 
Izka
Użytkownik średnioaktywny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 114

Medale: Brak

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008 12:43   

Dzisiaj byłam na Festynie sztuki ludowej, omal nie oszalałam patrząc na te cudeńka. Była w sprzedaży biżuteria frywolitkowa, robiona z bardzo cieniutenkich nici, wyglądało to przepięknie, pytałam jedną z Pań i mi powiedziała że to są nici Roxana sprowadzane specjalnie na zamówienie, przeszukałam pasmanterie internetowe i nic takiego nie znalazłam, czyżby to były te nici?
http://www.i-zygzak.pl/shop,show,929
czy któraś z Was robiła coś nich? czy naprawde są one bardzo cieniutkie zastanawiam się czy je zamówić, bo na kupno ich w pasmanterii nie mam co liczyć.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
lucyna112 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 6 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 18 Gru 2006
Posty: 208
Skąd: Warszawa

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008 14:11   

Te nici są już love w pasmanteriach

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Lucy
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2008 09:34   

Izka napisał/a:
Dzisiaj byłam na Festynie sztuki ludowej, omal nie oszalałam patrząc na te cudeńka. Była w sprzedaży biżuteria frywolitkowa, robiona z bardzo cieniutenkich nici, wyglądało to przepięknie, pytałam jedną z Pań i mi powiedziała że to są nici Roxana sprowadzane specjalnie na zamówienie, przeszukałam pasmanterie internetowe i nic takiego nie znalazłam, czyżby to były te nici?
http://www.i-zygzak.pl/shop,show,929
czy któraś z Was robiła coś nich? czy naprawde są one bardzo cieniutkie zastanawiam się czy je zamówić, bo na kupno ich w pasmanterii nie mam co liczyć.


to sa wlasnie te nici o ktorych pisalam wczesniej. one sa grubosci 50 czyli bardzo cienkie. robi sie z nich bardzo dobrze. w kilku pasmateriach internetowych widzialam, ze sa. a w krakowie mozna je kupic w centrum robotek (tam gdzie sa nasze spotkanie) przy ul. kalwaryjskiej pod hotelem 'korona'.
ich importerem jest firma bafpol z wroclawia. ma bardzi duzy wybor kolorow. mozna kupowac detalicznie (czyli po jednym kolorze) ale szkopul w tym, ze przy zamowieniach ponizej 100 zl oni wysylaja tylko kurierem co kosztuje 20 zl. a powyzej 100 zl koszy przesylki biora na siebie.

wiec zeby impreza sie oplacala trzeba umowic sie w kilka osob z tej samej miejscowosci lub mieszkajacych blisko siebie i zrobic wieksze zamowienie.

skrzacik

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Izka
Użytkownik średnioaktywny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 114

Medale: Brak

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2008 14:38   

no tak czyli moje marzenia o niciach się skończyły..... do Krakowa dallllllllllllllleeeeeeeeeko, a nie ma wokól mnie osób frywolitkujących. Jutro wyruszam do miasta, może uda mi się poprosić Paniąz pasmanterii, żeby je sprowadziła, fajnie muszą wyglądać takie maleńkie gwiazdki........ już mi sie będąpo nocach śniły

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2008 16:23   

Izka napisał/a:
no tak czyli moje marzenia o niciach się skończyły..... do Krakowa dallllllllllllllleeeeeeeeeko, a nie ma wokól mnie osób frywolitkujących. Jutro wyruszam do miasta, może uda mi się poprosić Paniąz pasmanterii, żeby je sprowadziła, fajnie muszą wyglądać takie maleńkie gwiazdki........ już mi sie będąpo nocach śniły


a jak pani w pasmanterii sie wypnie bo sie jej nie bedzie chcialo to napisz na adres info@axal.pl i ublagaj Andrzeja, zeby Ci to wyslal poczta zwykłą.
kolory jakie ma:
biala ze srebrna nitka,
biala ze zlota nitka,
zlota ze zlota nitka,
zlota ze srebrna nitka,
czerwona ze zlota nitka,
niebieska, ze zlota nitka,
fioletowa ze srebrna nitka,
zielona ze zlota nitka,
czarna ze srebrna nitka,
czarna ze zlota nitka.
te dwie ostatnie to na bizu sie swietnie sie beda nadawac Smile

tylko nie mam pojecia ile to kosztuje, bo wtedy wieksze zakupy uskutecznialam Smile

skrzacik

ps. i nie wsyp mnie, ze ci taki pomysl podrzucilam bo mnie za prog nie wpusci Smile

