RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze PREFERENCJE
Autor Wiadomość
Zygfryd Smarzyk 
Użytkownik aktywny
Zygfryd



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 7 razy
Wiek: 81
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 466
Skąd: Bydgoszcz

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 15:48   

Ciuchy – lumpeks, targowisko
Na głowie – włosy (jeszcze)
Biżuteria – brrr...
Kolor – wolę brak koloru (czarny) albo sumę wszystkich (biały)
Rozmiar – przyznam, że nie wiem, ciuch przecież ma tylko pasować
Potrafi – szydełko w łapkach utrzymać i to nawet długo
Zerka – na haft matematyczny oraz (bokiem) na pergamano
Książki – wszystkie (byle dużo) do czytania i słuchania: ostatnio i zawsze: Biblia oraz Świderkówna
Marzenie – w jednym kolorze szydełkiem obraz zrobić (wciąż się nie udaje – całe szczęście, bo nie miałbym marzeń)
Aspiracje – w Bydgoszczy szaloną grupę kilkunastu miłośników koronek zgromadzić (zwariowanych, takich na ponad sto procent)
Pragnienie – wziąć udział w wymianie jesiennej, zimowej, wiosennej, letniej...
Z tysiącem serdeczności

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Zygfryd
http://koronekczar.blox.pl/html
http://zygfryd2.fotosik.pl/albumy/191970.html#1
http://zygfryd2.fotosik.pl/albumy/238844.html
smarzyk@o2.pl
 
 
kociamama 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 367
Skąd: Śląsk

Medale: Brak

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009 19:00   

Ulubiony kolor - czerwony, w ubiorze brązy - cała gama, źle wyglądam w niebieskim i zielonym.
Wraz ze starzeniem się pesela przybywa numerków w rozmiarze strojów (stanęło na 46 i mam nadzieję, że to już koniec) - kocham słodycze i nie potrafię ich sobie odmówić.
Nie noszę kolczyków, bo nie mam przekłutych uszu, ale lubię korale i wisiorki.
Bardzo lubię wszelkiego rodzaju serwety, serwetki i obrusy - nie mam żadnej frywolitkowej.
Jak wynika z mojego nicku mam w domu kota, a właściwie kotkę, która jest kotem "wysokogórskim" - wspina się wszędzie, łazi po karniszach, szafkach i regałach. Z tego też powodu nie mogę mieć żadnych wiszących ozdób na oknach - szkoda.
Uwielbiam kryminały (A.Christie, R. Chandler, Conan Doyle) i sensację w literaturze i filmie. Kocham poezje M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.
Umiem robić na drutach - kiedyś robiłam bardzo dużo, haftuję krzyżykami - chociaż haft płaski i richelieu też nie jest mi obcy.
Ostatnio zauroczył mnie haft matematyczny i robienie karteczek.
Ucieszy mnie każdy prezent zrobiony specjalnie dla mnie, bo bardzo lubię dostawać prezenty - tak samo jak je dawać. wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.pl/elunia1954
Mój blog. Zapraszam.

 
 
tusia.ms 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Sie 2005
Posty: 251
Skąd: Tarnowskie Góry

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 07 Lip, 2009 19:46   

Ulubiony kolor : czarny i brązowy, nie lubię zielonego i niebieskiego
rozmiar : 42 dół i 44 góra
biżuterię uwielbiam każdą i we wszystkich kolorach
uwielbiam robić na szydełku, trochę większy problem mam z drutami , czasami coś zrobię z biżu i próbuję scrapbookingu Smile
wpadam w zachwyt : nad decu i biżuterią wire wrapping - niestety ciągły brak czasu nie pozwala mi zagłębić się w te techniki...
dom : raczej nie przepadam za bibelotami Smile
niespodzianki z wymianki bardzo mnie cieszą głównie dlatego że zostały zrobione specjalnie dla mnie - więc z ogromną radością przyjmę to co dostanę wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://tusia_ms.fotosik.pl/albumy/20650.html
Ostatnio zmieniony przez tusia.ms Pią 25 Wrz, 2009 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ania 
Użytkownik aktywny



Pomogła: 2 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 20 Gru 2005
Posty: 660
Skąd: częstochowa

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 08 Lip, 2009 12:24   

Wzrost - aż 150cm Razz
rozmiar 36

strój
Lubię nosić:długie, luźne np. tuniki , albo sukienki do kostek, zwiewne poncza, szale,
Torebki,torby, worki zarzucone przez ramię na długim pasku, torebek mogę mieć tysiące Smile
Chusty wszelkiej maści.
Generalnie wszystko co może na mnie zawisnąć i podyndać hahah Razz... również wszelkie dyndałki, ktore można doczepić do torebki..

