RękoDzielni - Forum u Maranty

miejsce spotkań miłośników robótek ręcznych wszelkich
i nie tylko...


Strona główna  • Mapa stron  • Księga gości  • Portal   Forum
Nasze ostatnie prace  • Kontakt z administratorem
• Aktualne losowania


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Grażyna
Pon 21 Sty, 2008 10:37
Współpraca
Autor Wiadomość
dagaz3 
Milczek
daga3


Kraj:
Poland

Autor tematu
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: Poznań

Medale: Brak

  Wysłany: Nie 03 Cze, 2007 15:38   Współpraca

Witam !
Od paru lat niestety już nie zajmuję sie robótkami , choć od dzieciństwa robiłam na drutach , szydełkowałam i szyłam . Najpierw to było troche z konieczności ( jestem alergikiem i nie zawsze mozna bylo kupić , to co było potrzebne ) , ale potem mnie wciagnęło , a najbardziej druty . Kilka lat temu przeszłam poważny uraz rogówki i obecnie
z uwagi na stan oczu mogę sobie o nich tylko pomarzyć ( no może na drutach będę mogła
porobić trochę , bo parę dni temu wyciagnęłam z szafy i się chyba da, choć z czasem trochę gorzej ) . Zarejestrowałam się na Waszej stronie , bo obecnie zaczęłam prowadzić
sklep internetowy z pasmanterią i innymi drobiazgami i poszukuję osób , które by chciały
sprzedawać swoje wyroby w moim sklepie na zasadzie współpracy.
Wyobrażam to sobie w ten sposób , że wystawianie prac do sprzedaży byłoby bezpłatne
i bezterminowe ( towar może być wystawiony tak długo jak tylko autor będzie chciał ).
Sklep będzie pobierał od Sprzedawcy prowizję dopiero po sprzedaży . Cenę za przedmiot
będzie ustalać jego autor w ten sposób , że kwoty , którą chce otrzymać za przedmiot będzie dodawana prowizja sklepu i ta powiększona o prowizję cena będzie cena detaliczną
przedmiotu .
Zainteresowanych proszę o kontakt na email info@dagaz.h2.pl
Adres strony podałam przy rejestracji na Forum
http:://www.dagaz.h2.pl/ ( sklep jeszcze w budowie , bo jest bardziej moim hobby ,
a obecne moje głowne zajęcie ( usługi księgowe) pochłania mi - niestety - dużo czasu .
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
daga
 
 
dom_Klary 
Użytkownik b. aktywny
Prowence



Kraj:
Poland

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 1790
Skąd: Warszawa

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 08:17   

Nie wiem, jak naprawdę wygląda sprzedaż wyrobów artystycznych w sklepach internetowych,nie mam praktyki.Jako plastyk raczej skłaniam sie do sprzedaży bezpośredniej,ale być może jest w tym jakaś szansa.Spróbuj nawiązać kontakt z osobami, które coś takiego prowadzą i dowiedz się jakie mają obroty.Wydaje mi się, że wiele będzie zależało od postawienia strony tak, aby potencjalnego klienta zachęcić do zakupów.W każdym razie życzę spełnienia marzeń, bo na twórców [myślę ] zawsze możesz liczyć.
Pozdrowienia-ściskam kciuki za udaną realizację planów.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
mama Jo 
Użytkownik średnioaktywny


Kraj:
Poland

Wiek: 52
Dołączyła: 29 Maj 2007
Posty: 149
Skąd: Kraków

Medale: Brak

Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 09:02   

sklepy i galerie internetowe biorą od 30 -40 % prowizji od sprzedaży.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://torebki-jo-von-boch.blogspot.com/
 
 
 
dagaz3 
Milczek
daga3


Kraj:
Poland

Autor tematu
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 09:11   

Dziękuję za słowa otuchy.
Oglądałam trochę sklepów sprzedających przedmioty twórców . Co do obrotów to zrobiły się takie czasy , że nikt prawdy nie powie. Zresztą byłabym szczęśliwa , gdyby ten pomysł
udało sie wprowadzić w życie i gdybym mogła dzięki niemu choć ograniczyć , to co robię
( usługi ksiegowe dla firm) teraz. Z wykształcenia jestem teoretykiem literatury , specjalistką od prozy Witkacego i prawdę powiedziawszy trochę duszę się przy tych
usługach księgowych ( jak zwykle życie przerosło fikcję literacką ).
W handlu internetowym nie mam specjalnie dużego doświadczenia , ale jedno wiem na 100 % , nasz rynek nie jest przewidywalny . Pewnie masz rację , ze najlepsza jest sprzedaz bezposrednia , ale ta nie zawsze sprawdza się nawet w usługach ksiegowych.
Nie przewiduję bardzo wysokiej marży sklepu , myślę ,że 10 % do ceny autora wystarczy
( niktóre sklepy , np Pakamera artystyczna biorą 30 %)
Pozdrawiam serdecznie .

