Wzory na druty

Ażurowe motylki-

W rzędach parzystych przerabiać oczka na lewo.
1.rz.: 3 o. p., *5 o. p., 1 narzut, 2 o. przerobić razem przeciągane (1 o. zdjąć jak do przerobienia na prawo, następne o. przerobić na prawo i przeciągnąć na nie oczko zdjęte), 3 o. p.*, powtarzać *-*.
3.rz.: 3 o. p.,*3 o. p., 2 o. przerobić razem na prawo, 1 o. p., 1 narzut, 2 o. przerobić razem przeciągane (1 o. zdjąć jak do przerobienia na prawo, następne o. przerobić na prawo i przeciągnąć na nie oczko zdjęte), 2 o. p.*, powtarzać*-*.

5.rz.: 3 o. p.,*2 o. p., 2 o. razem na prawo, 2 o. p., 1 narzut, 2 o. przerobić razem przeciągane (1 o. zdjąć jak do przerobienia na prawo, następne o. przerobić na prawo i przeciągnąć na nie oczko zdjęte), 1 o. p.*, powtarzać *-*.
7.rz.: 3 o. p., *3 o. p., wkłuć drut w dziurkę leżącą 6 rzędów niżej, wyciągnąć z nitki pętelkę, 1 narzut, wkłuć drut w tę samą dziurkę, wyciągnąć pętelkę, 1 narzut, i kolejną pętelkę wyciągnąć z oczka 6 rzędów niżej. Zsunąć z lewego drutu następne 3 o. i spuścić je, 2 o. prawe*, powtarzać *-*.
9.rz.: 3 o. p., *1 narzut, 2 o. przerobić razem przeciągane (1 o. zdjąć jak do przerobienia na prawo, następne o. przerobić na prawo i przeciągnąć na nie oczko zdjęte), 8 o. p.*, powtarzać *-*
11.rz.: 1 o. p., 2 o. razem na prawo, *1 o. p., 1 narzut, 2 o. przerobić razem przeciągane (1 o. zdjąć jak do przerobienia na prawo, następne o. przerobić na prawo i przeciągnąć na nie oczko zdjęte), 5 o. p., 2 o. razem na prawo*, powtarzać *-*.
13.rz.: 2 o. przerobić razem na prawo, *2 o. p., 1 narzut, 2 o. przerobić razem przeciągane (1 o. zdjąć jak do przerobienia na prawo, następne o. przerobić na prawo i przeciągnąć na nie oczko zdjęte), 3 o. p., 2 oczka razem na prawo*, powtarzać *-*.
15.rz.: 1 o. p., *wkłuć drut w dziurkę leżącą 6 rzędów niżej, wyciągnąć z nitki pętelkę, 1 narzut, wkłuć drut w tę samą dziurkę, wyciągnąć pętelkę, 1 narzut, i kolejną pętelkę wyciągnąć z oczka 6 rzędów niżej. Zsunąć z lewego drutu następne 3 o. i spuścić je, 5 o. p.*, powtarzać *-*.
Rz. 1.-15. należy powtarzać.


Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum   Polityka Prywatności