biżuteria
Tylko i wyłącznie kolczyki, dłuuuuuugie, dyndające- jako jeden konkretny akcent. Albo jakieś egzotyczne wisiory, na długim sznurku, pasku czy rzemyku.

ulubiony kolor
KREMOWY, czarny, biały, zieleń oliwkowa.... generalnie delikatne odcienie

nie trafię turkusu, granatu i mocnego różu i ostrych rażących kolorów..

dom
styl nowoczesny.
Mimo, że szydełkuję to nie potrafię się oswoić z szydełkowymi dodatkami i "pierdołami" w domu Wink Raczej ich unikam.
Jedynie w kuchni szydełko jest dopuszczalne, jeden jedyny akcent to kremowa serweta na stole 100x100cm i już...

inne
lubię niespodzianki


nieznane mi techniki to:
scrabooking ....przegarnęłabym wszelkiej maści notesiki scrapowe
filcowane.........coś tam kiedyś skubnęłam,ale to nie to..................... marzą mi się filcowe kwiaty oczywiscie z dyndałkami jakimiś, na sznurku długim folcowym itp

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
ZAPRASZAM NA BLOGA
Mój Fanpage
Ostatnio zmieniony przez Ania Nie 18 Wrz, 2011 10:01, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Mysza 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Wiek: 36
Dołączyła: 29 Gru 2008
Posty: 425
Skąd: Mysia Dziura, Chełm

Medale: Brak

Wysłany: Pią 10 Lip, 2009 12:39   

Jako że zapisałam się do wymiany jesiennej to postuję moje preferencje.
Zawód - student, panna
Ulubiony kolor - Czarny, niebieski, kremowy, brązy i oliwkowe zielenie.
Nie lubię- Pstrokacizny, dużo błyszczących dodatków (cekiny brr...), rażących kolorów, żółtego i mocnego różu.
Rozmiar - 34. 162cm wzrostu. 44 kg. Dolna kończyna (stopa) 36-37. Ogólnie mała Mysz. Dlatego tak na mnie wołają.Czasem sprawia kłopoty. Nie znoszę zakupów odzieżowych, bo na Sycylii musiałam kupować w sekcji dziecięcej. Nawet administracja na uczelni zna mnie jako Mała. przykro mi
Strój - Ogółem sportowy, choć zaczynam zmieniać styl. Uwielbiam rzeczy proste i eleganckie. Często dobieram sobie komplety bardziej wyszukane także na co dzień. Mam bardzo mało torebek i kiedy mam się wybrać na uczelnię, albo ubieram się na oficjalna uroczystość to nie mogę nic dobrać (nawet mała czarna to u mnie tylko jedna i w dodatku sportowa, dwie oliwkowe i dwie na podręczniki - krucho).
Biżuteria - drobna i delikatna. Głównie srebrna. Nie mam bransoletek, a bardzo lubię.
Dom - Małe pomieszczenie 6x6 m dzielone z bratem. Zero kuchni i łazienki (epoka kamienia łupanego). Nie mam gdzie wystawiać moich robótek, ani wieszać obrazków, ale za to robię rzeczy praktyczne, które same się wystawiają np. poduszki.
Hobby - Książki fantastyczne, przygodowe i poezja. Szydełko, druty i igła z nitką :)Recytacja i języki obce. Że długo nie usiedzę w jednym miejscu to w roku szkolnym jestem bardzo zajęta, poza nauka jest także praca, organizacja konkursu wojewódzkiego i opieka nad moją grupą - mało przebywam w domu. Czasem zdarzają się też zlecenia na robótki.
Zwierzę - Kotki!!! Mam 5. Mama i 4 kocięta.

Będę zadowolona ze wszystkiego. Najbardziej mnie poraża to, że ktoś coś dla mnie zrobi, bo zdarza się to raz na 1000 lat. wesoło mi Normalnie nie usiedzę na miejscu hopla
Zrobię dla kogoś coś z extra dodatkiem serca.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Czas zawsze jest nam dany. Tylko od nas zależy, jak go wykorzystamy.
http://mariavitavere.deviantart.com/gallery/

Blog shop
http://mariavitavere-handmade.blogspot.com/
Blodżydło gadułkowo-robótkowe
http://myszkowanie.blogspot.com/
 
 
 
we_st 
Użytkownik b. aktywny
Weronika



Kraj:
Germany

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 40 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 06 Mar 2007
Posty: 1688

