Wzory szydełkowe

pasmanteria

Liczba oczek łańcuszka podzielna przez 8 + 1 o.

Rz. 1.: prawa strona roboty- 1 o. łańcuszka, 1 półsłupek w pierwsze oczko podstawy,
*minąć 3 o. podstawy, w następnym wykonać element- 1 pęczek z trzech pętelek zamknięty oczkiem łańcuszka, 2 o. łańcuszka, drugi pęczek z trzech pętelek zamknięty oczkiem łańcuszka, 2 o. łańcuszka, trzeci pęczek z trzech pętelek zamknięty o. łańcuszka, minąć 3 oczka podstawy i w kolejne oczko 1 półsłupek*, powtarzać od *-*.
Na końcu rzędu 1 pęczek z trzech pętelek zamknięty oczkiem łańcuszka, 2 o. łańcuszka, drugi pęczek z 2 pętelek zamknięty o. łańcuszka.

Rz. 2.: 1 o. łańcuszka, 1 półsłupek w pierwszy pęczek, *2 o. łańcuszka, wachlarzyk z 3 słupków wkłuć w półsłupek miedzy elementami, 2 o. łańcuszka, 1 półsłupek w środkowy pęczek elementu*, powtarzać od *-*. Na końcu 2 słupki w półsłupek.

Rz. 3.: 3 o. łańcuszka, w pierwszy słupek jeden pęczek z 1 pętelki zamknąć 1 o. łańcuszka, 2 o. łańcuszka, 1 pęczek z 3 pętelek zamkniety oczkiem łańcuszka wkłuć w ten sam słupek, *1 półsłupek w półsłupek poprzedniego rzędu, w środkowy słupek wachlarzyka wykonać element (taki jak w rzędzie 1.)*, powtarzać *-*.

Liczba oczek łańcuszka podzielna przez 3.

Rz. 1.: prawa strona roboty- 3 o. łańcuszka, we wszystkie oczka podstawy po jednym słupku.

Rz. 2.: 4 o. łańcuszka, 1 pęczek z 3 pojedyńczych pętelek- wykonanie: wyciągnąć na 1,5cm petelkę z ostatniego oczka łańcuszka, zrobić jeden narzut a następnie wkłuć szydełko w drugie oczko łańcuszka licząc od szydełka, wyciągnąć pętelkę, 1 narzut, wkłuć szydełko w 4 o. łańcuszka, wyciągnąć pętelkę, 1 narzut, wkłuć szydełko w trzeci słupek podstawy i wyciągnąć trzecią pętelkę, na szydełku powinno byc razem 7 pętelek, zrobić jeden narzut i przeciągnąć go przez wszystkie pętelki, 1 o. łańcuszka, *kolejny pęczek wykonać w następujący sposób: oczko łańcuszka, które jest na szydełku wyciągnąć na ok 1,5cm, 1 narzut, wkłuć szydełko w oczko umacniające pęczek i wyciągnąć pętelkę, 1 narzut, wkłuć szydełko w podstawę trzeciej pętelki poprzednio wykonanego pęczka i wyciągnąć pętelkę, 1 narzut, minąć 2 słupki podstawy, wkłuć szydełko w kolejny słupek i wyciągnąć trzecią pętelkę, 1 narzut i tym narzutem zamknąć 7 pętelek na szydełku*, powtarzać *-*.

Liczba o. łańcuszka podzielna przez 9 + 1 o.

Rz. 1.: lewa strona roboty- 1 o. łańcuszka, we wszystkie oczka podstawy po jednym półsłupku.

Rz. 2.: 5 o. łańcuszka, 1 pęczek z 3 pętelek wkłuć w podstawę pierwszego słupka, *pęczek zamknąć pikotkiem z 3 o. łańcuszka, minąć 3 półsłupki, w kolejnym półsłupku 1 pęczek z 3 pętelek zamknięty pikotkiem, minąć 3 półsłupki, w kolejnym półsłupku 1 pęczek z 3 pętelek, 5 oczek łańcuszka i zamknąć go oczkiem ścisłym w podstawie pęczka uprzednio zrobionego, w kolejny półsłupek podstawy wkłuć oczko ścisłe, 5 o. łańcuszka, 1 pęczek z 3 pętelek w tym samym półsłupku*, powtarzać *-*.

