RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: ciapara
Śro 09 Lis, 2011 19:16
Maszyna Janome 2041S
Autor Wiadomość
bean 
Gaduła ;)
Beata



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 76 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 5131
Skąd: Poznań

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009 11:48   Maszyna Janome 2041S

Dziewczyny, jak byłam nastolatką trochę szyłam i chciałabym teraz kupić maszynę, taką dla początkujących. Widziałam w necie w promocji Janome 2041S http://www.eti.com.pl/?q=item&id=428. Co o niej myślicie?

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
BLOG

schematy z których korzystałam
pinterest
 
 
rene 
Użytkownik aktywny
mgiełka


Kraj:
Poland

Wiek: 46
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 304
Skąd: Radom

Medale: Brak

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009 15:06   

Ja już trochę szyje a zaczeło się od mojej prababci i maszyny miały typu Singier ciężkie metalowe, moja mama Łucznik dostałam też na 18 urodziny Łucznika Radomskiego a teraz kupiłam sobie znów Singiera maszyno hafciarke- ale droga.
Ta maszyna ma ( co podałaś linka) podstawowe ściegi, z których najcześciej się korzysta ( ścieg overlokowe- żeby było mniej wiecej jak w kupionych materiałach obrzucone brzegi to trzeba dokupić specjalną stopkę overlokową około 100 zł)
Co ważne że ma:
automatyczne obszywanie dziurek
zatrzaskowe mocowanie stopek – SYSTEM MATIC - nie męczymy się uzywając wkrętaka który zawsze się gdzieś zapodzieje;
zdejmowamy stół -wolne ramię- łatwe szycie na okrągło (nogawka, rękaw)- to jest najlepsza wygoda.
Tej firmy nie miałam maszyny, ale w szkole uczyliśmy się szyć właśnie na takich i były bezawaryjne ( a uzytkowników różnego pokroju było trochę)

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez rene Wto 27 Sty, 2009 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
bean 
Gaduła ;)
Beata



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 76 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 5131
Skąd: Poznań

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009 17:30   

rene, dziękuję za szybką odpowiedź cmoknięcie Ja właśnie szukam czegoś taniego, ale też w miarę praktycznego i niezawodnego.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
BLOG

schematy z których korzystałam
pinterest
 
 
Gwozdek 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Wiek: 61
Dołączyła: 18 Lip 2008
Posty: 487
Skąd: Gilowice k/Pszczyny

Medale: Brak

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009 18:09   

bean, od kilku lat szyję na maszynie HUSQVARNA SCANDINAVIA 100 i jestem z niej zadowolona. Jest to już któraś z kolei maszyna , ale chyba najlepsza.Szyję z różnej grubości materiałów i nie ma kłopotów . Oczywiście jak każda maszyna wymaga konserwacji i czyszczenia, ale poza tym nie sprawia żadnego kłopotu.
Zalety:
* Obszywanie dziurek na wymiar guzika, łatwe do wykonania bez konieczności obracania materiału. Obie kolumny dziurki szyte są w tym samym kierunku, ze wzmocnieniem prawej kolumny dziurki

* 22 pozycje igły – doskonale do stebnowania i pikowania

* Wolne ramie do szycia powierzchni zamkniętych

* zdejmowany pojemnik do przechowywania akcesoriów

* profesjonalny chwytacz rotacyjny, zapobiegający plątaniu nici



* wygodny sposób zakładania dolnej szpulki, strzałki wskazują kierunek prowadzenia nitki

* elektroniczny rozrusznik – pełna siła wkłucia igły niezależnie od prędkości szycia

* regulacja docisku stopki pozwala da szycie wszystkich rodzajów materiałów

* trzy noże obcinające nitkę, umieszczone w obudowie maszyny

* wszystkie funkcje regulacyjne dostępne w zasięgu reki

* regulowana szerokość i długość ściegów pozwala na korzystanie z pięknych ściegów satynowych i dekoracyjnych. Jest tyle maszyn w internecie do wyboru,że napewno znajdziesz tą która Tobie będzie odpowidać. Serdecznie pozdrawiam cmok

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Renia Gwóźdź
 
 
 
bean 
Gaduła ;)
Beata



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Autor tematu
Pomogła: 76 razy
Wiek: 56
Dołączyła: 29 Lut 2008
Posty: 5131
Skąd: Poznań

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 27 Sty, 2009 21:35   

Gwozdek, dziękuję cmoknięcie

Całe popołudnie siedziałam w internecie i natknęłam się na forum o maszynach do szycia.

Wklejam link, może przyda się wszystkim poszukującym, ale niezdecydowanym http://forum.muratordom.p...jaka,t92706.htm

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
BLOG

schematy z których korzystałam
pinterest
 
 
amsta1 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 3 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 11 Mar 2007
Posty: 445

Medale: Brak

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 07:14   

bean, i jaką maszynę kupiłaś? Ja też szukam, czytam fora różniaste ale dalej nie wiem. Szukam taniej maszyny dla początkującej. Nigdy nie szyłam, więc ma mi służyć raczej do skracania, prostych przeróbek, z czasem może do uszycia prostej spódnicy.

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez amsta1 Czw 16 Lip, 2009 07:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Paddington
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 24 razy
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 2067
Skąd: Poznań

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 16 Lip, 2009 11:23   

ja o maszynach powiem tylko jedno- UWAŻAJCIE gdzie kupujecie. Wszelkiego rodzaju sklepy jak mega avans robią ogromne problemy jak coś okazuje się nie tak. Mój przykład- kupiłam maszynę, w domu sprawdzałam i okazało się, że funkcje (obszywania dziurek i szycia do tyłu) nie działają. Reklamacji nie chcieli przyjąć bo powiedzieli, że " urządzenie jest rozpakowane i było użyte" ... SKANDAL! Sprawa skończyła się dobrze, ale musiałam postraszyć kierownika działu obsługi wizytą reporterów z kamerami...

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
"Please look
after this BEAR
Thank You"

http://www.lookafterbear.blogspot.com/

DARKEST PERU TO LONDON
 
 
izetta 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 12 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 28 Cze 2011
Posty: 1615
Skąd: Mosina

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 28 Paź, 2011 13:43   

Ja kupiłam wczoraj Janome 1012. Też jestem z niej zadowolona. Kupiłam na Chwiałkowskiego w Poznaniu. Pani sprzedająca zna się na rzeczy, więc jak jeszcze nie kupiłas to idź tam, bo niedługo przenoszą się na os Piastowskie (chyba, że cos pokręciłam z nazwa, ale w stronę Rataj Razz )ona ci na serio dobrze doradzi no i zobaczysz co sama potrafi wyczarować, bo w sklepie są same jej dzieła pouwieszane Smile

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://izetta-nawariackichpapierach.blogspot.com/
http://maranciaki.pl/foru...der=asc&start=0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 20