Wzory szydełkowe

Koszyczki-
Liczba oczek łańcuszka podzielna przez 6 + 1 o.
1.rz.: 1 oczko łańcuszka, 1 półsłupek w pierwsze oczko podstawy, *3 o. łańcuszka, minąć 2 oczka, w następnym oczku wykonać 4 słupki zamknięte w pęczek zakończone o. łańcuszka (zrobić 4 słupki, wyjąć szydełko, cofnąć się przed pierwszy wykonany słupek w pęczku wbić szydełko i wkłuć je jednocześnie w zdjęte uprzednio oczko zamykające pęczek, nabrać nitkę i przeciągnąć, zamknąć pęczek jednym oczkiem łańcuszka), 3 o. łańcuszka, minąć 2 o. podstawy, w kolejnym oczku 1 półsłupek*, powtarzać *-*
 2.rz.: 1 o. łańcuszka, 1 półsłupek w pierwszy półsłupek, *6 półsłupków dzierganych w pętelki łańcuszka okalające pęczek*, powtarzać *-*. Na końcu jeden półsłupek w półsłupek.
3.rz.: 2 o. łańcuszka, 1 słupek niedokończony wkłuć w pierwszy półsłupek i zamknąć z brzegowym oczkiem łańcuszka, 3 o. łańcuszka *1 półsłupek w trzeci półsłupek (środek pęczka), 3 o. łańcuszka, 4 słupki zamknięte w pęczek umocnione oczkiem łańcuszka wkłuć w półsłupek między dwoma pęczkami poprzedniego rzędu, 3 o. łańcuszka*, powtarzać *-*. Na końcu 2 słupki niedokończone w ostatni półsłupek.
4.rz.: 1 o. łańcuszka, 1 półsłupek w oczko zamykające 2 słupki niedokończone, 3 półsłupki dziergane w pętelce łańcuszka, *6 półsłupków dzierganych w pętelki łańcuszka okalające pęczek*, powtarzać *-*. Na końcu 3 półsłupki dziergane w pętelkę, 1 półsłupek w oczko zamykające słupki.
Powtarzać rzędy 1- 4.Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum   Polityka Prywatności