RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Film
Autor Wiadomość
Ple Ple 
Użytkownik aktywny
mama Grzesia


Kraj:
Congo

Autor tematu
Pomogła: 7 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 01 Paź 2005
Posty: 711
Skąd: Gdzieś w lesie

Medale: Brak

  Wysłany: Czw 23 Lut, 2006 20:25   Film

Mam film w formacie asf, chciałabym go "przeciąć' na pół. Jakim programem mogę to zrobić?

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Don Emilio 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Japan

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Cze 2005
Posty: 136
Skąd: Z kątowni

Medale: Brak

Wysłany: Czw 23 Lut, 2006 22:16   

Ple Ple napisał/a:
Jakim programem mogę to zrobić?



Easy Video Splitter - tak się ten program zwie, tu masz linka http://www.doeasier.org/splitter/

Pobierasz go stąd: http://www.doeasier.org/splitter/downloads.html

Możesz też użyć programu: VIRTUALDUB



I mały dodatek:



Specyfikacja formatu ASF (Advanced Systems Format):

ASF (Advanced Systems Format) jest formatem pliku używanym w pakiecie Windows Media. W pliku ASF można przechowywać zawartość audio i/lub wideo, skompresowaną za pomocą szerokiej gamy koderów-dekoderów i odtwarzać ją przy użyciu programu Windows Media Player (pod warunkiem, że zainstalowane są odpowiednie kodery-dekodery). Można ją także przesyłać strumieniowo za pomocą programu Windows Media Services lub opcjonalnie przygotowywać pakiety, korzystając z programu Windows Media Rights Manager.


ASF to rozbudowany format zaprojektowany w celu przechowywania synchronizowanych danych multimediów. Obsługuje on dostarczanie danych w wielu rodzajach sieci i protokołów, umożliwiając jednocześnie lokalne odtwarzanie plików. Format ASF obsługuje zaawansowane możliwości technologii multimediów, w tym typy multimediów o rozszerzalnej funkcjonalności, pobieranie składników i skalowalne typy
multimediów, nadawanie priorytetów strumieniom wskazanym przez autora, obsługa wielu języków oraz rozbudowane możliwości bibliograficzne, w tym zarządzanie dokumentami i zawartością. Deweloperom oprogramowania dla systemu Windows poleca się korzystanie z dostępnych zestawów SDK pakietu Windows Media, które obsługują tworzenie i odczytywanie zawartości w formacie Windows Media, w tym plików ASF.Deweloperzy sprzętu i oprogramowania mogą również uzyskać licencję na poszczególne składniki formatu Windows Media Format, uzyskując możliwość obsługi koderów-dekoderów pakietu Windows Media oraz plików ASF na dowolnej platformie sprzętowej lub urządzeniu. Więcej szczegółów znajduje się w
programie licencjonowania formatu Windows Media.

Przydatny link: http://www.microsoft.com/...at/asfspec.aspx

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Tanie i dobre to może być tylko wino.
 
 
Ple Ple 
Użytkownik aktywny
mama Grzesia


Kraj:
Congo

Autor tematu
Pomogła: 7 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 01 Paź 2005
Posty: 711
Skąd: Gdzieś w lesie

Medale: Brak

Wysłany: Sob 25 Lut, 2006 10:08   

cool

bardzo dziękuję Drogi Specjalisto, dam znać, czy udalo mi się coś z tym zrobić:)

  plus minus  Kto ocenił?
_________________

[/url]
 
 
 
Asia S. 
Użytkownik b. aktywny
Piuma



Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2006
Posty: 2312
Skąd: Wolbrom (Małopolska)

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 09:55   

A ja chciałabym nagrać film na płytę CD-R powyżej 700 MB. Jaki program do tego służy?

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
ATELIER JOANNA Crochet&Knits



 
 
 
Don Emilio 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Japan

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Cze 2005
Posty: 136
Skąd: Z kątowni

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 16:03   

Cytat:
A ja chciałabym nagrać film na płytę CD-R powyżej 700 MB. Jaki program do tego służy?


