Wzory szydełkowe

Gwiazdki-


Podstawa z liczby oczek podzielnej przez 2 + 1 o.
Rząd 1
1 o. łańcuszka. Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko w pierwsze oczko podstawy i wyciągnąć pętelkę z nitki wiodącej od kłębka.
*Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko w następne oczko podstawy i wyciągnąć pętelkę. Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko w kolejne oczko podstawy i wyciągnąć pętelkę. Nabrać nitkę na szydełko i przeciągnąć ją przez wszystkie oczka-pętelki znajdujące się na szydełku. 2 o. łańcuszka. Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko w oczko łączące pętelki (przed łańcuszkiem z dwóch oczek) i wyciągnąć pętelkę. Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko w oczko podstawy, z którego wyciągnięta była ostatnia z trzech pętelek i wyciągnąć pętelkę*. Powtarzać od* do*. Na końcu rzędu zrobić 2 o. łańcuszka.
Rząd II
Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko w oczko łączenia pętelek poprzedniego rzędu i wyciągnąć pętelkę. *Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko w pierwsze po łączącym trzy pętelki oczko łańcuszka poprzedniego rzędu i wyciągnąć pętelkę. Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko w następne oczko łączące pętelki poprzedniego rzędu i wyciągnąć pętelkę. Nabrać nitkę na szydełko i przeciągnąć ją przez wszystkie oczka-pętelki znajdujące się na szydełku. 2 o. łańcuszka. Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko w oczko łączące pętelki (przed łańcuszkiem z dwóch oczek) i wyciągnąć pętelkę. Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko w oczko łańcuszka poprzedniego rzędu, z którego wyciągnięta była ostatnia z trzech pętelek, i wyciągnąć pętelkę*. Powtarzać od* do*. Na końcu rzędu zrobić 2 o. łańcuszka.
Powtarzać rząd II.


Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum   Polityka Prywatności