RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Kolekcjonerstwo - czy coś zbieracie?
Autor Wiadomość
saba52 
Gaduła ;)
Ania



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 18 razy
Wiek: 66
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 4066
Skąd: O....róg

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 19 Mar, 2011 02:03   

Ale fajny temat:)
Znaczki zbierałam,klasery na półce ,nie za dużo bo tylko te co dostałam(kupić nie było za co)ale za to pierwsze z Watykanu z naszym Ojcem Św.mam.
Monety-mama pracowała w banku to wszystkie nowości były.Stare jednogroszówki mam.
Karteczki przeróżne z kwiatami,zwierzętami,widokówki,przysłane do mnie kartki świąteczne czy z pozdrowieniami z wakacji.
Książki(niestety cześć w piwnicy)wszystkie nawet jak biblioteki wyrzucały to ja zabierałam,kucharskich mam chyba z 50.Z ciekawostek"Kucharka Litewska""Maria Dislowa gotuje"
O jeszcze mapy też jest ich chyba z 300 i przewodniki turystyczne i inne o różnych regionach.Nawet nie dawno znajoma chciała wyrzucić pokaźny zbiór książek turystycznych i oczywiście wszystko jest u mnie,jeszcze różne foldery z miejsc w których byliśmy.

Gazetki z robótkami (muszę kiedyś policzyć .100 na pewno)w tym orginalne włoskie z lat70 i książki o robótkach.....
O wełnie nie wspomnę bo nie przepuszczę żadnej niteczce...różne materiały,a nuż coś z nich uszyję.....guziki...

Nie wspominając o kolekcjach syna których też nie może się pozbyć(klocki lego-2 wiadra,samochodziki,zabawki z jajek niespodzianek,samoloty itp)

Aż się w ty momencie zdziwiłam że jeszcze my się w mieszkaniu mieścimy hihihi

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Zapraszam tu :
http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=7734

i tu:

http://picasaweb.google.com/110114884957185673730

nowy
https://picasaweb.google.com/102436567336293362533
 
 
anza87 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Pomogła: 8 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 06 Lip 2009
Posty: 311
Skąd: Ruda Śląska

Medale: Brak

Wysłany: Pią 25 Mar, 2011 19:53   

Mnie właśnie wciągnął postcrossing (postcrossing.com). Świetny pomysł dla osób, którym brakuje tradycyjnej korespondencji i dla tych którzy chcą uzbierać trochę kartek z całego świata Smile

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://dreamed-home.blogspot.com/

http://picasaweb.google.com/ania.zabrzynska - Albumy na Picasie
 
 
 
M. 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 35 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 1845
Skąd: Olsztyn

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 05 Lis, 2011 13:57   

moje zbiory szydełek i drutów zebalek





+3  plus minus  Kto ocenił?
_________________

Ostatnio zmieniony przez M. Sob 05 Lis, 2011 14:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
katrinka 
Użytkownik b. aktywny



Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 14 Lip 2009
Posty: 1987
Skąd: Warmińsko-mazurskie

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 06 Lis, 2011 08:47   

Jejku M., toż to mały sklepik szczęka

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam Kasia.
 
 
we_st 
Użytkownik b. aktywny
Weronika



Kraj:
Germany

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 40 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1688

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 06 Lis, 2011 10:42   

M., to prawie jak u mnie...

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Zapraszam na bloga http://westlandowo.blogspot.de/
 
 
M. 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 35 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 1845
Skąd: Olsztyn

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 06 Lis, 2011 11:07   

we_st, love cmoknięcie

katrinka, cmoknięcie love z tych prostych niektóre mają ponad 20 lat...

ale świat poszedł do przodu, stary stalowy nr 2,5 drutów waży 13 gram!!!, pony 5 gram a prosty addik już tylko 4 gramy...

prostych przestałam używać... jak się nauczyłam nie zaciskać oczek na drutach z żyłką... drewniane nr 2,5 KP na żyłce 150 cm ważą 3 !!! gramy !!!