A jak chcesz coś nagrać to zakładaj nowy wątek a nie mi tu w starych oblazłych pajenczynom tematch pytania zadajesz.

To płyta ma mieć powyzej 700 MB, czy to film ma mieć powyżej 700 MB a może jedno i drugie ma mieć powyzej 700 MB. Najlepiej jak masz film powyżej 700 MB, to użyj funkcji "Overburning" w programie nero (jak film ma tak max 712 MB). Jak ma już 740 to musisz użyć płyt CD o zwiększonej "objętości" i do tego zawsze musisz korzystać z funkcji overburning (nadpalania) bo takie płyty o zwiększonej pojemnosci są rozpoznawane przez komputer jako "normalnie" dlatego tą objętość trzeba jakby "wymusić". To by było na tyle.

Są też inne sposoby jak podzielenie pliku na kilka mniejszych cześci i nagranie na kilku płytach, lub poprostu zakup nagrywarki DVD wtedy już nie jestes "ograniczona" objętoscią 700 MB.

cool cool cool

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Tanie i dobre to może być tylko wino.
Ostatnio zmieniony przez Don Emilio Pią 13 Paź, 2006 16:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Asia S. 
Użytkownik b. aktywny
Piuma



Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2006
Posty: 2312
Skąd: Wolbrom (Małopolska)

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 16:11   

A jak ja lubię pajeczyny?? Film ma 788MB o zgrozo!!! Wkładam płytkę 800MB i nadal się nie chce zapisać!!!! Ratunku!! A film to Mrówka Zet wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
ATELIER JOANNA Crochet&Knits



 
 
 
Don Emilio 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Japan

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Cze 2005
Posty: 136
Skąd: Z kątowni

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 16:19   

Asia S. napisał/a:
A jak ja lubię pajeczyny?? Film ma 788MB o zgrozo!!! Wkładam płytkę 800MB i nadal się nie chce zapisać!!!! Ratunku!! A film to Mrówka Zet



Ojjjjjj ty piracie, ściągnełaś z sieci filma mrówka Zet i teraz masz dylemata. nie wolno
Nastepnym razem ściągaj format RMVB chodzą takie filmy w sieci i mają max 350 MB jak masz farta to na jednej płycie nawet 3 filmy upchniesz, a ty piratujesz filmy 788 MB (widać ze nie ma kto Cię ukierunkować w tej kwestii).

A teraz powaga:

Użyj funkcji "overburning" lub "nadpalanie" lub "przepalanie". Musisz recznie ustawic
w opcjach tej funkci objętosć tej płyty.

Odpal program, nastepnie PLIK menu OPCJE i zaznaczasz "włacz przepalanie" OVERBURNING, musisz wpisać "z palca" czyli ręcznie objetosć tej płyty ale uwaga
musisz to zrobić nie w MEGABAJTACH tylko w ........ minutach.

To by było na tyle. Skoro płyta ma 800 MB to musi sie udać.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Tanie i dobre to może być tylko wino.
Ostatnio zmieniony przez Don Emilio Pią 13 Paź, 2006 16:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Asia S. 
Użytkownik b. aktywny
Piuma



Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2006
Posty: 2312
Skąd: Wolbrom (Małopolska)

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 16:38   

Chyba to nie jest takie proste.......buuuuuu, bo kodowanie wideo trwa i trwa i trwa. A może jest jakiś inny program oprócz Nero który poradzi sobie z tym problemem?

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez Asia S. Pią 13 Paź, 2006 16:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Don Emilio 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Japan

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Cze 2005
Posty: 136
Skąd: Z kątowni

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 16:41   

Asia S. napisał/a:
Chyba to nie jest takie proste.......buuuuuu, bo kodowanie wideo trwa i trwa i trwa




Kodowanie wideo ??. Tosz to jakiś evenement jest. Gdzie ci to koduje, jak ci koduje i po co ci koduje. Poza tym jaki format (rozszerzenie) ma tej twój film (mniemam że to jakieś przerośniete AVI jest). Nero ma nagrywać a nie kodować.

