RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Ile taki sweter mógłby kosztować.? Z grubsza:)
Autor Wiadomość
2jacks 
Milczek


Autor tematu
Dołączył: 15 Lis 2018
Posty: 7

Medale: Brak

Wysłany: Czw 15 Lis, 2018 14:42   Ile taki sweter mógłby kosztować.? Z grubsza:)

Od razu napisze, że się na robieniu na drutach zupełnie nie znam. chcę zapytac jednak ile mogłoby zająć zrobienie takiego swetra i ile mogłoby kosztować? Załączam linki.

https://www.grailed.com/l...Sweater-GQ-Rare

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
AlaJ 
Użytkownik b. aktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 70 razy
Wiek: 68
Dołączyła: 21 Sty 2010
Posty: 1700

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 15 Lis, 2018 15:09   

Przyjmuje sie zasadę zazwyczaj: koszty materiału plus koszty robocizny min. 10 zł za godzinę (oczywiscie robota nie idzie jak krew z nosa Wink).

  plus minus  Kto ocenił?
_________________

https://picasaweb.google.com/100781043743691970700/BizuteriaFrywolitkowaAli?authkey=Gv1sRgCObsktv_1JX9-QE#
 
 
 
2jacks 
Milczek


Autor tematu
Dołączył: 15 Lis 2018
Posty: 7

Medale: Brak

Wysłany: Czw 15 Lis, 2018 18:04   

O materiale nie rozmawiajmy....powiedzmy że chodzi o samą robotę i czas..ile to może zająć?
...bo już zaczynam kombinować, ze sam sobie to zrobie:), ale na razie pętelkę ogarnąłem.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez 2jacks Czw 15 Lis, 2018 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vasu 
Milczek


Dołączyła: 06 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: Kraków

Medale: Brak

Wysłany: Czw 15 Lis, 2018 22:48   

Obawiam się, że licząc marne 10 zł/h to w i w tysiącu będzie się trudno zamknąć. Czyli albo babcia, albo samemu. Ostatnio robiłam mniej pracochłonny sweter i ponad 60 h mi to zajęło, chociaż robię szybko i nie musiałam zaglądać do żadnego wzoru.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
vasu 
Milczek


Dołączyła: 06 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: Kraków

Medale: Brak

Wysłany: Czw 15 Lis, 2018 22:48   

Obawiam się, że licząc marne 10 zł/h to w i w tysiącu będzie się trudno zamknąć. Czyli albo babcia, albo samemu. Ostatnio robiłam mniej pracochłonny sweter i ponad 60 h mi to zajęło, chociaż robię szybko i nie musiałam zaglądać do żadnego wzoru.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
2jacks 
Milczek


Autor tematu
Dołączył: 15 Lis 2018
Posty: 7

Medale: Brak

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 08:17   

Czyli jednak drogo. DLa mnie za drogo....ale spodziewałem się, że to jednak sprawa dość czasochłonna.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 08:58   

Łatwiej robić wzór gładki, bo ten drobny kolorowy, to mieni się w oczach podczas dziergania. Trzeba non stop wpatrywać się w niego, aby nie było zmyłki. Gładki wzór można robić nie patrząc na robótkę i oczy tak się nie męczą.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
2jacks 
Milczek


Autor tematu
Dołączył: 15 Lis 2018
Posty: 7

Medale: Brak

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 10:31   

Jak się przyjrzeć zbliżej temu swetrowi, to widać że kilka razy tam są porobione pomyłki, ale to w zasadzie bez znaczenia. Ja nie wiem co to znaczy wzór gładki. W zasadzie to plan mam taki, że jak uda mi się zrobić jakiś sensowny ściągacz i kawałek swetra 2 wełnami, które pożyczyłem....to kupię resztę i zacznę to robić. Pewnie z 4 lata mi zejdzie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
mięta 
Użytkownik aktywny
mięta



Kraj:
Poland

Pomogła: 11 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 372
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 13:52   

Ja na drutach też raczej kiepsko,wolę szydełko:)
Ale możesz napisac do "Zdzid", od lat robi swetry na zamówienie i ludzie sobie chwalą.
Na pewno odpowie jak jest teraz z cenami za taki wielokolorowy i jesli się nie mylę sweter z żakardem.
http://tojazdzid.blogspot.com

