Wzory szydełkowe

Kwiatki-
Liczba oczek podstawy podzielna przez 4 + 4 oczka
Rząd 1.- 3 o. łańcuszka, nawinąć nitkę na szydełko i z pierwszego oczka podstawy wyciągnąć pętelkę, raz przerobić (tylko to wyciągnięte oczko, oczko łańcuszka na szydełku pozostawić bez przerabiania), wyciągnąć jeszcze jedną pętelkę z tego samego oczka podstawy i również raz przerobić, minąć 2 o. podstawy, nawinąć nitkę na szydełko, z kolejnego oczka podstawy wyciągnąć pętelkę i raz przerobić, z tego samego oczka podstawy wyciągnąć jeszcze dwie pętelki i każdą raz przerobić. Nabrać nitkę na szydełko i przeciągnąć przez wszystkie 6 oczek znajdujących się na szydełku. *3 o. łańcuszka, nawinąć nitkę na szydełko, wkłuć szydełko w wierzchołek pętelek, czyli w oczko łączące 6 przerobionych pętelek, wyciągnąć pętelkę i raz przerobić, wyciągnąć drugą pętelkę i też raz przerobić; w oczko podstawy, z którego zostały wyciągnięte 3 pętelki wkłuć szydełko i wyciągnąć ponownie 3 takie same pętelki, każdą przerabiając raz, minąć 2 oczka podstawy, z kolejnego oczka wyciągnąć znowu 3 pętelki, raz przerobić każdą. Nabrać nitkę na szydełko i przeciągnąć prze 9 oczek znajdujących się na szydełku. Powtarzać od*. Na odwrócenie roboty 1 o. łańcuszka.
Rząd 2.- 2 o. łańcuszka, z pierwszego oczka wyciągnąć kolejno 2 pętelki, każdą raz przerabiając, nawinąć nitkę na szydełko, wkłuć szydełko w oczko łączące pętelki poprzedniego rzędu, wyciągnąć 3 pętelki, każdą raz przerobić, nawinąć nitkę na szydełko i przeciągnąć przez trzy oczka znajdujące się na szydełku, *3 o. łańcuszka, z oczka łączącego pętelki przed chwilą zamknięte wyciągnąć kolejno 2 pętelki i każdą raz przerobić, nawinąć nitkę na szydełko, wkłuć szydełko w to samo oczko poprzedniego rzędu i wyciągnąć 3 pętelki, każdą raz przerobić, nawinąć nitkę, z kolejnego oczka łączącego pętelki wyciągnąć 3 pętelki i każdą raz przerobić , nawinąć nitkę i przeciągnąć przez wszystkie 9 pętelek znajdujących się na szydełku. Powtarzać od*. Ostatnie pętelki wyciągnąć z łańcuszka, od którego zaczyna się rząd pierwszy.
Powtarzać stale rząd 2.


Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum   Polityka Prywatności