RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Crackle Sottile ze Stamperii
Autor Wiadomość
lena77 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 206
Skąd: Bukowno

Medale: Brak

Wysłany: Czw 02 Kwi, 2009 19:37   Crackle Sottile ze Stamperii

Witam serdecznie!!

Mam pytanie techniczne.
Ostatnio zakupiłam sobie kraka Sottile ze Stamperii. Widziałam, że daje super efekt - długie i niezbyt głębokie spękanie. Wiem też, że trzeba go ostrożnie stosowaś. Step 2 nakładać na całkowicie wysuszoną warstwę Stepu 1.
Ale mam pytanie, bo koleżanka zepsuła sobie pracę poprzez wtarcie porporiny. Wyszły jej takie "zasmużenia", czyli smugi porporiny w niektórych miejscach.

Czy to wina niedosuszenia Stepu 2?

Czy może nie dociagnięcia w tym fragmencie Stepu 2 i porporina połączyła się ze Stepem 1?

Jak długo odczekać, aby Step 2 dobrze wysechł?

Czy któraś z Koleżanek miała do czynienia z tym preparatem i mogłaby się podzielić doświadczeniem?

Pozdrawiam serdecznie bye

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
uska3 
Użytkownik średnioaktywny
Ula



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 12 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 233
Skąd: Myszków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 03 Kwi, 2009 06:47   

Z krakiem Sottile nie miałam do czynienia ( raczkuje dopiero w decu ) ale z porporiną ( tą w paście ) miałam do czynienia wściekły na kraku Medium też porobiły mi się smugi-pomimo że czekałam na wtarcie dwa dni . Potem zakupiłam porporinę w proszku i bardzo ładnie się wciera, bez smug hopla
Mogę również dla sprawdzenia doradzić zakup - o wiele tańszych brokatowych cieni do powiek ( taki bardzo miałki proszek) , naprawdę pięknie wychodzi i nie robi smug cool - oczywiście jesli powierzchnia nie jest klejąca
to właśnie spękania wypełnione cieniem

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam serdecznie Smile
Ostatnio zmieniony przez uska3 Pią 03 Kwi, 2009 06:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beacia-24 
króliczek



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 8 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 30 Lis 2007
Posty: 4293
Skąd: Częstochowa

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 10:04   

uska3, świetnie Ci to jajeczko wyszło - ja też troszkę w decu robię, ale to taaakie raczkowanie. Efekt mnie powalił. radocha radocha radocha

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam Beacia
mój blog

tu znajdziecie moje małe co nieco Smile http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=5496
 
 
 
maranta 



Kraj:
Poland

Pomogła: 68 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 01 Cze 2005
Posty: 5985
Skąd: Gdynia

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 10:18   

Bardzo często używałam Sottila.
Stwierdziłam, że najlepiej wychodzi gdy step 1 jest lekko podsuszony, ale nie całkiem suchy, step 2 musi bardzo dokładnie pokrywać step 1 i musi być całkowicie suchy przed wtarciem porporiny.
Jeśli step 2 w którymś miejscu nie pokrywa stepu1, to w tym miejscu powstaną smugi z porporiny, jeśli są niewielkie można lekko wigotnym wacikiem próbować zetrzeć smugi porporinowe.
Przecierasz, bierzesz czysty wacik zwilżasz wodą, podcierasz kolejny raz delikatnie, bierzesz kolejny wacik.. i tak aż do skutku, chodzi o to, żeby nie trzeć mocno, tylko delikatnie i zawsze czystym wacikiem.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam, Anna
http://maranciaki.pl
Galeria prac:
http://maranciaki.pl/galeria.htm
Blog: http://maranta.blox.pl
 
 
 
lena77 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 206
Skąd: Bukowno

Medale: Brak

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 11:39   

Dziewczyny!!!
Dziękuję za wszelkie rady i sugestie! Z pewnością skorzystam. Warto posłuchać osób od siebie bardziej doświadczonych, by uniknąć błędów w swoich działaniach artystycznych.


uska3!!
Piękne jajko! Gratuluję fantastycznyc!h dokonań decoupage'owych!

