RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Czy to się może komuś podobać?
Autor Wiadomość
ambitna 
Milczek
Anna


Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 18 Lis 2016
Posty: 31
Skąd: pod Warszawą

Medale: Brak

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 04:04   Czy to się może komuś podobać?

Dzień dobry,
"jestem tu nowa" - jak fajnie coś takiego móc napisać!
odkryłam to forum i widzę, że jest tu sporo osób, które są do mnie podobne, nareszcie!
A myślałam już, że jestem odmieńcem.
Uwielbiam wszelkie rękodzieło, zwłaszcza szydełko i druty.
Tu można obejrzeć kilka prac, które wykonałam:
http://www.fotosik.pl/u/ambitna13/album/2393048
Reakcje osób, którym je pokazałam, są różne:
1. no, ładne, tak, tak... a tak w ogóle to co u Ciebie ciekawego?
(czyli zero zachwytu i zrozumienia), albo:
2. no, to Ty masz tyle czasu, żeby się takim hobby zajmować? Mogłabyś się wreszcie bardziej zająć dziećmi i domem albo czymś pożytecznym...
(tak jakbym się nie zajmowała? najlepiej żebym zamieniła się w wieloczynnościowego robota wyręczającego lub obsługującego wszystkich dookoła)
3. Że też Ci się chce takie rzeczy robić! Nie szkoda Ci czasu? Przecież w sklepie można kupić tanio zwykłe maskotki/serwety/ubrania, i co gorsze są?
(... no właśnie? ...)
4. o, jakie fajne! możesz mi też takie na imieniny zrobić!
(tak jakby zarówno włóczka jak i praca włożona w wykonanie, były bez większej wartości, tylko pstryknąć-zrobić i za dwa dni wyrzucić)

Właściwie to ta ostatnia opcja i tak najbardziej mi się podoba.
Przynajmniej wiem, że to co robię, może się komuś chociaż trochę podobać.
Ale generalnie to nie spotkałam jeszcze osoby, której by się to autentycznie spodobało i która by to naprawdę doceniła.
Napiszcie, proszę, ale tylko szczerze, co sądzicie o tych moich dziergotkach?
Ale bez słodzenia typu "jakie to ślicne!?" albo krótkiego "lubię to" czy "mi się podoba" bez określenia "dlaczego?"
Czy to się może komuś podobać? Jaką to może mieć wartość? Czy jest to strata czasu?
Stoję na rozstaju dróg: robić dalej podobne rzeczy czy zająć się czymś innym?
Co można z tym zrobić? Wystawianie i sprzedaż są nieopłacalne, pisać bloga chyba nie potrafię, a z resztą jest już tego typu i tak dużo.
Proszę o konstruktywną krytykę, nawet gdyby miała być zimnym kubłem na głowę.
Pozdrawiam wszystkie podobne mi dusze,
A.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://www.fotosik.pl/u/ambitna13/album/2393048
 
 
zabka611 
Użytkownik b. aktywny
Witam



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 14 razy
Wiek: 62
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 1298
Skąd: Bieszczady

Medale: Brak

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 07:27   

O rany ,ale ktoś Cię dobił tym krytykowaniem.Jedną z osób krtykujących to pewnie Twoja teściowa. wesoło mi
ambitna napisał/a:
A myślałam już, że jestem odmieńcem.
,jakim odmieńcem???????????Dla mnie to są piękne rzeczy ,które zrobiłaś.Zwierzaki na czterech nóżkach to SŁODZIAKI,zazdroszczę Tobie,ze zrobiłaś je.Ja mam osiem wnucząt i fajnie byłoby ,gdybym im takie zwierzaki zrobiła.
ambitna napisał/a:
o, jakie fajne! możesz mi też takie na imieniny zrobić!
,ja bardzo dużo robię i ROZDAJĘ,ROZDAJĘ,ROZDAJĘ i cieszę się,jak kogoś uszczęśliwię moimi robótkami.Uśmiech na ich twarzach to jest dla mnie zapłata.Pieniądze za sprzedaną robótkę rozejdą się ,nawet nie wiadomo kiedy i gdzie a szczęśliwy obdarowany będzie pamiętał o Tobie przez długie lata.
Powtarzam jeszcze raz ROBISZ PIĘKNE RZECZY,nie poddawaj się rób dalej a My tutaj bedziemy podziwiać.
PS:Moja córcia parę razy powiedziała mi,że robię piękne rzeczy ale ona ich nie chce,nie to nie inni dostaną rotfl
Jeżeli chodzi o włóczkę lub kordonek,zapytaj się tutaj :GRZECZNIE",czy może komuś jest nie potrzebne.Ja zapytałam się i dostałam paczuszkę od miłej Pani.Wiec życze powodzenia uklon bye

