RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: maranta
Czw 11 Gru, 2008 17:21
CO TERAZ CZYTASZ??
Autor Wiadomość
mama72
Użytkownik średnioaktywny
mama72


Kraj:
Poland

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 282
Skąd: warszawa

Medale: Brak

Wysłany: Nie 19 Lip, 2015 18:46   Hanna Bakuła "Idiotka wraca"

Jest to kontynuacja powieści "Idiotka. Miłość w Nowym Jorku". Lepiej mi się słucha autorki niż czyta. W moim odczuciu książka najeżona skumulowanymi określeniami w zdaniu wielokrotnie złożonym. Dosadnie językowo i bez czarowania.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
apetyt na dzierganie mam, mniam.
Człowiek Renesansu Smile
mama72.flog.pl
Ostatnio zmieniony przez mama72 Nie 19 Lip, 2015 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mama72
Użytkownik średnioaktywny
mama72


Kraj:
Poland

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 282
Skąd: warszawa

Medale: Brak

Wysłany: Nie 19 Lip, 2015 18:49   JAYE WELLS -Błekitnokrwista wampirzyca

Piąty tom, obecnie ostatni. Wydaje się, że wszystko już zostało wyjaśnione. Opisu nie powtarzam, a treści nie streszczam, pozostawiam frajdę czytelnikom.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
apetyt na dzierganie mam, mniam.
Człowiek Renesansu Smile
mama72.flog.pl
Ostatnio zmieniony przez mama72 Nie 19 Lip, 2015 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mama72
Użytkownik średnioaktywny
mama72


Kraj:
Poland

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 282
Skąd: warszawa

Medale: Brak

Wysłany: Nie 19 Lip, 2015 18:59   Rick RIordan - Kroniki Rodu Kane

Kroniki zawierają trzy części:
Czerwona Piramida,
Ognisty Tron,
Cień węża
utrzymane w zamyśle Książek o Percy Jacksonie. Tym razem mamy rodzeństwo magów tyle, że bogowie są egipscy. Cały świat może być pochłonięty przez boga Apopisa i jak można się domyśleć bohaterowie po wielu przygodach ratują całą ludzkość.
Nie jestem jedynym rodzicem czytającym pozycje dla grupy wiekowej 11-13 lat.

I tak spędzam miło podróż w drodze do/z pracy

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
apetyt na dzierganie mam, mniam.
Człowiek Renesansu Smile
mama72.flog.pl
 
 
mama72
Użytkownik średnioaktywny
mama72


Kraj:
Poland

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 282
Skąd: warszawa

Medale: Brak

Wysłany: Nie 19 Lip, 2015 19:24   Rick Riordan - Olimpijscy Herosi

Tutaj mamy kilka części tworzących całość:

"Zagubiony heros"

"Syn Neptuna"

"Znak Ateny"

"Dom Hadesa"

"Krew Olimpu"

Percy Jackson, Anabeth, Nico również pojawiają się w tych częściach ale są raczej dodatkiem do zespołu aniżeli jego liderami.
W tej serii mają połączyć się w walce wszystkie dzieci bogów Grecji i Rzymu. Bogowie cierpią na "schizofrenię" a wynika to z ..............
Pomysłowa forma przekazywania dzieciom minimum wiedzy mitologicznej.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
apetyt na dzierganie mam, mniam.
Człowiek Renesansu Smile
mama72.flog.pl
 
 
mama72
Użytkownik średnioaktywny
mama72


Kraj:
Poland

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 282
Skąd: warszawa

Medale: Brak

Wysłany: Wto 21 Lip, 2015 17:30   Rick Riordan Pamiętniki Półbogów

Kilka opowieści stanowiących uzupełnienie poprzednich części. Punktem zaczepienia stały się niedpowiedzianie lub jedynie nadmienione epizody. I mamy tutaj historię bunkra nr 9 i budowanie Argo 2, mamy okoliczności poznania się Anabeth, Nico i Thalii a także opowieść o odnalezieniu egidy, którą posługuje się Thalia.