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
lena77 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 206
Skąd: Bukowno

Medale: Brak

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 11:50   

maranta napisał/a:
Bardzo często używałam Sottila.
Stwierdziłam, że najlepiej wychodzi gdy step 1 jest lekko podsuszony, ale nie całkiem suchy, step 2 musi bardzo dokładnie pokrywać step 1 i musi być całkowicie suchy przed wtarciem porporiny.

maranto!!!
Napisz mi proszę, jaki efekt uzyskiwałaś w ten sposób. Czy pęknięcia były np. szersze lub miały inny kształt od tych uzyskiwanych po całkowitym dosuszeniu Stepu1? Ile czekałaś po nałożeniu Stepu 2?
Wybacz moją ciekawość, ale w sklepie otrzymałam informację, że Step 2 należy nakładać na całkowicie wysuszoną warstwę Stepu 1.

maranta napisał/a:
Bardzo często używałam Sottila.
Jeśli step 2 w którymś miejscu nie pokrywa stepu1, to w tym miejscu powstaną smugi z porporiny, jeśli są niewielkie można lekko wigotnym wacikiem próbować zetrzeć smugi porporinowe.
Przecierasz, bierzesz czysty wacik zwilżasz wodą, podcierasz kolejny raz delikatnie, bierzesz kolejny wacik.. i tak aż do skutku, chodzi o to, żeby nie trzeć mocno, tylko delikatnie i zawsze czystym wacikiem.

Tak myślałam, że właśnie niedomalowanie stepu 2 było powodem tych smug u koleżanki.
Dzięki za podrzucenie sposobu na poradzenie sobie z tymi smugami. Przekażę jej, żeby spróbowała. Może jeszcze uda się uratować strusie jajko.
A czy po tych zabiegach stosowałaś na tą wytartą powierzchnię jakiś lakier wykańczający? Czy nic się nie działo? I jeśli byś mogła zdradzić, to napisz proszę czym pokrywałaś gotową pracę z wykorzystaniem kraka Sottile? Będę Ci bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie!

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
lena77 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 206
Skąd: Bukowno

Medale: Brak

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 11:54   

uska3 napisał/a:
Z krakiem Sottile nie miałam do czynienia ( raczkuje dopiero w decu ) ale z porporiną ( tą w paście ) miałam do czynienia wściekły na kraku Medium też porobiły mi się smugi-pomimo że czekałam na wtarcie dwa dni . Potem zakupiłam porporinę w proszku i bardzo ładnie się wciera, bez smug hopla
Mogę również dla sprawdzenia doradzić zakup - o wiele tańszych brokatowych cieni do powiek ( taki bardzo miałki proszek) , naprawdę pięknie wychodzi i nie robi smug cool - oczywiście jesli powierzchnia nie jest klejąca
to właśnie spękania wypełnione cieniem [url=http://images48.foto...4cm.jpg]Obrazek[/URL]


uska3!!
Czy nic Ci się potem z tymi cieniami nie działo? Nie utleniały się lub nie przebarwiały? Słyszałam już o tym, że niektórzy stosują właśnie cienie do powiek, ale nie wiem, co może się stać po jakimś czasie z taką pracą z wykorzystaniem cieni.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
maranta 



Kraj:
Poland

Pomogła: 68 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 01 Cze 2005
Posty: 5985
Skąd: Gdynia

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Nie 05 Kwi, 2009 13:46   

lena77 napisał/a:
Napisz mi proszę, jaki efekt uzyskiwałaś w ten sposób. Czy pęknięcia były np. szersze lub miały inny kształt od tych uzyskiwanych po całkowitym dosuszeniu Stepu1? Ile czekałaś po nałożeniu Stepu 2?
Wybacz moją ciekawość, ale w sklepie otrzymałam informację, że Step 2 należy nakładać na całkowicie wysuszoną warstwę Stepu 1.