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 10 Lip, 2009 13:59   

Może i ja napiszę coś o sobie?
Strój - ubieram się głównie na sportowo. Zakładam też "swoją szydełkową produkcję", ale nie mam tego zbyt dużo.
Kolory - moimi ulubionymi jest połączenie bieli z czerwienią i bieli z czernią. Lubię też każdy inny kolor. Coraz bardziej skłaniam się do mocnych, wyraźnych barw.
Rozmiar - hm, tu jest trudno. W przewadze 40. Jednak dół często 40 a góra nawet do 44 (w biuście), talia zaś stosunkowo wąska. Dobranie dobrze pasującego ciucha graniczy z cudem. Rodzina - dwie sztuki: mąż i 26- letnia córka + dwa koty
Biżuteria - noszę zawsze coś na szyi i często bransoletki. Dziurki w uszach mam, ale rzadko zakładam kolczyki. Moje uszy niestety tolerują tylko srebro i stal szlachetną wściekły
Dom - jest duży, ale jedynymi ozdobami są żywe kwiaty. Kuchnia biało czarna z czerwonymi dodatkami. Malutki ogródek.
Hobby - przede wszystkim siatkówka. Uwielbiam grać i oglądać. Najbardziej lubię na żywo, ale w tv też nie pogardzę. Uwielbiam kucharzyć. Robię różnego rodzaju eksperymenty w kuchni. Potem moje dzieła fotografuję, bo to też maje hobby. Z robótek to przede wszystkim szydełko, bo należę do ludzi niecierpliwych. Na drutach też potrafię, ale jak na mój gust zbyt czasochłonne. xxx też nie są mi obce. No i w końcu rośliny te w domu i ogrodzie.
Bardzo, ale to bardzo chciałabym nauczyć się frywolitek i zrobić filetowe firanki.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Zapraszam na bloga http://westlandowo.blogspot.de/
Ostatnio zmieniony przez we_st Śro 18 Maj, 2016 13:20, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
pchelka831 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Pomogła: 2 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Gru 2007
Posty: 157

Medale: Brak

Wysłany: Nie 12 Lip, 2009 22:45   

ciuchy:

bardzo mi się podobają szydełkowe ciuszki, ale sama je robię oprócz takich z elementów -nie mam cierpliwości do chowania nitek .Z drutami narazie delikatnie produkuje tylko małe formy czyli czapki ,szaliki, szyjgrzeje i ubranka i dodatki dziecięce i to w dodatku od gury bezszwowo. Styl jest bez różnicy bo ubieram się i na sportowo i bardziej elegancko lubię dekolt w serek, noszę rozmiar 36/38,, lubię szale i chusty(strasznie podoba mi się "Wesoła wdówka" Dagi35 tylko potrzebuje brązowej i nie mam odwagi jej dziergać bo w razie błędu nie będę dała rady spruć), rozpinane sweterki i bolerka

bizuteria:

nie bardzo lubię ją nosić , ale na specjalne okazje staram się nakładać.Mam kilka naszyjników dobranych kolorystycznie do wyjściowych "kreacji" , w tym jeden od mojego Secretpala. Nie mam przekutych uszu, chciałabym najpierw spróbować pochodzić w klipsach(ciężko je dostać u jubilera -takie któe mi by odpowiadały czyli niewielkie ) czy będę dała rady nosić coś w uchu, czy nie będzie mi za ciężko zanim się "okaleczę"Smile, wolę raczej delikatne wyroby, nie lubię pierścionków
Kolory jakie lubię to brązowy, bordowy, czerwony, oliwkowy, zółty ;nie lubię
wściekłych różów a w beżowy wyglądam strasznie zielonkawo na twarzy,
. W formularzu napisałam że jestem uczulona na 100% wełnę, z włóczek moherkowych toleruję tylko Lunę i jej odmiany oraz Kasmir i Ultrakasmir Himalay to są sprawdzone włóczki.


dekoracje domowe:

Bardzo podobają mi się szkatułki, donice ,jednakowe pojemniki na sypkie produkty w kuchni zdobione techniką decupage, podobają mi się jeszcze serwetki robione na drutach i szydełkowe jakoś za bardzo nie lubię ich sama robić do tej pory zrobiłam 2

inne:

umiem robić na szydełku i drutach, bardzo dawno temu uszyłam kilka rzeczy na maszynie , kiedyś robiłam jeszcze bransoletki przyjaźni z muliny. Inne techniki są dla mnie obce chociaż chciałabym się nauczyć najbardziej podoba mi się robienie własnej biżuterii . Lubię czytać książki.