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Izka
Użytkownik średnioaktywny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 114

Medale: Brak

Wysłany: Pon 22 Wrz, 2008 17:10   

Skrzaciku dzięki za radę, ale nie będę taka upierdliwa zobaczę, co jutro Pani powie w pasmanterii, ona jest sympatyczna i bardzo życzliwa, tylko zawsze tłumaczy się dostawcami

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Izka
Użytkownik średnioaktywny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 114

Medale: Brak

Wysłany: Wto 23 Wrz, 2008 18:01   

No tak...., byłam dzisiaj w pasmanterii, pani pokazała mi katalog z nicmi, były Rexor, ale coś mi sie inne wydawały , bo te, które widziałam w necie są na szpulce,a pani ploazywała mi na kłębku, twierdziła,ze są cieniutkie i poprosiłam zeby je zamówiła, bo podobno kiedyś je miała, ale nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kazała mi przyjechać na początku października, więc teraz zabieram się za serwetęna komodę dla mamy, zebym szybciutko się z nią uwinęła, a potem, wpadnę w trans robienia ozdób gwiazdkowych, no chyba że to będąnieodpowiednie nicy wtedy :zlyyyy

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 24 Wrz, 2008 10:32   

Izka napisał/a:
No tak...., byłam dzisiaj w pasmanterii, pani pokazała mi katalog z nicmi, były Rexor, ale coś mi sie inne wydawały , bo te, które widziałam w necie są na szpulce,a pani ploazywała mi na kłębku, twierdziła,ze są cieniutkie i poprosiłam zeby je zamówiła, bo podobno kiedyś je miała, ale nie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Kazała mi przyjechać na początku października, więc teraz zabieram się za serwetęna komodę dla mamy, zebym szybciutko się z nią uwinęła, a potem, wpadnę w trans robienia ozdób gwiazdkowych, no chyba że to będąnieodpowiednie nicy wtedy :zlyyyy


izka, uszy do gory. nici rexor sa w dwoch postaciach, na szpulce i w klebku. na pewno dostaniesz te, ktore chcesz. zamowilas bawelniane z metalizaowna nitka, prawda?
ciekawa jestem czy wsrod tych nici sa niebieskie i zielone ze srebrna nitka, bo takich nie udalo mi sie nigdzie kupic.

skrzacik

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Izka
Użytkownik średnioaktywny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 114

Medale: Brak

Wysłany: Śro 24 Wrz, 2008 17:42   

takie dokładnie zamówiłam, nie wiem, czy sa w takich kolorach, ale jak będąto dam Ci znać, nie wiem, czy te nici w kłębku sa dobrze skręcone.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 24 Wrz, 2008 17:54   

Izka napisał/a:
takie dokładnie zamówiłam, nie wiem, czy sa w takich kolorach, ale jak będąto dam Ci znać, nie wiem, czy te nici w kłębku sa dobrze skręcone.


tak, ja wlasnie mam wszystkie w klebku i jestem zadowolona.

skrzacik

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Izka
Użytkownik średnioaktywny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 114

Medale: Brak

Wysłany: Czw 25 Wrz, 2008 18:44   

Dzięki Skrzaciku za podtrzymywanie mnie na duchu! już oczyma wyobraźni widzę te drobniutkie, malutkie gwiazdeczki i aniołki frywolitkowe

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Izka
Użytkownik średnioaktywny


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 114

Medale: Brak

Wysłany: Pią 10 Paź, 2008 17:49   

Wczoraj kupiłam nici Rexor- pani w pasmanterii jest niezawodna, 4,50 za szpulkę 20gr gramową, już zaczęłam pierwszą gwiazdkę, bardzo fajnie sięrobi- a mówiłam, ze musze skończyć serwetę,ale nie mogłam się oprzeć.
Kupiłam też nici za 5 zł motek 90 gr Bravo 30 są mocno skręcone,ale jeszcze nie testowałam, może któraśrobiła z nich?`

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Nessie 
Milczek


Wiek: 65
Dołączyła: 27 Sty 2008
Posty: 35

Medale: Brak

Wysłany: Nie 12 Paź, 2008 02:55   

skrzacik napisał/a:
ciekawa jestem czy wsrod tych nici sa niebieskie i zielone ze srebrna nitka, bo takich nie udalo mi sie nigdzie kupic.