Opisz to dokładniej.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Tanie i dobre to może być tylko wino.
Ostatnio zmieniony przez Don Emilio Pią 13 Paź, 2006 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Asia S. 
Użytkownik b. aktywny
Piuma



Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2006
Posty: 2312
Skąd: Wolbrom (Małopolska)

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 16:45   

Mam program Nero Express, który "pyta" co chcę nagrać..... wybrałam płytka wideo/zdjęcia i dalej wideoCD.... potem dodaję film który chcę nagrać ... no i teraz koduje (dopiero ma 6%)

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
ATELIER JOANNA Crochet&Knits



 
 
 
Don Emilio 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Japan

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Cze 2005
Posty: 136
Skąd: Z kątowni

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 16:54   

Asia S. napisał/a:
Mam program Nero Express, który "pyta" co chcę nagrać..... wybrałam płytka wideo/zdjęcia i dalej wideoCD.... potem dodaję film który chcę nagrać ... no i teraz koduje (dopiero ma 6%)




Po pierwsze nie NERO EXPRES tylko Nero (expres to jest program mniej zasobny w funkcje i takie profesjonalisty jak my z takich śmiesznych programów nie korzystamy).
Po drugie nigdy nie wybieraj płytki wideo/zdjęcia tylko zawsze DYSK Z DANYMI - CD z danymi (wtedy już ci nic kodować nie bedzie) bo nie ma po co. To tyle. Wyłącz teraz to co robi i rób nową kompilację (znaczy się wszystko od początku).

Pamiętaj wybierając opcję wideo / zdjecia Nero konwertuje ci format (czyli tak jak u ciebie - to kodowanie co opisałaś).

Każdy film jest DANYMI i tak też należy go nagrywać.

Wybieracją wideo CD każesz mu jednoczesnie zmianić format (sensu nie widzę).

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Tanie i dobre to może być tylko wino.
Ostatnio zmieniony przez Don Emilio Pią 13 Paź, 2006 18:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Ula_K 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Canada

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 16 razy
Wiek: 64
Dołączyła: 14 Mar 2006
Posty: 1250
Skąd: London, Szczecin

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 17:58   

Smile)))) dziewczyny wziely sie za sciaganie i wypalanie filmow. Dziewczyny jest tyle filmow w sieci okolo700Mb ze ja nie wiem po co sciagacie takie kobyly. A i mrowka Zet z polskim dubbingiem jest. Ten program co podal specjalista bardzo ladnie dzieli i mozna soebie pociac film jak sie chce

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
pozdrawiam
Ula_K
_____________
Album Picasa

Moj Blog
 
 
 
Don Emilio 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Japan

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Cze 2005
Posty: 136
Skąd: Z kątowni

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 18:05   

Ula_K napisał/a:
Dziewczyny jest tyle filmow w sieci okolo700Mb



Dziewczyny w sieci jest tyle filmów od 200 MB do 350 MB (format RMVB lub x264).
Warto zdobywać takie. Poza tym w nero zawsze nagrywać JAKO DYSK Z DANYMI.

Jak mamy film "kobyłę" z rozmiarem niestandardowym zamiast 700 MB to mamy 780 MB.
Zawsze możemy go przyciąć wywalając na stałe napisy końcowe (jak są dosyć długie to może uda nam się obciąć o te 80 MB, zawsze można się pozbyć "czołówki" filmu). cool cool cool

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Tanie i dobre to może być tylko wino.
Ostatnio zmieniony przez Don Emilio Pią 13 Paź, 2006 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Asia S. 
Użytkownik b. aktywny
Piuma



Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2006
Posty: 2312
Skąd: Wolbrom (Małopolska)

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 18:45   

Oj ja głupia. moja wina moja wina. wystarczyło przyciąć napisy końcowe i film wlazł (wślizgnął się) na płytkę hurrraaa specjalistoooooo dzięki cmok

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
ATELIER JOANNA Crochet&Knits



 
 
 
Don Emilio 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Japan

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Cze 2005
Posty: 136
Skąd: Z kątowni