W wakcje miam szwung do czytania.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
apetyt na dzierganie mam, mniam.
Człowiek Renesansu Smile
mama72.flog.pl
Ostatnio zmieniony przez mama72 Wto 21 Lip, 2015 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ania_b 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 117 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 1381
Skąd: Gdańsk

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: Wto 21 Lip, 2015 17:55   

Stephen King "Pan Mercedes"

Mimo iż King, to nie thriller (których nie czytam, bo mnie przerażają i się normalnie boję), tylko powieść detektywistyczna. Dopiero zaczynam, na razie idzie dobrze. Grubaśna jest, zobaczymy, czy utrzyma napięcie.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
mama72
Użytkownik średnioaktywny
mama72


Kraj:
Poland

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 282
Skąd: warszawa

Medale: Brak

Wysłany: Śro 22 Lip, 2015 21:46   Eben Alexander - DOWÓD

Książka na dwa wieczory.
Na okładce książki czytamy " Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci odkrył niebo".

Moje streszczenie brzmi: Analityczny i sceptyczny neurochirurg nieoczekiwanie zapada na zapalenie opon mózgowych wywołane pałeczką okrężnicy. Wyłącza się Jego świadomość. Praktycznie przez 6 dni aparatura sztucznie podtrzymuje Jego funkcje życiowe. Niekorzystne rokowania. Zerowy kontkat z otoczeniem za to uwolniony od tożsamości, przekracza świadomie granicę świata materialnego. Poznaje pośmiertny wymiar.
W tzw. międzyczasie poznajemy pobieżnie jego dotychczasowe życie: kryzys wiary, temat tożsamości, adopcji, ideałów, alkoholizmu, poszukiwania Boga.
Czasem występują opisy jak z podręczników medycznych w innym miejscu, jak z książki o religiach.

Inna książka o zaświatach.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
apetyt na dzierganie mam, mniam.
Człowiek Renesansu Smile
mama72.flog.pl
Ostatnio zmieniony przez mama72 Śro 22 Lip, 2015 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 28 Lip, 2015 16:31   

Pora chyba nadrobić zaległości w recenzjach, bo na liczniku sporo następnych książek. Co by nie było, że się kulturalnie nie rozwijam Wink Staram się dzielić czas między robótki, spacery i czytanie, ale doba jakoś za krótka... wesoło mi

Jeffrey M. Smith "Nasiona kłamstwa".
Kolejny "thriller żywnościowy" Wink Opowiada o tym, w jaki sposób zostały wprowadzone na rynki światowe produkty GMO. Korupcja, wielkie pieniądze, władza. A kto na tym najbardziej cierpi? My. Lektura zmusza do myślenia o własnym zdrowiu. Przy okazji polecam film dokumentalny "Gorzkie nasiona Monsanto" (do znalezienia na YT)


Cindy Woodsmall "Kiedy serce płacze" i "Gdy nadchodzi świt".
Dwie pierwsze części trylogii o życiu Hannah Lapp, młodziutkiej amiszki. Własnie się zaręczyła z chłopakiem swoich marzeń. W drodze do domu jednak stało się coś, co wywróciło jej życie do góry nogami. Nie tylko zresztą jej życie, ale również całej rodziny i osady, w której mieszka.
Wspaniała książka obyczajowa o kulturze amiszów. W co wierzą, czym się kierują przy podejmowaniu decyzji, jak wyglądają ich kontakty ze światem zewnętrznym, jak zawierane są małżeństwa i wiele, wiele innych bardzo ciekawych rzeczy.
W drodze do Anglii jest trzecia część trylogii "Gdy budzi się dusza". Już się nie mogę doczekać... Smile


Sergey Karpov, Wiera Chmielewska "Dieta surowa, która jest... smaczna!"
Współautorką książki jest łotewska lekarka, która w Polsce praktykuje irydologię i leczenie dietą. To właśnie ona od kilku miesięcy odmienia moje życie Mr. Green
Króciutki ebook, w którym jest mowa o znaczeniu utrzymania prawidłowego poziomu pH naszego organizmu. Są też krótkie opisy wszystkich najczęściej spotykanych warzyw i owoców i ich znaczenie w gospodarce kwasowo-zasadowej, a także tabele, gdzie szukać potrzebnych nam składników odżywczych. Jest to raczej broszura, kieszonkowa ściągawka, niż poradnik przez duże "P".