Tu są: LINK, po 4,30 za motek.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Poranna 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 31 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 19 Wrz 2005
Posty: 2113
Skąd: Lębork

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 12 Paź, 2008 11:51   

robiłam ten naszyjnik z basakowego Rexora

chociaż efekt podoba mi się przeogromnie, to jednak naklęłam się przy robociźnie niemiłosiernie - ta "złota" nitka ciągle mi się zrywała puknąć się

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
BLOG

 
 
karmelek 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 06 Sty 2006
Posty: 2227
Skąd: Małopolska

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 12 Paź, 2008 14:21   

Poranna a jaki masz ten Rexor? Taki: http://www.zamotane.pl/in...uct&prod_id=727 ? Na szpulce czy w moteczku?
Robiłam czarne kolczyki ze srebrną nitką i jestem mile zaskoczona Smile sreberko nie zerwało się ani razu. Ale kupiłam 90% bawełny 10% metalik (czyli ten w motku) zdjęcia za chwilę na blogu.

A Twój naszyjnik jest bardzo złocisty, bardzo mi się podoba brawo brawo brawo

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
moja stronka:
http://www.karmelek.info
 
 
Poranna 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 31 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 19 Wrz 2005
Posty: 2113
Skąd: Lębork

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 12 Paź, 2008 14:34   

mam ten w motku; jakis czas temu mąz mi kupił pakiet 10 motków na gwiazki i dodatki do aniłków; zostało mi go sporo, więc zrobiłam ten naszyjnik; dziekuję za miłe słowa, karmelku uklon

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
BLOG

 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 11:40   

Poranna napisał/a:
robiłam ten naszyjnik z basakowego Rexora
chociaż efekt podoba mi się przeogromnie, to jednak naklęłam się przy robociźnie niemiłosiernie - ta "złota" nitka ciągle mi się zrywała puknąć się


uuu, moze za mocno sciagasz?
w kazdym razie mozna zrobic tak jak z metalizowanymi nici do haftu. delikatnie swieca nasmarowac kawalek nitki, wtedy bedzie sie latwiej przeslizgiwac. a w praniu, pod wplywem cieplej wody i detergentow wosk/stearyna sie rozpusci.
podopno mozna kupic specjalne mazidlo do tego celu ale nie wiem jak sie nazywa i gdzie je namierzac. moze ktos z dzialu hafciarskiego bedzie wiedzial?

naszyjnik jest sliczny, taki delikatny, konecznie zrob do niego kolczyki Smile

skrzacik

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez skrzacik Wto 14 Paź, 2008 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poranna 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 31 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 19 Wrz 2005
Posty: 2113
Skąd: Lębork

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 15:17   

skrzaciku, dziekuję uklon
kolczyki były w planie, ale po perypetiach ze złotą nitką odechciało mi się, w dodatku, rzadko zakładam 'to złotko' - gryzie mnie w szyję puknąć się

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
BLOG

 
 
karmelek 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 06 Sty 2006
Posty: 2227
Skąd: Małopolska

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Wto 14 Paź, 2008 20:19   

Poranna napisała:
Cytat:
rzadko zakładam 'to złotko' - gryzie mnie w szyję


o nieeee.... a też chciałam z tego zrobić naszyjnik... placzek

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
moja stronka:
http://www.karmelek.info
 
 
skrzacik 



Kraj:
Poland

Pomogła: 21 razy
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 682
Skąd: Kraków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 15 Paź, 2008 10:05   

Poranna napisał/a:
skrzaciku, dziekuję uklon
kolczyki były w planie, ale po perypetiach ze złotą nitką odechciało mi się, w dodatku, rzadko zakładam 'to złotko' - gryzie mnie w szyję puknąć się


ooo rany, o tym nie pomyslalam. a jakbys go przeplukala w jakims zmiekczaczu typu lenor, silan itp?

a na klopoty wymyslilam wczoraj uzycie wosku do wlosow, smaruje sie cienka warstwa palce i przeciera kawalek nitki, smiga ze hej. oczywiscie palce przed zlapalniem czolenka najlepiej wytrzec w husteczke higieniczna. a jak nasmaruje sie wiekszy kawalek nitki i nawinie ja na czolenko to warstwy pod nawinieta nitka 'same' sie posmaruja Smile

skrzacik

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez skrzacik Śro 15 Paź, 2008 10:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Poranna 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 31 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 19 Wrz 2005
Posty: 2113
Skąd: Lębork

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 15 Paź, 2008 14:54   

skrzacik napisał/a:
a jakbys go przeplukala w jakims zmiekczaczu typu lenor, silan itp?

mogłabym, tylko co potem? płyn zmiękczający zmiękczy na flak ten naszyjnik, to żeby się ładnie układał mam go potem ... wykrochmalić? hahahihi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
BLOG

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 36