Wzory szydełkowe

Ozdobne rzędy-
Podstawa z liczby oczek podzielnej przez 3 + 1 o.
Rząd I
2 o. łańcuszka. W pierwszym oczku podstawy zrobić 2 słupki. *Ominąć 2 o. podstawy. W następnym oczku podstawy zrobić 3 słupki*. Powtarzać od* do*. Na końcu rzędu zrobić 3 słupki w ostatnim oczku podstawy.
Rząd II
2 o. łańcuszka. Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko z wierzchu w oczko łańcuszka nad pierwszym z grupy trzech słupków poprzedniego rzędu. *Wkłuć szydełko od spodu w oczko łańcuszka nad drugim z grupy trzech słupków poprzedniego rzędu. Nabrać nitkę na szydełko i przeciągnąć ją przez oba oczka, w które poprzednio wkłuwane było szydełko. Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko z wierzchu w oczko łańcuszka nad drugim z grupy trzech słupków poprzedniego rzędu. Wkłuć szydełko od spodu w oczko łańcuszka nad ostatnim z grupy trzech słupków poprzedniego rzędu. Nabrać nitkę na szydełko i przeciągnąć ją przez oba oczka, w które poprzednio wkłuwane było szydełko. Nabrać nitkę na szydełko i przeciągnąć ją przez wszystkie oczka znajdujące się na szydełku. 1 o. łańcuszka. Nabrać nitkę na szydełko, cofnąć szydełko i wkłuć ponownie z wierzchu w oczko łańcuszka nad drugim z tej samej grupy trzech słupków poprzedniego rzędu. Wkłuć szydełko od spodu w oczko łańcuszka nad ostatnim z tej grupy trzech słupków poprzedniego rzędu. Nabrać nitkę na szydełko i przeciągnąć ją przez oba oczka, w które poprzednio wkłuwane było szydełko. Nabrać nitkę na szydełko. Wkłuć szydełko z wierzchu w oczko łańcuszka nad pierwszym z kolejnej grupy trzech słupków poprzedniego rzędu*. Powtarzać od* do*. Na końcu rzędu, po zrobieniu jednego oczka łańcuszka, zrobić 1 słupek w pierwszym z dwóch oczek łańcuszka rozpoczynającego poprzedni rząd (liczenie zaczynać zawsze od strony szydełka).
Rząd III
2 o. łańcuszka. Ominąć słupek poprzedniego rzędu. W jednym oczku łańcuszka wykonanym w poprzednim rzędzie zrobić 2 słupki. * Ominąć grupę pętelek znajdujących się pod tym jednym oczkiem łańcuszka. W następnym oczku łańcuszka poprzedniego rzędu zrobić 3 słupki*. Powtarzać od* do*. Na końcu rzędu zrobić 1 słupek w pierwszym z dwóch oczek łańcuszka rozpoczynającego poprzedni rząd.
Powtarzać rzędy II i III.


Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum   Polityka Prywatności