zamówiłam sobie HIYA HIYA i póki nic lepszego nie będzie Smile KONIEC kolelekcjonowania Smile drutów ...chyba, że cóś połamię z tych drewnianych, które bardzo lubię hahahihi

zapasy włóczek i nitek... też mam w ilości przekraczającej moje moce przerobowe Wink

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________

Ostatnio zmieniony przez M. Nie 06 Lis, 2011 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lamika88 
Gaduła ;)



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 24 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 02 Sie 2007
Posty: 5903
Skąd: Zielona Góra

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 06 Lis, 2011 11:47   

M., a mi rodzice mówią, że ja mam dużo akcesoriów i materiałów hahahihi Chyba im pokażę twoje zapasy wesoło mi wesoło mi Ale Ci ich zazdroszczę wesoło mi

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Nowe miejsce w sieci:
http://lamikahandmade.blogspot.com/

Moja galeria:
http://picasaweb.google.com/lamika88

Mój blog:
http://lamika88.blogspot.com/

Tutaj gotuję:
http://lamika88gotowanie.blogspot.com/
 
 
M. 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 35 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Lip 2009
Posty: 1845
Skąd: Olsztyn

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 06 Lis, 2011 12:02   

lamika88 napisał/a:
M., a mi rodzice mówią, że ja mam dużo akcesoriów i materiałów hahahihi Chyba im pokażę twoje zapasy wesoło mi wesoło mi Ale Ci ich zazdroszczę wesoło mi

jak pozbierasz 20 lat.. a nawet ponad 20, to mnie prześcigniesz Smile
choć większość zakupiłam w tym roku Smile średnio co 2-4 miesiące po 2-4 pary Smile
i jeden większy zakup adików na długich żyłkach i bambusowych pończoszniczych jak opanowywałam serwety Smile na drutach .

W pudełku po lodach w którym przechowuję akcesoria, mam jeszcze dużo miejsca Wink ,

chińsie na metalowej żyłce i bambusy... o ile nie odkładam na nie robótki ... przechowuję na ... zaworze od nieużywanego kaloryfera Wink kaloryfer mam zabudowany bye bye



+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________

Ostatnio zmieniony przez M. Nie 06 Lis, 2011 12:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stonesik 
Użytkownik aktywny
Ewa



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 12 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 08 Paź 2009
Posty: 594
Skąd: Lublin

Medale: Brak

Wysłany: Nie 06 Lis, 2011 16:58   

Faktycznie imponująca kolekcja cool Ja też trochę drucików zachomikowałam i cały czas dumam, jak by je przechowywać, bo niemiłosiernie się skręcają. Na razie trzymam wszystkie swoje przybory robótkowe w metalowej walizeczce, ale zaczyna mi miejsca brakować hahahihi

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.p...feat=directlink
 
 
 
aghatta 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Lis 2011
Posty: 1

Medale: Brak

Wysłany: Wto 29 Lis, 2011 10:48   

Kiedy byłam w 1 klasie podstawówki,dostałam od mamy taki nieduży klaser dla dzieci i pierwszego znaczka, zachęcona tekstem ' byś może Agatko chciała coś zbierać?!"..tak zaczęła się moja przygoda z filatelistyka..uzbierałam ich już kilka, kilkaset znaczków z różnych stron świata i możliwie jak najstarszych...stąd tez i zrodziła się moja miłość do historii...min. zbieram wszelakie informacje, zdjęcia dotyczące starej Łodzi,Pabianic,Zduńskiej Woli...ze nie przepadam dziergać na szydełku zbieram i upycham do granic możliwości różniaste wzory na druty, schematy..jak i same przybory do dziergania..
a ze wielkim sentymentem darze morze to i muszle:-)

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
myszka2011 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Dołączyła: 14 Cze 2011
Posty: 113

Medale: Brak

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 14:46   

Ja zbierałałam i zbieram gazety z artykułami i wywiadami z Małgorzatą Foremniak, Arturem Żmiejwskim, o serialu Na dobre i na złe, M jak miłość. troche tego mam ale nie jest tego tyle ile bym chciała.