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
daga
 
 
dom_Klary 
Użytkownik b. aktywny
Prowence



Kraj:
Poland

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 1790
Skąd: Warszawa

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 11:52   

Kochana, to Ty nawet na sól do chleba nie zarobisz. Byłam galernikiem przez wiele lat, utrzymanie galerii[opłaty,podatki, wszelkiego rodzaju koszta],są tak ogromne, że przy takiej marży nie jest możliwe normalne funkcjonowanie.Jeżeli chodzi o sklep internetowy, również musisz to brać pod uwagę, bo jedynie może z czynszem za lokal możesz sobie darować.Za moje prace normalna marża [najczęściej stosowana] to 50%, zdarzały się przypadki mocniejszych podejść handlowych nawet ponad 1oo%.Mówię oczywiście o realu.Jeżeli chodzi o internet, miałam propozycje, ale jakoś nie trafiły w moje zainteresowania.Chciałabym, abyś odniosła sukces,na to zawsze liczymy, ale musisz to dokładnie przeanalizować.Nawet najlepsze zdjęcie nie odda uroku sprzedawanej rzeczy, kupujący jest marudny -płaci więc wymaga-, woda za gęsta, powietrze za rzadkie.Pasmanteria, czy inne realne przedmioty tak, ale wyroby artystyczne musisz rozważyć.Sama obróbka zdjęć to praca dla dobrego grafika,obsługa dobrego serwera też wymaga nosa.Dobrze by było fotki wyekspediować poza nasz obszar.Przepraszam, że tak przyziemnie do tego podchodzę, ale przerabiałam to w realu, w lepszych czasach.Udało mi się,ale to było dawno.Teraz, z tego co mi mówią znajomi, jest źle nawet w realu, być może w necie jest lepiej.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
dagaz3 
Milczek
daga3


Kraj:
Poland

Autor tematu
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 12:26   

Witam !
Nie chodzi mi o wielką galerię , raczej dodatkowy nurt w pasmanterii.
Co do wyeksponowania strony , to mam trochę pomysłów , ale to raczej sprawa
na już po rozkręceniu tego pomysłu.
Jezeli chodzi o net , to najskuteczniejsze są google bez względu na branżę .
Mam podgląd codziennie na panel webmastera w googlach i wierz mi można z niego wyciagnąć trochę przydatnych podpowiedzi co do pozycjonowania strony .
Ale zeby coś zacząć robić w ty m konkretnym kierunku muszę mieć choć trochę wystawione. Generalnie z handlem wszelakim nie jest dobrze , ani w realu , ani w necie.
W realu czynsze dochodza do granic absurdu , w Poznaniu w niektórych centrach płaci sie po 20 000 zł na miesiąc nie mówiąc juz o opłatach dodatkowych za pseudo reklamę i inne sztucznie stworzone koszty . W necie za to tylko wielcy maja duże zyski , choć wg specjalistów jest i miejsce na mniejszych . Z drugiej strony statystyki mówia , ze większa część nowych sklepów rezygnuje z handlu internetowego po roku . Wiem ,że nie jest dobrze , ale dlaczego nie próbować .
Myślę , ze przedmioty wystawione w moim sklepie byłyby nadal u ich twórców , dopiero po sprzedazy sklep będzie przelewał zapłate za towar twórcy , który po otrzymaniu
pieniędzy sam wyśle towar do kupujacego. To troche na wzór amerykański , tam podobno
towary sa wysyłane nie ze sklepu lecz z hurtowni lub od producenta.
Co do zdjęć , to za dobre zdjęcia też sa problemem . Kupuje wszystko w interncie od 7 lat ,
to często duże firmy razem z zakupionym towarem dostarczają formularze zwrotu towaru,
na których jedną z głównych pozycji jest zwrot z powodu faktu , że towar na zdjęciu był ładniejszy niz w realu .
Pozdrawiam