Jerzy Maslanky "Od lekarza do grabarza", czyli następny thriller Wink
Wykłady autora można znaleźć na YT. Dotyczą one, tak jak i książka, zdrowego trybu życia i odżywiania. Nękają nas różne choroby, takie jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, otyłość, alergie i nowotwory. A wszystkie mają takie samo podłoże. I nie pozbędziemy się ich, dopóki nie dotrzemy i nie zlikwidujemy przyczyn ich powstawania.
Autor jest propagatorem naprotechnologii, która do tej pory kojarzyła mi się z kalendarzykiem małżeńskim. Okazuje się, że to nie jest zupełnie tak. Wiele przypadków niepłodności jest spowodowane zatruciem i rozregulowaniem organizmu. Wystarczy doprowadzić go do równowagi, uzupełnić niedobory substancji odżywczych, pozbyć się toksyn, a kłopoty z zajściem lub utrzymaniem ciąży mogą zniknąć. Tę książkę polecam szczególnie przyszłym rodzicom, którzy chcą się dowiedzieć co zrobić, aby ich dziecko urodziło się zdrowe i silne.


Daniel Keyes "Kwiaty dla Algernona" (opowiadanie s-f)
Film wzruszył mnie do łez. Udało mi się znaleźć opowiadanie, na podstawie którego powstał. No, i poryczałam się drugi raz. A, że jeszcze mi mało, więc czeka na mnie również rozbudowana, książkowa wersja. placzek
Książka nie do kupienia. Dostępna jedynie w bibliotekach i na Allegro za zawrotną cenę, ale już mam e-booka Wink
Charlie Gordon, chłopak bardzo opóźniony w rozwoju umysłowym, zostaje wybrany do pewnego eksperymentu naukowego. Po operacji mózgu poziom jego inteligencji zaczyna gwałtownie rosnąć. Charlie szybko przerasta nawet swoich lekarzy i stale się geniuszem. Jednak na krótko, bo eksperyment nie do końca się udał. I sam zainteresowany rozumie to najlepiej...


Ewa Winnicka "Angole"
Portrety osób, które wyjechały na Wyspy. Jednym się powiodło, innym nie. Autorka przedstawia dość skrajne przypadki. Albo są to osoby, które odniosły naprawdę duży sukces, albo też takie, które wylądowały na dnie. A rzeczywistość, którą widzę na co dzień, jest zupełnie inna. Mieszkają tu zwykli ludzie, pary, rodziny, które wiodą normalne życie. Ale przeczytać warto. Choćby po to, żeby przekonać się, jak wyglądają Wyspy w oczach innych osób.


Rani Manicka "Matka Ryżu"
Piękna saga malezyjska. Tytułowa bohaterka w wieku 14 lat wyjeżdża z Cejlonu na Malaje, aby żyć tam w luksusie u boku trzykrotnie starszego męża. Niespełna dwudziestoletnia Lakszmi ma już sześcioro dzieci. Życie nie ułożyło jej się tak, jak to sobie wymarzyła. Głód, bieda, ciężka praca, wojna, śmierć najukochańszej córki i męża to tylko niektóre z klęsk, jakie spadają na bohaterkę.
Książkę czyta się jednym tchem.


Irene Spencer "Żona mormona"
Prawdziwa opowieść, spisana przez kobietę, która była jedną z dziesięciu żon amerykańskiego poligamisty, członka ortodoksyjnego odłamu Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Verlan LeBaron był jednym z przywódców odłamu tej religii, który znalazł schronienie w Meksyku. Dochował się 58 dzieci, w tym 13 z Irene, która była jego drugą z kolei żoną.


James Herriot "Jeśli tylko potrafiłyby mówić"
Pierwsza z serii powieści o lekarzu weterynarii, praktykującym na angielskiej wsi przed drugą wojną. Na podstawie tych utworów powstał serial "Wszystkie stworzenia duże i małe".
James dostaje pierwszą po studiach pracę. Ma być asystentem doktora Siegfrieda Farnona we wsi Darrowby. Pryncypał jest roztargnionym ekscentrykiem, któremu nie brakuje jednak poczucia humoru. Doborowe towarzystwo uzupełnia brat doktora, czarujący obibok i nieudacznik, Tristan.
Typowy angielski humor, więc lektura jak najbardziej na lato Smile


Obecnie w czytaniu "Ptaki ciernistych krzewów"... Oprócz robótek, ma się rozumieć Wink

+2  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
 
ania10525 
Użytkownik aktywny



Zaproszone osoby: 31
Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 10 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 10 Sie 2010
Posty: 363
Skąd: Stalowa Wola

Medale: Brak

Wysłany: Wto 04 Sie, 2015 11:51   

Spindler Erica Jesteś jak ogień
nie mogłam się oderwać i czytałam jednym tchem
historia pewnej Becky która ucieka z domu i ......