Na moją niespodziankę będę czekać z niecierpliwością i cieszyć się jak małe dzidzi hopla

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez pchelka831 Wto 14 Lip, 2009 22:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ataga
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 118
Skąd: Częstochowa

Medale: Brak

Wysłany: Pon 13 Lip, 2009 15:22   

Ciuchy: rozmiar 38, podoba mi się wszystko zrobione na szydełku: bluzeczki, bolerka, tuniczki, sweterki itp

Kolory: lubię wszystkie, ale najbardziej czarny i czerwony

Biżuteria: bardzo podoba mi się biżuteria frywolitkowa


Rodzina: Mam trzy córki: 14, 11 i 8 letnią, no i oczywiście mam jeszcze męża cmoknięcie

Nie przepadam za drutami...tzn nie umiem robić Smile
Uwielbiam wszelkiego typu pudełka, pudełeczka i słoneczniki

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Szydełkomaniaczka:)
http://ataga74.fotosik.pl/
Mój nowy album na Picasa
https://picasaweb.google.com/109769025592676222390
Ostatnio zmieniony przez ataga Wto 18 Lut, 2014 08:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
renata 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Germany

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Wiek: 58
Dołączyła: 05 Sie 2005
Posty: 115
Skąd: Norynberga/Fürth

Medale: Brak

Wysłany: Śro 15 Lip, 2009 09:14   

Dziunia wyslala mi formularz,nawet 2 razy,,ale nie moglam otworzyc,dlatego pisze tutaj.
Rozmiar...hm..duzy...46-48

Kolory-bialy,czarny,czerwony,oliwka,
Nie lubie razacych,np.roz,seledyn

[b]Hobbyksiazki,kwiaty doniczkowe,,(i balkonowe)
ostatnio robie poduchy ,ale nie wiem jak sie ta technika nazywa(tak jak robi sie dywany,ale nie tkanie),i jeszcze deku...

niestety bardzo ciezka idzie mi szydelkowanie,jestem sparalizowana,cwicze,caly czas,moze kiedys uda mi sie cos zrobic.. hmm

Uwielbiam frywolitki,ale niestety nie umiem wściekły ,pozatym serwety szydelkowe i hafty.

Nosze tylko srebna bizuterie,nie lubie zlota,Nie jestem alergikiem.









Doceń to co masz...zanim czas sprawi, że docenisz to co miałeś..

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Paddington
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 24 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 2067
Skąd: Poznań

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 15 Lip, 2009 09:54   

Kilka słów o mnie:

Paddington Miś

Rozmiar: 38/40
Wzrost: 163cm

Lubiane kolory: granaty, zielenie(typu khaki), pastele, fiolety, brązy, cynamony
Kolory, których nie lubię: ostre, rażące, wściekłe - wolę jak jest coś stonowane, nie lubię czerni.

Ciuchy: noszę w sumie wszystko, nie mam w szafie żadnych ręcznie robionych cudeniek, ponieważ sama nie potrafię robić ubrań ani na drutach ani na szydełku. Moim niespełnionym marzeniem jest więc ponczo, tunika, chusta itp.
Dodatki: szale, naszyjniki, paski... chyba wszystkie dodatki lubię.
Biżuteria: uwielbiam- każdy rodzaj od kolczyków(te szczególnie preferuję im dłuższe tym lepsze), przez korale, pierścionki bransolety, naszyjniki. Mam naturę sroczki-lubię błyskotki robione każdą techniką.

Dom: do mojego mieszkanka pasują wszelkiego rodzaju koronki, obrusy, serwetki i inne cudeńka które bardzo lubię. Z figurek zbieram malutkie sówki z różnych zakątków Polski i świata. Z serwet największym wykorzystaniem cieszyła by się okrągła (mam stół o średnicy 120 cm), poza tym ława kwadratowa i kilka innych powierzchni do rozkładania. Marzą mi się też ozdoby i kuchenne gadżety jak np. kuchenne łapki- lecz kuchnię staram się zdobić wszystkim z KOTAMI- mam kocie obrazki z haftu matematycznego, z paczworku, z masy solnej. Zamarzyło mi się także pudełeczko wykonane metodą decoupage- taki przybornik na robótkowe drobiazgi, lub na cokolwiek innego. Kolorystyka moich wnętrz to brązy, beże, cynamony, ecru, a w sypialni fiolety.

Hobby: oczywiście szydełkowanie i wyszywanie, frywolitkowanie od niedawna też węże ( było by fajnie mieć przybornik na te różności- czółenka, szydełka, igły) , a poza tym turystyka kwalifikowana, pływanie i zajmowanie się moimi ukochanymi koteczkami.

Czy czegoś bym nie chciała- chyba tylko maskotek i zabawek bo nie mam co z nimi zrobić. Każda inna rzecz wydaje mi się być przydatna i z pewnością mnie ucieszy.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Paddington Pon 03 Wrz, 2012 20:16, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
liken 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 5 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 18 Mar 2007
Posty: 539
Skąd: Śląsk/obecnie Kraków

Medale: Brak

Wysłany: Śro 15 Lip, 2009 14:17   

To jeszcze ja napiszę coś o sobie:

Z szydełkowych/drutowych ubrań bardzo lubię bolerka, narzutki, chusty i poncza, noszę rozmiar 38, ale jestem niziutka (155cm).