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
daga
 
 
dom_Klary 
Użytkownik b. aktywny
Prowence



Kraj:
Poland

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 1790
Skąd: Warszawa

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 18:15   

Daga, tak czy inaczej życzę ci powodzenia.Jak będziesz gotowa daj znak,masz mój adres.Jeśli masz jakieś pytania odnośnie funkcjonowania galerii-pytaj.Podpowiem, ostatecznie jakieś doświadczenie mam.System amerykański może sie sprawdzi w produktach pasmanteryjnych, ale nie miałabym zaufania do twórców.Mając w domu wytwór przeznaczony do sprzedaży, nie będą czekali aż ktoś go od ciebie kupi.Jeżeli znajdzie się nabywca wcześniej, małe są szanse, że uczciwość i zobowiązania wobec ciebie zwyciężą.Pieniądz rządzi światem, niezależnie od deklaracji, jakie podejmiemy.Szczególnie jeżeli chodzi o artystów.Będziesz sprzedawała produkt, który faktycznie już jest w rękach kogoś innego.Nie wiem, może tylko ja miałam takie doświadczenia, ale znajomi prowadzący galerie również mieli podobne problemy.Nic w tym zresztą dziwnego, sama chętnie sprzedaję temu kto płaci.Ty tworzysz jakby komis na odległość, próbujesz sprzedać coś co jest u mnie.
Ach, znowu wyszedł ten mój, cholera, sceptycyzm.Nie chcę zniechęcać, wręcz przeciwnie, bardzo bym chciała, aby udało Ci się zrealizować to, co planujesz.Szczere trzymanie kciuków masz z mojej strony zagwarantowane.
Pozdrawiam.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
dagaz3 
Milczek
daga3


Kraj:
Poland

Autor tematu
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: Pon 04 Cze, 2007 22:04   

Witam !
Mam świadomość tego wszystkiego o czym piszesz .
Kasa rzeczywiście rządzi całym światem. Ja mam
trochę nietypowy stosunek do pieniądza .

Parę tygodni byłam
ślepa i żyłam wtedy ze świadomością , ze żadna kasa
mi nie pomoże.
Teraz na szczęście widzę , ale mam świadomość ,że światem
obok kasy
rządzi biologia.
Cieszę sie bardzo , że wyraziłaś chęć podzielenia
się ze mną swoimi doświadczeniami .
Obecnie czekam na pierwszą odważną osobę , która będzie
chciała u mnie cos wystawić i próbuję stworzyć ramy
regulaminowe dla sprzedaży rękodzieła w moim sklepie.
Nie jestem nastawiona na super zyski . Będę się cieszyć
jak to w ogóle ruszy i jak coś uda się sprzedać.
No a dla twórców chyba tez lepiej , jeżeli tych miejsc
w których są ich przedmioty jest więcej .
Obecność w wielu miejscach może być częścią
strategii marketingowej promującej sprzedaż.
.Więc może wszyscy będą coś z tego mieli
choć trochę .
Pozdrawiam serdecznie .

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
daga
 
 
dom_Klary 
Użytkownik b. aktywny
Prowence



Kraj:
Poland

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 1790
Skąd: Warszawa

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 05 Cze, 2007 12:08   

Widzisz, prawie się zaprzyjażniłyśmy.Grunt to o zdrowe podejście do tematu.Na początek musisz wrzucić coś super, coś takiego, co kładzie na kolana.Nie wydaje mi się, aby drobiazgi przykuwały wzrok- serweteczek,biżuterii z metra ciętej,bluzeniek,jest w allegro od metra i jakoś nie cieszą sie powodzeniem.Z moich obserwacji wynika, że dobrze sprzedają się torby,pierduły takie. które każda baba ma, ale chce jeszcze bo jej do kolekcji brakuje.Musisz poobserwować, co dziewczyny robią u Maranty i bezpośrednio do nich napisać z propozycją współpracy.Sprawdzę, co mam wolnego i wyślę ci fotkę.Zostawiłam gdzieś aparat, teraz mam jakieś starocie, ale może będzie coś widać.
Pozdrowienia,ściskania kciuków ciąg dalszy,logicznego myślenia nadmiaru i troszeczkę pazerności [jesteś przecież poznanianką].Nie wolno pracować za darmo, nie warto.

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
dagaz3 
Milczek
daga3


Kraj:
Poland

Autor tematu
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: Wto 05 Cze, 2007 12:59   

Witam ponownie !
Duże dzięki za wsparcie. Z ta prowizją
to jak zwykle masz rację. Moi najbliżsi jak
usłyszeli o 10 % , to mnie również wyśmiali .
Zostanę chyba przy 20 % , a na 10 % zrobię
promocję dla pierwszych chętnych do
współpracy.
Gorzej z tym towarem powalającym na kolana .
Ludzie maja tak różne upodobania estetyczne,
że trudno jednoznacznie określić co wszystkich
zachwyci.
Torby są dobrym pomysłem , sama mam pełną
szafę , ale żadna do końca mi nie pasuje.
Najgorzej będzie z czasem , bo tego mam
cholernie mało .
Nie wiem czy dać wszystkim możliwość
samodzielnego wstawiania towaru.
Skrypt sklepu jest na tyle genialny , że
ma taką opcję .
Pozdrawiam serdecznie.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
daga
 
 
dom_Klary 
Użytkownik b. aktywny
Prowence



Kraj:
Poland

Pomogła: 42 razy
Dołączyła: 17 Maj 2007
Posty: 1790
Skąd: Warszawa

Medale: 1 (Więcej...)