Generalnie z nałożeniem step 2 w sottilu czekałam prawie do wyschnięcia step 1, jednak zdarzały sie sytuacje, że step 2 kładłam na bardziej mokry lub całkiem suchy step 1.
Grubość pęknięć zależała jednak bardziej od grubości nałożenia kraka a nie tyle od jego suchosci- im grubiej, tym pęknięcia szersze i głębsze. Niekiedy udawało się uzyskać sottilem pęknięcia takie jak z Medium.
Za to zauważyłam, że im mniej podsuszony step1 tym gęściejsza i drobniejsza siatka spękań. Jeśli za bardzo mokry, to ze spękań może się zrobić wręcz sieczka co wygląda okropnie.

W Medium step 1 może być o wiele bardziej wilgotny niż w sottilu i generalnie Medium Stemperii prawie zawsze się udaje, jest o wiele mniej chimeryczne niż Sottile, poza tym na efekt nie trzeba długo czekać Wink

Na Sottila trzeba coś położyć, najbezpieczniej gdy jest to lakier poliuretanowy np. Domalux. Na Medium można coś położyć, ale można też sobie darować Wink

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam, Anna
http://maranciaki.pl
Galeria prac:
http://maranciaki.pl/galeria.htm
Blog: http://maranta.blox.pl
 
 
 
uska3 
Użytkownik średnioaktywny
Ula



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 12 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 233
Skąd: Myszków

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 07 Kwi, 2009 11:26   

Lena77 cmoknięcie jak wtarłam cień to cieniutko popsikałam lakierem bezbarwnym do decu w spray i nic się z nim nie dzieje i ładnie wygląda Smile


Wróciłam, by podziękowac za punkcik cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Pozdrawiam serdecznie Smile
Ostatnio zmieniony przez uska3 Wto 07 Kwi, 2009 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lena77 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 206
Skąd: Bukowno

Medale: Brak

Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009 19:28   

uska3 Exclamation

Ależ Twój punkcik jest całkowicie zasłużony. Nie ma za co dziękować.
Można powiedzieć, że ten punkt dla Ciebie jest takim właśnie podziękowaniem z mojej strony za cenną radę. Smile

Przepraszam, że dopiero teraz reaguję na Twojego posta, ale jakoś mi on umknął, a ja dawno nie zaglądałam na to subforum.

Jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam, lena77

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
lena77 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 206
Skąd: Bukowno

Medale: Brak

Wysłany: Śro 23 Gru, 2009 01:33   

maranta napisał/a:

Za to zauważyłam, że im mniej podsuszony step1 tym gęściejsza i drobniejsza siatka spękań. Jeśli za bardzo mokry, to ze spękań może się zrobić wręcz sieczka co wygląda okropnie.


maranto Exclamation

Chciałam jeszcze dopytać o tego Sotille. Właśnie mam taki problem, że popękało mi w drobną siatkę.
Ale nie wiem, od czego. Czy to możliwe, że za wcześnie zabrałam się za lakierowanie Question Wszystko wyszło mi tak jak chciałam, byłam super zadowolona, po 24 godzinach wtarłam porporinę i efekt był super. Potem zacząłam lakierować i w międzyczasie zaczęły się pojawiać małe spęki. Czy lakierowanie miało tu jakieś znaczenie, czy poprostu krak nie był zbyt dobrze wysuszony Question
Ogólnie praca nie wygląda źle, bo w te większe oczka zdążyłam powcierać porporinę, zaś te mniejsze spęki tworzą taką delikatną bezbarwną siateczkę. Ale bardzo mnie to dręczy, czy nie pospieszyłam się z lakierowaniem Question

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
nula 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 179 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 8330
Skąd: Poznań

