Wzory szydełkowe

Wzór przeciągany

Wykonać pierwszym kolorem włóczki 6 rzędów półsłupkami z narzuconą nitką (półsłupki nawijane- całą robótkę wykonać tymi półsłupkami).
W 7. rzędzie wprowadzić drugi kolor. *Zrobić 1 półsłupek nad pierwszym półsłupkiem poprzedniego rzędu, wkłuwając szydełko o jeden rząd niżej (nitka oplata półsłupek w 6- tym rzędzie), nad następnym oczkiem poprzedniego rzędu zrobić następny półsłupek, wkłuwając szydełko o dwa rzędy niżej (nitka oplata półsłupki w 6 i 5- tym rzędzie), zrobić następny półsłupek, wkłuwając szydełko w kolejne oczko, ale o 3 rzędy niżej (nitka oplata półsłupki w 6, 5, 4 rzędzie), zrobić następny półsłupek, wkłuwając szydełko w kolejne oczko, ale o 4 rzędy niżej, zrobić następny półsłupek, wkłuwając szydełko w kolejne oczko, ale o 5 rzędów niżej. Powtarzać od * przerabiając w ten sposób do końca rząd. Przerobić tym samym kolorem następne 5 rzędów półsłupkami.
W rzędzie 13. wprowadzić kolejny kolor i przerabiać tak jak rząd 7. Następnie tym kolorem wykonać półsłupkami kolejne 5 rzędów.
Dalej postępować w ten sam sposób powtarzając na zmianę trzy kolory, lub wprowadzając kolejne.Strona główna I Coś dla ciała I Coś dla ducha I Miękkie i puchate I Zielono mi I Ciekawe linki I Od autorki I Mapa stron I Nowości I Księga gości
Portal   Forum   Polityka Prywatności