Wzory szydełkowe

Floksy-
Liczba oczek łańcuszka podzielna przez 8 + 4 o.
1.rz.: lewa strona roboty: 4 o. łańcuszka, 1 słupek w pierwsze oczko podstawy, *3 o. łańcuszka, minąć 3 oczka, 1 półsłupek w kolejne oczko podstawy, 3 o. łańcuszka, minąć 3 o., 2 słupki przedzielone 3 o. łańcuszka wkłuć w następne oczko podstawy*, powtarzać *-*.
2.rz.: 4 o. łańcuszka, *1 pęczek z 3 pętelek nakładanych na prawo na słupek (wkłuć szydełko od przodu roboty obejmując cały słupek), 3 o. łańcuszka, 1 słupek dziergany w pętelkę łańcuszka między słupkami, 3 o. łańcuszka, 1 pęczek z 3 pętelek nakładany na prawo na kolejny słupek*, powtarzać*-*.

3.rz.: 1 o. łańcuszka, 1 półsłupek w słupek, *3 o. łańcuszka, 2 słupki przedzielone trzema o. łańcuszka dziergane między dwa pęczki, 3 o. łańcuszka, 1 półsłupek w słupek*, powtarzać*-*. Na końcu 2 słupki przedzielone jednym oczkiem łańcuszka wkłuć w o. brzegowe.
4.rz.: 6 o. łańcuszka, *1 pęczek z 3 pętelek nakładanych na prawo na drugi słupek, 1 pęczek z 3 pętelek nakładany na kolejny słupek, 3 o. łańcuszka, 1 słupek dziergany w pętelkę łańcuszka, 3 o. łańcuszka*, powtarzać *-*. Na końcu 1 słupek w półsłupek.
Rz. 1.-4. należy powtarzać.Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum   Polityka Prywatności