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 09:43   medium

chyba odświeżę wątek. wesoło mi
Nie bardzo wiedziałam gdzie się odezwać - bo tych "technicznych" tematów nie mamy za wiele, ale wyszło mi, że chyba jednak tutaj - chociaż moje pytanie dotyczy medium a nie sottila hmm
W końcu odważyłam się spróbować ....
W zasadzie coś mi wyszło - nie powiem - ale mam parę pytań do bardziej doświadczonych w tej kwestii
Pierwsze podejście - obrazek

Nałożyłam step 1 - poczekałam aż wyschnie - tzn. aż nie będzie białych smug i nie będzie się kleił - dałam step 2
Zaczęło pękać - nawet fajnie
Jak już wydawało mi się suche (tzn. nie kleiło mi się do paluchów) wypełniłam spękania cieniem do powiek (na razie nic innego nie posiadam)
i chyba dobrze zrobiłam, bo okazało się , że to cholerstwo pęka dalej !!!!
zobaczcie same

ponieważ może nie widać tego dokładnie - zaznaczyłam te spęki, które są wypełnione - reszta pojawiła się później


można nad tym jakoś zapanować ??????

Pomijam już fakt, że podobno miała wyjść gładka, błyszcząca powierzchnia (chyba Maranta pisała, że nawet nie trzeba już tego zabezpieczać lakierem ? )
Mi gładka nie wyszła - nawet w jednym miejscu zrobiły się takie jakby łuski - jakby krak odstawał na krawędzi spękań.
na szczęście dało się to ładnie zeszlifować.
Potem psiknęłam dwie warstwy werniksu końcowego maimerii (SKŁAD: 16% żywic ketonowych, 59% destylatów ropy, gaz nośny, filtr UV.) Uznałam, że skoro to nie jest na bazie wody to może być - dobrze uznałam ?????
a potem normalnie kilka warstw lakieru akrylowego.

drugie podejście - kubeczek

wyczytałam, że, żeby spękania były większe trzeba dać dwie warstwy stepu 1
no to dałam...ale wcale większe nie wyszły hmm
nawet wydaje mi się, że drobniejsze niż na obrazku
coś zrobiłam źle ?
ta pierwsza warstwa stepu 1 ma być zupełnie sucha ? czy tylko podsuszona ?
spękania wypełniałam tylko między motywami - a na jednej różyczce zrobiło mi się coś takiego - po psiknięciu werniksem zabarwiły mi się spękania !!! (które nie były wypełnione cieniami)

no i znowu pojawiły się te drobniutkie pęknięcia !!!

czy ja coś robię źle, czy ten crack tak ma ????

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje albumy
http://www.fmix.pl/albumy/61803
 
 
aga kuśmierz
Użytkownik małomówny


Kraj:
Poland

Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 55

Medale: Brak

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 16:28   

uczyli mnie,że pierwszą warstwę kryjemy jak jest lekko 'lepiaca; po ok.pół godzinie i crak twardnieje kilka dni,więc zawsze się wstrzymuję z wypełnianiem spękań,szczególnie jeśli na dworze jest wilgotno,czasami zdarza się ,że rzeczywiście się łuszczy ale wydaje mi się,że zdarza się to wtedy kiedy jest już dosyć stary:(

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
...ten się śmieje ostatni,kto później kojarzy...
Teraz jestem tu:
http://ja-gnieszka.blogspot.com/
 
 
nula 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 179 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 8330
Skąd: Poznań

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 16:40   

aga kuśmierz napisał/a:
crak twardnieje kilka dni,więc zawsze się wstrzymuję z wypełnianiem

no ja też tak wyczytałam i miałam zamiar poczekać aż wyschnie i stwardnieje zupełnie wesoło mi
ale niecierpliwość mnie pchała do działania hahahihi i jak stwierdziłam, że już się nie klei to wypełniłam te spękania , które już były cieniami.
W efekcie okazało się, że dobrze zrobiłam, bo jak widać popękało na zupełną sieczkę !!!
Chodzi mi o to, czy idzie ten proces pękania jakoś powstrzymać jak już nas efekt zadowala ?
wiem, że crak nie lubi zimna (w cieple pęka lepiej, tak ?)
więc już nawet zastanawiałam się czy w momencie, kiedy spękania są takie jak chciałam nie wstawić tego do lodówki - może wtedy przestanie pękać dalej ? rotfl