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://chomikuj.pl/zabka1961/MOJE+PRACE
 
 
adamwl 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 16 razy
Wiek: 37
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 227

Medale: Brak

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 10:40   

Einstein świetny, nie sądzę że takiego da się kupić w jakimkolwiek sklepie, motyl1 też jak żywy i fajny. Sukienka też nie do dostania w sieciówce, więc warto "robić swoje".

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
vichta 
Użytkownik b. aktywny
Marzena



Kraj:
United Kingdom

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 104 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 10 Cze 2014
Posty: 1943
Skąd: Piotrkow Tryb/Oxford

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 13:21   

Witaj na Forum kwiatek dla ciebie
Czytając cytowane komentarze Twoich znajomych jakoś nie bardzo miałam chęć, żeby obejrzeć Twoje prace.
Przemknęło mi przez myśl, że chcesz się po prostu dowartościować.
Jednak kliknęłam, tak sobie od niechcenia...
No i sama nie wiem, co napisać nie wiem

Spodziewałam się jakichś gniotów.
Ale widzę, że to Twoim znajomym należałoby przyłożyć po łbach za takie wypowiedzi noo
No, może Tobie trochę też za to, że ich słuchasz i przejmujesz ich opiniami Wink
Bo przyjacielem jest ten, kto WSPIERA Cię w tym co robisz,
a nie ten, kto MÓWI Ci, co masz robić.

Przyznam, że widok Twoich maskotek mnie zaskoczył gały
Einstein rzeczywiście chyba najlepszy, ale sarenki są takie słodkie, a rybkę, to tylko wycałować.
Motylek i szczurek, jak z bajek, "psiapsiółki-myszki"...
A w tej sukience to Ty? Jeśli tak, to rób więcej ciuszków.
Dziergaj odważne kreacje, bo figurę masz świetną oklaski
Widać, że masz wyczucie proporcji i pojęcie o kroju.

Twoi znajomi nie zasługują na to, żeby cokolwiek od Ciebie dostać.
Rób dla siebie i dla tych, którzy to doceniają.
A jak nie masz takich osób wokół siebie, to zanieś swoje prace do domów dziecka, hospicjów, domów opieki, itp...
Mamy tu na Forum kilka "dzierganych" akcji, w których możesz wziąć udział.
Twoje starania zostaną docenione Smile

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
 
 
 
Frida 
Użytkownik aktywny



Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 17 Sty 2012
Posty: 966

Medale: Brak

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 13:55   

Po przeczytaniu Twojego posta zastanowiłam się w jakim celu zadałaś to pytanie? Czy pochwały zachęcą Cię do dziergania? A gdyby ktoś napisał, że wszystko jest do kitu, to co zrobisz? Przestaniesz dziergać? Jeśli sprawia Ci przyjemność dzierganie, to dziergaj, bez zawracania sobie głowy kto i co mówi na ten temat.
A fotki obejrzałam. Z przyjemnością popatrzyłam na maskotki, urocze. Sukienka też ładna. A jeśli to Ty jesteś w nią ubrana, to faktycznie, pozazdrościć figury.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
tareska
Użytkownik aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 504

Medale: Brak

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 15:44   

Witaj wśród pozytywnie pozakręcanych
tu nikt nie będzie Cię dołował a doceni
Twoje bardzo piękne prace - pozazdrościć tylko
talentu robienia tak na szydełku - nie każdy tak potrafi
i wyczucia piękna i smaku

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://www.forum-hobby.tw...64a490c6850.jpg
 
 
japoneczka01 
Użytkownik b. aktywny



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 118 razy
Dołączyła: 04 Paź 2010
Posty: 1901
Skąd: Tarnów