"Ostatni dobry człowiek" A.J Kazinski
wciągająca, niby przypadkowe zgony a jednak coś je łączy, czytając ją zastanawiałam się czy może jest tego ekranizacja, również wciągnęła i nie chciała puścić Smile

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
pozdrawiam Ania

http://maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=8155
http://picasaweb.google.c...wolneMojeDzieA#
https://picasaweb.google.com/113440391547409233798
http://chomikuj.pl/ania10525
 
 
Hebe 
Milczek


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 1 raz
Wiek: 54
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 5

Medale: Brak

Wysłany: Czw 06 Sie, 2015 16:04   

Księgarenka w Big Stone Gap - Wendy Welch. Dobitnie uświadamia, że warto realizować marzenia , choć nie zawsze idzie to w parze ze spektakularnym sukcesem finansowym. Ale spełnianie swoich marzeń daje satysfakcję więc dlaczego nie?
Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość. Ks. Jan Kaczkowski, Piotr Zyłka, tę pozycje polecam wszystkim bo daje do myślenia.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
ania_b 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 117 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 1381
Skąd: Gdańsk

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: Sob 10 Paź, 2015 08:04   

Agata Tuszyńska "Rodzinna historia lęku"

Autorka już jako dorosła kobieta dowiedziała się, że jej matka jest Żydówką (a więc ona właściwie też). Na wiele lat zepchnęła tę informację do niepamięci. Niełatwe odkrywanie swoich korzeni, cały czas zmaganie się z "innością" w Polsce. I wcale nieoczywista akceptacja.
Książka nabiera nowego wymiaru, jeśli się ją zestawi z obecnym lękiem przed "innymi", którzy mają zniszczyć naszą kulturę.

+3  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Jolwit 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 117
Skąd: Pabianice

Medale: Brak

Wysłany: Nie 11 Paź, 2015 21:04   

Noc nad Samborzewem Wiesława Bancarzewska

Trzecia (i ostatnia, niestety ) część niezwykle interesujących losów Anny Duszkowskiej / Obryckiej. Okrutny czas II wojny światowej nie oszczędza jej ani najbliższych. Mąż po bitwie pod Kutnem trafia do niewoli, a następnie na roboty przymusowe do Bremy. Anna musi opuścić bezpieczną przystań, jakim był dotąd dom w Annoplu, gdyż posiadłość zajmuje nowy, niemiecki właściciel. Kobieta wraz z córeczką znajdują skromne lokum w Samborzewie. Na szczęście spotykają tam nowych, życzliwych znajomych. Rozpoczyna się wspólna walka o przetrwanie.

+2  plus minus  Kto ocenił?
 
 
ania_b 



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Rangi:
przyjaciel3

Pomogła: 117 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 15 Mar 2009
Posty: 1381
Skąd: Gdańsk

Medale: 4 (Więcej...)

Wysłany: Wto 13 Paź, 2015 09:26   

ania10525 napisał/a:
"Ostatni dobry człowiek" A.J Kazinski
wciągająca, niby przypadkowe zgony a jednak coś je łączy, czytając ją zastanawiałam się czy może jest tego ekranizacja, również wciągnęła i nie chciała puścić Smile


Dzięki ani10525 sięgnęłam po tę książkę, a zaraz po następną tego duetu pisarskiego, tak, bo pod pseudonimem kryje się dwóch pisarzy.
"Sen i śmierć" - kryminał psychologiczny, a rzekłabym, że nawet metafizyczny, bo penetruje obszary, które dla każdego z nas pozostaną nieznane aż do chwili... Warto!