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje albumy
http://www.fmix.pl/albumy/61803
 
 
alutka171 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 42 razy
Wiek: 66
Dołączyła: 28 Lis 2005
Posty: 1357
Skąd: =REDA=

Medale: 2 (Więcej...)

Wysłany: Sob 19 Cze, 2010 21:56   

Chyba jest na to sposób. Trzeba po wypełnieniu spęków zmyć pod bieżącą letnia wodą step2 . Robimy to aż do momentu gdy praca przestaje być śliska w dotyku, a potem lakierujemy Smile

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Gość Pozdrawiam serdecznie
================
moje albumy
http://picasaweb.google.pl/alutka171
frywolne schematy
https://picasaweb.google.com/105517431567682309755/SCHEMATY?authkey=Gv1sRgCL_t65fuoM_6Cg#
Ostatnio zmieniony przez alutka171 Sob 19 Cze, 2010 21:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lena77 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 206
Skąd: Bukowno

Medale: Brak

Wysłany: Nie 20 Cze, 2010 09:06   

nula!

Nie jestem wprawdzie profesjonalistką w tym temacie, ale miałam trochę do czynienia z krakiem Medium Stamperii.

Aby uzyskać większe spęki to ja daję od razu grubą warstwę Step 1 (ale bez przesady) i nakładam Step 2, gdy w pierwszym Stepie widać jeszcze delikatne białe smugi. Spęki potrafią wyjść naprawdę grube.

Nigdy nie słyszałam o tym, żeby nakładać dwie warstwy Stepu 1 w przypadku kraka Medium. Tak postępuję, ale z krakiem Sottille, gdy chcę mieć grubsze spęki. Z Medium nigdy tak nie robiłam.

Zawsze wychodzi mi po wyschnięciu szklista powierzchnia. Nie zawsze jest idealnie gładka. Dlatego jak Step 2 wyschnie to wcieram porporinę. I lakieruję lakierem poliuretanowym. ABSOLUTNIE NIE WODNYM!!!! Jak są duże nierówności to daję nawet wtedy kilka warstw lakieru poliuretanowego. Potem papierem ściernym pozbywam się nierówności i lakieruję na gotowo, czasem też lakierem wodnym. Jeśli mam pewność, że nie zdarłam warstwy lakieru poiluratanowego.
Z tym szlifowaniem to też trzeba delikatnie, żeby nie naruszyć warstwy kraka, bo potem jest kłopot.

Oczywiście zdarza mi się, że spęki się pojawiają po wtarciu porporiny. Ale kilkakrotne lakierowanie i szlifowanie pozwala mi je wyeliminować.

Absolutnie nie wolno zmywać Stepu 2 pod wodą!!!!!!! Tak się robi z karkiem Sottile. W przypadku kraka Medium z tego, co wiem to kontakt z wodą może doprowadzić do krystalizacji całej pokrytej krakiem powierzchni. Ale na żywo nigdy tego nie widziałam, bo nigdy Stepu 2 nie zmywałam wodą, idąc za radami wyczytanymi w necie i na różnych forach internetowych.

Zdarzyło mi się też, że Medium się łuszczyło, ale podobnie jak tu wspominała już Koleżanka to wynikało chyba ze starości preparatu. Przynajmniej takie miałam wrażenie.