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 15:47   

ambitna bardzo dobry nick i adekwatny do Twoich udziergów.
Wtrącę swoje 3 grosze - uważam, że osoby krytykujące tez robią dobrą robotę, gdyż świadczy to o tym, iż wcale tak obojętnie nie patrzą na Twoje dokonania. Zwyczajnie zazdrość ich zżera, a to dlatego, że:
- same nie potrafią tak jak Ty,
- trudno im się zmobilizować do żmudnej twórczej pracy,
- za nic nie przyznają się do tego, że podziwiają Cię za "talenta",
- mimo krytyki, potrafisz robić swoje, itd.
Bardzo dobrą reklamą Twoich prac byłby właśnie prezent imieninowy (coś do ubrania), gdyż inni widząc, że ta osoba nosi coś fajnego zaraz będą pytać skąd to ma, itd.
Rób swoje i nawet nie pytaj otoczenia czy ładne, bo każdy ma inny odbiór estetyki i piękna. Najważniejszą rzeczą jest, aby dzierganie sprawiało Tobie przyjemność, odpoczynek psychiczny, sposób na wypowiedzenie się, a opinie innych to gdzieś tam w daleko w tle.
Oglądałam kiedyś film o kobiecie, która założyła fabryczkę czekolady i galanterii czekoladowej w mieście, gdzie ten specjał nie był znany i z początku otocznie nie akceptowało tych wyrobów, bo nie przywykli. Musiało sporo czasu upłynąć, aby zasmakowali w tej galanterii, więc w Twoim środowisku to samo.
Jeżeli będziesz dziergać dla opinii innych, to będzie ciężko, więc naucz się nie przejmować wypowiedziami innych.
Co do samych udziergów, to są one wypracowane i dopracowane bardzo starannie. Widać Twoją wprawną rękę. Jeśli miałabym wybierać, który podoba mi się najbardziej - nie umiałabym, gdyż każdy jest oryginalny w swoim rodzaju. brawo

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
ambitna 
Milczek
Anna


Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 18 Lis 2016
Posty: 31
Skąd: pod Warszawą

Medale: Brak

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 16:14   

Bardzo dziękuję za ciepłe przyjęcie Smile
tego właśnie potrzebowałam.

"w jakim celu zadałaś to pytanie?"

Czuję potrzebę nawiązania kontaktu z podobnymi do siebie ludźmi.
No i przyznaję, być może jest to pewna forma dowartościowania się, ale przecież każda z Was zamieszczając zdjęcia swoich prac, chce się nimi właśnie pochwalić żeby się w jakimś stopniu dowartościować? Nie widzę w tym nic złego, każdy czasem tego potrzebuje.

Do tej pory robiłam tylko dla najbliższych.
A teraz poczułam potrzebę, aby pokazać to komuś jeszcze. Pomyślałam, że właśnie to forum jest na to najlepszym miejscem.

Szukam podobnych do siebie ludzi.
Siedząc z dwójką małych dzieci w domu, czuję się jak zamknięta w wieży (tylko, że nie księżniczka).
Ostatnio dało mi do myślenia to, jak ktoś mi powiedział, że te robótki są moją ucieczką od rzeczywistości. Zaniepokoiłam się bo zabrzmiało poważnie...

najczęściej słyszałam o mnie:
"ambitna i uparta"
"po co prosisz o radę skoro i tak wszystko w końcu robisz zawsze po swojemu?"

rad, porad i krytyki nigdy nie za dużo, tak żeby mieć szerszy pogląd,
co trzy głowy to nie jedna,
a to, że się tylko czasem posłucham?
no cóż, taka już jestem...





co trzy głowy to nie jedna

+5  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://www.fotosik.pl/u/ambitna13/album/2393048
 
 
aniulek 
Użytkownik małomówny



Kraj:
Poland

Wiek: 30
Dołączyła: 22 Paź 2015
Posty: 58
Skąd: Zabrze

Medale: Brak

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 18:10   

Bardzo fajne prace. Smile
A ludzie tak naprawdę nie zdają sobie sprawy ile wysiłku nas to kosztuje, jak często bolą palce, ile razy się denerwujemy o najdrobniejszą pomyłkę, bo robótka nie wychodzi idealnie i trzeba spruć.
Gadać będą tak czy inaczej, że czasu szkoda, że do niczego, niemodne, blablabla, ale najważniejsze to robić coś, co się lubi.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Mój szydełkowy Facebook:
https://www.facebook.com/zlotanitkaanny/
Instagram:
https://www.instagram.com/anulkowa/
Ostatnio zmieniony przez aniulek Nie 18 Gru, 2016 18:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kabyr 
Super gaduła :))
Kabyr



