RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
[frywolitki] kółeczko, łańcuszek i co dalej.....
Autor Wiadomość
woalka 



Zaproszone osoby: 1
Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 12 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 06 Paź 2008
Posty: 677
Skąd: Gdańsk

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 22 Lut, 2010 22:10   

jadwisia napisał/a:
woalka, (...) Ty napewno wiesz,bo jesteś spec w frywolitkowaniu.

jadwisiu,
Dziś dopiero znalazłam tego posta i czym prędzej odpowiadam.
Przede wszystkim spec ze mnie mizerny, bo frywolę dopiero z 1,5 roku z różnym "natężeniem".
skrzacik odpowiedziała Ci już kompleksowo, więc nie będę się wymądrzać.
Tutaj nie udało mi się ostatnio zajrzeć, ale dość wiernie śledzę Twój wątek "ABC..." i mocno trzymam za Ciebie kciuki. Na fotkach widać duże postępy (choć nie wiem dlaczego nie mogę wystawianych przez Ciebie fotek powiększyć - fotosik ich wtedy nie znajduje).
Mam wrażenie, że podstawy już chwyciłaś, teraz pozostaje doskonalenie warsztatu przez ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia... Wtedy z czasem nitki przestają się mylić, a robótka sama się odwraca kiedy przechodzimy z kółeczka na łuczek i z powrotem Smile
Widzę, że zabierasz się za koraliki. Tym bardziej trzymam kciuki - ja sama dojrzałam do tego dopiero po jakimś roku frywolenia. Naprawdę efekty są warte tego wysiłku, więc tym mocniej trzymam za Ciebie kciuki.
Przestałam się mądrzyć w Twoich wątkach, bo faktycznie sama nie mam wielkiej wprawy, ale widzę, że często podpowiadają Ci skrzacik, karmelek, Krzysia... One są naprawdę świetne i pod ich okiem wiele zdziałasz. Sama czuję ogromną wdzięczność do Krzysi za jej cierpliwe porady i fotkowe lekcje kiedy sama stawiałam pierwsze kroki. Ale dzięki temu wiem, że przez net też można nauczyć się frywolitkowania Smile Jedyne, czego nie udało mi się "łyknąć", to prawidłowego trzymania czółenka z nicią, przez co robię bardzo wolno, bo inaczej się nie da. Ale jestem umówiona na lekcje techniki live, choć na pewno złe nawyki trudno będzie przepędzić... Mam nadzieję, że Tobie uda się uniknąć mojego błędu, czego życzę Ci z całego serca.
Powodzenia!

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
woalka

http://za-woalka.blogspot.com
 
 
jagodowo.mi.123 
Milczek



Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączyła: 01 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: ano z wiochy...

Medale: Brak

Wysłany: Śro 03 Mar, 2010 17:25   

Dziewczyny, ja z takim samym problemem jak miała Ania parę postów wcześniej, czyli drugie kółeczko w robótce. Pierwsze mam żółte i zaciągnęłam wg wzoru i na żółtą nitkę zaczęłam robić słupki czarną nitką. No i teraz stoje , bo za chiny nie mogę zrobic kółka taką metodą jak pierwsze. Dajcie mi jakiś namiar na fotki lub filmik ,żebym mogła ruszyc z drugim kółkiem. Wiem ,że ma byc też na żółtej nici tak jak pierwsze, ale cos mi to nie idzie jak próbuję tak jak z pierwszym. Dziękuję z góry!

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Cholerka, zaczynam siwieć...
 
 
 
karmelek 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 52 razy
Dołączyła: 06 Sty 2006
Posty: 2227
Skąd: Małopolska

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Śro 03 Mar, 2010 17:39   

jagodowo.mi.123 poczytaj wątek założony przez jadwisię:
http://maranta.livenet.pl...der=asc&start=0

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
moja stronka:
http://www.karmelek.info
 
 
jagodowo.mi.123 
Milczek



Kraj:
Poland

Wiek: 49
Dołączyła: 01 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: ano z wiochy...

Medale: Brak

Wysłany: Czw 04 Mar, 2010 10:09   

Dziękuję Ci Karmelku, właśnie tego było mi trzeba! Przez to słabe łącze z net-a szukałabym tego z tydzień! I teraz już wiem , co było źle! Flipnięć nie było wogóle, a to dlatego, że wcześniej uczyłam się metodą na igłę, a tam robi się bez tego i inaczej zamyka kółka. A to jest całkiem ina metoda i już wieczorem parę słupków udało mi się flipnąć! teraz trochę wprawy i czasu i coś z tego wyjdzie! Dzięki jeszcze raz! Hej ho,hej ho, flipnęło by się co...

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Cholerka, zaczynam siwieć...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15