Zbierałam bo już nigdzie nie można przeczytac i kupić artykułów o Waldemarze Goszczu i serialu Adam i Ewa.

Jestem wielką fanką tych seriali i tych aktorów.
Także mam kilka autografów polskich aktorów ale nie mam tych na których zależy mi najbardziej.

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Violetta21 
Super gaduła :))



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 73 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 28 Lip 2005
Posty: 14912
Skąd: Jelenia Góra

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 22 Mar, 2012 20:56   

Że też ja wcześniej nie trafiłam na ten temat wesoło mi
jako dziecko zbierałam oczywiście znaczki i wszelkie pocztówki, jako pannica zbierałam wszelkie wiersze mam zpisanych kilka zeszytów są jak bezcenny skarb:) a dzisiaj mam kolekcję gazetek robótkowych, drutów i o wełnach już nie wspomnę oraz pokaźną kolekcję romasideł wesoło mi

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
od dzisiaj najnowsze robótki Smile
http://picasaweb.google.com/hobbyrekodzielo
mój najnowszy blog
http://mojerobotki-violetta666.blogspot.com/
 
 
 
atomek 
Milczek


Kraj:
Poland

Dołączył: 18 Lut 2015
Posty: 22

Medale: Brak

Wysłany: Pią 20 Lut, 2015 11:29   

Monety, ale to okazjonalne zajęcie, raczej bez wartości kolekcjonerskiej.

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Jolwit 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 117
Skąd: Pabianice

Medale: Brak

Wysłany: Czw 21 Sty, 2016 21:25   

Kiedyś namiętnie zbierałam widokówki przedstawiające zabytki, mało znane miejsca, w Polsce i na świecie. Odkąd pokaźna kolekcja nie wróciła do mnie (pożyczona szkolnej koleżance do tzw. obejrzenia) nigdy już nie udało mi się zgromadzić podobnej, żal po utraconej pozostał do dziś.
Od lat zbieram teksty piosenek, mam nawet zeszyty moich rodziców, w tym taty z wojska Smile Od dziecka kocham muzykę, w czasach magnetofonów szpulowych, miałam mnóstwo kaset z totalnym misz-maszem. Po kilku dźwiękach muzyki andyjskiej, pojawiał się Robert Plant z zespołem Led Zeppelin, a za nim ustawił się Stanisław Jopek ze swoim popisowym "Furmanem" wyśpiewanym dziarsko po arabsku Smile
W dobie internetu odkładam moje ulubione utwory do zakładek i mam zawsze ilekroć najdzie mnie ochota na słuchanie Smile
Zbieram wiersze...takie zwyczajne, wspomnieniowe, z lat minionych, pachnące kurzem i dymem domowego ogniska. Mam naturę romantyka, wabi mnie echo przeszłości...
Ach...byłabym zapomniała... zbierałam jeszcze miesięcznik Kontynenty oraz Przegląd Sportowy. Miałam na strychu ogromną kolekcję. Jakiś barbarzyńca wyniósł ją na makulaturę

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Frida 
Użytkownik aktywny



Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 17 Sty 2012
Posty: 966

Medale: Brak

Wysłany: Pią 22 Sty, 2016 11:07   

Przeczytałam cały wątek z przyjemnością i sentymentem, bo przypomniały mi się czasy dzieciństwa. Jako nastolatka z pasją zbierałam fotografie aktorów i piosenkarzy zamieszczonych w kolorowych gazetach. To było polowanie, bo najpierw trzeba było taką gazetę kupić, co wcale nie było łatwe (w kioskach były tzw. teczki), potem fotkę się wycinało i wklejało do zeszytu. Często obok fotki aktora była recenzja lub kadr z filmu, a obok piosenkarza tekst ulubionej piosenki lub jakaś notka biograficzna. Zeszyty pęczniały, z czasem pokrył je kurz, a potem, w czasie licznych przeprowadzek przepadły. Właściwie to przeprowadzki też kolekcjonuję - było ich 14.
Przez wiele lat zbierałam figurki słoni, miałam kilkaset. Z czasem rozdałam na prezenty, zostało niewiele, zamknięte w pudle. Podobny los spotkał wachlarze. Zostały mi dwa.
Od kilkunastu lat mam słabość do kubków i filiżanek. Straciłam rachubę ile ich jest, większość spoczywa w kartonach w piwnicy, trochę w domu i koniec z kupowaniem
nowych.
Teraz postępuję rozsądnie: tylko figurki kotów i anioły.
Nie wiem, czy to można nazwać kolekcją, ale mam książki w każdym pomieszczeniu, w każdym kącie, setki wzorów, dziesiątki drutów i szydełek oraz włóczki wszelakie w ilościach sugerujących szaleństwo.
Pozdrawiam zbieraczy radocha

