Wzory szydełkowe

Ażurek-
Liczba oczek łańcuszka podzielna przez 12 + 3 o.
1.rz.: 3 o. łańcuszka, wachlarzyk z trzech słupków wkłuć w pierwsze oczko podstawy, *minąć 5 o. podstawy, w następne oczko wachlarzyk z czterech słupków, 4 o. łańcuszka, minąć dwa oczka, w następnym oczku 1 półsłupek, 4 o. łańcuszka, minąć 2 oczka podstawy, w kolejnym oczku wachlarzyk z czterech słupków*, powtarzać *-*. Na końcu 1 słupek.
2.rz.: 8 o. łańcuszka, *1 półsłupek w półsłupek między pętelkami, 5 o. łańcuszka, wachlarzyk z czterech słupków w pierwszy słupek wachlarzyka, wachlarzyk z 4 słupków w czwarty słupek kolejnego wachlarzyka, 5 o. łańcuszka*, powtarzać*-*.

3.rz.: 7 o. łańcuszka, *1 półsłupek dziergany wkłuć między 2 wachlarzyki, 4 o. łańcuszka, wachlarzyk z 4 słupków wkłuć w czwarty słupek wachlarzyka, wachlarzyk z 4 słupków wkłuć w pierwszy słupek kolejnego wachlarzyka, 4 o. łańcuszka *, powtarzać*-*. Na końcu wachlarzyk z 4 słupków wkłuć w trzecie oczko brzegowe.
4.rz.: 3 o. łańcuszka, wachlarzyk z 3 słupków w pierwszy słupek wachlarzyka, *wachlarzyk z 4 słupków w czwarty słupek kolejnego wachlarzyka, 5 o. łańcuszka, 1 półsłupek w słupek między pętelkami, 5 o. łańcuszka, wachlarzyk z 4 słupków wkłuć w 1 słupek następnego wachlarzyka*, powtarzać *-*. Na końcu 1 słupek w trzecie o. brzegowe.
Rz. 1.-4. należy powtarzać.Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum   Polityka Prywatności