Wysłany: Wto 05 Cze, 2007 17:32   

Z tą wolną ręką nie przesadzaj, bo może być wesoło.Raczej kontroluj,co wystawiasz.Gusta są różne,ale musisz trafiać do potencjalnego klienta przynajmniej ramowym profilem.Napisz do mnie [adres wyświetli się przy kliknięciu na nick].

  plus minus  Kto ocenił?
 
 
dagaz3 
Milczek
daga3


Kraj:
Poland

Autor tematu
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: Śro 06 Cze, 2007 09:14   Regulamin współpracy

Witam wszystkich serdecznie !
Parę dni temu zamieściłam na Forum propozycję współpracy
w zakresie sprzedaży rękodzieła w moim sklepie internetowym.
W chwili obecnej mam już dla Was więcej konkretów na temat
warunków ewentualnej współpracy .
http://www.dagaz.h2.pl/in...sek=show&page=5
To jest link do regulaminu sprzedaży rękodzieła w moim sklepie .
Zapraszam serdecznie .
Dodatkowe pytania możecie wysyłać na adres info@dagaz.h2.pl
Pozdrawiam wszystkich.

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
daga
 
 
dagaz3 
Milczek
daga3


Kraj:
Poland

Autor tematu
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 8
Skąd: Poznań

Medale: Brak

Wysłany: Śro 06 Cze, 2007 10:08   

Witaj !
Wczoraj wysłałam do Ciebie maila. Nie wiem czy doszedł.
Dzisiaj zamieściłam nowy post o współpracy z linkiem do
regulaminu .
Zapewne powstaną jakieś problemy , to wtedy będę
ten regulamin korygować.
Pozdrawiam serdecznie

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
daga
 
 
Truskaweczka 
Użytkownik średnioaktywny
Mamusia Muminka



Pomogła: 2 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 23 Cze 2009
Posty: 240
Skąd: z Rybnika

Medale: Brak

Wysłany: Wto 21 Lip, 2009 19:00   

O kurcze, serweta frywolitkowa prawie cztery tysiące, ajajaj wesoło mi

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://sprawydomowe.bloog.pl/
http://truskaweczkadecoupage.blogspot.com/
http://picasaweb.google.com/AgataAdelajda
 
 
barbara 1 
Gaduła ;)



Kraj:
Poland

Pomogła: 52 razy
Wiek: 58
Dołączyła: 17 Cze 2005
Posty: 6379
Skąd: Częstochowa

Medale: 3 (Więcej...)

Wysłany: Wto 21 Lip, 2009 21:09   

Jestem w szoku po obejrzeniu tej galerii ,ceny kosmiczne puknąć się ,w porównaniu z wyrobami z koniakowa,to koniaków robi za darmo.Zresztą nie ma żadnego porównania do wyrobów koniakowa a tej galerii(to jest tylko moje zdanie),z tej galerii nic mi nie wpadło w oko,z wyjątkiem cen,ciekawa jestem czy sprzedała się im tam chociaż jedna rzecz?tak ja pisała Truskaweczka,serwetka fry. za prawie 4 tys.ciekawe kto to kupi?
To nasza Maranta musiałaby sprzedawać swoje wyroby fry.powyżej 10tyś. w tej galerii.
Dalej jestem w szoku

  plus minus  Kto ocenił?
_________________
http://picasaweb.google.com/barbara1.lyko
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Ponieważ na forum pojawia się coraz więcej materiałów, zdjęć, itp.,
 proszę każdego, kto będzie miał jakiekolwiek zastrzeżenia odnośnie naruszenia praw autorskich o kontakt ze mną.
 Postaram się jak najszybciej materiały tego typu usunąć lub jeśli to będzie możliwe uzyskać zgodę na ich publikację.

Jednocześnie informuję, że administrator forum nie odpowiada za treść wypowiedzi innych użytkowników,
 a tym samym nie może być pociągany do odpowiedzialności za owe wypowiedzi.

maranta

  Liczniki na bloga

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 26