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 68 razy
Wiek: 71
Dołączyła: 22 Lis 2007
Posty: 7647
Skąd: Bydgoszcz

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 20:00   

ambitna, Aniu nie zważaj na opinie innych.
Rób to jeżeli sprawia Ci satysfakcję i nie daj się zaszufladkować.
Robisz piękne rzeczy czego dowodem jest opinia faceta tutaj na forum,
a to już coś znaczy.
Powodzenia. brawo

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Miłego dnia życzę
Barbara
 
 
Barbara2006 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Germany

Pomogła: 32 razy
Dołączyła: 18 Lip 2012
Posty: 341

Medale: Brak

Wysłany: Nie 18 Gru, 2016 20:37   

Witaj Aniu Smile
przyłączam się do wszystkich pochwał. Twoje prace są naprawdę piękne. Najbardziej podobają mi się zabawki; motylem 1 jestem zachwycona.

Rad nie będę Ci udzielać. Sama często słyszałam "zostaw te druty, wzięłabyś się za coś pożytecznego".
Z początku się tym przejmowałam i odstawiałam robótkę. Aż pewnego dnia przestałam słuchać i teraz mam spokój. wesoło mi

I jeszcze jedno. Robótki, tak jak każde inne hobby, są ucieczką od rzeczywistości. To prawda. Ale takie pozytywne ucieczki są każdemu z nas potrzebne. Podnoszą na duchu, dają satysfakcję i radość. cmoknięcie

+3  plus minus  Kto ocenił?
 
 
Anulkaa 
Użytkownik małomówny


Kraj:
Poland

Dołączyła: 16 Paź 2016
Posty: 50
Skąd: Nysa

Medale: Brak

Wysłany: Wto 20 Gru, 2016 15:45   

I ja się przyłączam. Piękne prace cmoknięcie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
https://www.facebook.com/dywanny/
 
 
zapominajka 
Użytkownik małomówny


Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 12 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 03 Gru 2015
Posty: 62
Skąd: Warszawa

Medale: Brak

Wysłany: Pią 23 Gru, 2016 22:10   

no smok jest piękny

podziwiam za talent i pracę

co do krytyki, może wynika ona z tego, że nie każdy potrafi odbierać coś oryginalnego, może to dla nich za trudne, sami niczego nie tworzą, to nie bardzo rozumieją sensu takiego działania

moja rodzina na przykład nie bardzo potrafiła zrozumieć, moich ciągot do malowania i rysowania kiedy byłam mała, to dla nich było nieważne i głupie, teraz już nie zwracam na nich uwagi... przynajmniej się staram

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
joana 
Użytkownik aktywny


Kraj:
Poland

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 01 Lis 2006
Posty: 694

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Sob 24 Gru, 2016 14:17   

ambitna, brawo Wszystkie prace mi się podobają. Opinie wyraziły już poprzedniczki. Rób to co sprawia Ci przyjemność, a jak są to równiez rzeczy pożyteczne tym bardziej. U mnie w Klubie panie sporo dziergają na cele charytatywne, no bo większość z nas to młodzież czyli średnia wieku 70+. Daje nam to radość, że jesteśmy użyteczne. I tyle. Powodzenia.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
 
Splocik11 
Użytkownik małomówny



Kraj:
Poland

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 53

Medale: Brak

Wysłany: Wto 10 Sty, 2017 20:06   

Świetne i pomysłowe / najbardziej przypadł mi do gustu "dziadek" z pięknymi wąsami:)
A co do obdarowywania to przestałam , bo nikt tego nie docenia, zwłaszcza w rodzinie mojego rodzeństwa, wolą jakąś chińszczyznę, szkoda moich pieniędzy i czasu poświęconego na robótkę; no niestety. W Polsce nadal nie ceni się rękodzieła.
Nie sprzedaję, bo włóczka jest droższa niż gotowy produkt w markecie lub tym bardziej w lumpeksie.
Wobec tego robię jedynie dla swojej przyjemności. Rób dla siebie i nie patrz na innych zazdrosnych lub nie znających się na rzeczy.
Przepraszam, że akurat w Twoim wątku, ale tak mi się "ulało".