+1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
aniulek 
Użytkownik małomówny



Kraj:
Poland

Wiek: 30
Dołączyła: 22 Paź 2015
Posty: 58
Skąd: Zabrze

Medale: Brak

Wysłany: Czw 22 Paź, 2015 17:47   

Jacek Dukaj - Król bólu.
Moje pierwsze zetknięcie z tym autorem, ale na pewno na tym się nie skończy. Przeczytałam zaledwie kilkadziesiąt stron, ale wciąga niesamowicie, a język... mistrzostwo!Wink

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Mój szydełkowy Facebook:
https://www.facebook.com/zlotanitkaanny/
Instagram:
https://www.instagram.com/anulkowa/
 
 
Jolwit 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 29 Gru 2013
Posty: 117
Skąd: Pabianice

Medale: Brak

Wysłany: Wto 27 Paź, 2015 19:23   

Wspomnienia w kolorze sepii Anna J. Szepielak
Ostatnio bardzo chętnie czytam powieści, których akcja prowadzona jest równolegle: w czasach współczesnych i dawno minionych. Poszukiwania rodzinnych związków, odkrywanie rodzinnej przeszłości, może okazać się niełatwe i skomplikowane. Drzewo genealogiczne Joanny tworzy się z mozołem. Nic dziwnego, część rodziny pochodziła ze Lwowa i okolic. Niewielu ocalało z zawieruchy obu wojen, losów większości nie sposób ustalić.
Liczącą 444 strony powieść przeczytałam w ciągu dwóch nocy, z pewnym niedosytem zamknęłam jej miękkie okładki. Właściwie nic się nie wyjaśniło, jeśli chodzi o przeszłość rodziny głównej bohaterki. Autorka ograniczyła się do dość pobieżnego ukazania losów rodziny kresowej (głownie kobiet) na tle rodzącego się nacjonalizmu ukraińskiego (I wojna światowa) i zbrodni na ludności polskiej w kolejnej wojnie.
Współczesny i historyczny wątek książki mają ze sobą tylko wspólną praprawnuczkę. Na razie. Ona z kolei nie wie prawie nic na temat losów rozproszonej lub wręcz zaginionej rodziny z dawnych terenów Rzeczpospolitej. Wiadomość, która pewnego dnia pojawia się w skrzynce e-mailowej Joanny budzi nadzieję na odnalezienie nieznanych dotąd krewnych, na ożywienie na wpół nagiego, rodzinnego drzewa.

+2  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Monikakali 
Milczek



Kraj:
Poland

Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lis 2015
Posty: 17
Skąd: Gdańsk

Medale: Brak

Wysłany: Pon 28 Gru, 2015 19:46   

OJ no ten temat może być lekko obcykany,bo to w sklepach duzo tego zalega.nie wiem jak z zainteresowaniem.Nie wierzyłabym też doniesienio i Obopom,ja nie ma problemu.Zasadniczo czasem dotkne literatury wspominkowej np.Tym,Frasyniuk,Łobodzińksi.Zachaczam o kryminały.Jest też taka nowa odmiana sf-fict. z masakrycznymi okładkami.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Szycie najlepszym hobby na świecie
 
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 28 Gru, 2015 20:30   

Monikakali napisał/a:
OJ no ten temat może być lekko obcykany,bo to w sklepach duzo tego zalega.nie wiem jak z zainteresowaniem.Nie wierzyłabym też doniesienio i Obopom,ja nie ma problemu.Zasadniczo czasem dotkne literatury wspominkowej np.Tym,Frasyniuk,Łobodzińksi.Zachaczam o kryminały.Jest też taka nowa odmiana sf-fict. z masakrycznymi okładkami.


