RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: beacia-24
Wto 08 Lis, 2011 13:35
Zauroczona pergamano
Autor Wiadomość
Dani 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Germany

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 126

Medale: Brak

Wysłany: Pon 30 Sty, 2006 21:33   

z tymi klejami to jest problem, wszystkie tak mamy, ja prubowalam juz roznych i wszystko lipa i tak i tak widac. Moja metoda to przyklejac punktowa tam gdzie jest wzor on to pokryje albo podwojna kartka pergamano i przyklejona do dolnej strony tekturki a sam pergamen taki fruwajacy, albo kalka z wzorem szersza o jakis 1cm i ten cm podklejony do dolnej tekturki(podejzalam to na jakims forum)

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Caluski z Niemiec
 
 
Krzysia 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lis 2005
Posty: 181
Skąd: Białystok

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 08:09   

Dani kwiatek dla ciebie klejenie to koszmar, to prawda . Też staram się nanosić klej punktowo w miejscu, gdzie wytłaczałam, albo na boku a potem przyklejam na to wstążeczkę ( dlatego lubię pasmanterię na karteczkach Wink )
Używam kleju introligatorskiego, tani, dostępny i dobrze trzyma, oraz gutermanna do tkanin, ale ten to sporadycznie- cena ok. 18,00 - podobno sprawdza się klej w areozolu ( ok. 25,00 PLN ) tylko trzeba wypracować technikę klejenia.
Można też nie przyklejać kalki do kartonika a zrobić z niej taką obwolutę i np. przewiązać to ozdobnym sznureczkiem itp. tak jak tu ale ja oszczędzam kalkę 150 , bo trudno ją zdobyć.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Gość




Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 14:36   

Ja też mam problemy z klejem więc ostatnio postanowiłam przyszyć pergamin do kartonika metalizowaną mulinką:




a to co wczoraj dziubałam cały dzień:



Pozdrawiam Magda

P.S. Nie potrafię wstawić miniaturek wybaczcie

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
madziula 
Milczek


Wiek: 46
Dołączyła: 01 Gru 2005
Posty: 7
Skąd: Białystok

Medale: Brak

Wysłany: Wto 31 Sty, 2006 14:38   

Ciekawe dlaczego mimo iż jestem zalogowana jestem gościem w poprzednim poście Sad wkązdym razie to byłam ja Smile

M.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Krzysia 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lis 2005
Posty: 181
Skąd: Białystok

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 10 Lut, 2006 16:24   

Widziałam Madziuli karteczki w realu, to połączenie z fry... bardzo mi się podoba kwiatek dla ciebie

Walentynek ciąg dalszy, co prawda hardangerowa, ale karteczka


a pozostałe frywolne tu
http://www.7ya.ru/photos/...x?RubrID=118240

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Krzysia Sob 11 Lut, 2006 15:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
terenia 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 68
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 34
Skąd: Ruda Śląska

Medale: Brak

Wysłany: Sob 11 Lut, 2006 12:20   

Krzysiu cmok wczoraj dostałam kalkę o gramaturze 160 - czy z tego da się w ogóle robić; strasznie toto grube. Ja próbowałam na 90, a na tej nowej to trudno będzie wyciskać i "dziurkować" wzorki. W najbliższych dniach niestety nie będę mogła wypróbować, bo po pierwsze nie mam czasu, a po drugie drukarka ma fochy.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Słoneczne pozdrowienia z Rudy Śląskiej......
Terenia
 
 
Krzysia 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lis 2005
Posty: 181
Skąd: Białystok

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 11 Lut, 2006 14:03   

Tereniu kwiatek dla ciebie ja mam 200 ale jeszcze na niej nie próbowałam, natomiast jeśli da się na 150 to powinno i na 160. Graszka przeciez robi te śliczności na grubej . Też mam problem z drukarką i wróciłam do obrusa hard... pergamano musi trochę poczekać.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Dani 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Germany

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 126

Medale: Brak

Wysłany: Sob 11 Lut, 2006 15:17   

tereniu, aby bylo latwiej natrzyj kalke po lewej stronie-a wiec tam gdzie bedziesz tloczyc -kremem, moze byc to zwykly niwea, wtedy kalka jest bardziej elastyczna i nie peka tak latwo. Jeszcze jedno-im grubsza kalka tym czesciej trzeba powtarzac cieniowania aby efekt byl ladniejszy. Ja osobiscie preferuje 115-150 sa najbardziej elastyczne, choc 90 tez jest dobra, jednak trzeba uwazac bo jest delikatna i zawsze nacieram kremem jesli wczesniej nie cieniowalam tla i nie natarlam olejkiem zapachowym

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Caluski z Niemiec
Ostatnio zmieniony przez Dani Nie 12 Lut, 2006 14:22, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
terenia 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 68
Dołączyła: 14 Lis 2005
Posty: 34
Skąd: Ruda Śląska

Medale: Brak

Wysłany: Nie 12 Lut, 2006 09:17   

Wiem,że dziewczyny robią na grubej kalce, ale byłam zaskoczona tą 160, mimo ,że przed laty miałam do czynienia z papierami. Dziękuję Dani. Te moje pierwsze nieudane próby były bez stosowania kremu. Tak jak mówiłam w najbliższych dniach nie będę miała okazji pobawić się kalką.

Ps.: Dani kwiatek dla ciebie czy Twoi chłopcy nadal kochają zakalce, bo mnie wczoraj wyszedł popisowy w "zebrze" . Dwie formy na raz, z tym samym ciastem były włożone do piekarnika - jedno wyszło popisowe, drugie - z zakalcem.

Przepraszam Krzysiu,że Ci Twój temat zaśmiecam przepraszam

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Słoneczne pozdrowienia z Rudy Śląskiej......
Terenia
Ostatnio zmieniony przez terenia Nie 12 Lut, 2006 09:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dani 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Germany

Pomogła: 1 raz
Wiek: 62
Dołączyła: 13 Lis 2005
Posty: 126

Medale: Brak

Wysłany: Nie 12 Lut, 2006 14:21   

hahahihi -Terenia ty pamietasz te zakalce? cmoknięcie -nie wiem czy jeszcze lubia, bo ostatnio tak mi sie zknocila drozdzowka ze sliwkami, ze szybko wyrzucilam i nie bylo sladu po zakalcu-padalcu

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Caluski z Niemiec
Ostatnio zmieniony przez Dani Nie 12 Lut, 2006 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
molek15 
Milczek
molek15


Kraj:
Poland

Wiek: 63
Dołączyła: 05 Wrz 2009
Posty: 8
Skąd: Inowrocław

Medale: Brak

Wysłany: Sob 05 Wrz, 2009 23:08   

Jestem tu nowa i właściwie trafiłam przez przypadek. Od roku robię kartki quillingiem, ale szukając wzorów trafiłam na pergamono, a potem na tę stronke. Jestem pod wielkim wrażeniem Waszych prac i sama mam ogromną ochotę na mały eksperyment z tą technika. brawo
Pozdrawiam wszystkich utalentowanych.
Ela

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 22