Ps. W razie czego...to nie jest żadna reklama.Nie znam osobiscie,nic z tego nie mam.
Ale prace podziwiam.nie wszystkie ale wiekszość;)

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Mój blog:
http://papillon-motylkowo.blogspot.com/
Moja galeria:
https://pl.pinterest.com/rubinek
 
 
2jacks 
Milczek


Autor tematu
Dołączył: 15 Lis 2018
Posty: 7

Medale: Brak

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 14:25   

Widziałem stronę i nie sadzę, żeby to było coś mniej niż 1 tyś. Tam jednokolorowe swetry są po 500zł....

A co do samego swetra w pierwszym poście. Przeczytałem, że to jest styl żakardowy, czyli na przemian oczka prawe i lewe? Tak podobno są robione te swetry Fair Island.

Jeszcze pytanie o ściągacz. Jaki to jest ściągacz?

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez 2jacks Pią 16 Lis, 2018 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 15:56   

Ściągacz jest 1 oczko prawe, 1 oczko lewe i tak na zmianę. Sweter jest zrobiony na maszynie. Gładki wzór, o którym wspominałam czyli tak zwany dżersej/ pończoszniczy - na stronie prawej tylko oczka prawe, a na lewej tylko lewe.
Ten sweter też jest zrobiony takim wzorem tylko ma wiele kolorowych nitek przeplatanych ze sobą.

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
2jacks 
Milczek


Autor tematu
Dołączył: 15 Lis 2018
Posty: 7

Medale: Brak

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 17:14   

Jak dobrze rozumiem, chodzi po prostu o :oczko prawe, oczko lewe, prawe, lewe itd....i tak cały czas? Czy rząd oczek lewych, potem prawych itd...

I jeszcze bym zapytał o samą włóczkę. Bo tutaj to jest już istne szaleństwo....nie potrafię się połapać. Kolory, grubości, mieszanki itd...a w jednym miejscu jednego producenta chyba znaleźc wszystko nie sposób. Bo włóczkę to założyłem sobie grubości 4 ply, ale gdzie można to najlepiej kupić, żeby też kolory były w grubsza takie jak mają być?

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Splocik11 
Użytkownik małomówny



Kraj:
Poland

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 53

Medale: Brak

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 17:35   

Na początek to radziłabym coś prostszego - może zacząć od szalika i wówczas można rzeczywiście robić ściągaczem, czyli 1 oczko prawe a drugie lewe i dalej 1 - prawe 2-gie lewe itd.
A praktycznie na drutach to same oczka prawe i lewe hmm a ścieg dżersej to jeden cały rząd robótki robi się oczkami prawymi a drugi oczkami lewymi itd.
Naprawdę radzę zacząć od prostych rzeczy, próbek robótek , ściegów.
A wzór tego swetra nie należy do najłatwiejszych: po pierwsze wzór, po drugie dla osoby nie mającej wprawy nitki kolorów włóczek będą się ściągać i ciężko przekładać kolory, niestety trzeba mieć wprawę, żeby poradzić sobie z żakardem.
Ale zachęcam do nauki dziergania na drutach, jak człowiek nabierze pewnej wprawy to świetny relaks no i oczywiście zadowolenie z własnego dzieła.
Pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Splocik11 
Użytkownik małomówny



Kraj:
Poland

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 53

Medale: Brak

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 17:42   

A i jeszcze jedno jeżeli chce się zrobić taki wzór to trzeba mieć schemat wzoru, ze zdjęcia raczej to się nie uda.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
2jacks 
Milczek


Autor tematu
Dołączył: 15 Lis 2018
Posty: 7

Medale: Brak

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 17:48   

Jak się nie uda to się nie uda. Na razie robię test na 2 włóczkach które dostałem....jesli będę w stanie coś w miarę z tego zrobić to od razu zabiorę się za ten sweter. Będę albo robił 3 lata, albo się nie uda. No może czapkę zrobię bo nie mam

Co do wzoru to da się. Już w zasadzie zrobiłem na podstawie zdjęcia.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez 2jacks Pią 16 Lis, 2018 17:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mięta 
Użytkownik aktywny
mięta



Kraj:
Poland

Pomogła: 11 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 372
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 18:03   

2jacks napisał/a:
Widziałem stronę i nie sadzę, żeby to było coś mniej niż 1 tyś. Tam jednokolorowe swetry są po 500zł....