Aaaaaa...!!! Very Happy Nie rozumiem nie wiem

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 28 Gru, 2015 22:23   

Powtórzę za
vichtą napisał/a:
Aaaaaa...!!! Very Happy Nie rozumiem nie wiem


To jest jakiś bełkot i to z błędami. mdleje

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 19 Maj, 2016 06:15   

Teraz czytam literaturę fachową, dotyczącą boreliozy, ściągnęłam książkę http://www.borelioza.org/dokumenty/faq.pdf
Muszę się przygotować na walkę z tą podstępną paskudą (ugryzły mnie 2 kleszcze), gdyż w Polsce lekarze nie za bardzo sobie z nią radzą. Sad

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez japoneczka01 Czw 18 Sie, 2016 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zuzik45 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 18 Mar 2016
Posty: 398

Medale: Brak

Wysłany: Czw 19 Maj, 2016 08:50   

Ja czytam teraz "Trupią farmę"
Książka opowiada o miejscu w którym przeprowadzane są badania związane
z procesem rozkładu ludzkich zwłok na różnych etapach i w różnych
warunkach środowiskowych.
Jak na razie czyta się bardzo dobrze.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 19 Maj, 2016 10:31   

Brrr... A co mają na celu te badania? To jest jakiś horror?

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
 
zuzik45 
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 18 Mar 2016
Posty: 398

Medale: Brak

Wysłany: Czw 19 Maj, 2016 10:59   

To nie jest horror, raczej powieść kryminalistyczna oparta faktach.
Ta farma istnieje w rzeczywistości, została założona przez Billa Bassa
antropologa sądowego po to by studenci mogli się uczyć,
żeby ułatwić rozwiązywanie spraw kryminalistycznych ogólnie mówiąc
badają co dzieje się z ludzkimi ciałami po śmierci,
gdy natura bierze sprawy w swoje ręce.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Czw 19 Maj, 2016 12:12   

Dzięki. Teraz to ma sens
Przy okazji przypomniała mi się wizyta w Body World w Amsterdamie... Polecam!

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
 
mięta 
Użytkownik aktywny
mięta



Kraj:
Poland

Pomogła: 11 razy
Wiek: 53
Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 372
Skąd: Łódź

Medale: Brak

Wysłany: Sob 21 Maj, 2016 11:29   

Ja czytam książkę "Rzeka"-Philippy Forrester. Jest to sympatyczna powieść o tym jak poznała pewnego autora zdjęć do filmów przyrodniczych, który na początku nie wywarł na niej korzystnego wrażenia. Zakochali się jakby przypadkiem, gdy razem tkwili przez kilka godzin głodni,brudni,zmarznięci w ulewnym deszczu na małej łodzi. Potem postanawiają się przeprowadzić z Londynu na głęboką prowincję, koniecznie do domu, który jest nad rzeką. Jednak znalezienie odpowiedniego domu nie jest łatwe,ponieważ jest to produkt deficytowy. Na dodatek Philippa ma dwa koty przyzwyczajone do luksusów;) a jej ukochany zwariowanego psa, no i bohaterka jest w ciąży. I wcale nie zamierza rezygnować z dotychczasowej pracy.

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Mój blog:
http://papillon-motylkowo.blogspot.com/
Moja galeria:
https://pl.pinterest.com/rubinek
 
 
mama72
Użytkownik średnioaktywny
mama72


Kraj:
Poland

Pomógł: 5 razy
Wiek: 52
Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 282
Skąd: warszawa

Medale: Brak

Wysłany: Sob 21 Maj, 2016 20:23   

Jakub Ćwiek "Kłamca" część 1,2,3,4 - polski, współczesny piszący fantastykę. Dla mnie podobnie jak fabuły u Rickiego Riordana (ten od " Złodzieja Pioruna"). Lekka, łatwa i przyjemna, miejscami śmieszna opowieść o Lokim - nordyckim bogu kłamstw, który jest cynglem Aniołów bo jak wiadomo anioły mają swoje zasady i jawnie wkraczać do akcji nie mogą, nie mówiąc o kontrowersyjnych metodach. Z racji braku Boga jest okazja do umacniania i poszerzania wpływów bóstw innych kultur i Anubisa, i Światowida, Zeusa, Erosa i Bachusa, Samedirga. Loki działa prężnie, eliminuje uzurpatorów i wikła się w kolejne zlecenia. Kolorowo, wielo-kulturowo, wartko, wesoło zebalek O wszystkim nie napiszę bo gdzie frajda z czytania? 100% rozrywki, dobry relaks pomiędzy ambitniejszymi tytułami. Polecam

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
apetyt na dzierganie mam, mniam.
Człowiek Renesansu Smile
mama72.flog.pl
Ostatnio zmieniony przez mama72 Sob 21 Maj, 2016 20:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 42