Wzory szydełkowe

Jak zrobić takie kółeczko-

Można użyć jakiegoś sztywnego kółeczka o średnicy 1 cm i na nim bezpośrednio wykonywać wzór.
Ponieważ niczego takiego nie miałam zrobiłam kółko z 10 oczek łańcuszka (w moim wypadku średnica wyszła akurat 1 cm).
Kółko zamknęłam oczkiem ścisłym. Na szydełku pozostała 1 pętelka. Włożyć szydełko w kółko z łańcuszka, narzucić nitkę na szydełko i przeciągnąć przez to kółko i przez pętelkę na szydełku.
Teraz okręcić szydełko nitką 10 razy, z tymi pętelkami na szydełku przełożyć szydełko przez kółko z łańcuszka, narzucić nitkę i przeciągnąć przez to kółko i jednocześnie przez wszystkie pętelki na szydełku (na początku nie jest to za łatwe, ale już przy trzecim takim elemencie nie miałam żadnego problemu, trzeba nabrać troszkę wprawy). Nabrać nitkę na szydełko i przeciągnąć przez pętelkę na szydełku. Takich nawijanych elementów zrobić jeszcze 15.
Kółeczko powinno wyjść wypukłe, tzn te wszystkie nawinięcia powinny się zawijać w dół, będzie się tak działo, jeśli robi się je bardzo ściśle. Jeśli jednak tak się nie stanie, to nie ma problemu, bo wystarczy zrobić tak jak podają w opisie dodatkowe okrążenie oczkami ścisłymi.

 

 

 

 

 Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum   Polityka Prywatności