Wieczorkiem wkleję Ci zdjęcia moich prób z Medium.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez lena77 Nie 20 Cze, 2010 09:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
nula 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 179 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 8330
Skąd: Poznań

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Nie 20 Cze, 2010 10:12   

alutka171, lena77, dziękuję Wam bardzo za zainteresowanie love
lena77 napisał/a:

Nigdy nie słyszałam o tym, żeby nakładać dwie warstwy Stepu 1 w przypadku kraka Medium. Tak postępuję, ale z krakiem Sottille, gdy chcę mieć grubsze spęki. Z Medium nigdy tak nie robiłam.

lena - zanim się za tego kraka zabrałam przeczytałam wszystko na temat dwuskładnikowców na różnych forach - i jak zwykle u mnie - im więcej próbuję się dowiedzieć tym mniej wiem hahahihi faktycznie - to o dwóch warstwach stepu 1 dotyczyło zapewne sottila.
lena77 napisał/a:
Zdarzyło mi się też, że Medium się łuszczyło, ale podobnie jak tu wspominała już Koleżanka to wynikało chyba ze starości preparatu. Przynajmniej takie miałam wrażenie.

tutaj możecie mieć rację - o tym nie pomyślałam, ten krak leży już u mnie ponad rok, a nie wiadomo jak długo leżał w sklepie - możliwe, że jest już po prostu stary (tyle czasu się mobilizowałam, żeby go wypróbować rotfl )

A co zmywania stepu 2 - wiem, że przy medium się nie zmywa stepu 2
Ale rozumiem, że przy żadnym kraku nie jest to wymagana konieczność - można zmywać albo i nie - zmywanie stepu 2 ma po prostu umożliwić od razu lakierowanie akrylem (chodzi o to, żeby nie trzeba było używać poli )
dobrze to rozumiem ????? nie wiem

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje albumy
http://www.fmix.pl/albumy/61803
 
 
lena77 
Użytkownik średnioaktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 31 Sty 2007
Posty: 206
Skąd: Bukowno

Medale: Brak

Wysłany: Wto 22 Cze, 2010 09:07   

nula napisał/a:
alutka171, lena77, dziękuję Wam bardzo za zainteresowanie love

nula!
Nie ma sprawy! Po to tu jesteśmy!

nula napisał/a:

A co zmywania stepu 2 - wiem, że przy medium się nie zmywa stepu 2
Ale rozumiem, że przy żadnym kraku nie jest to wymagana konieczność - można zmywać albo i nie - zmywanie stepu 2 ma po prostu umożliwić od razu lakierowanie akrylem (chodzi o to, żeby nie trzeba było używać poli )
dobrze to rozumiem ????? nie wiem

Ja zmywam Step 2 Sottile'a, gdy nie chcę, żeby pojawiały się kolejne spęki. Oczywiście, jak już wypełnię spękania porporiną. Zimną wodą delikatnie zmywam całą powierzchnię, uważając, żeby nie zatrzeć nitek z porporiną.


A tu obiecane moje spęki zrobione Medium:
(środkowa część obrazka - ta z aniołkiem, ma wielkość 10x15cm)









+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
nula 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 179 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 03 Lut 2007
Posty: 8330
Skąd: Poznań

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Czw 24 Cze, 2010 11:00   

lena77, przepraszam, że dopiero dzisiaj się tu odzywam - ale zakręcona jestem strasznie - milion rzeczy załatwiam na raz i nie na wszystko starcza mi czasu !
Piękne te Twoje spękania !!!!! brawo brawo brawo
Takie szerokie rowki Ci wyszły - ja tez tak chcę !
i nie wiem jak to zrobiłaś ale zostały Ci tylko duże oka - nie ma w środku pajęczynki malutkich pęknięć - tak jak u mnie

lena77 napisał/a:
Aby uzyskać większe spęki to ja daję od razu grubą warstwę Step 1 (ale bez przesady) i nakładam Step 2, gdy w pierwszym Stepie widać jeszcze delikatne białe smugi. Spęki potrafią wyjść naprawdę grube.


następnym razem spróbuję zrobić tak jak napisałaś wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Moje albumy
http://www.fmix.pl/albumy/61803
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 30