Wzory szydełkowe

Muszelki-
5 oczek łańcuszka połączyć w kółko jednym oczkiem ścisłym.
1.rząd- 5 o. łańcuszka, nawinąć nitkę na szydełko, wkłuć szydełko w kółeczko i wyciągnąć pętelkę na długość łańcuszka, pętelkę raz przerobić, znów nawinąć nitkę na szydełko i przerobić pętelkę łącznie z łańcuszkiem. Powtórzyć jeszcze 11 razy- powstanie muszelka.
2. i 4. rząd- 1 oczko łańcuszka na rozpoczęcie rzędu, w każde oczko na muszelce jeden półsłupek nawijany, między półsłupkami jedno oczko łańcuszka.
3. rząd- jak rząd pierwszy, na pierwszym oczku łańcuszka poprzedniego rzędu, między pierwszym a drugim półsłupkiem, wykonać jedną muszelkę, jeden słupek w środek muszelki poprzedniego rzędu, taką samą muszelkę wykonać na ostatnim oczku łańcuszka poprzedniego rzędu.
5. rząd- jak rząd 3., pierwszą i ostatnią muszelkę dziergać na pierwszym i ostatnim oczku łańcuszka każdego rzędu, pozostałe środkowe muszelki dziergać nad słupkami poprzedniego rzędu
Wzór nadaje się na chustę.Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum   Polityka Prywatności