Biżuteria - podziwiam frywolitki i ręcznie robioną biżuterię, sama nie umiem wykonywać. Ale nie nosze długich kolczyków.

Kolory- właściwie w każdym dobrze się czuję, oprócz krzykliwych.

Dom - swojego jeszcze nie mam, ale może już niedługo:) Bardzo lubię komplety malutkich serwetek szydełkowych, wyszywane poduszki - takie z duszą, no i decoupage w każdej postaci.

Umiejętności - szydełkuję, wyszywam haftem matematycznym, a ostatnio bawię się pergamano.

Marzenia - wyszydełkować delikatną sukienkę....

Bardzo sobie cenię wszystkie ręcznie wykonane rzeczy, sama wiem ile pracy trzeba w nie włożyć...

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://megliken.pl
http://megliken.blogspot.com
http://picasaweb.google.com/megliken
 
 
irenka10 
Użytkownik b. aktywny
irenka10



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 37 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 02 Mar 2008
Posty: 1722
Skąd: Podkarpacie

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Śro 15 Lip, 2009 15:02   

Witam rozmiar nosze 42
Moje ulubione kolory to czerwony, bez ,czarny ,zielony,biały braz.
Robie na szydełku i drutach próbuje ostatnio wyszywania na siatce -filet
Bardzo podoba mi sie robiona bizuteria,. frywolitki do których jeszcze pewnie nie dorosłam .Kazda wykonana z sercem praca mnie ucieszy hopla .Pozdrawiam kwiatek dla ciebie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
irenka
 
 
 
honda46 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Lut 2009
Posty: 224

Medale: Brak

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 10:43   nasze preferencje

Kilka słów o mnie. Mam (za dużo) 63 lata. Korzystam z uroków bycia emerytką. Większość czasu poświęcam rodzinie (mąż, córka, zięć i ukochana 5-letnia wnuczusia). Moje mieszkanie w bloku nie jest za duże, więc nie zbieram żadnych figurek, nie mam również miejsca na eksponowanie serwetek lub innych robótek ręcznych. Ubieram się raczej sportowo: spodnie (nie mam żadnych spódnic), bluzki najczęściej koszulowe, wszystko w rozmiarze 42 (21) i ulubionych kolorach (czarnym, białym, odcieniach brązu i beżu, błękitnym). Marzę o czarnym bezrękawniku (kamizelce) z dekoltem w szpic. Nie lubię żółtego, pomarańczowego i fioletowego koloru. Biżuterii nie noszę (wyjątek stanowi obrączka). Lubię (szybką) jazdę samochodem, regularnie oglądam "szkło kontaktowe", długo i często rozmawiam przez telefon - przydałoby się etui na komórkę. Szydełkuję najczęściej podczas oglądania telewizji (ostatnio pasjonują mnie zazdrostki). I na koniec - mój znak zodiaku: bliżnięta. bye bye

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
makneta
Użytkownik b. aktywny



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 19 Sie 2005
Posty: 2294

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 12:04   

Rozmiar 42/44 i raczej w górę a nie w dół niestety.

Kolory: lubię stonowane - zielenie, niebieskości, chociaż ostatnio i mnie zawojował turkus z brązem.
Nie lubię kolorów żarówiastych, nie noszę żółtego.

W stroju wybieram swobodę, wygodę z nutką elegancji.

Lubię biżuterię srebrną - jeśli chodzi o kolor (nie lubię koloru złotego)- bransoletki, wisiory medaliony, broszki - ostatnio dłuższe kolczyki.

Nie mam za bardzo miejsca na stawianie ozdób na półeczkach, tzn. w sumie to brak takich półeczek.

Hobby: robótki ręczne

  plus minus  Kto ocenił?
_________________


Serdecznie zapraszam na Mój blog
Ostatnio zmieniony przez makneta Czw 16 Lip, 2009 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lucysia 
Użytkownik b. aktywny
Lucysia



Kraj:
Poland

Pomogła: 12 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 03 Paź 2008
Posty: 1099
Skąd: Elbląg

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 15:36   

Napiszę parę słów o sobie:
rozmiar: 38/40 (góra 38, dół 40)
Ulubione kolory: biel, beże, brązy, odcienie niebieskiego i zieleni, czerń.

Kolory których nie noszę, bo nie lubię: czerwień, pomarańcz, fiolety, róż.