+2  plus minus  Kto ocenił?
 
 
kabyr 
Super gaduła :))
Kabyr



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 68 razy
Wiek: 71
Dołączyła: 22 Lis 2007
Posty: 7647
Skąd: Bydgoszcz

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Pią 22 Sty, 2016 11:24   

Frida napisał/a:
Nie wiem, czy to można nazwać kolekcją, ale mam książki w każdym pomieszczeniu, w każdym kącie, setki wzorów, dziesiątki drutów i szydełek oraz włóczki wszelakie w ilościach sugerujących szaleństwo.

W tym to nie jesteś odosobniona. Very Happy

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Miłego dnia życzę
Barbara
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 22 Sty, 2016 14:36   

Frida napisał/a:
Właściwie to przeprowadzki też kolekcjonuję - było ich 14

W tym jestem lepsza Wink W Polsce od dnia narodzin miałam 7 adresów.
W Anglii jestem już prawie pięć lat i w zeszłym tygodniu przeprowadziłam się już w 10 miejsce wesoło mi
Kolekcjonuję wzory, jak pewnie każda z nas Smile Mam ich pełno na dysku.
A gdyby w przeglądarce rozwinąć zakładki pod nazwą "robótkowe", to lista sięgnęłaby że dwa piętra niżej zebalek
Znaleźć coś trudno, ale wykasować szkoda, bo może kiedyś wyrosną mi dodatkowe ręce, a doba wydłuży się chociaż o kilka godzin co by tu...
Oprócz wzorów jest oczywiście kolekcja włóczek... Wink
Z książkami robię porządki na bieżąco. Zostawiam tylko te najukochańsze. Reszta do biblioteki albo na charity.

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
 
Jolwit 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 117
Skąd: Pabianice

Medale: Brak

Wysłany: Pią 22 Sty, 2016 16:12   

Książek wprawdzie nie kolekcjonuję ale najtrudniej byłoby mi rozstać się z tymi, które posiadam. Zaczytane, pożółkłe, często z makulaturowego papieru - najkochańsze!

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
qrystyna216 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 19 Sie 2008
Posty: 737

Medale: Brak

Wysłany: Sob 23 Sty, 2016 13:31   

Też jestem kolekcjonerka książek, tzn. byłam.
Z okazji przeprowadzek i remontów oddwałam torbami do jednego z sanatorium /wtedy pracowała tam koleżanka/. Teraz korzystam z czytnika, więc książki ściągam z chomika.
Jeżeli chodzi o druty i włóczki to też miałam tego mnóstwo.
Po operacji ręki oddałam wszystko teściowej. Po pewnym czasie znowu zaczęłam kupować nowe druty, szydełka i włóczki. Po śmierci teściowej wszystko wróciło do mnie.
Włóczki popakowałam w worki próżniowe, może się przydadzą.
Druty i szydełka trzymam w szufladach komódki, a komplet drutów na żyłce addi w oryginalnym pudełku.
O książkach z wzorami i żurnalach nie wspomnę, ale jak na razie szkoda mi sie ich pozbyć.

+2  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam qrystyna216
Ostatnio zmieniony przez qrystyna216 Sob 23 Sty, 2016 13:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
JKielbik
[Usunięty]




Wysłany: Wto 15 Paź, 2019 19:47   

Znaczki i pocztówki (osobno), do tego stare monety, to ostatnie jako lokata na emeryturę, w ZUS nie wierzę Wink

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 31