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
eBeata
Użytkownik aktywny


Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 340

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pią 13 Sty, 2017 15:38   

Witaj Aniu cmok cmok
Nie jest łatwo być odmieńcem, ale pamiętaj "nie jesteś sama"

W Warszawie odbywają sie spotkania takich szalonych kobiet
Jakbyś była chętna pisz. wesoło mi

Dziś odpisałam na PW wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
Ostatnio zmieniony przez eBeata Czw 26 Sty, 2017 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marzenia 68:) 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 54
Dołączyła: 20 Maj 2017
Posty: 13

Medale: Brak

Wysłany: Wto 23 Maj, 2017 08:35   

Piękny smok i zapewne sporo pracy przy nim pozdrawiam cieplutko cool

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
Marzenia68:)
 
 
Gerda 
Milczek


Kraj:
Poland

Wiek: 48
Dołączyła: 06 Cze 2017
Posty: 2

Medale: Brak

Wysłany: Śro 23 Sie, 2017 08:40   

Rzeczywiście kawał dobrej pracy Wink

-1  plus minus  Kto ocenił?
 
 
ambitna 
Milczek
Anna


Kraj:
Poland

Autor tematu
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 18 Lis 2016
Posty: 31
Skąd: pod Warszawą

Medale: Brak

Wysłany: Pią 22 Wrz, 2017 16:31   

Znowu się przekonałam, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Wink
Moja koleżanka na swoim blogu napisała, że "gdy obdarowała solenizanta swoim dziełem, to ten aż zaniemówił z zachwytu!"
... no tak. ja rzeczywiście zaniemówiłam, ale nie z zachwytu, tylko nie wiedziałam co powiedzieć.
Dostałam szmacianą lalkę zrobioną ze starych resztek materiału, o których kilka miesięcy wcześniej usłyszałam, że "żal ich wyrzucić, bo się przydadzą na jakiś prezent jak będzie TRZEBA komuś COŚ dać". Pamiętając jej wcześniejsze słowa: "zamiast kupować prezent to wolę sama coś zrobić, zawsze TANIEJ wyjdzie a obdarowany i tak się ucieszy", poczułam się jakbym dostała w twarz a nie prezent. Lalka byle jak zrobiona, brzydko uszyta, krzywo wykrojona, strzępiąca się. Dostałam po prostu śmieci, pozszywane stare ścinki, wypchane nie wiadomo czym, z którymi właściwie mogłam zrobić jedno: wyrzucić.
Poczułam jak mało dla niej znaczę, że żal jej było wydać paru złotych na przysłowiową czekoladę (a na brak pieniędzy to ona nie może narzekać). Ona ma satysfakcję, że "nie wyrzuciła", że "wykorzystała" do ostatniej niteczki, bo się pozbyła, ale ja? ja zaniemówiłam, bo dawno nie było mi tak przykro. Wiem, że włożyła w to minimum wysiłku, zrobiła tylko tyle żeby się nie narobić, nie postarała się bo jej się nie chciało. Naprędce zrobiła takie "coś" żeby nikt jej nie mógł zarzucić, że przyszła z pustymi rękami. Bez zastanowienia czy mi to się przyda, czy sprawi mi przyjemność, najmniejszym kosztem.
No i to mi się NIE PODOBA.
Niestety coraz częściej widzę takie zachowanie wśród rękodzielniczek. Obdarowują rzeczami, które im nie wyszły, znudziły się lub nie wiedzą to z tym zrobić, a potem się dziwią, że obdarowany się nie zachwyca i jest "niewdzięczny".
A tymczasem NIE KAŻDE rękodzieło jest naprawdę ładne.
Robienie dla samego robienia, bez zwracania uwagi na krytykę, jak dla mnie jest bez sensu. Bo przyjemność z samego robienia to mikron w porównaniu z przyjemnością, gdy komuś naprawdę efekt tego robienia się podoba, lub gdy po pewnym czasie widzimy własny rozwój.
Ufff...
Jak się wypisałam to mi lżej.
Miłego dnia życzę.

+1  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://www.fotosik.pl/u/ambitna13/album/2393048
 
 
zabka611 
Użytkownik b. aktywny
Witam



Kraj:
Poland

Rangi dodatkowe:
przyjaciel

Pomogła: 14 razy
Wiek: 62
Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 1298
Skąd: Bieszczady

Medale: Brak

Wysłany: Sob 23 Wrz, 2017 03:38   

A może zdjęcie wstawisz????

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://chomikuj.pl/zabka1961/MOJE+PRACE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 32