Wzory szydełkowe

Ostróżka-
Liczba oczek łańcuszka podzielna przez 8 + 4 o.
1.rz.: 4 o. łańcuszka, wachlarzyk z trzech słupków wkłuć w pierwsze oczko podstawy, minąć 3 o. podstawy, w następne oczko wkłuć 1 półsłupek, *minąć 5 o. podstawy, w kolejnym oczku wykonać pierwszy wachlarzyk z 3 słupków, przerobić 2 o. łańcuszka, cofnąć się o 3 o. podstawy i w czwartym oczku wykonać drugi wachlarzyk z 3 słupków (są to mijane dwa wachlarzyki), minąć 1 o. podstawy od wachlarzyka wykonanego jako pierwszy i w kolejnym oczku wkłuć półsłupek*, powtarzać *-*.
2.rz.: 6 o. łańcuszka, *1 półsłupek dziergany między wachlarzyki, 3 o. łańcuszka, 1 słupek w półsłupek, 3 o. łańcuszka*, powtarzać*-*.

3.rz.: 1 o. łańcuszka, *1 półsłupek w półsłupek, pierwszy wachlarzyk z 3 słupków dziergany pod drugą pętlę łańcuszka, 2 o. łańcuszka, drugi wachlarzyk z 3 słupków dziergany na pierwszej pętli łańcuszka*, powtarzać*-*. Na końcu jeden wachlarzyk z 3 słupków, 1 o. łańcuszka, 1 słupek wkłuć w czwarte oczko brzegowe.
4.rz.: 1 o. łańcuszka, 1 półsłupek w słupek, *3 o. łańcuszka, 1 słupek w półsłupek, 3 o. łańcuszka, półsłupek dziergany między wachlarzyki*, powtarzać *-*. Na końcu 3 o. łańcuszka, 1 słupek w półsłupek.
Rz. 1.-4. należy powtarzać.Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum   Polityka Prywatności