Styl: klasyczny, raczej elegancki. Uwielbiam róznego rodzaju bolerka, szale, narzutki.

Biżuteria: uwielbiam i noszę dużo. Przede wszystkim srebro i metale tego koloru. Mam bzika na punkcie korali i wisiorków. Bardzo lubię bransoletki. Ostrożnie dobieram kolczyki ze względu na uczulenie na nikiel i problemy z uszami, ale w razie czego mam dwie córki, które chętnie zaopiekują się kolczykami.

W domu raczej ograniczam ilość dekoracji, ale nieduże serwetki chętnie przygarnę wesoło mi

Poza tym ucieszy mnie wszystko co zostanie zrobione z sercem. Pozdrawiam. bye

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Zapraszam na mój blog: Ponitcedoklebka.blogspot.com
 
 
żabka 
Gaduła ;)



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 14 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 25 Sty 2009
Posty: 3301
Skąd: Swarzędz

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 18 Lip, 2009 21:49   

To pare słów o sobie hmm
- wiek - 37
- wrost - 165
- mąż, dwoje dzieci 12 (syn) i prawie 9 (córka) lat
- rozmiar 36-38
- kolory - po dłuższym zastanowieniu dochodzę do wniosku że chyba wszystkie lubię
- nie znosze bardzo jaskrawych kolorów i pomarańczowego
- styl - elegancki i sportowy - zależy od okazji i nastroju wesoło mi
- biżuteria - oczywiście - kolczyki, wisiorki, branzoletki (z pierścionków tylko obrączka)
- dom z ograniczoną możliwością zdobienia (nic na ściany bo tam wiszą obrazy wyhaftowane przez małżonka)
- hobby - szydełko, druty, sporadycznie haft xxx (to przejął mąż), decoupage i trochę koralikuje, wesoło mi
- uwielbiam czytać książki, na które obecnie nie mam zbyt dużo czasu wściekły

To chyba wszystko o mnie na chwile obecną cmoknięcie Poza tym podoba mi się wszysko w co jest włożone serce - pozdrawiam. cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
https://picasaweb.google.com/zabcia5791
http://images.chomikuj.pl/button/zielone_cos.gif
Ostatnio zmieniony przez żabka Pon 03 Wrz, 2012 07:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
gabis 
Użytkownik b. aktywny
gabis



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 5 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 30 Wrz 2006
Posty: 1660
Skąd: Łódź

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 20 Lip, 2009 08:06   

To ja również:
- wiek - 36
- wzrost - 165
- mąż, dwie córcie ( 17 i 11 lat)
- rozmiar 38-40
- kolory - lubię wszystkie z naciskiem na beże, brązy oraz wszelakie pastele
- biżuteria -kolczyki i wisiorki
- hobby - szydełko, frywolitki
- lubię hafty, ale potrafię i to tylko w ograniczonym zakresie haft matematyczny, pozostałe hafty są dla mnie czarną magią
- bardzo podobają mi się prace decu, ale w tej dziedzinie nie mam absolutnie żadnych osiągnięć

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
myszoptica77 
Milczek



Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 15

Medale: Brak

Wysłany: Śro 22 Lip, 2009 07:56   

no dobra - nie będę dalej dręczyć osoby, która mnie wylosowała i w końcu się określę:)

mam 32 lata, rozmiar ubrania raczej większy. ubieram się sportowo, bo nie pracuję zawodowo. lecz zajmuję się wychowaniem niezbyt dużych córeczek;sztuk dwie
nie noszę biżuterii, wyjątek to długaśne korale lub wyraziste wisiory. moje ulubione kolory to brąz, bordo, ciemna czerwień - nie przepadam za pastelami - wyjątek stanowi jasny róz do którego mam nie wiadomo dlaczego słabość.
uwielbiam rękodzieło wszelkiej maści: sama robię na drutach i troszkę szyję ale nie umiem z kolei robić na szydełku nic a nic, a bardzo lubię serwetki, serweteczki, zawieszki na okno itp
lubię takze rozmaite szale, mitenki, ciepłe skarpetki, bo jestem zmarzluchem
łatwo mnie uszczęśliwić prezentem, bo sama świadomość, że kość gdzieś pracowicie dłubie coś specjalnie dla mnie jest miła sama w sobie
formularz wysłałam:)

pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Lacrima 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Norway

Pomogła: 8 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 28 Lis 2005
Posty: 1706
Skąd: Police obecnie Oslo