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 20:21   

Asia S. napisał/a:
wystarczyło przyciąć napisy końcowe i film wlazł (wślizgnął się) na płytkę



Przycinanie przycinaniem, ale czy nagrałaś dane jako dysk z danymi tak jak ci radziłem (CD Z DANYMI) czyli bez konwersji formatu, czy jednak próbowałaś po swojemu.
Ponadto "nadpalanie" czyli overburning ustawia się w opcjach programu NERO, jego klon
czyli Nero express jest mniej bogaty w tak zaawansowane opcje wiec jak próbujesz wepchnąć wiecej danych na płycie niż jest to dopuszczalnie standardowo to najlepiej korzystać z programu NERO. wesoło mi wesoło mi wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Tanie i dobre to może być tylko wino.
 
 
Asia S. 
Użytkownik b. aktywny
Piuma



Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2006
Posty: 2312
Skąd: Wolbrom (Małopolska)

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 20:26   

tak tak zapisałam jako dysk z danymi i zainstalowałam nowego Nero. Sprawdziłam działa ładnie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
ATELIER JOANNA Crochet&Knits



 
 
 
Don Emilio 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Japan

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Cze 2005
Posty: 136
Skąd: Z kątowni

Medale: Brak

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 20:31   

Asia S. napisał/a:
tak tak zapisałam jako dysk z danymi i zainstalowałam nowego Nero. Sprawdziłam działa ładnie



A przyciełaś film, jak tak to o ile i jaką metodą ???

Ile udało ci się wepchnąć danych na tą płytę weszło więcej niż 700 MB ???

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Tanie i dobre to może być tylko wino.
 
 
Asia S. 
Użytkownik b. aktywny
Piuma



Kraj:
Poland

Pomogła: 3 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 15 Wrz 2006
Posty: 2312
Skąd: Wolbrom (Małopolska)

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 13 Paź, 2006 21:38   

Easy Video Splitter to program którego użyłam do przycięcia filmu. Po takiej operacji zostało mi 658 MB, co jak wiesz z powodzeniem wlazło na CD 700MB. Mam nadzieję, że jest jakiś inny program do nagrywania takich dużych plików(powyżej 700MB)

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
ATELIER JOANNA Crochet&Knits



 
 
 
Don Emilio 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Japan

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 05 Cze 2005
Posty: 136
Skąd: Z kątowni

Medale: Brak

Wysłany: Sob 14 Paź, 2006 06:48   

Asia S. napisał/a:
Po takiej operacji zostało mi 658 MB


Szkoda ze nie użyłaś opcji nadpalania "OVERBURNINGU" skoro miałaś płytę 800 MB
to nic nie stało na przeszkodzie z tego skorzystać. kazanie kazanie kazanie
Wtedy byś nie musiała nic przycinać. wściekły

Apropo innych programów do nagrywania płyt, są to na przykład :

CDBurnerXP Pro 3 - program do nagrywania płyt CD i DVD. Umożliwia nagrywanie płyt jednosesyjnych, wielosesyjnych, jest także możliwość wypalania płyt z muzyką audio bezpośrednio z plików .mp3 i .ogg. Z drugiej strony program posiada dodatkowe funkcje umożliwiające zgrywanie z płyt audio muzyki do mp3, wma, ogg czy wav. Obsługa programu jest prosta, z interfejsu korzysta się intuicyjnie. Cdburnerxp Pro 3 wspiera technologię Burn-Proof.


Albo


Easy Burning 1.81 - mały i prosty program do wypalania płyt CD i DVD. Może być uruchamiane w dwóch trybach: z Eksploratora lub jako samodzielna aplikacja. Narzędzie obsługuje większość nagrywarek, pozwala nagrywać płyty jednosesyjne, wielosesyjne oraz służące do bootowania.


i takie jak


Alcohol 120% , VCDEasy , Grab&Burn , FireBurner , CloneCD można te programy wymieniać w nieskończoność.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Tanie i dobre to może być tylko wino.
Ostatnio zmieniony przez Don Emilio Sob 14 Paź, 2006 06:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 29