A co do samego swetra w pierwszym poście. Przeczytałem, że to jest styl żakardowy, czyli na przemian oczka prawe i lewe? Tak podobno są robione te swetry Fair Island.

Jeszcze pytanie o ściągacz. Jaki to jest ściągacz?


Fair Isle-w uproszczeniu to żakard wykonany z dwóch kolorów,np.taki:
https://www.garnstudio.co...id=140&lang=plw

Żakardy są różne w zależności od pochodzenia wzoru,Skandynawia,Szkocja ,Islandia.Szetlandy.Może byc tylko karczek lub cały sweter.
"Wszystkie żakardy przerabiane są dwoma kolorami w rzędzie. Zmiany kolorów pomiędzy rzędami i motywami następują bardzo często, ale nigdy nie używa się więcej niż dwóch w rzędzie."
cytat pochodzi z tąd: http://2prawerece.blogspo...szetlandow.html

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Mój blog:
http://papillon-motylkowo.blogspot.com/
Moja galeria:
https://pl.pinterest.com/rubinek
 
 
Merghen 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 259
Skąd: Małopolska

Medale: Brak

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 21:31   

Ściągacz to na przemian prawe i lewe, można robić ściągacz pojedynczy - 1 prawe 1 lewe, podwójny - 2 prawe 2 lewe. Te sekwencje się powtarza.

Jeśli chodzi o żakard a dokładnie Fait Isle to jest pracochłonne bo 1/działa się na raz z dwoma włóczkami w różnych kolorach, 2/ najładniej wychodzą z cienkiej włóczki czyli używa się wtedy cienkich drutów a to daje na obwodzie ogromną ilość oczek do przerobienia, 3/ ciągle trzeba uważać na wzór - pomyłka to prucie, niekiedy rzędu, niekiedy dwóch a o pomyłkę bardzo łatwo, 4/ jest to też męcząca metoda dziergania i dla rąk (ciągłe pilnowanie naprężenia nici by się robótka nie ściągała) i dla oczu bo często są to wzory mające dużo detali.

`Robiłam dla siebie coś takiego i gdybym miała policzyć godziny spędzone nad tym swetrem to nie wiem czy bym się zmieściła w 100.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Zapraszam, Małgośka http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=13500
 
 
Merghen 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 259
Skąd: Małopolska

Medale: Brak

Wysłany: Pią 16 Lis, 2018 21:31   

Ściągacz to na przemian prawe i lewe, można robić ściągacz pojedynczy - 1 prawe 1 lewe, podwójny - 2 prawe 2 lewe. Te sekwencje się powtarza.

Jeśli chodzi o żakard a dokładnie Fair Isle to jest pracochłonne bo 1/działa się na raz z dwoma włóczkami w różnych kolorach, 2/ najładniej wychodzą z cienkiej włóczki czyli używa się wtedy cienkich drutów a to daje na obwodzie ogromną ilość oczek do przerobienia, 3/ ciągle trzeba uważać na wzór - pomyłka to prucie, niekiedy rzędu, niekiedy dwóch a o pomyłkę bardzo łatwo, 4/ jest to też męcząca metoda dziergania i dla rąk (ciągłe pilnowanie naprężenia nici by się robótka nie ściągała) i dla oczu bo często są to wzory mające dużo detali.

`Robiłam dla siebie coś takiego i gdybym miała policzyć godziny spędzone nad tym swetrem to nie wiem czy bym się zmieściła w 100.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Zapraszam, Małgośka http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=13500
 
 
qrystyna216 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 19 Sie 2008
Posty: 737

Medale: Brak

Wysłany: Śro 21 Lis, 2018 19:16   

To nie jest żakard dla początkujących. Obojętnie jak zrobimy ściągacze, sam wzór jest wielokolorowy. Trzebie pilnować nie tylko schematu, aby wzorek był idealny/ Powiem szczerze, robiłam wiele żakardów, ale za ten bym się nie wzięła.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam qrystyna216
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 32