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 22 Lip, 2009 14:07   

I przyszedł czas na mnie Smile
- wiek 39 lat
-wzrost 168cm
-lubie zabawe, dobry film, kocham dom i ogród.
- prowadze centrum hobbystyczne w Szczecine znam mase technik ale cały czas ucze się czegos nowego.
-kolorki lubiane chyba wszystkie
- kolorki nie lubiane niebieski tylko w dzinsie toleruje
-bizeteria jak najbardziej serwety i ubrania jak i firanki wszystko co jest rękodziełem lubie robie i mam.
Uwielbiam dawać prezenty ale zawsze mam problem czy ten, który robie jest właściwy puknąć się łatwiej jest na żywo bo wtedy mozna zapytać ja napewno uciesze się ze wszystkiego .
-dzięki potworowi zwanemu kotem nie moge mieć żadnych figurek nawet o obrus walczymy godzinami ja go kłade a ona ściaga.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/
http://zamotanalacrima.blogspot.com
-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/
 
 
 
Pyziulka 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 16 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 01 Sie 2009
Posty: 501
Skąd: Toruń

Medale: Brak

Wysłany: Pią 11 Wrz, 2009 18:14   

wiek - 26 lat

Rodzina: mąż (sztuk jeden Razz ), dzieci na razie brak, dwa chomiki w klatce.

wzrost - 170cm

Rozmiar ubrań
- wszystko zależy od firmy, stylu, modelu... w swojej szafie mam obszerne "eSki" oraz ciasnawe "eLki", ale ogólnie 44-48 (takie "burdowe", bo ostatnio kupiłam bluzkę na rynku rozmiar 54 :/ ). Skarpetki i buty 39-40. Jeśli chodzi o kolorystykę ubrań to lubię kolorowo ale nie pstrokato.

Styl ubioru - swobodny, nie patrzę co modne ale co mi sie podoba i w czym dobrze wyglądam.


techniki
- robię na drutach, znam haft krzyżykowy, mam zamiar rozgryźć szydełko. Trzymam się z daleka od maszyny do szycia - ta igła porusza się za szybko jak na mój gust Razz Podobają mi się inne techniki - decoupage, frywolitka, rożne hafty ale na razie brak możliwości żeby sie tym zająć Wink

kolory - ostatnio bardzo lubię zielenie i brązy oraz żółcienie (kolory ziemi) ale lubię wszystkie kolory byle nie rażące, choć niektóre intensywne są bardzo ładne.

biżuteria - mam dwa ulubione komplety biżuterii z Zambii, ale ogólnie nie jestem fanką "biżu".

dom

Wynajmujemy z mężem malutkie mieszkanie, więc staramy się unikać zbędnych rzeczy. Raczej styl nowoczesno-ascetyczny (ale ciepły, żadnych metali), drewniane meble, jasne-pastelowe kolory. Brak kwiatków bo ich nie lubię.

Inne

Nie jestem alergikiem ale bardzo nie lubię dymu z papierosów.

Co lubię - dobrą książkę (najchętniej po angielsku Kathy Reichs Very Happy ), ciasta domowej roboty, białą czekoladę ale lubię eksperymentować z jedzeniem Wink

To chyba wszystko...

Ja na prawdę lubię wszystko Very Happy - cieszę sie z każdego drobiazgu jak małe dziecko.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
"Życie chwilą obecną nie jest łatwe, życie przyszłością absurdalne, a życie przeszłością niemożliwe"

Jim Bishop

Pyzia dzierga
Ostatnio zmieniony przez Pyziulka Nie 21 Lut, 2010 10:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
mordka 
Użytkownik b. aktywny
na co dzień Monika



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 11 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 27 Lip 2005
Posty: 1328

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 12:02   

Wkrótce napisze więcej o sobie, na razie zajmę sobie tylko miejsce Smile))

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam Monika

http://show.7ya.ru/private.aspx?RubrID=70834

Gość Zapraszam na bloga cmoknięcie
 
 
 
monika_b 
Użytkownik b. aktywny
Monika_b



Kraj:
Poland

Pomogła: 13 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 1225
Skąd: Płock

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 12:34   

Ja tez napiszę, ale zaznaczam, że się ucieszę z każdej drobnostki, jeśli tylko robienie jej sprawi przyjemność robiącej ja osobie

wiek - 33 lata

wzrost - 158 cm

rozmiar - 36

ulubione kolory w ubraniach
odcienie fioletu i niebieskiego

kolory w których wyglądam bleeeeeeee
żółty, beż, zielenie wszelkiej maści, blade róże

styl ubierania
ubrania kobiece, spódnice i sukienki tylko w długości do kostek

biżuteria
nie noszę pierścionków i bransoletek, kolczyki długie dyndające, ale niezbyt ciężkie bo mam cienkie uszy wesoło mi marzy mi się naszyjnik frywolitkowy 3D (taki jakie robi Maranta) a także druciaki takie ja np. Porannej

ozdoby do mieszkania
mieszkanie nowoczesne, ale jakaś serweta, lub coś decu (nie umiem,a bardzo mi się podoba) bardzo by mnie ucieszyło

potrafię
szydełkować, podstawy xxx

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Mój album (a raczej albumik) szydełkowy:
http://monika-b.fotosik.pl/albumy/116308.html