2 o. łańcuszka, z drugiego oczka wyciągnąć pętelkę na 1, 5cm, 1 narzut, wkłuc szydełko w drugie oczko łańcuszka licząc od szydełka i wykonać w nim pęczek z 4 pętelek zamknięty oczkiem łańcuszka, *odwrócić robotę, 1 o. łańcuszka, wyciągnąć pętelkę na 1, 5cm, między dwa pęczki poprzedniego rzedu wdziergac pęczek z 4 petelek zamknięty oczkiem łańcuszka, 1 o. łańcuszka, 1 pęczek z 4 pętelek zamknięty oczkiem łańcuszka*, powtarzać *-*

Liczba o. łańcuszka podzielna przez 3.

Rz. 1.: przwa strona roboty- 3 o. łańcuszka, 1 słupek niedokończony w czwarte oczko podstawy zamknąć razem z oczkiem brzegowym, 2 o. łańcuszka, pęczek z 3 pętelek wkłuć w pierwsze oczko podstawy (petelki obejmuja słupek uprzednio zrobiony), zatrzymać na szydełku 7 pętelek, *minąć 2 o. podstawy i w następnym wkłuć 1 słupek niedokonczony, narzucić nitkę i zamknąć 8 pętelek, 2 o. łańcuszka, peczek z 3 pętelek wkłuc w podstawę słupka drugiego*, powtarzać *-* Na końcu pęczek zamknąć 1 słupkiem niedokończonym wkłutym w słupek poprzednio zrobiony.

Rz. 2.: 5 o. łańcuszka, *1 półsłupek dziergany w pętelke łańcuszka, 5 o. łańcuszka*, powtarzać *-*. Na końcu 2 o. łańcuszka, 1 słupek w słupek.

Rz. 3.: 1 o. łańcuszka, 1 półsłupek w słupek, *5 o. łańcuszka, ostatnie 3 o. zamknąć oczkiem ścisłym, 2 o. łańcuszka, półsłupek dziergany w pętelkę*, powtarzać *-*.

Liczba o. łańcuszka podzielna przez 8 + 3 o.

Rz. 1.: 3 o. łańcuszka, 1 półsłupek w drugie oczko podstawy, *3 o. łańcuszka, minąć jedno oczko, w kolejne oczko 1 półsłupek*, powtarzać *-*. Na końcu 1 o. łańcuszka, 1 półsłupek.

Rz. 2.: 1 o. łańcuszka, 1 półsłupek w półsłupek, *3 o. łańcuszka, 1 półsłupek dziergany w pętelkę z 3 o., wachlarzyk z 7 słupków podwójnych wdziergać w kolejną pętelkę, 1 półsłupek dziergany w następną pętelkę, 3 o. łańcuszka, 1 półsłupek dziergany w kolejną pętelkę*, powtarzać *-*.

Rz. 3.: 4 o. łańcuszka, *1 półsupek dziergany w pętelkę, w każdy z 7 słupków wachlarzyka wkłuć po dwa słupki podwójne (14 słupków), 1 półsłupek dziergany w pętelkę, 3 o. łańcuszka*, powtarzać *-*., Na końcu 1 o. łańcuszka, 1 słupek w pólsłupek.

Rz. 4.: 1 o. łańcuszka, 1 półsłupek w słupek, *w 14 słupków wachlarzyka wkłuć 22 słupki podwójne, 1 półsłupek dziergany w petelkę łańcuszka*, powtarzać *-*.

Liczba oczek łańcuszka podzielna przez 8 + 1 o.

Rz. 1.: prawa strona roboty- 1 o. łańcuszka, w każde oczko podstawy po jednym półsłupku.

Rz. 2.: 1 o. łańcuszka, 4 półsłupki w półsłupki, *3 pikotki po 7 oczek łańcuszka każdy zrobić jeden przy drugim, 8 półsłupków wkolejne półsłupki*, powtarzać *-*.

Rz. 3.: 5 o. łańcuszka, *w każdy pikotek wdziergać po 1 peczku z 3 słupków niedokończonych przedzielonych 5 oczkami łańcuszka*, powtarzać *-*. Na końcu 1 potrójny słupek

Rz. 4.: 7 o. łańcuszka, *1 półsłupek dziergany w pętelkę z 5 o. łańcuszka, 7 o. łańcuszka*, powtarzać *-*. Na końcu 3 o. łańcuszka, 1 słupek podwójny.


Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum   Polityka Prywatności