Galeria:
http://maranciaki.pl/foru...der=asc&start=0
Ostatnio zmieniony przez monika_b Pią 25 Wrz, 2009 12:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Madzia 



Zaproszone osoby: 1
Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel3

Rangi:
przyjaciel

Pomogła: 26 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 7511
Skąd: Lublin

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 18:51   

No to teraz ja, choć nie wiem czy w zimowej wymiance dam radę wziąć udział.

Rozmiar: od stóp do głów 36, wzrost 164 cm.

Biżuteria: szczególną fanką nie jestem, ale lubię bransoletki i naszyjniki. Nie mam przekłutych uszu.

Kolory: absolutnie najulubieńszy to szary, drugi ulubiony niebieski, najchętniej brudny, ale nie cierpię odcienia kobaltowego i szafiru. Inne ulubione to biały, różowy, żółty, limonka. Odnosi się do zarówno do ubrań, jak i wystroju domu. Nie lubię czerwonego.

Styl ubierania się: brak stylu, nie lubię zbytniej pstrokacizny, kilku kontrastujących ze sobą kolorów naraz.

Ozdoby do domu: lubię tekstylia, koszyki, drewno.
Styl rustykalny i vintage. Mam fioła na punkcie zapachów do domu. Zawsze ucieszy mnie wosk zapachowy. Uwielbiam wszelakie szyte ozdoby do domu.

Nie jem słodyczy.

Ucieszy mnie każdy prezent, bo świadomość, że ktoś coś robi dla mnie jest niesamowicie przyjemna.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.com/erendis30
http://www.fotosik.pl/u/erendis/albumy
http://literackoniespelniona.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Madzia Pią 20 Maj, 2016 18:42, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
milcia80 
Milczek



Wiek: 44
Dołączyła: 02 Sty 2008
Posty: 33

Medale: Brak

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009 08:42   

To ja też coś o sobie.
Wiek: 29 lat
Wzrost: 167 cm
Kolory: praktycznie wszystkie intensywne - fiolety, róże, czerwienie, zielony, czarny. Nie lubię pomarańczowego.
Typ urody: zima
Techniki: szydełko (niestety nie umiem robić ubrań), trochę druty i odrobinka haftu wstążeczkowego.
Hobby: książki (przede wszystkim thrillery medyczne, kriminały i fantasy), fotografowanie.
Znak zodiaku: wodnik Smile
Jak coś mi się przypomni to dopiszę hmm Smile cool

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez milcia80 Pon 28 Wrz, 2009 08:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nann 
Użytkownik średnioaktywny
nann



Kraj:
Poland

Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 16 Maj 2006
Posty: 227
Skąd: Wejherowo

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009 09:19   

To teraz ja Very Happy


wzrost 170
rozmiar - sporawy 46-48

(dopisek z wrzesnia 2011)
spiesze donieśc, ze ostatnio zmieniłam rozmiar na 44/46 ;DDDDD

Kolory - niebieskości, szarości i granaty w każdym wydaniu, ale także bordo, zieleń butelczana, czekoladobrąz.
nie znosze żółci i zjadliwej zieleni
Na codzień tylko spodnie, od świeta spódnica - sukienka, ale tylko długości XXL.

Biżuteria - marzy mi się, spędza sen z oczu i śni po nocach komplet frywolitkowej bizuterii 3D by Maranta..., niestety w uszach i na palcach tylko srebro lub złoto (alergia)
No i kolczyki, zawsze i wszedzie

W wolnych chwilach namiętnie muzykuje (klasyka), więc na pewno ucieszą mnie wszelkiego rodzaju gadżety z elementami muzycznymi (instrumenty a juz najsambardziej fortepian, klucze wiolinowe, nutki) radocha
no i koty, zawsze i wszedzie
nie uprawiam, ale bardzo podziwiam decoupagowanie ;D

W domu niestety ograniczenie serwetek, poduszek i kap ze wzgledu na alergie moja i dziecka, choc bardzo lubie oooo nieee

Sama drutuje, szydełkuje, ostatnio ucze się frywolitki, makrama, haft krzyżykowy, płaski i tkactwo też nie jest mi obce.
bye bye

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
pozdrawiam serdecznie

Ania
Ostatnio zmieniony przez nann Wto 13 Wrz, 2011 20:21, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 37